Dodaj do ulubionych

Jesiennie AD 2014

21.09.14, 12:12
Kilka dni temu wróciłam z Grecji i tam jak dla mnie lato w pełni!
Wiem, wiem, że tambylcy myślą inaczej ale dla człowieka z północy (czyli mnie)... Pełnia lata!!!!

Wróciłam tu w czwartek - szczęściem moim, że do wczoraj słońce świeciło bo choć zimno jak dla mnie było to jednak pogodnie przecież! Inaczej można w depresję popowrotową wpaść, o , jak dziś!
Czy wiecie jak zapyziale tu jest?
W nocy była kosmiczna mgła, kosmiczna: świata nie było widać z balkonu. Mgła opadła, dziś wilgotno, smętnie, bez słońca...
Jesień, jesień....

Wczoraj szlam na mój bazarek i przyglądałam się drzewom: zielonych liści jeszcze dużo ale już niektóre się przebarwiają na czerwowo, na żółto, a liście winorośli już mocno czerwone..

Jesień, jesiennie tak...

Wczoraj wieczorem zainaugurowałam w mojej chatce sezon świeczkowy.
Wielbię spalać świeczki ale w lato jakoś nie praktykuję, bo za ciepło, bo długo widno, bo mnie nie ma..
Jesienią i zimą spalam mnóstwo świeczek: wczoraj nastąpiła inauguracja a to oznacza...

Jesień, jesień, już jesień...

Wkrótce zacznę znowu słuchać Stinga, Georga Michaela, Sade, Lipnickiej czyli płyt, które określam jako jesienne a których słuchanie latem kompletnie mi nie idzie - też tak macie?

Jesień, jesień ...
www.youtube.com/watch?v=WRoZu2Ljjfk
ale mnie.....
www.youtube.com/watch?v=PYbDV7zCfIQ
Obserwuj wątek
    • bachula_gr Re: Jesiennie AD 2014 21.09.14, 13:43
      bebiak napisała:
      > Wróciłam tu w czwartek - szczęściem moim, że do wczoraj słońce świeciło bo choć
      > zimno jak dla mnie było to jednak pogodnie przecież! Inaczej można w depresję popowrotową wpaść, o , jak dziś!

przeczytalam.....P O P O R O D O W A

cale szczescie, ze malzonek zaproponowal wlasnie wyjscie na kawe.... ide sie obudzic wink
      • bebiak Re: Jesiennie AD 2014 21.09.14, 16:53
        izka7790 napisała:

> Ze mną o jesieni możesz porozmawiać za 39 dni wink
        > Dopóki są turyści, dopóty jest lato.

Ja tam obrałabym raczej kryterium pogodowe bo turyści w takiej Warszawie to i w styczniu są a o lecie wówczas trudno mówić wink
        Na Rodos czy Cykladach we wrześniu pogodowa taka jak rzadko kiedy u nas w lipcu a tu boom: dla Greków nie ma już lata! Taplałam się w morzu jeszcze w minionym tygodniu (w poniedziałek przecież) i wiem jaka była temperatura wody.... No, trudno doświadczyć takiej w Bałtyku - tak standardowo smile

• morita11 Re: Jesiennie AD 2014 21.09.14, 19:30
          beb pociesze Cie jak Ci powiem,ze dla mnie jesien nastala jakos 2 dni po Twoim wyjezdzie?? Najzwyczajniej w swiecie, pod koniec sierpnia niebo zmienia kolor. Niby dalej niebieskie a jakies takie inne wink Slonce tez juz nie takie oslepiajace wink I dla mnie sa to oznaki nadchodzacej jesieni.

No i termometr..jak piernik nie ma 3 z przodka to juz wiadomo, jesien nadchodzi wink
          • bebiak Re: Jesiennie AD 2014 21.09.14, 19:40
            morita11 napisała:

> No i termometr..jak piernik nie ma 3 z przodka to juz wiadomo, jesien nadchodzi wink

Ależ Wam się w główkach poprzewracało!!!!!
            Odpłynęłam od Ciebie w piątek a w sobotę (tydzień temu) w Atenach były 32 stopnie i wysoka wilgotność: ponad 50%... - to jesień już jak nic big_grin big_grin big_grin
            Żałowałam, żem kurtki jakiejś od tambylczyni nie wzięła ze sobą jak szłam na laiki, jak nic żałowałam!

Ech... a babcia moja kochana zawsze mówiła: syty głodnego nie zrozumie!
    • bebiak Re: Jesiennie AD 2014 22.09.14, 22:25
      Tak sobie dziś rano idąc do pracy myślałam jak to tydzień temu ,w poniedziałek, taplałam się w morzu w Atenach… I jak mi tam dobrze było, dobrze, bo ciepło ja ciepłolubem jestem.
      Tu mi było źle – i to nie dlatego, że szłam do pracy bo pracę moją lubię ale dlatego, że było zimno: wiał wiatr, padał deszcz, szaro tak, ponuro….
      A ja w płaszczu, w szaliku owijającym głowę i szyję (tak, żeby można w tramwaju go zsunąć z głowy) i w rękawiczkach….
      Popołudniem się ciut przejaśniło….
      Mama donosi, że zapowiadają śnieg w górach….
      I że tak już teraz będzie….

Ja chcę tego niebieskiego nieba!!!
      O tym innym co prawda odcieniu niż sierpniowe ale chcę tamtego nieba!!!
      I słońca chcę też!

Poważnie rzecz ujmując jeśli by to tak miało już być to ja kwietnia nie doczekam jak nic sad
      Pół roku czegoś takiego?
      Padnę i już się nie dźwignę…
          • bebiak Re: Jesiennie AD 2014 23.09.14, 08:06
            Nie ma sprawiedliwości, nie ma!!!
            Niektórzy w basenie się taplają a inni...echhh... długie spodnie zakładają wink

Gapiłam się teraz przez okno: znowu dżdżysty poranek...
            Dzieci idą do szkoły (mam obok) w kurtkach, czapkach, łapki w kieszeniach .....
            Ale smętnie!

• mamalal-ka Re: Jesiennie AD 2014 23.09.14, 08:17
              Nie zdziwi mnie jak za chwile greczyny zaczną śmigać w kozaczkach i innych mokasynach ! A ja do upadłego, o nieeeee tak łatwo to ja się z sandałkami i klapeczkami nie rozstanę ...zawsze dociągam do końca aż patrzą jak na wariata wink i przynoszę obciach rodzinie hehehe
              U nas ciepełko straszne! W nocy znowu się roznegliżowałam i to ze względów temperaturowych oczywiście hehehe .
              Czekam na jakiś deszczyk i na spadek temperatury bo rzeczywiście już wystarczy !
              To było moje najgorsze lato XXI-wieku ! AKYYYYSZSZSZ ...ale czy ktoś mi zagwarantuje, że zima będzie lepsza?!...pozostaje tylko mieć nadzieję !
                • bachula_gr Re: Jesiennie AD 2014 23.09.14, 08:36
                  Alez Lalko, oczywicie, ze kozaczki juz poszly w ruch.
                  Miejscowe najbardziej gorliwe panie domu, ktore z pierwszym dzwonkiem juz maja "szafy zrobione", dywany I zaslony wymienione, wlosy umalowane I ufryzowane...paraduja w kozaczkach I puchowych bezrekawnikach! Do wczoraj -przy tej samej temperaturze co rok tydzien wczesniej. NIgdy nadziwic sie nie moge. 25 stopni przed rozpoczeciem roku w szortach a juz chwile po w kozaczkach. te same 25 stopni wink
                  Moje dzieci znowu sie wyrozniaja na tle innych uczniow, jako te najlzej okutane I choc w szortach nie pomykaja to jeszcze 1/4 lydki wystaje.

No ale dzis o poranku bylo nerwowe sukanie parasolek, nie powiem.

No ale zeby czapki???????????????
                • bebiak Re: Jesiennie AD 2014 23.09.14, 10:08
                  morita11 napisała:

> W czapkach????????

W czapkach, w czapkach, i to nie takich z daszkiem, chroniących główkę przed słońcem..

Zapomniałaś co to czapki kiedy zimno?

O, w takich dzieci chodzą, w takich na przykład:

polki.pl/horoskop_horoskopy_galeria.html?galg_id=10002875
                  A ja tak zmarzłam idąc do pracy (padało akurat... jeszcze zmokłam, mimo parasolki - zawsze mi nogi mokną) .
                  I tak sobie myślę, że jesień może być szpetna u nas jeśli nie przestanie wiać i padać - pospadają szybko liście na skutek deszczu/ wiatru i nie będzie złotej polskiej, która jeszcze znieść sie jakoś da

• bebiak Re: Jesiennie AD 2014 23.09.14, 10:17
                      morita11 napisała:

> No ale serio jest/bylo az tak zimno??? Nie dziw sie,ze sie dziwie,ze ktos 23 wr
                      > zesnia, w pierwszy dzien astronomicznej jesieni wlniana czapke nosi.

Ja czapek serdecznie nie cierpię ale ponieważ mi zimno to i wczoraj i dziś owijam głowę szalikiem (takim bawełnianym, nie zimowym), który w tramwaju łatwo opuszczam, by potem znowu nałożyć.
                      Wiesz, nie jest ważne, którego dziś mamy ale to, że jak wieje, jest wysoka wilgotność i pada to czuje się taki nieprzyjemny chłód. Jak wychodziłam z domu o 8.30 na termometrze miałam 10 stopni - szału nie ma uwzględniając te dodatkowe zjawiska.
                      • bebiak Re: Jesiennie AD 2014 23.09.14, 10:22
                        A te czapki, w których dzieciaki wędrują teraz to pewnie są bawełniane, nie wiem, aż tak sie nie przyglądałam - mnie się tam na szybko wełniana znalazła dla przypomnienia tylko co to jest czapka, o! smile
              • bebiak Re: Jesiennie AD 2014 23.09.14, 10:13
                mamalal-ka napisała:

>...zawsze dociągam do końca aż patrzą jak na wariata wink

To znaczy: do kiedy? Kiedy ten koniec w Grecji?
                Bo w marcu to już zdaje się początek jest wink

> U nas ciepełko straszne! W nocy znowu się roznegliżowałam ..

Bosz.....
                A ja okno w sypialni zamknęłam i narzuciłam na kołdrę koc...
                Nie wspomnę, że skarpetki - frotki na stopach też mam...
                Nie umiem zasnąć jak mi zimno...

> (...) i to ze względów temperaturowych oczywiście hehehe .

No coś Ty! Uznaję, żeś tak napisała z uwagi (tylko i wyłącznie) na tematykę tego wątku wink

> Czekam na jakiś deszczyk i na spadek temperatury bo rzeczywiście już wystarczy!

Zapraszam, zapraszam Kasiu do siebie: i jedno i drugie masz zapewnione tylko...
                zabierz inne butki niż klapeczki!!!! Dobrze radzę!!!

• bebiak Re: Jesiennie AD 2014 23.09.14, 10:20
      A z kozakami to jest tak jakoś... nie wiadomo jak!
      Wg mnie panie wcale nie zakładają ich bo zimno przecież - dotyczy to także Polski.
      Niejednokrotnie widziałam w lato u nas dziewczyny w szortach i kazakach do kolan... Taka moda smile

Sama pamiętam jak moje dziecko chyba wówczas 15-letnie śmigało w lipcu po Atenach w glanach do połowy łydki i długich spodniach. Też byłam pod wrażeniem, nie powiem smile
    • bachula_gr Re: Jesiennie AD 2014 23.09.14, 22:38
      a z czapkami to jest syndrom polski. Jak ja sie ciesze, ze moje dziewczyny juz w takim wieku, ze nikt ich nie nagabuje (w Polsce) o czapki I uszy. Ale co sie nasluchalam, co sie nazbieralam czapeczek z nausznikami to moje..... niezal3eznie od pory roku I pogody za oknem wink
      • bebiak Re: Jesiennie AD 2014 23.09.14, 23:21
        Słuchaj, ja tam wredna być nie chcę ale przypomnę jak jedna z tych Twoich w zeszłym roku u mnie przy stole cały czas siedziała w czapce... pamiętasz?
        Rozumiem, że to był grudzień ale u mnie tak znowu zimno nie było... chyba wink

To tak w ramach tego syndromu pewnie wink
    • bachula_gr sa pierwsze kasztany! 24.09.14, 11:33
      Takie swiezutkie, blyszczace, pachnace, spadaja w swietle przerazliwego wrzesniowego slonca od samego rana.
      A pierwszy kasztanowy zwierzak poszedl dzis do szkoly z mlodsza....koniecznie go chciala panu wychowawcy sprezentowac....wink
      • bachula_gr Re: A u mnie kaloryfery włączyli :) 06.10.14, 16:08
        No my tez odpalilismy niestety... odpalamy od kilku dni na troche wieczorami.No i z nowym tygodniem zaczynam poganiac faceta od drewna do kominka. Myslalam, ze dam mu spokoj przynajmniej do parady ale nie ma zmiluj sie. Okropnie leje, mgly, temp spada....kominka I grzanca trzeba!
        Sezon kominkowy w hotelu otwarty. Z barku grzanca herbatka z metaxa musi wystarczyc wink)))
    • bebiak Przepiękna jesienna sobota :) 27.09.14, 16:55
      Przyznać muszę, że fotografując dziś w pełnym słońcu jesień koło mojej chatki - myślałam o tym moim marudzeniu w niniejszym wątku smile
      A dziś jesienną sobotę mieliśmy (mamy) piękną, bo słoneczną i choć mocno wietrzna to ciepłą, bardzo ciepłą (ja na nasze warunki).
      I istotnie część drzew już taka pięknie kolorowa być zaczyna choć mam wrażenie, że z uwagi na dość wysokie temperatury w tym roku tutaj i relatywnie niewielkie opady deszczu większość liści opadnie zasuszona zanim się przebarwi...
      Tak, taką jesień mogłabym polubić nawet smile smile smile
      • bebiak Re: wyszlo slonce....wyszla jesien!!! 08.10.14, 12:42
        O jak ślicznie, o jak pięknie!!!
        U nas też nadal taka ładna jesień: w miniony weekend spacerowałam po Parku Skaryszewskim i było wprost bajkowo a kaczki i wiewiórki zadowoleniem tryskały bo im ładniejsza pogoda tym więcej ludzi a im więcej ludzi tym więcej ciasteczek i orzeszkówsmile

Taką śliczną pogodę a tym samym śliczną jesień mamy od kilkunastu chyba dni ale z tego co tu mi opowiadają - niestety już się kończy: tylko ponoć do najbliższego weekendu a potem....
        Nie mówię nic i wierze, że nadal będzie ślicznie, pogodnie i słonecznie, choć temperaturowo to hmmmm nisko, nisko, szczególnie wieczorami, rankami i nockami: ja już swoją oliwkę zabrałam z ogródka balkonowego do domu.
    • bebiak Kolejna piękna sobota w Warszawie :) 11.10.14, 11:05
      Co prawda moja nieżyjąca już Babcia zawsze mówiła: nie chwal dnia przed zachodem słońca ale tak jakoś .. smile
      Nie chwalę - chcę Wam tylko napisać, że ślicznie, pogodnie, słonecznie...
      udzie spacerują w sweterkach a nawet w bluzkach z krótkimi rękawkami...
      Świeci śliczne słońce!
      Obecności chmur nie stwierdzam widząc jedynie niebieskie niebo smile
      Termometr w cieniu pokazuje 19 stopni... - wow: co za jesień smile
      Taka to właśnie nasza sobota ....

I tylko, bardziej niż tydzień temu, kolorowo na drzewach smile

• bebiak Re: powialo........ sniegiem............... 22.10.14, 22:03
            Nooo, nieźle w Metsovie, nieźle ale u nas.... :

wyborcza.pl/5,140981,16848423,Snieg_w_Zakopanem__zamiec_na_Kasprowym_.html?i=0#TRwknd#CukGW
            Jak to zobaczyłam przed chwilą to znowu zamarzyłam o gawrze... sad
            Póki co w Warszawie znośnie choć już brzydko jesiennie, brzydko, i tak wilgotno...
            Rano (a przecież nie wstaję w środku nocy tylko ok 7.30!) ciemno (światło w domu konieczne) i zapyziale choć potem się rozpogadza nawet, ale po 16-tej już szarówka ...

Coś gdzieś ktoś mówił, że zmiana czasu wkróce????
            • bachula_gr Re: powialo........ sniegiem............... 23.10.14, 07:19
              bebiak napisała:
              > Coś gdzieś ktoś mówił, że zmiana czasu wkróce????

No w weekend, z soboty na niedziele tradycyjnie.
              Jedyna pociecha to to, ze od niedzieli o 7.00 bedzie widac jaka pogoda za oknem.
              Poza tym, kicha.
              Czekam na snieg I prawdziwie biala zime z greckim sloncem naokraglo.
              • bebiak Re: powialo........ sniegiem............... 23.10.14, 20:31
                Kicha, wielka kicha choć godzinkę dłużej pośpię chętnie - to jedyny plus.

Rano (dziś musiałam wstać wcześniej: o 6.45) w Warszawie były tylko 3 stopnie na dworzu (teraz też tyle i wietrznie) a ja zapomniałam pozamykać okna i zostawiłam trzy otwarte...
                Cholera jasna: teraz mam 14 stopni i nie wiem kiedy się chatka ogrzeje mimo pozapalanych wielu świeczek, wielu...

Ubrałam się stosownie, nie powiem, zaparzyłam dzbanek herbaty, pozapalałam te świeczki i ... czekam ale mimo ciepłych kaloryferów ogrzewanie chatki wolno, wolno jakoś postępuje ...

Dziś już mnóstwo ludzi w czapkach chodziło, w tym bardzo dużo młodych osób. Ja zawinęłam szalik na głowę i pierwszy raz tej jesieni założyłam taki płaszcz, w którym i zimą potrafię chadzać.. Rękawiczki? O tym to już nie wspominam...

Jak tam w tych klapeczkach niektóre z Was się czują?

.... ale pyszna herbata!!!!

• bebiak Listopadowa szaruga 08.11.14, 11:59
      Echhh dziewczyny Wy moje: przyszło to czego tak nie cierpię a nie jestem odosobniona w tej wprost nienawiści... Szkoda, bardzo szkoda, że własnie dziś kiedy zaczął nam się w Polsce długi weekend...
      Szaro od rana, smutno, pada deszcz, wieje....
      Marne resztki tych pożółkłych liści pospadają...
      Żaluzje opuszczone - żeby nie było widać...
      Płyta włączona - żeby nie było słychać i deszczu i rozbryzgiwanej przez koła aut wody...
      Druga kawa (grecka, a jakże!) pachnie ... - to pozytywne smile

A może powinnam się cieszyć, że ten taki nielubiany przez nas listopad objawił się DOPIERO dziś a nie już w październiku?????

I tak najbardziej się cieszę, że mam coś do jedzenia w lodówce i nie muszę iść po paszę smile

• bebiakk .. a mróz jaki :( 30.11.14, 17:44
      Toż to jesień jeszcze, prawda?
      Śniegiem sypnęło nocą kilka dni temu ale szybko się rozpuścił - i chwała mu za to!
      Natomiast zrobiło się mroźno; dziś przez cały dzień - 7... Porażka jakaś!
      Dziś jeździłam autem to jeszcze jakoś ale wczoraj byłam na spacerze i przy -5 i lekkim wietrze pysk mi zmarzł jak jasna granatowa sad

Nie, nie, ja się nie nadaje do tego - gdzie jest gawra, no gdzie?

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka