Dodaj do ulubionych

Wisła sprzedaje, by przeżyć

IP: *.net.autocom.pl 04.03.09, 08:34
Ludzie nie przesadzajcie z tym Cleberm ! gosc ma 35 lat i uwazam ze
lata swietnosci ma juz za soba czas dac szanse mlodym a co do
Cupiala to wcale sie nie dziwie jest kryzys i kazdy z nim walczy jak
moze i to tyle w temacie
Obserwuj wątek
    • Gość: Ja Wisła sprzedaje, by przeżyć IP: *.tvwisla.com.pl 04.03.09, 10:33
      Artykuł nie na temat. Hotlink: "Sprzedają czołowych piłkarzy(...)" nie ma
      odniesienia w tekście. Za wypracowanie NNT w gimnazjum jest dwója.
      Chyba że to kolejna wasza manipulacja, do której już wszyscy się chyba
      przyzwyczaili...
      • Gość: kx Re: Wisła sprzedaje, by przeżyć IP: *.spray.net.pl 04.03.09, 11:04
        kto kupi Kraków?
    • Gość: com.bi-nerki Wisła sprzedaje, by przeżyć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.09, 10:51
      Piłkarz Garguła ma wiązadła, a pozostali więzadła. Oprócz
      wspomnianego obywatela Garguły ktoś tu jest również kontuzjowany.
    • Gość: gość Cleber do Czeczenii. Wisła Kraków sprzedaje, by... IP: *.net.zeork.com.pl 04.03.09, 11:08
      Wczoraj pisali na wislaportal że nie odchodzi, dziś że może odejść ale za 300 tys.
      na gazeta.pl słowa prawdy w życiu nie napisali
    • Gość: totalny sceptyk Wisła sprzedaje, by przeżyć IP: *.chello.pl 04.03.09, 11:17
      mają umowę strategiczną z firmą buk-macherską to mają i pieniądze. Wystarczy
      pare razy podłożyć się jakimś cieniasom a forsa sama popłynie. A w natępnym
      sezonie sama wisełka będzie cieniasem, a za dwa sezony witaj pierwsza ligo
      (dawniej druga)
    • Gość: Jan Z Krakowa Nie czytajcie tego goscia z GW oddzial Krakow bo.. IP: *.net.autocom.pl 04.03.09, 11:21
      to wiechrzyciel! prywatnie kibol cracovii !!!!!
      • Gość: Kazik Re: Nie czytajcie tego goscia z GW oddzial Krakow IP: *.net.autocom.pl 04.03.09, 11:24
        zgadza sie ! a z kolei niejaki Karcz z GW odd Krakow to zagorzaly
        famn Wisly i... pisze o pejsach !!!!
      • Gość: drewniak Nie czytajcie tego goscia z GW oddzial Krakow IP: *.chello.pl 04.03.09, 12:13
        Ten redaktorek Klemba przyjechał do Krakowa z Łodzi.
        To raczej kibol łódzki.
        Za cel chyba sobie wziął "uwalenie" Wisły.
        Może mądralo napiszesz jak kluby mają przeżyć w czasie kryzysu,jak
        mają zmienić politykę transferową przy mniejszym dopływie środków
        finansowych,a nie szokuj tytułami rodem z Faktu i innych szmatławców.
        Twórczość tego pana jest do d...
    • Gość: Oleg Wisła sprzedaje, by przeżyć IP: *.37.udn.pl 04.03.09, 11:26
      Oby Wisła nie zdobyła mistrza, bo się im to nie należy. Cupiał dziaduje od lat,
      jak była koniunktura to co robił? Wisła miała dobrą ekipę jak grała z Schalke i
      Lazio. Potem rozprzedali ekipę. Jeden po drugim, tracili piłkarzy którzy
      stanowili o jej sile, dziadując wypożyczali lub kupowali graczy jak Niedzielan,
      Dawidowski, Matusiak, Thwaite, Mijailović, Penksa itd.
      Polskie kluby liczą jedynie na łut szczęścia bo LM do dla nas wg mnie w 100% za
      wysokie progi.
      Kluby jak Strum Graz, Anorthosis, Aalborg czy FC Thun potrafią tam trafić nie
      mówiąc o Sparcie która czy Rosengorgu który grywa tam często.
      To nie są kluby jak Barcelona, czy Villareal lub nawet Udinese albo Dynamo.
      Da się? Da! Dziwnym trafem my nie możemy...
    • akwilon_stg Nie kupuję usprawiedliwienia 04.03.09, 11:44
      Od paru lat Cupiał nie robi nic innego jak sprzedaje zawodników, nie kupuje za
      nich nikogo nowego, a kasę bierze dla siebie, ze szkodą dla całej polskiej
      ligowej piłce. I sprzedaż Clebera niczym się od tego nie różni.
      Skoro sytuacja TeleFoniki jest aż tak zła, to firma ma tylko jedno
      rozwiązanie: ogłosić zamiar sprzedaży akcji klubu. Wisła jest jeszcze na tyle
      atrakcyjna (jeszcze, bo przy dalszej takiej polityce Cupiała za niedługo
      będzie jak Odra, którą ostatnio interesował się tylko tzw. słup z Czech, a
      potem ŁKS, którym się już nikt nie interesuje), że dostaną za nie naprawdę
      ładną gotówkę.
      • Gość: obłuda Re: Nie kupuję usprawiedliwienia IP: *.ols.vectranet.pl 04.03.09, 16:26
        A jak inwestował SWOJE pieniądze w tę studnię bez dna to był kochany, prawda?
        • Gość: Asr Re: Nie kupuję usprawiedliwienia IP: *.chello.pl 04.03.09, 17:29
          nie inwestował tylko jak wszyscy wiedzieli POŻYCZAŁ...

          i tu jest pies pogrzebany bo od 1998 roku Cupiał wyłożył na Wisłę ok 100 mln zł
          a wyciągnął już ponad 80 (z samych transferów w ostatnich 11 latach wystarczy
          policzyć ile Wisła zarobiła a ile wydała)...
          a "dług" Wisły wobec Tele-Foniki nadal ponoć wynosi 80 mln zł...
          • ceght Re: Nie kupuję usprawiedliwienia 04.03.09, 21:40
            Gość portalu: Asr napisał(a):

            > nie inwestował tylko jak wszyscy wiedzieli POŻYCZAŁ...
            >
            > i tu jest pies pogrzebany bo od 1998 roku Cupiał wyłożył na Wisłę
            ok 100 mln zł
            > a wyciągnął już ponad 80 (z samych transferów w ostatnich 11
            latach wystarczy
            > policzyć ile Wisła zarobiła a ile wydała)...
            > a "dług" Wisły wobec Tele-Foniki nadal ponoć wynosi 80 mln zł...

            widocznie kasa za transfery wracala do klubu w glownej czesci skoro
            dlug pomniejszyl sie "tylko" o 20mln, to chyba logiczne nie sadzisz?
            skoro budzet 40mln zl starcza na przezycie to to raczej kosztowna
            inwestycja, czy raczej zabawka... problem w tym ze wszyscy zadacie
            zeby ktos wykladal swoja prywatna kase dla waszej uciechy... komuna
            rulez
    • olaboga1 Wisła sprzedaje, by przeżyć 04.03.09, 11:47
      Czy ja moglbym choc raz przeczytac jakis sensowny, poglebiony tekst nt Wisly w
      GW? Analizujacy, na przyklad, jak powinien zachowac sie klub, ktory przez dwa
      lata nie bedzie mial stadionu? Kupowac zawodnikow w tym czasie, czy sprzedawac
      przechodzonych lekko? Wykorzystac ten czas na podboj Europy czy reformowac,
      odmladzac druzyne?

      • Gość: Kuba sprzedaje, by przeżyć IP: *.ists.pl 04.03.09, 11:53
        miejmy nadzieje, ze nie zabudują tych terenów
        nigdy
    • 12.12a1 Wisla pany i po Wisle. 04.03.09, 11:57
      Mozna wiele mówic,ze i bez Clebera Wisla wygrywala ale faktem jest,ze ten
      pilkarz byl bardzo potrzebny druzynie.Dziwne pieniadze Cupial chce uzyskac za
      tego zawodnika,mysle ze to nazywa sie promocyjna wyprzedaza.Teraz kolej na
      Brozka a i inni beda chcieli wyfrunac gdzies ,a w Krakowie pozostana barwy,logo
      wielkiej Wisly i glodni pilki kibice.
      • Gość: @@@ Re: Wisla pany i po Wisle. IP: *.cpe.unwired.net.au 04.03.09, 22:21
        A Baszczu i Zienczuk mogli odejsc w zimie po 100tys euro, pol roku
        przed koncem kontraktu. Jak znalezli klub ktory chcial za nich
        zaplacic, to Wisla podniosla cene. Teraz odejda za darmo w czerwcu.
    • Gość: Pero Co za głupoty IP: *.ds11.agh.edu.pl 04.03.09, 12:15
      Kto pisze takie głupoty?? Tereny należą do TS Wisła a nie do Wisła S.A. i nie
      maja żadnego powiązania z sekcją piłkarską która jest odrębną spółka. Poziom
      wiedzy polskich dziennikarzy to dno!!!
    • Gość: x Cleber do Czeczenii. Wisła Kraków sprzedaje, by... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.09, 12:15
      Mnie cieszą problemy Telefoniki - za ich traktowanie rynku kabli, za
      ich traktowanie klientów. Gorzej, że cierpi na tym piłka nożna, ale
      z drugiej strony to dobrze, że taka beznadziejna firma powoli
      redukuje swoje zangażowanie w sport.
      • Gość: gizmo marzy ci się socjalizm? IP: *.chello.pl 04.03.09, 12:26
        Tęsknisz za komuną?
        Prawda?
    • Gość: kolo Cleber do Czeczenii. Wisła Kraków sprzedaje, by... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.09, 12:58
      To jest artykuł czy stek wypocin niezorientowanego w realiach
      człowieczka? Żadnych rzeczowych argumentów tylko pisanie takich
      ogólników Do śmietnika się nadaje ten artykuł a nie do publikacji w
      gazecie Co to znaczy, że "dostali pieniądze tylko na przeżycie"?
      Każdy klub ma określony budżet i nim dysponuje Skąd informacja, ze
      Cleber został sprzedany (do podpisania kontraktu jeszcze nie
      doszło). Skąd opinia, że klubu nie stać było na zatrudnienie Garguły
      w zimie? (wiesz redaktorzynko kochana ile Bełchatów chciał za
      wcześniejsze przejście tego zawodnika?).
    • Gość: das Wisła to nie Real Madryt IP: 80.48.174.* 04.03.09, 13:07
      który morze sobie pozwolić na utrzymanie armii niegrających piłkarzy , Wisła
      sprowadziła ostatnio do obrony przecież Marcelo , Diaza i Singlara , ma po dwóch
      świetnych jak na polskie warunki zawodników zarówno na prawą obronę jak i na
      lewą , wszystkie formacje Wisły są bardzo mocno obsadzone. Więc informacje o
      śmierci Wisły są mocno przesadzone .
      • Gość: kazio Re: Wisła to nie Real Madryt IP: *.nrth.cable.ntl.com 04.03.09, 13:33
        Ciupal jest jak nasz Danald T. ktory twierdzil ze kryzys jest tylko
        gdzies daleko a Polski nie dotyczy.
        • Gość: papi Re: Wisła to nie Real Madryt IP: *.chello.pl 04.03.09, 15:58
          A ty będąc premierem rządu zapowiedziałbyś w telewizji,żeby jutro
          wszyscy rzucili się do banków,wypłacili swoje oszczędności i
          najlepiej nic nie kupowali w sklepach oprócz chleba i ziemniaków.
          .
          Pisem mi tu śmierdzisz,nie wiem dlaczego...
    • Gość: PiotrEs Wisła sprzedaje, by przeżyć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.09, 14:03
      Tabloidowe ujęcie problemu. Na razie odszedł Cleber -gracz
      wartościowy,ale nie da się ukryć, wiekowy.Ale na tej pozycji jest
      młody Marcelo na którego warto stawiać. Kryzys jest wszędzie i nie
      może ominąć ulicy Reymonta.Ale może skłoni bossów klubu do
      zwiększenia środków na szkolenie młodzieży - kto dziś pamiąta, że
      przez lata Wisła słynęła z pracy z dziećmi i młodzieżą i seryjnie
      zdobywała tytuły mistrza Polski juniorów?! Może zachęci do
      owocniejszego skautingu wokół siebie?! Jednym słowem nie ma tego
      złego co by na dobre nie wyszło!
    • Gość: WIDZ Cleber do Czeczenii. Wisła Kraków sprzedaje, by... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.09, 14:06
      CZEGO WIĘCEJ MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO BYŁYM KONIKU Z SZEWSKIEJ.
      CUPIAŁ POTRAFI TYLKO SPRZEDAWAĆ JAK DAWNIEJ WALUTĘ I LUDZI SB
      • Gość: ronin zostaw konika IP: *.chello.pl 04.03.09, 16:24
        Zostaw konika w spokoju i idź lekcje odrobić.
        I naucz się CapsLocka wyłączać niedojdo,bo wygląda jakbyś tu
        krzyczał.
    • Gość: maga Cleber do Czeczenii. Wisła Kraków sprzedaje, by... IP: *.ghnet.pl 04.03.09, 14:20
      i znowu zmuszacie mnie bym wam naublizal. jestescie niewatpliwie
      zawzieci i stale poglebiacie dno. chcecie zejsc absolutnie najnizej
      ze wszystkich szmatlawcow. i niewatpliwie udaje sie wam to. tak
      trzymac!
      kopiuj+wklej nie wystarczy w dzisiejszych czasach a wy to
      robicie "tworzac" artykuly o Wisle od grubo ponad roku.
      R.I.P.
    • Gość: 11stka Wisła się kończy - felieton okiem kibica IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.09, 14:25
      Polemika kibica z dziennikarzami GW

      Według dziennikarzy Wisła kończy się, bo ma problemy (jakby któryś z wyżej wymienionych klubów ich nie miał... problemy mają nawet te, których tu nie wymieniam), bo traci zawodników (bo cała reszta się po prostu wzmacnia), bo szuka zawodników za darmo (nie oszukujmy się, wszyscy szukają, niektórzy nawet znajdują - kiepska metoda, przyznaję, ale stosują ją wszyscy). Wisła Kraków, wbrew naszym oczekiwaniom i marzeniom, po prostu jest jak każdy inny polski klub. Ale - co w tej sytuacji kluczowe - ma zupełnie inne możliwości. Wystarczy chcieć - a potem umieć - z nich skorzystać.

      Wisła ma oczywiście problemy czysto sportowe. Tyle tylko, że prawdziwym problemem Wisły nie jest to, że nie ma wzmocnień, ani to, że straciła Clebera, ani to że Garguła jest kolejnym kontuzjowanym. Problemem Wisły jest to, że nic nie robi, zakładając że skoro jakoś już było, to także jakoś będzie. Krakowski klub nie postawił siebie realnego celu, do którego zdobycia należy się w kolejnych latach przygotować. Brakuje jakiejkolwiek wizji i człowieka zdeterminowanego, do jej realizacji.

      Cały felieton:
      www.11.pl/rytm_pilki/kibic_podaje_wisla_sie_konczy/
      • Gość: SuniM Re: Wisła się kończy - felieton okiem kibica IP: *.unused.derbynet.waw.pl 04.03.09, 15:42
        Cóż... problemem Wisły jest jednak to, że Cupiał od kilku sezonów przykręca
        kurek z kasą. Wszystko inne jest z tym związane. Wisła nie usamodzielniła się
        nigdy. Drużyna ostatniej dekady została stworzona z dnia na dzień przez
        handlarza kabli który wyłożył kilka walizek pieniędzy i kupił wszystko co nie
        uciekło na drzewa. Jeżeli ten handlarz/producent kabli rzeczywiście się wycofa z
        dofinansowania klubu, to szybko partnerem dla Wisły (znowu) będzie Lechia
        Gdańsk, ŁKS lub Odra Wodzisław a nie Legia Warszawa czy chociażby Lech-Amika...
    • Gość: mixer Euro 2012 w Krakowie ?? IP: 193.110.123.* 04.03.09, 14:39
      Pierwsze słyszę !! Rozumiem że przyda się kilka boisk treningowych ale żeby
      zaraz trybuny powiększać ?? :P
    • Gość: SuniM Cupiał się już pobawił... IP: *.unused.derbynet.waw.pl 04.03.09, 15:34
      ... teraz pakuje zabawki do koszyczka i spada... a Wisła wraca tam, gdzie była
      przed 1999 rokiem (choć większość ich obecnych kibiców tego pewnie nie
      pamięta, bo dopiero około 2000 roku zorientowali się, jak bardzo kochają swój
      klub). Cupiał odejdzie, drużna zdziadzieje, znikną kibice. Wisły, Ruchy,
      Lecho-Amiki, Widzewy, Górniki... mają swoje dobre okresy, by potem wrócić do
      średniactwa. Tylko jeden klub praktycznie ZAWSZE w czołówce, zawsze o
      najwyższe cele.
      • ceght Re: Cupiał się już pobawił... 04.03.09, 21:45
        Gość portalu: SuniM napisał(a):

        > ... teraz pakuje zabawki do koszyczka i spada... a Wisła wraca
        tam, gdzie była
        > przed 1999 rokiem (choć większość ich obecnych kibiców tego pewnie
        nie
        > pamięta, bo dopiero około 2000 roku zorientowali się, jak bardzo
        kochają swój
        > klub). Cupiał odejdzie, drużna zdziadzieje, znikną kibice. Wisły,
        Ruchy,
        > Lecho-Amiki, Widzewy, Górniki... mają swoje dobre okresy, by potem
        wrócić do
        > średniactwa. Tylko jeden klub praktycznie ZAWSZE w czołówce,
        zawsze o
        > najwyższe cele.

        mega ROTFL
    • Gość: gsw Wisła sprzedaje, by przeżyć IP: *.bj.uj.edu.pl 04.03.09, 15:37
      Kto zrobił taką bzdurną teoretyczną kąpilację. Jak by Wisła musiała
      sprzedawać zawodników, dla przezycia to by sprzedawała Pawła Brozka
      a nie podstarzałego stopera. Toż to wierutne bzdury. Wisła dokonała
      rozsądnego ruchu. Na tę pozycję jest sześciu zawodników do grania a
      jak wróci Varga to będzie znowu siedmiu. Jaki tu problem. Cleber
      chiał grać w każdym meczu i nie chciał nawet w pucharze ekstralkasy
      siedzieć na ławie. Kiedy miał grac młody Marcelo. Kto to pisał i kto
      zatwierdzał taki stek bzdur do druku.
      • Gość: SuniM Brożek jest praktycznie sprzedany... IP: *.unused.derbynet.waw.pl 04.03.09, 15:47
        O Brożka bym się radził nie martwić. On już praktycznie jest sprzedany. Tylko
        dlatego można było ściągnąć Gargułę. Scenariusz bardzo prawdopodobny: Wisła w
        tym sezonie nie osiąga niczego, Brożek odchodzi a wraz z nim klika niedawnych
        filarów drużyny, przychodzi kilku drewniaków ściągniętych za darmo. Nie ma
        tytułów, nie ma gry w Pucharach, nie ma kasy.
        Czy Telefonika też umoczyła w opcje? Jeżeli tak to łolaboga...
    • Gość: volvo Cleber do Czeczenii. Wisła Kraków sprzedaje, by... IP: *.ver.airbites.pl 04.03.09, 16:15
      Ta nasza liga jest tak słaba,ze inwestowanie w jakis klub,to
      wyrzucenie kasy w błoto.Europejskie puchary pokazały naszym ekipom
      miejsce w szyku.Niestety,ale taka jest prawda czy sie to komus
      podoba,czy nie.
    • Gość: Greg_B Cleber do Czeczenii. Wisła Kraków sprzedaje, by... IP: *.intra.koncept.pl 04.03.09, 16:28
      Tereny wokół stadionu nie należą do Wisły S.A. (ani Telefoniki) tylko
      do TS Wisła, które to Towarzystwo nie ma nic wspólnego z piłką nożną
      (koszykówka, siatkówka i inne sekcje). Jak się o czymś pisze to
      trzeba wiedzieć, o czym się pisze Panie Dziennikarzu. Rzetelność,
      rzetelność...
      • 1group Re: Cleber do Czeczenii. Wisła Kraków sprzedaje, 05.03.09, 16:50
        Sponsoring firmy zajmującej się zakładami nie powinien być dopuszczony.To
        właśnie przez takie firmy,mamy "cudowne"wyniki,"niespodziewane"sensacje,etc.
        Tego rodzaju działalność powinna być trzymana jak najdalej od rozgrywek
        sportowych a piłkarskich w szczególności.
        Gdzie gazetowi moraliści i specjaliści od korupcji ?
    • swist8 Przeczytałem wszystkie komentarze (i artykuł) i... 05.03.09, 10:28
      Występują 3 opinie:
      1. Wisła się sypie;
      2. Wisła płynie nie wiadomo gdzie;
      3. Wisła gra nadal o wielkie cele (przeważają, ale głównie jako odpowiedzi na 1);

      Moim zdaniem opowiadam się za 2. Najgorsze jest Wiśle to że nie wiadomo do końca
      co chce osiągnąć. Popieram tutaj sprzedaż Clebera bo 34(?) letni zawodnik raczej
      perspektywiczny nie jest a za kwotę którą kosztował można kupić bardzo zdolnego
      21-22 latka.
      Ale niestety takich nie widać... Przychodzą do Wisły piłkarze którzy będą
      zarabiać krocie (Garguła, Łobodziński) a z drugiej strony pojawiają się tacy
      którzy zarabiają - choć to tyko podejrzenia - niewiele (co nie znaczy że są źli)
      (Ćwieląg).

      Z drugiej strony Wisła pozbywa się zawodników którzy posiadają duże
      doświadczenie (Baszczyński, Zieńczuk) (może nie pozbywa ale wszytko na to
      wskazuje) - którzy jak coś czuje są niemałym obciążeniem dla jej budżetu.
      Ciekawe co zrobią z pensją Mauro Cantoro?

      Przewiduję dla Wisły że po tym sezonie opuszczą ją 4-ej zawodnicy ale spodziewam
      się mocnych transferów do klubu. Ciekawe czy prognozy wypalą.

      PS> Za miedzą rośnie nie lada konkurent - tam piłkarze powoli zdobywają
      doświadczenie i to miejsce które zajmują w tabeli na pewno jest nie jest
      adekwatne do ich umiejętności. Pozatym żeby być na chyba 8 miejscu wystarczy 6
      pkt. więcej.
    • Gość: sepico Cleber do Czeczenii. Wisła Kraków sprzedaje, by... IP: *.centertel.pl 05.03.09, 21:02
      to są wyniki osiągnieć pracy Bednarza w niszczeniu Wisły i wybitnego
      "specjalisty" Cupiała od piłki nożnej tylko tak dalej i witaj druga ligo.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka