Dodaj do ulubionych

Bieda w sklepach

23.09.10, 08:45
Czy u was na półkach w sklepach są pustki?U nas koszmar bardzo dużo towaru nie ma w AB też już powoli sie kończy,a o Dia nie wspomnesad
Na drodze z Aten do nas blokadysadCo sie dzieje?Czy długo to potrwa?Jeszcze troche to w sklepach światło tylko będziesad
Obserwuj wątek
      • rene1231 Re: Bieda w sklepach 23.09.10, 09:03
        Poważnie ,wczoraj poszam na konkretniejszy zakup,a tu doopa sad mówie oczywiście o spożywce.
        Bardzo dużo rzeczy nie ma i to widać od wejścia do sklepu.
        Mój wracał wczoraj z Aten to opowiadał że po drodze kierowcy dużych aut ustawiają blokady.
      • bachula_gr Re: Bieda w sklepach 23.09.10, 20:38
        bebiak napisała:
        > A kto strajkuje?

Tym razem, po raz kolejny, kierowcy ciezarowek. Na cel wzieli sobie stolyce szanowna, ponad 6.000 osob sie zjechalo protestowac i blokowac. Chodzi o plany liberalizacji dysponowania licencjami na przewozy. Do tej pory bylo bardzo trudno uzyskac licencje, przechodzila ona z ojca na syna, z tescia na ziecia. Mowimy o kosztach rzedu 200-500.000 euro!!!!
        Stad braki w dostawach w magazynach, sklepach etc. Im blizej Aten tym sytuacja bardziej dramatyczna, bebiaku. Ot, co.
    • bebiak Re: Bieda w sklepach 24.09.10, 20:35
      Szczerze rzecz ujmując ja i tak jestem pozytywnie zaskoczona spokojem we wrześniu.
      W sierpniu czytałam(chyba Der Spiegel czy jak to się pisze) o prognozach strajkowych na wrzesień w Grecji i wyglądało to makabrycznie na tyle, że nawet się zastanawiałam czy jeśli będę mogła jechać - jechać. Na wysepkach żadnych strajków nie doświadczyłam, w Atenach - owszem:
      - strajk dostawców paliw mnie uderzył w rozumieniu kilometrowych kolejek;
      - strajk Proastiakos popsuł nam nieco plany kaffkowe nasze przedkoncertowe;
      ale tylko to.
      Reszta działała bez zastrzeżeń - a Der Spiegel krakał tak, że aż drżałam (łącznie z wyłączaniem elektryczności .
      • annielika Re: Bieda w sklepach 24.09.10, 21:38
        Bebiak, no co ty? Germanom to sie nie wierzy w to co pisza o Grecji, bo oni to najwiekszy wrog Grekow!!! Nie wiedzialas??? Grek Niemca teraz nie lubi, zwlaszcza pani Merkel!!! I nie nalezy wierzyc w zadne niemieckie pisanie o Grecji!!!!
          • bachula_gr Re: Bieda w sklepach 24.09.10, 21:53
            bebiak napisała:

> Ba, no wiem, że się przestali kochać (jeśli się kiedykolwiek kochali!) odkąd za
            > proponowali Grecji sprzedaż wysp a i Akropolu może?

Wiec sie dziwie, ze w ogole sie stresowalas. To Ty powinnas prognozy produkowac a nie jakis tam der S.
        • bebiak Re: Bieda w sklepach 24.09.10, 21:55
          bachula_gr napisała:

> Ty drzalas bos Polka a Grek sie odwrocil na piecie i na zlosc nie zastrajkowal.
          > Niemcom wierzyc? No cos Ty?!

Ja takiemu jednemu przez telefon tłumaczyłam, że nie wiem jak z wyjazdem, bo Der Spiegel..., a ten mi w śmiech nieopanowany prawie, co mnie wkoorzyło - nie powiem, bo widzę, że wszyscy się ze mnie śmieją, nawet ten.
          No to dodałam, że o elektryczności też się mówi a wtedy jemu też nie będzie wesoło ..., a ten mi na to: "Bez obaw: mam własny generator"..smile
          Poległamsmile

A jak teraz zastrajkowali dostawcy paliw - uparł się, że w takich kolejkach to on stał nie będzie i ma strajki wszelakie głęboko.
          Postawił mnie przy kanistrze z benzyną do łódki i qrka wlewałam tj pomagałam wlewać przez lejek do auta - ale się bałam!
          <boi sie>
          • annielika Re: Bieda w sklepach 24.09.10, 22:31
            No to jest dokladnie takie podejscie jakie ma byc. Po co panikowac, martwic sie. Grek zawsze wyjscie jakies znajdzie. Tak jak i Polak. A jak taki jeden Niemiec ze Szwedem nie umieja kombinowac to ich problem.

Ja tam olalam puste polki w sklepie... wyjadlam zawartosc zamrazalnika i zaoszczedzilam kasy. No i opa.
            • bebiak Re: Bieda w sklepach 24.09.10, 22:38
              annielika napisała:

>.. wyjadlam zawartosc zamrazalnika i zaoszczedzilam kasy. No i opa.

smile))
              Nooo, przez ostatni tydzień my też zaoszczędziliśmy na żarciu ha ha, bo w dniu mojego powrotu z Grecji tj w środę tydzień temu popsuła nam się lodówka na amen i ... jużsad
              Stara była, OK, ale nie musiała się psuć przecież, prawda?
              No i ponad tydzień kupujemy skromnie, każdy dla siebie, żeby nic nie zostało... , bo na balkonie co prawda chłodniej ale to nie jest zima..
              Dziś dopiero znalazłam moment i polazłam kupić nową - jutro przywioząsmile
              Brak lodówki to naprawdę całkiem spora oszczędność big_grin

• rene1231 Re: Bieda w sklepach 25.09.10, 11:35
                bebiak napisała:

> annielika napisała:
                >
                > >.. wyjadlam zawartosc zamrazalnika i zaoszczedzilam kasy. No i opa.
                >
                > smile))
                > Nooo, przez ostatni tydzień my też zaoszczędziliśmy na żarciu ha ha, bo w dniu
                > mojego powrotu z Grecji tj w środę tydzień temu popsuła nam się lodówka na ame
                > n i ... jużsad
                > Stara była, OK, ale nie musiała się psuć przecież, prawda?
                > No i ponad tydzień kupujemy skromnie, każdy dla siebie, żeby nic nie zostało...
                > , bo na balkonie co prawda chłodniej ale to nie jest zima..
                > Dziś dopiero znalazłam moment i polazłam kupić nową - jutro przywioząsmile
                > Brak lodówki to naprawdę całkiem spora oszczędność big_grin
                >
                >
                Bebiaku przesyłam troszke fanty ble do Twojej nowej lodówki smile Niech Ci dobrze chłodzi smile

http://images45.fotosik.pl/346/61ff51e9f22cf710m.jpg
                • bebiak Re: Bieda w sklepach 26.09.10, 19:14
                  rene1231 napisała:

> Bebiaku przesyłam troszke fanty ble do Twojej nowej lodówki smile Niech Ci dobrze
                  > chłodzi smile

Achhh... mniam! Nic tylko brać, ale jak?
                  Dzięki Rene moy!
            • bebiak Re: Bieda w sklepach 24.09.10, 22:40
              annielika napisała:

>.. wyjadlam zawartosc zamrazalnika ..

Annie, a skoro już wyjadłaś to co będziesz jeść jak nie skończą strajkować?
              Masz konserwy jakieś w zapasie ?
      • bachula_gr Re: Bieda w sklepach 26.09.10, 19:57
        U nas sklepy chyba mialy niezle zapasy bo pustek nie ma aczkolwiek benzyny tez nie ma. Dzis zrobilam rundke po wilekim miescie Ioannina i tez nie lepiej. Albo pozamykane bo niedziela, albo kartki, ze 95 nie uswiadczysz i litosciwie ci naleja super-hiper-v-power ale nie do pelna. NA oparach powrocilam na wies i odstawialm limuzyne do garazu.
    • bebiak Re: Bieda w sklepach 27.09.10, 13:22
      A tak napiszę, że myślałam o Was dziś jakoś tak intensywniej, bo szłam do domu jakoś przed 12-tą dziś i stwierdziłam, że skoro mam już lodówkę to może coś kupię skoro tak wcześnie na dodatek...
      W moim sklepie półki pełne wszystkiego - tylko brać, i pomyślałam tak o tych Waszych, aktualnie pustych...

A najbardziej się zadumałam przy półkach ze słodkościami (musiałam się tam znaleźć weweos): kupiłam sobie dwa Prince Polo w rozmiarze XXL, spojrzałam na torebki z krówkami w czterech różnych... Krówki olałam ale pomyślałam sobie, że to takie jakieś niesprawiedliwe: u mnie takie rzeczy na wyciągnięcie ręki a to Wam tego bardziej trzeba a nie mnie... U mnie nigdzie natomiast oczywiście nie dostrzegłam Fanty Blue, której potrzebuję bardziej niż innych a innych nie lubię wcale ...
      I aż z tego dumania nad niesprawiedliwością oba Prince Polo po drodze wchłonęłam... mać ...grrr...
      • annielika Re: Bieda w sklepach 27.09.10, 13:35

Oglaszam, ze jesli oszolomy nie wroca do domow, i wszystko nie zacznie dzialac normalnie, to osobiscie wyjde strajkowac przeciwko tym wariatom. Juz lepiej by bylo, jakby se postawili krzyz i przy nim medytowali i nawet niech by to bylo przed Parlamentem.
    • rene1231 Re: Bieda w sklepach 27.09.10, 14:37
      Nie mam zielonego pojęcia co to będzie dalej sad Dzisiaj nie musiałam wyruszać na łapanie czego kolwiek do jedzenia,dlatego nie wiem jaka sytuacja w sklepach.
      Uśmiałam sie do łez........Otóż moje dziecie jest na etapie chomika.Tak bardzo chce go posiadać że już przytarabaniła klatke do domu.....ale chomika nie ma.Owszem jest w sklepie jakiś tam stary co sie ledwo rusza.Rozmawiałyśy z panią ze sklepu zologicznego i mamy teraz problem.Chomiki dojadą do nas jak sie strajk skończy.Młoda oburzona mówi, przecież to nie słoń,można małym autem przywieść,bo to taki mały szczurek.No ale niestety trzeba czekać na tira z chomikami xaxaxaxaxaxa
      • roxy_84 Re: Bieda w sklepach 27.09.10, 14:56
        big_grin ale mnie rozbawilas tym tirem z chomikamismile
        a pisalas, ze paula chciala shih tziaka.... no ale jak na chomika trzeba tyle czekac to sobie nie wuobrazam jak dlugo na psa........wink

A czy w atenach tez takie pustki w sklepach??????????
      • izka7790 Re: Bieda w sklepach 28.09.10, 18:02
        Nie chcę zapeszyć ale wybrałam się wczoraj na objazdówkę po marketach i jestem
        mile zaskoczona gdyż w lidlu, AB i Sparze półki pełne smile
        Nie miałam ze sobą aparatu aby ten radosny fakt uwiecznić i Wam podesłać...
    • rene1231 Re: Bieda w sklepach 29.09.10, 09:29
      Chyba coś drgneło smile W AB są nie tylko półki ,ale jest też towar na nich.Co prawda nie za dużo ,ale jest.
      Jeszcze tylko musze zobaczyć czy tir z chomikami dojechał <lol> smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka