Dodaj do ulubionych

Kto, kiedy, w jakiej sytuacji?

11.12.07, 22:21
Ponieważ cudny wątek zagadkowy "Epitety, komplementy, czyli kto
komu" siłą rzeczy znajduje się na wyczerpaniu :-), zakładam nowy.
Zasady takie same: zwycięzca zapodaje pytanie :-)

Kto, kiedy, w jakiej sytuacji powiedział:
"Dość już tego sybaryczenia" ?
Obserwuj wątek
    • szprota Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 11.12.07, 22:54
      Aniela, do Bernarda Ż., po tym, jak leżał załamany po bójce z Lisieckimi. "Syba
      czego?" - zdziwił się słabo Bernard.
      "Dlaczego wy, ludzie, nie macie sumienia?"
      • tygrys2112 Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 11.12.07, 23:04
        Pan Maciołka do Pana Paszkieta i Anieli podczas dyskusji w godzinach
        nocnych w Brulionie BeBe? :)
        • szprota Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 11.12.07, 23:08
          Tak. Czekamy na Twoją zagadkę.
          • tygrys2112 Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 11.12.07, 23:51
            Dobra.
            "Cholera!" (plus walnięcie pięścią|) :)
            • tygrys2112 Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 11.12.07, 23:54
              to w nawiasie to nie cytat książki, tylko drobny szczegół
              akustyczny ;)
              • szprota Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 11.12.07, 23:55
                Domyśliłam się, ale chyba przy tej zagadce oddam pola innym. Cholera stwarza
                dużo możliwości.
      • agnieszka_azj Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 11.12.07, 23:10
        - Sumienia, sumienia ludzie nie macie ! Sumienia ! Pieska żeście
        obudzili - krzyknął z bólem małżonek, rzucając psa jak szmatę i
        wyciągając obie ręce ponad balustrada balkonu."

        Kocham tę scene balkonową w wykonaniu pana Maciołki z małżonką,
        pana Paszkieta z Basią i Anieli z Bebe.

        A to:
        "Jak kto ma takie łapy maślane, to lepiej niech piłke kopie."

        ???????
        • agnieszka_azj Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 11.12.07, 23:12
          To ja tu się wysilam na cytaty, a Tygrys mi po cichu zagadkę
          rozwiązał :-(((
          • the_dzidka Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 11.12.07, 23:36
            Bo to nie mają być cytaty, ale odpowiedź prosto z głowy :-)
            • agnieszka_azj Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 12.12.07, 17:40
              the_dzidka napisała:

              > Bo to nie mają być cytaty, ale odpowiedź prosto z głowy :-)
              >

              Nie byłam pewna czy tekst o sumieniu padł z ust pana Maciołki czy
              też jego połowicy, a jak zajrzałam do książki, to po raz kolejny
              zachwyciłam się tą sceną i mnie poniosło ;-)

              Czemuż, ach czemuż pani M. teraz już tak nie pisze :-(((
        • szprota Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 11.12.07, 23:43
          Felicja do Gaby, gdy ta ostatnia zdradziła się z zamiarem wyprodukowania Murzynka.
          "Ja nic nie wiem o żadnej klęsce".
          • moleslaw Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 12.12.07, 05:04
            Gaba do Dmuchawca ,jak go przyszła odwiedzić,było to w "Opium w rosole".Wtedy
            kiedy Dmuchawiec przyznał się że bał sie jej odwiedzin,zwłaszcza po tej klęsce.
            • moleslaw Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 12.12.07, 05:08
              "Mnie nie trzeba nic tłumaczyć,ja jestem inteligentna i z miejsca sama rozumiem.'
              • jamniczysko Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 12.12.07, 08:37
                Gaba do Pyziaka we wstępnym etapie ich znajomości.

                "Cholera!" plus walnięcie pięścią w drzwi łazienki to też chyba
                Gaba? Tak sobie z gorzką ironią rozmyślała o Gabie Laura, podczas
                gdy Hajduk się rozwodził na Gabinym ciepłem...

                "A on przecież na ciebie wciąż patrzy."
                Kto komu taki wytyk uczynił?
                • lezbobimbo Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 12.12.07, 09:50
                  jamniczysko napisała:
                  > "A on przecież na ciebie wciąż patrzy."
                  > Kto komu taki wytyk uczynił?

                  Czyzby Roma Pulpecji na temat Baltony?
                  • ding_yun Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 12.12.07, 17:33
                    mnie się kojarzy,że Joanna i Ola mówiły Anieli, że Truskawa ciągle
                    na nią patrzy... natomiast nie wiem, czy to dobry trop :)
                • tygrys2112 Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 12.12.07, 18:21
                  Tak, brawo :)
                  • tygrys2112 Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 12.12.07, 18:24
                    Powiedz tylko jeszcze w jakich okolicznościach Gaba walnęła w te
                    drzwi :) Bo tam jest to dokładnie opisane :)
                    • sowca Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 12.12.07, 18:32
                      Bezinteresownie p0omogę poprzedniczce: Gaba walnęła pięścią w drzwi
                      łazienki, kiedy spieszyła się do pracy, a ową łazienkę zajmowała
                      Laura, malując sobie rzęsy.
                      • jamniczysko Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 13.12.07, 07:43
                        To ja zagadeczkę walnę, bo mnie kolejność ominęła:

                        Kto zawsze pił herbatę z kubka i kogo to rozczulało?
                        • sowca Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 13.12.07, 22:35
                          Pawełek, a rozczulało to Anielę.
                          • jamniczysko Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 14.12.07, 07:58
                            No, to zagadkę dawaj!
                            • sowca Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 14.12.07, 15:41
                              kto i po co upuszczał łyżeczkę?
                              • black_steed Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 14.12.07, 16:08
                                Kreska upuszczała :)) Kiedy ją Maciuś do opery zaprosił, a ona tak
                                się wzruszyła, że nie wiedziała co powiedzieć. I jeszcze w
                                Horteksie, gdy chciała się schować przed nim i Matyldą.

                                To teraz ja. Czyj "męski głos śpiewał od serca piosenkę pod
                                tytułem 'Sing-Sing', a towarzyszyło mu rytmiczne postukiwanie o
                                metalicznym zabarwieniu" ??
                                • agnieszka_azj Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 14.12.07, 17:19
                                  Męski głos należał do Mamerta, a jego popisy wokalne Aniela
                                  usłyszała, kiedy stanęła pod ich domem po przyjeżdzie do Poznania.
    • agnieszka_azj Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 14.12.07, 17:23
      Kto, kiedy, w jakiej sytuacji powiedział: "I żeby mi tu twoja noga
      się nie pokazała !" ???
      • uccello Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 14.12.07, 19:12
        Płastuga Majchrzak do paskudnej dziewuchy, czyli Belli, która
        przyszła do Czarka.

        Kto zapowiedział, żeby go zostawić, a już się sam "doczołga przez
        piaski"?
        • szprota Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 14.12.07, 22:38
          Tygrys, podczas nerwowej podróży z ciotką Nutrią i wiatrówką.

          "Jestem ostrożny i konformista, bo muszę jak najszybciej dostać się na studia".
          • agnieszka_azj Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 14.12.07, 22:44
            Ostrożny i konformista to Hajduk chyba ???
            • szprota Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 14.12.07, 23:28
              Tak :) Podczas omawiania z Dmuchawcem wyników ankiety, z której wynikało, że są
              niepokojąco grzeczni.
        • agnieszka_azj Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 14.12.07, 22:43
          Chora na ospę Laura w drodze na camping po ucieczce z autobusu.

          Kto, kiedy, w jakiej sytuacji... złożył takie zamowienie: "Twarde
          dropsy. Śledzik z cebulką. Chleb ze smalcem. Konserwowe ogórki i
          sucha bułka z musztardą." ???
          • at.at Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 14.12.07, 23:26
            Mamerciatka! Tylko nie pamietam, czy wobec Anieli czy cioci. To chyba byla jakas
            proba przekupienia dzieciakow... Strasznie dawno tego nie czytalam. Ale
            pamietam, ze Romcia sie goraczkowala: "i sucha bulka, i sucha bulka" :)))
            • szprota Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 14.12.07, 23:34
              Do Anieli. Gdy zostały same z nią w domu :)
              • kaliope3 Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 17.12.07, 19:47
                świetny wątek!Szproto a gdzie zagadka?
                • szprota Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 19.12.07, 20:30
                  At.at odgadła, ja tylko dołożyłam didaskalia :)

                  Ale OK, bo co nam wątek ma zamierać...
                  "Precz z tanim optymizmem - niech żyje optymizm kosztowny".
                  • jamniczysko Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 20.12.07, 07:44
                    Fragment pisemnego sprawozdania z posiedzenia grupy ESD?
                    • szprota brawo, brawo, brawo! 20.12.07, 20:04
                      Zada jesz! Tzn szynkę!
                      • jamniczysko Re: brawo, brawo, brawo! 21.12.07, 07:45
                        Kto był właścicielem małego, ale za to brzydkiego żółtego psa?
                        • uccello Re: brawo, brawo, brawo! 21.12.07, 11:44
                          właścicielem małego ,brzydkiego,żółtego psa był mięsisty brunet
                          krzeszacy iskry zawieszonym na sobie goldem- Zbysław.

                          a kto był "rosłym blondynem o kwadratowej twarzy i ustach jak różany
                          pąk"?
                          • jamniczysko Re: brawo, brawo, brawo! 21.12.07, 12:39
                            Jacunio - dziecię hurtownika?
                            • uccello Yes, yes, yes 21.12.07, 13:05
                              On ci.
                              Zadaj też zaległą zagadkę w "epitetach i komplementach".
                              • jamniczysko Re: Yes, yes, yes 21.12.07, 13:08
                                Póki co, pozwolę sobie jeszcze tu: ;-)

                                Kto i w jakiej sytuacji zaczął się wstydzić, że tak u niego brudno?
                                • uccello Re: Yes, yes, yes 21.12.07, 13:29
                                  Zawstydził się Dmuchawiec, kedy przyszła do niego Ewa Marcinkowska-
                                  Jedwabińska.

                                  Kto i do kogo "zbliżył się, wymachując bukietem jak pęczkiem
                                  kalarepy"?
                                  • jamniczysko Re: Yes, yes, yes 21.12.07, 13:58
                                    Wolfi do taty Borejko?

                                    (nie jestem pewna, więc z zagadką się wstrzymię)
                                    • uccello no, no, no! 21.12.07, 16:59
                                      Nie, Wolfi wymachiwał wedle prawideł staropolskich.
                                  • szprota Re: Yes, yes, yes 21.12.07, 19:24
                                    uccello napisała: > Kto i do kogo "zbliżył się, wymachując bukietem jak pęczkiem
                                    kalarepy"?
                                    Obstawiałabym Gabrysię nawiedzającą chorego Dmuchawca (znów Opium w Rosole!
                                    Czyżby w nowszych częściach nie było tylu zapadających w pamięć cytatów?), ale
                                    ona nim wymachiwała jak rakietą tenisową...
                                    • kaliope3 Re: pęczek kalarepy 21.12.07, 19:45
                                      a może Baltona do Pulpecji?juz po tej oblanej maturze?
                                      • sowca Re: pęczek kalarepy 21.12.07, 23:16
                                        Ja stawiam na Ignaca, biegnącego z goździkami do Mili czekającej na
                                        niego na stopniach kościoła :D ale głowy nie dam, z niczym innym ten
                                        cytat mi się nie kojarzy.
                                      • uccello Re: pęczek kalarepy 22.12.07, 10:29
                                        kaliope3 napisała:

                                        > a może Baltona do Pulpecji?juz po tej oblanej maturze?

                                        W połowie masz rację.
                                        • kaliope3 Re: pęczek kalarepy 22.12.07, 15:26
                                          no to w takim razie wcześniej-ze snopem gerber czerwonych, co to okazały się być
                                          prezentem zupełnie dla kokos innego-am I right?
                                          • uccello Re: pęczek kalarepy 22.12.07, 19:27
                                            jesteś blisko
                                          • kaliope3 Re: pęczek kalarepy 22.12.07, 20:10
                                            o matko to nie wiem,nie mogę sprawdzić bo nie mam w ogóle żadnej MM przy sobie...
                                            • agnieszka_azj Re: pęczek kalarepy 14.01.08, 23:39
                                              Baltona w dniu Kobiet, kiedy spotkał się z Pulpecją - ale kwiaty
                                              były dla Kreski.

                                              Uff - udało mi się znaleźć, bo bardzo męczyła mnie ta kalarepa ;-)
    • agnieszka_azj Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 14.01.08, 23:41
      Kto, kiedy, w jakiej sytuacji powiedział:

      "Czy mozna ci podmuchać w tę rurkę ?"

      ???
      • mmaupa Re: Kto, kiedy, w jakiej sytuacji? 15.01.08, 02:26
        Pulpa z Nutria w szpitalu do mamy Borejko (zanim ich Ignac nie odciagnal).

        Kto, kiedy i w jakiej sytuacji zakupil wytworne francuskie czekoladki
        (biedaczysko!)?
        • agnieszka_azj czekoladki 15.01.08, 12:33
          mmaupa napisała:

          > Kto, kiedy i w jakiej sytuacji zakupil wytworne francuskie
          czekoladki
          > (biedaczysko!)?
          >

          Grzegorz w Wigilię wybierając się z pierwszą wizytą do
          (niewątpliwie) snobistycznej rodziny Gabrieli.

          Kto, kiedy i w jakiej sytuacji łasował cukierki "Raffaello" ???
          • mmaupa Re: czekoladki 15.01.08, 17:00
            Babcia Jedwabinska, ktora nigdy przedtem nie dostala tak eleganckich cukierkow
            (te byly od Konrada, z okazji "ostatniej" wizyty).

            Kto chowal przezute miesko do kieszeni?
            • sir.vimes Re: czekoladki 15.01.08, 17:26
              Aurelia Jedwabińska?
              • mmaupa Re: czekoladki 15.01.08, 23:30
                Taaajest!
                • kaliope3 Re: nowe 23.01.08, 23:16
                  Aby przełamać chwilowy zastój zachowam się nieregulaminowo i bez kolejki zadam
                  pytanie-kto pod wpływem wyszukanego komplementu usłyszał nagle w głowie bicie
                  jakby w wielki dzwon i powziął określoną decyzją?
                  • kaliope3 Re: nowe 27.01.08, 10:38
                    Trudno,odpowiem w takim razie sama-po usłyszeniu od Matyldy-"Maciuś!Jesteś
                    piękny!"( jakoś tak to brzmiało mniej więcej), Maciek usłyszał w głowie jakby
                    bicie w wielki dzwon i przydzielił sobie koszulę Piotra na zawsze( a to ta
                    koszula właśnie :"wydarła z ust Matyldy" ww okrzyk).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka