Dodaj do ulubionych

Dlaczego tyle firm upada?

31.07.20, 16:52
Wielu ludzi marzy o tym aby prowadzić własny biznes. Pomysłów na biznes jest dużo, ale obserwując nowe biznesy dostrzegam, że zdecydowana większość z nich słabo się rozwija. Z tego, co możemy zobaczyć to 90-95% nowych biznesów jest zamykana w ciągu roku. Bardzo dobrze widać to na przykładzie restauracji, barów, sklepów. Lokalizacje, gazu prowadzone są te biznesy, co kilka miesięcy zmieniają najemców. Działają tam nowe biznesy. Po starych nie ma już śladu. Uważam, że powodem tego jest brak rzeczywiście dobrego pomysłu na biznes. Ludzie mają czasami takie pomysły, że ręce opadają. Najczęściej jednak nie wierzą we własne pomysły i kopiują pomysły sąsiadów. Myślą, że jeśli ktoś robi biznes to można zrobić podobny. Potem w tym samym miasteczku, ba nawet na tej samej ulicy powstaje 5 sklepów spożywczych, odzieżowych i 10 pizzerii. Nie ważne, ze potencjał jest na połowę z nich. I finalnie takie biznesy upadają. W biznesie obowiązuje zasada - „wyróżnij się lub zgiń”. Jeśli nowy biznes nie wyróżnia się na tle konkurencji, jeśli nie dostarczy klientom wyjątkowej wartości i nie ma rozsądnych cen – marne będą szanse na sukces. Jeżeli ktoś z was zastanawia się nad rozwijaniem biznesu, warto wejść na stronę jaką stworzyła firm konsultingowa Znajdziecie tam dużo rad i różnorodnych pomysłów do zastosowania we własnych biznesach. Zdecydowanie lepiej jest uczyć się na cudzych błędach niż na własnych. Pozdrawiam i powodzenia.
Obserwuj wątek
  • poleca.to Re: Dlaczego tyle firm upada? 18.08.20, 18:42
   Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty franczyzowej. Portal branżowy z ogólnopolską aplikacją mobilną oraz mediami społecznościowymi - TwojeMiasto.poleca.to. Pomagamy lokalnym przedsiębiorcom.
   Prezentujemy ofertę firm, lokalne kupony rabatowe oraz karty lojalnościowe w aplikacji mobilnej. W portalu, który ciągle rozwijamy znajduje się automatyczny moduł wiadomości pobierający informacje z każdej lokalnej strony internetowej oraz moduł lokalnych wydarzeń. Niska opłata licencyjna i abonamentowa.

   Sprawdź naszą ofertę na stronie: twojemiasto.poleca.to
  • anetaaneta30 Re: Dlaczego tyle firm upada? 06.08.21, 12:35
   Mieć swój biznes to nie łatwa sprawa. Konkurencji jest wiele i trzeba być czujnym. Bardzo ważne jest nastawianie psychiczne i umiejętność określenia celu. By zwiększyć skuteczność i rozwinąć swój biznes postanowiłam zapisać się na szkolenie, które z resztą ogromnie mi pomogło. Zainteresowanych odsyłam na hubgrow.pl . Warto zajrzeć. Polecam serdecznie. Może ktoś będzie równie zadowolony jak ja
  • patrycja.serafin.ngc Re: Dlaczego tyle firm upada? 26.10.21, 14:46
   Zgadzam się, że bardzo wiele firm upada. Dotyczy to również firm przed kilkoma laty dobrze prosperujących. Rynek jednak zmienia się. Bez cyfrowych technologii firma może działać, ale czy będzie rozwijać się?

   Strach przed wprowadzaniem nowych rozwiązań sprawia, że wiele firm po prostu traci klientów. Nie da się ukryć, że każdy z nas chce być obsłużony szybko i bezproblemowo. Dlatego firmy inwestują w chatboty i automatyzację, aby spełnić oczekiwania klientów i jednocześnie podnieść jakość swoich usług. Bo jak wiadomo w powtarzalnych zadaniach każdy z nas może zrobić błędy, ale dobrze zaprojektowanie oprogramowanie ich uniknie.
   Po inspiracje zapraszam na stronę dostarczyciela indywidualnych rozwiązań IT - chatboty oraz RPA
   • joanna234 Re: Dlaczego tyle firm upada? 06.03.23, 08:39
    To normalne, że firmy obawiają się zmian, ale bardzo często są one niezbędne do tego, by firma osiągała swoje cele i wykorzystała w pełni swój potencjał. Kluczowe jest tutaj podejście zespołu, który pracuje nad wdrożeniami oraz nową strategią i strukturą procesów w firmie. W FutureCode IT Consulting analizujemy sytuację firmy, rozmawiamy o potrzebach i oczekiwaniach, planujemy wspólnie działania i wdrażamy. Dzięki temu osiągamy stopniowo efekty, których oczekuje firma. Niestety wiele firm nie korzysta z tego rozwiązania.
  • brudnybaron Re: Dlaczego tyle firm upada? 26.10.21, 23:17
   Najlepszy biznes to polowanie na chciwego łosia.
  • majazakrzewska82 Re: Dlaczego tyle firm upada? 05.11.21, 09:42
   Według mnie firmy często nie korzystają z rozwiązań dostępnych na rynku, konkurencyjność jest na takim poziomie w każdej branży, że niestety trzeba korzystać z nich zaczynając od płatnych reklam, przez seo po wywiad biznesowy i konkurencyjny. Takie ciężkie czasy przyszły w biznesie.
  • studio-fotograficzne-formedia Re: Dlaczego tyle firm upada? 06.04.23, 00:04
   Firmy, które upadają w pierwszym roku najczęściej robią to na własne życzenie. Brak przygotowania, budżetu reklamowego, słaby pomysł, brak biznesplanu itp. Znacznie większym problemem jest jednak to, że upada wiele firm z wieloletnim doświadczeniem. Bardzo dużo upada sklepów internetowych, ponieważ początkującym przedsiębiorcom brakuje wiedzy. Tak jak mariusz100 pisze, trzeba być przygotowanym merytorycznie. Znam nowe miejsce gdzie można zdobyć trochę wiedzy Baza wiedzy dla przedsiębiorców zakładających sklep internetowy Warto tam zerknąć bo serwis cały czas się rozwija i informacje są aktualne

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka