piotrek_meteorolog 14.05.09, 17:24 Lato dobrze zrobił. Ukraina niech dostanie jeszcze pół roku. I tak to nic nie zmieni. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
zlappande I masz zupelnie racje 14.05.09, 17:36 a Majchrowski i Piechniczek powinni miec troche wstydu wiecej, bo chyba wogole nie rozumieja podstawowej rzeczy: wspolne Mistrzostwa Europy sa nie po to, kto kogo lepiej wykiwa, ale aby ta impreza (wspolna) sie udala Juz nie mam slow dal tego kompletnie nie potrafiacego myslec pana "ex-trenera" Bonka. On byl dobrym pilkarzem, pewnie moze i najlpeszym ale widac wyraznie jaki to prostak i buc. Nic dziwnego, ze dostawalismy baty od wszystkich . Co innego dostac nowe miejsca, ale zrobic wszystko dla ratowania partnera a przynajmniej zachowac lojalnosc a co innego "dorwac sie". Najlepiej jak w walce o pierwiastek dzieki zadymom ? Odpowiedz Link Zgłoś
britpoper Re: I masz zupelnie racje 14.05.09, 18:34 Boniek to człowiek inteligentny i posiadający pewną, niepodważalną, klasę. Na pewno nie jest ani prostakiem ani bucem. Ma po prostu inny pogląd na całą sprawę. Poza tym wypowiedź była merytoryczna,zwyczajnie stawia on pewną tezę. Po cholere wam te epitety? Odpowiedz Link Zgłoś
quebec4 Ale 15.05.09, 15:11 Czemu się dziwić, że nikt nas na świecie nie lubi! Cóż za chamstwo tak partnera kiwać i w dodatku się cieszyć że mu idzie gorzej od nas. Cóż to za naród, że swoje kompleksy leczy ścigając się z krajem nieporównywalnie biedniejszym, niestabilnym politycznie i bez kasy z UE. Podział meczów musi być równy, choćby mieliby grać na łące pod Ivano-Frankowskiem. Żenada i wstyd! Odpowiedz Link Zgłoś
szatek100 Re: Kraków a Euro 14.05.09, 18:58 Link: sport.interia.pl/raport/euro2012/news/jak-doszlo-do-kleski-krakowa-i-slaska,1306265 pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
burakpl4 Re: Kraków a Euro 14.05.09, 19:22 ten "raport" to jakieś bzdury. "W niektórych miejscach Stadion Śląski straszy popękanym betonem, powybijanymi szybami w starej wieży," Przecież tej wieży już dawno nie ma! I Śląsk i Kraków mają lepsze lotniska niż Wrocław, Gdańsk i Poznań, reszta jest porównywalna. Stadiony można przebudować stosunkowo tanio. No, ale nasze państwo jest bogate, bierze na siebię budowę drogaśnych stadionów w Gdańsku i we Wrocławiu, zamiast wykorzystać to co jest. Odpowiedz Link Zgłoś
uniwr Re: Kraków a Euro 14.05.09, 19:47 burakpl4 napisał: > I Śląsk i Kraków mają lepsze lotniska niż Wrocław, Gdańsk i Poznań, > reszta jest porównywalna. Stadiony można przebudować stosunkowo > tanio. No, ale nasze państwo jest bogate, bierze na siebię budowę > drogaśnych stadionów w Gdańsku i we Wrocławiu, zamiast wykorzystać > to co jest. Tak nieśmiało przypomnę, że Euro miało być okazją do modernizacji kraju, a nie wykorzystywania "tego co jest". Odpowiedz Link Zgłoś
burakpl4 Re: Kraków a Euro 14.05.09, 19:52 modernizacja kraju poprzez budowę niepotrzebnych stadionów + budowa dojazdu do tych stadionów, we Wrocławiu nawet linia tramwajowa specjalnie po to. Czy to się przyda poza Euro? Z tego co czytam, to w wielu wypadkach - nie. na Śląsku poza lotniskiem jest też dojazd na stadion - tak dla porównania. Odpowiedz Link Zgłoś
polsz Re: Kraków a Euro 15.05.09, 10:22 Śląsk stracił Euro na własne życzenie. Kiedy parę lat temu przygotowywano wnioski aplikacyjne do UEFA Warszawa, Poznań, Gdańsk i Wrocław zrobiły porządne wnioski a Chorzów i Kraków parostronnicowe odczepki bo "im się EURO należy". Teraz cierpią za swoje zadufanie. Podziękujcie Ślązacy Koplowi i jego kumplom ze Związku Metropolitalnego. Odpowiedz Link Zgłoś
burakpl4 Re: Kraków a Euro 15.05.09, 14:44 zgadza się! Tyle, że Śląski można przebudować w miarę tanio, dojazd jest, lotnisko jest, krakowski jest przebudowywany tanio, dojazd jest, lotnisko jest, oba stadiony spełniałyby normy UEFy do organizacji Eusro, ale zastaw się, a postaw się - lepiej zamiast korzystać z tego co jest budować od podsttaw niepotrzebne stadiony w szczerym polu, budować do nich dojazdy, rozegrac na nich 3 mecze Euro, po czym 1)spłacać kredyty za budowę i nie mieć kasy na wazne wydatki; 2)dopłacać grubą kasę do utrzymywania pomników Euro 2012, po czym ew. wynająć je na Jarmarki Europa, żeby cokolwiek się zwracało. Odpowiedz Link Zgłoś
arius5 A jaka byla umowa 3 lata temu ? 15.05.09, 08:59 Mialo by po rowna dla Polski i Ukrainy. A teraz co to za cyrk ? Kazdy chce ugrac cos dla siebie, kretyni, z Kaczorem na czele. Odpowiedz Link Zgłoś
burakpl4 Re: A jaka byla umowa 3 lata temu ? 15.05.09, 14:50 UEFA jest mądrzejsza od Polaków. Zysku z Euro nie będzie dla PL, będą kredyty do spłacania, kilka miliardów w plecy w zamian za prestiż. Gdańsk chce się udoopić - o.k. - ma prawo, Wrocław chce stracić płynność i zadłużyć się na wiele lat z powodu Euro? O.k. - jak najbardziej im się to należy. Tylko po jaką cholerę zadłużać 6 miast, jeżeli wystarczą tylko 4 frajerskie miasta? UEFA zarobi tak czy siak, Polska dopłaci słono - tak czy siak, możemy oczywiście dopłacić więcej, wymusić to na UEFIE, ale po co? Odpowiedz Link Zgłoś
cree-is-me Dużo się rozpisałeś, tylko co z tego wynika? 14.05.09, 22:29 O co, i do kogo macie pretensję? Że was od początku ustawiono w roli miasta rezerwowego? No trudno, tak popadło, często mają na to wpływ czynniki pozamerytoryczne (chociaż w tym przypadku niespecjalnie, po prostu lenistwo nie popłaciło). Tak jest w zwykłym życiu, tak często (wbrew pozorom) bywa także w biznesie. Trzeba było trzymać się roli i trzymać fason - czego jak widać też nie potraficie. Wrocek przegrał starania o dwa bardzo ważne światowe przedsięwzięcia, wydając na to kupę kasy i angażując mnóstwo środków i energii. Dutkiewiczowi raz puściły nerwy i coś tam przed kamerami zaczął jęczeć o "niesprawiedliwych zmowach" - kompletny blamaż! Jeszcze go Koreańce wyśmiały w żywe oczy, przed kamerami. Ja wam mówię (za klasykiem) - nie idźcie tą drogą! ;) No i w kwestii "kiwania", jak widzę, jesteś zwolennikiem mentalności Kalego - czujecie się wykiwani, ale jeśli dałoby się "wyślizgać" Wrocław, Poznań lub Gdańsk i wskoczyć na krzywy ryj na ich miejsce, to byłoby OK, tak? Żałosne... A propos "argumentów merytorycznych": 1. Stadion w Krakowie jest mniejszy niż 30 tys., a UEFA chciała minimum 33 tys. - o czym więc mówimy? 2. Lotnisko w Balicach to też nie argument. Pyrzowice są o wiele większe i bardziej nowoczesne, a Gdańsk i Wrocław za niecałe 2 lata będą mieć terminale tak nowoczesne jak w Warszawie. 3. Baza hotelowa Gdańska, Poznania i Wrocławia nie jest tak duża jak Krakowa, ale uzupełniona o toczące się inwestycje spełni wymogi UEFA ( i o to chodziło). 4. Dojazd do Krakowa "autostradą"... he he he. Lepiej nie ciągnijmy tego wątku, bo zaraz włączą się kierowcy i powiedzą ci, co myślą na ten temat. Itd. No i argument poniżej pasa, w dodatku świadczący o ignorancji: po co Gdańskowi i Wrocławiowi nowe ogromne stadiony, szybki tramwaj, etc. Być może trzeba być krakusem, żeby wygadywać takie brednie. Miasta się rozwijają i rozwijać będą, a jakbyś trochę znał Wrocek, to wiedziałbyś że za budowanym stadionem jest np. Leśnica i inne szybko rozbudowujące się dzielnice. Szybka komunikacja tamtych rejonów z centrum od dawna była problemem. Dodatkowo powstanie tam łącznik do autostrady i lotniska. N.b. Wrocek sfinansuje stadion głównie z własnych środków (koszt: 750 mln, z budżetu 115 mln), a całe inwestycje pod Euro 2012 z kasy miejskiej to ponad 2 mld. Kraków nie ma takich pieniędzy. Stadion jest wielofunkcyjny i nie tylko na piłkarskie mecze. No i jeszcze jedno: wprawdzie "cała Polska buduje metro w Wawie" - ale powiedz mi, ile tzw. "cała Polska" dorzuciła się na renowację miasta Kraków, hę? ;P A ile np. na Wrocław? NIC! Odpowiedz Link Zgłoś
szatek100 Re: Dużo się rozpisałeś, tylko co z tego wynika? 15.05.09, 01:30 cree-is-me napisał: > O co, i do kogo macie pretensję? Że was od początku ustawiono w roli > miasta rezerwowego? No trudno, tak popadło, często mają na to wpływ > czynniki pozamerytoryczne (chociaż w tym przypadku niespecjalnie, po > prostu lenistwo nie popłaciło). Mógłbyś rozwinąć ? To, że PiS nie lubi Majchrowskiego rzeczywiście uważam za czynnik pozamerytoryczny . To, ze wybrano miasta ustępujące Krakowowi pod względem infrastruktury również... Tak jest w zwykłym życiu, tak często > (wbrew pozorom) bywa także w biznesie. Ależ mnie nie trzeba mówić, że w tym kraju rządzą przekręciarze ! Trzeba było trzymać się roli > i trzymać fason - czego jak widać też nie potraficie. Co to znaczy "też" ? Czego jeszcze nie potrafimy ? Jeśli lubisz udawać, że nic się nie stało, kiedy Cię okradają, to Twoja sprawa i ja to szanuję, choć , przyznam, nie rozumiem... Wrocek > przegrał starania o dwa bardzo ważne światowe przedsięwzięcia, > wydając na to kupę kasy i angażując mnóstwo środków i energii. > Dutkiewiczowi raz puściły nerwy i coś tam przed kamerami zaczął > jęczeć o "niesprawiedliwych zmowach" - kompletny blamaż! Jeszcze go > Koreańce wyśmiały w żywe oczy, przed kamerami. Ja wam mówię (za > klasykiem) - nie idźcie tą drogą! ;) Każdy znawca Korei i Azji w ogóle powie Ci, że Japonia, Korea czy Chiny to kraje o orgomnej korupcji , gdzie masę spraw załatwia się przy zielonym stoliku z naruszeniem prawa. Azjaci wszelką rywalizację uważają za wojnę, gdzie liczy się tylko zwycięstwo a zasad nie ma. Najbardziej spektakularnym tego przykładem był "historyczny" wynik piłkarskiej reprezentacji tego kraju na MŚ w 2002. FIFA wprowadziła wówczas zasadę, że sędziowie powinni być dobierani z klucza geograficznego, żeby było "antykolonialnie". I tak Koreańcy wygrywali a pochodzący z III świata sędziowie w ich meczach popełniali masę błędów nie uznając KILKU prawidłowo strzelonych goli. Mylili się oczywiście tylko w jedną stronę... To tyle, jesli chodzi o dygresję koreańską. Mnie się jednak wydawało, że jestesmy w Europie. Jak widać się myliłem... > No i w kwestii "kiwania", jak widzę, jesteś zwolennikiem mentalności > Kalego - czujecie się wykiwani, ale jeśli dałoby się "wyślizgać" > Wrocław, Poznań lub Gdańsk i wskoczyć na krzywy ryj na ich miejsce, > to byłoby OK, tak? Żałosne... NIe. To nie jest żałosne. Żałosne jest to, że napisałem tekst, który zmieściłby się na połówce kartki A4, a Ty i tak nie potrafisz przeczytać go ze zrozumieniem. Zrób to jeszcze raz, a jeśli trzeba i drugi i trzeci. Zapewniam Cię, że jest tam odpowiedź na Twój zarzut. > A propos "argumentów merytorycznych": > 1. Stadion w Krakowie jest mniejszy niż 30 tys., a UEFA chciała > minimum 33 tys. - o czym więc mówimy? Stadion w Krakowie ma mieć 33.68 tys widzów. stadiony.net/project.php?p=149 > 2. Lotnisko w Balicach to też nie argument. Pyrzowice są o wiele > większe i bardziej nowoczesne, Balice są drugim lotniskiem w kraju i radzą sobie w tej roli. Zresztą nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka. Chorzów przecież też odpadł.... a Gdańsk i Wrocław za niecałe 2 lata > będą mieć terminale tak nowoczesne jak w Warszawie. Ależ oczywiście. Razem z cudem gospodarczym. "Takie jak w Warszawie", znając historię II terminala w tym mieście jestem skłonny Ci uwierzyć. Decyzja powinna zostać podjęta na podstawie dotychczasowych przygotowań, ale jak widać PR + słońce Peru wciąż w natarciu... > 3. Baza hotelowa Gdańska, Poznania i Wrocławia nie jest tak duża jak > Krakowa, ale uzupełniona o toczące się inwestycje spełni wymogi UEFA > ( i o to chodziło). i znów... Plany, plany, plany. Ty chyba nie mieszkasz w Polsce i nie wiesz, że tutaj 10 lat opóźnienia to norma... > 4. Dojazd do Krakowa "autostradą"... he he he. Lepiej nie ciągnijmy > tego wątku, bo zaraz włączą się kierowcy i powiedzą ci, co myślą na > ten temat. czyżby do Gdańska był lepszy ? Albo chociaż porównywalny ? > Itd. > No i a rgument poniżej pasa, w dodatku świadczący o ignorancji: po co > Gdańskowi i Wrocławiowi nowe ogromne stadiony, szybki tramwaj, etc. > Być może trzeba być krakusem, żeby wygadywać takie brednie. Miasta > się rozwijają i rozwijać będą, a jakbyś trochę znał Wrocek, to > wiedziałbyś że za budowanym stadionem jest np. Leśnica i inne szybko > rozbudowujące się dzielnice. Szybka komunikacja tamtych rejonów z > centrum od dawna była problemem. Dodatkowo powstanie tam łącznik do > autostrady i lotniska. N.b. Wrocek sfinansuje stadion głównie z > własnych środków (koszt: 750 mln, z budżetu 115 mln), a całe > inwestycje pod Euro 2012 z kasy miejskiej to ponad 2 mld. Kraków nie > ma takich pieniędzy. Stadion jest wielofunkcyjny i nie tylko na > piłkarskie mecze. Nie bardzo rozumiem, czemu wciąż wyskakujesz z tym Wrocławiem ? Być może się mylę, ale wydaje mi się, że w moim poście ani razu nie padło słowo Wrocław. Znów kłopoty z czytaniem ? Porównywałem Kraków z Gdańskiem, gdzie opóźnienia inwestycyjne są najsilniej widoczne a więc i najlepiej widać, że za decyzją stały machloje cudaka. Co do inwestycji... Niech sobie budują ! Cóż mi do tego ? Byle za swoje, a ztym może być różnie. PS: w 2006 roku PKB Krakowa wynosiło 44529 zł na osobę. We Wrocławiu 40457 zł. Nowszych danych nie znalazłem. Kraków ma 120 tys. mieszkańców więcej, ale licząc całą strefę aglomeracyjną staje się już 2 razy większy (ponad 1,5 miliona wobec 780 tys.). Nie wiem zatem, czy stwierdzenie "Kraków nie ma takich pieniedzy" jest do konca uzasadnione....Ale to tak offtopic > No i jeszcze jedno: wprawdzie "cała Polska buduje metro w Wawie" - > ale powiedz mi, ile tzw. "cała Polska" dorzuciła się na renowację > miasta Kraków, hę? ;P A ile np. na Wrocław? NIC! No ile ? pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: Dużo się rozpisałeś, tylko co z tego wynika? 15.05.09, 11:38 www.muratorplus.pl/biznes/raporty-i-prognozy/roznice-w-rozwoju-regionalnym-beda-sie-pogebiac_58949.html Małopolska to relatywnie biedny region, więc skąd ma Kraków brać pieniądze? Odpowiedz Link Zgłoś
werato Re: Kraków a Euro 15.05.09, 09:10 Holera ale dowaliłeś z tym tekstem do pieca zgadzam się z tobą w 100% Pozdrowienia z Poznania Odpowiedz Link Zgłoś
carcharodon.carcharias Sorry ... jaki ?? 15.05.09, 10:12 'butny Kraków' ... to chyba jakiś żart ??!! Kraków i lajkoniki od czasu rozbiorów do chwili obecnej są synonimem WAZELINIARSTWA !! Odpowiedz Link Zgłoś
sthoss Trzeba wykorzystac to co jest 15.05.09, 16:51 Mysle ze jak sie dobrze wszystko zorganizuje to i Krakow cos z tych mistrzostw przytuli. Wystarczy sensownie zorganizowany marketing zeby kibice (najlepiej z rodzinami) po mistrzostwach pojechali w Polske pozwiedzac. Krakow od razu jawi sie jako glowny cel takich wyjazdow. Nie wiem czy nie wiecej zarobi i nie sprzeda sie turystycznie niz pozostale miasta organizatorow. Akcja z cyklu "wyslij rodzine do Krakowa a sam sie baw z kumplami w Poznaniu" jest jak najbardziej do lykniecia dla wielu. Moze nie bedzie az tyle infrastrukturalnych inwestycji i zewnetrznych pieniedzy (co do istnienia ktorych jakos nie wierze bo jak zwykle sie okaze ze chodzi o pieniadze budzetowe ktorych nie bedzie) ale i tam sie z pewnoscia ruszy. Kompletnie chore jest odbieranie Ukrainie jakis miast. Wrecz przeciwnie powinnismy Ukraincow wspierac by mogli byc rownorzednym organizatorem tej imprezy. Juz raz w 1920 popelnilismy blad zaniechania i kto wie czy w konsekwencji nie mielismy przez to 50 lat socjalizmu i obecnosci Ruskich u siebie. Lojalnosc, choc w polityce i biznesie wzgardzona, powinna byc glownym mottem naszej polityki. Kto wie czy kiedys nam sie nie przyda. Odpowiedz Link Zgłoś
asdfhjkl Re: I masz zupelnie racje 14.05.09, 20:35 do do "wykiwania" zgadzam sie z TOba. ALE kto jak kto, ale to Lato jest bucem i burakiem numer 1. do dzis pamietam wywiad z nim tuz sprzed wyborow, gdzie bredzil o przyrodzeniu. bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeh a ej OBleeECH. Odpowiedz Link Zgłoś
spitzenreiter gdyby podział był nierówny zadrażniłoby to tylko 14.05.09, 17:40 stosunki między narodami, cz warto dla kilku meczów.... Odpowiedz Link Zgłoś
adam81w Re: gdyby podział był nierówny zadrażniłoby to ty 14.05.09, 18:07 spitzenreiter napisał: > stosunki między narodami, cz warto dla kilku meczów.... A one już nie są zadrażnione? A Bandera a mordy na Polakach? Uważam, że jeśli Ukraińcy nie dali rady to sami zrobimy Euro. Odpowiedz Link Zgłoś
pit_44 Re: UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 2 14.05.09, 18:14 Moim zdaniem Platini odroczył o 6 miesięcy wyrok na Ukrainę. W styczniu Ukraina miała spadek PKB o 20%, spadek produkcji o 34% i spadek w budownictwie o 57%. Krótko mówiąc, na Ukrainie jest potężna katastrofa gospodarcza. I ostatnią rzeczą, jaką będą robić, to inwestycje na EURO. Dodajcie do tego wybory prezydenckie i permanentną wojnę prezydent- premier + posowiecką biurokrację. Krótko mówiąc: Kijów (może) + Lwów (może). A w wersji awaryjnej powrót do Krakowa i Chorzowa. Odpowiedz Link Zgłoś
deliberator Tą właśnie "przyjaciejską umowę" miał na myśli pan 14.05.09, 18:16 prezes wspominając niedawno o możliwości zorganizowania Euro z Niemcami? Odpowiedz Link Zgłoś
zdumionyedek Boniek jest wszechmogacy jak widac 14.05.09, 18:17 co tam wczesniejsze ustalenia, co tam solidarnosc, co tam fakt, ze to Surkis zalatwil nam Euro pan Boniek wylewa swoja frustracje, ze to nie go wybrali, a powinni przeciez troche to dziecinne jest, ze facet uwaza, ze sama znajomosc z Platinim, jak piekna by nie byla, nie wystarczy do zalatwienia czegos takiego to nie znalezienie pracy szwagrowi, przez wykorzystanie odpowiednich koneksji Boniek nie wykorzystal szansy, by siedziec cicho Odpowiedz Link Zgłoś
janek.302 UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 201.. 14.05.09, 18:18 tylko Boniek powiedzial ze u nas byla mozliwosc rozegrania mistrzostw na 6 stadionach a na Ukrainie na 4,ale nie kosztem sasiadow.tylko podzielenie dwoch grup na 6 stadionow.co nie zostalo wykorzystane.2 grupy Ukraina na 4 stadionach,2 grupy Polska na 6 stadionach.to gdzie tu zabieranie komus czegos? Odpowiedz Link Zgłoś
rosol4 Re: UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 2 14.05.09, 18:20 Popelniono wielki blad z Krakowem, na miare politycznego bledu donalda z ucieczka przed stoczniowcami do grodu smoka, /moze go pozre/. Krakow we wszystkich rankingach wypadal najlepiej a Chorzow choc slaski beznajdziejnie na koncu krotkiej tabeli. Nalezy darzyc by Euro012 zorganizowac w 5 polskich miastach zachowujac symetryczny /regionalny/ podzial. Wspierajmy i pomozmy ukraincom by im sie udalo przygotowac infrastrukture na wlasciwym poziomie. Jakie i ilosc meczy Euro 2012 rozgrywanych w poszczegolnych krajach niech pozostanie decyzja UEFA. Niech polscy medrcy nie jatrza w nastrojach spolecznych naszych zaprzyjaznionych narodow. Panowie /jesli jestescie nimi/, lepiej milczec niz gadac pierdoly. Jesli cos od was jeszcze zalezy to zajmijcie sie polska dzialka. Odpowiedz Link Zgłoś
poborowy102 Re: UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 2 14.05.09, 18:35 bzdety. Chorzów wypadał lepiej od Gdańska i Poznania: img503.imageshack.us/img503/9348/beztytuu1k.png Odpowiedz Link Zgłoś
zbig1113 Re: UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 2 14.05.09, 18:44 Uświadom sobie jedno, Kraków i Chorzów w pierwotnym planie były rezerwowymi. Najwidoczniej UEFA uznała, że podstawowy skład radzi sobie dobrze i nie ma potzreby dokonywać zmian. Odpowiedz Link Zgłoś
jacgg Re: UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 2 15.05.09, 15:16 Uświadom sobie jedno: to ryży Donio z Gdańska ze swoim przydupasem bambino-schetyno z Wrocka odesłali śląskie Wembley oraz Kraków do rezerwy. Ciekawe, dlaczego... Odpowiedz Link Zgłoś
ves3 Re: UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 2 14.05.09, 18:33 o co chodzi ? przecież Kraków i Chorzów od samego początku były umieszczone jeszcze przez rząd J. Kaczyńskiego na liście jako rezerwowe, czyli mogłyby przejąć organizację meczów gdyby któreś z czwórki (Poznań, Wrocław, Gdańsk czy Warszawa) się nie wyrobiły do końca. i tymi wytycznymi się od początku kierowała UEFA i Platini, więc nie rozumiem żalu. a gdyby było 6 miast byłoby to nie fair wobec Ukrainy. Odpowiedz Link Zgłoś
arronlewis Re: UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 2 14.05.09, 19:23 UKRAIŃCZYCY !!! :D:D:D:D Boniek, qrwa... Odpowiedz Link Zgłoś
jacgg Re: UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 2 15.05.09, 15:19 Jeżeli tą świnię podłożyły nam jeszcze pisiorki, to tym bardziej niech PO to odkręca. W końcu na nią głosowaliśmy!!! Stadion Śląski powinien być pierwszy na liście! Odpowiedz Link Zgłoś
12.12a1 Boniek nie moze zniesc porazki wyborczej. 14.05.09, 20:17 To o czym mówi jest nie do przyjecia z kilku powodów,a najwazniejszy jest ten,ze to nie Boniek pomógl w przyznaniu mistrzostw tylko Surkis.Jesli mówi o tym powaznie,ze w Polsce by zalatwil zawody na 6 stadionach to mozna o nim powiedziec,ze na stu rudych sto jeden jest falszywych.Nie mozna partnera wyslizgac w tak prymitywny sposób,jesli razem bez zadnych dodatkowych umów zabiegalismy o ME to podzial powinien byc taki jak jest.Inna sprawa jest to co bedzie 30XI,ale mam nadzieje,ze sie wyrobia. Odpowiedz Link Zgłoś
janek.302 Re: Boniek nie moze zniesc porazki wyborczej. 14.05.09, 21:45 to powiedzial Boniek.2 grupy ME w Polsce w 6 miastach.2 grupy ME na Ukrainie w 4 miastach.gdzie tu widzisz zeby kogos chcial wyslizgac? Odpowiedz Link Zgłoś
konrad.ludwik02 A więc szydło wyszło z worka: p. Drzewiecki 14.05.09, 20:27 A więc szydło wyszło z worka: p. Drzewiecki przyznał, że decydenci polscy potraktowali Chorzów i Kraków instrumentalnie, aby zmusić swoich 4 wybranków: W-wę, Gdańsk, Wrocław i Poznań do lepszej roboty!!! Nie miały one więc od samego początku ŻADNYCH szans na wybór, choćby przy najlepszej swojej i o wiele lepszej od 4 ufaworyzowanych miast robocie, zrealizowaniu kosztownych inwestycji, których efektem byłyby najlepsze nawet stadiony, infrastruktura, itd! Takie postępowanie nazywam cynizmem, jeśli nie obłudą! Sądzę, że wprowadzenie w błąd władz tych 2 miast uprawnia je do roszczeń względem decydentów o zwrot wydatków jakie poniosły, a które mogły zostać przeznaczone na aktualnie niezbędniejsze cele! Odpowiedz Link Zgłoś
replin Tak,Boniek,na ME tez bys nas wprowadzil tylkoto0-1 14.05.09, 20:46 z Lotwa... Odpowiedz Link Zgłoś
maderic Zal Krakowa 14.05.09, 20:51 Bylem tam tylko jeden raz ale jestem przekonany ze EURO w Krakowie bylo by naprawde niepowtarzalne i bardziej orginalne niz np. w Poznaniu czy Wroclawiu. Szkoda ze o takich rzeczach decyduja gierki polityczne PO..... Odpowiedz Link Zgłoś
goodwater Re: Zal Krakowa 14.05.09, 21:09 a może powiesz co ma wspólnego poznań z po? Jakby było politycznie to miasta wybierałby rząd a nie UEFA. Odpowiedz Link Zgłoś
marek426 Re: Zal Krakowa 14.05.09, 21:13 Niech te centusie tak nie miałczą, już w całej Europie wiedzą ,że w Krakowie to tylko można się wyrzygać na ulicy i wysikać na rynku i to za nie małe pieniądze i trzeba się jak najdalej trzymać od tego syfu.Całe szczęście ,że im mniej ludzi odwiedzi Kraków tym mniejszy wstyd dla Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
poborowy102 Re: Zal Krakowa 14.05.09, 21:30 ale to właśnie po to przyjeżdżają kibice! Tak, przyjeżdżają zobaczyć także mecz, ale przed i po meczu potrzebne są im inne rozrywki - własnie takie jak wymieniłeś + jakaś zadyma z policją, mała lub duża demolka itd. Odpowiedz Link Zgłoś
janek.302 Re: Zal Krakowa 14.05.09, 21:49 chyba PIS bo to PIS wybieral miasta a nie PO. Odpowiedz Link Zgłoś
piotrek_meteorolog UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 201... 14.05.09, 21:13 Boniek weź się nie kompromituje! Skoro jesteś takim przyjacielem Platiniego, to trzeba było lobbować za wszystkimi polskimi miastami! Lato postąpił tak jak powinien. To Ukraina za łapówy dała nam to Euro, nie róbmy smrodu wokół przygotowań. Ukraina dostała pół roku więcej, ale i tak nic jej to nie pomoże, bo co można zrobić za pół roku w kraju który byle jak jest zarządzany i bębnił sobie cały czas. Mają szczęście że oligarchowie ratują im dupę jako tako. Odpowiedz Link Zgłoś
cree-is-me Majchrowski kolejny, który urwał się z choinki. 14.05.09, 21:33 Kraków od początku zgłoszony był jako miasto rezerwowe, więc po co się pluje i robi z siebie błazna? Miasta podstawowe wypełniają zobowiązania zgodnie z harmonogramem, więc UEFA nie miała powodów wykreślać któregokolwiek z nich i wstawiać w to miejsce miasto rezerwowe. Może Majchrowski lepiej powiedziałby, ile zainwestował środków i pracy przed zgłoszeniem do konkursu o organizację mistrzostw, ile po przyznaniu nam statusu organizatora, i ile zamierzał zainwestować? To by pewnie bardzo wiele wyjaśniło, a może i byłoby powodem do wstydu - jak psim swędem "zwinąć" innym sprzed nosa coś, na co inni ciężko zapracowali? Po prostu nieładnie, panie Majchrowski. W dodatku tupanie nóżkami też wizerunku nie poprawia, oj nie... Odpowiedz Link Zgłoś
moskala69 Euro 2012 w byłych niemieckich miastach ! 14.05.09, 21:56 Breslau, Pozen, Danzing, oraz polska Warszawa /bo nie wypadało, wiadomo stolica/. Odpowiedz Link Zgłoś
kink4 Re: Euro 2012 w byłych niemieckich miastach ! 14.05.09, 22:14 co ty pieprzysz, Warszawa to guberniane miasto, jakie polskie? Odpowiedz Link Zgłoś
cree-is-me Dwója z historii, he he 14.05.09, 22:31 No chyba, że uczyłeś się z podręcznika z Łubianki, tam II WW zaczęła się w 1941, więc co tu mówić o innych "detalach" ;P Odpowiedz Link Zgłoś
szuszwol Ćwoku głupi a nie? 15.05.09, 10:31 To prawda. Wrocław przed wojną był dziesiątym miastem Rzeszy i w prawie 100% niemiecki, Gdańsk w 90%, Poznań w roku 1914 w 40% z dominującą niemiecką kulturą. Jestem Poznaniakiem. Wy sobie nawet nie wyobrażacie jak silna była germanizacja w Poznańskiem i nie tylko przez pruski aparat państwowy, to jest mit narodowy dla hołoty, ale przez sam fakt oddziaływania kultury, nauki, sztuki, prawa i gospodarki kajzerowskich Niemiec na region. Ocalenie polskości w Wielkopolsce należy w tych okolicznościach uznać za cud. Wielkopolan można przyrównać w obronie swojej tożsamości tylko do Żydów. Odpowiedz Link Zgłoś
jacgg Re: Ćwoku głupi a nie? 15.05.09, 15:48 Tak, tak - czwartym był i strata Wrocławia wraz z połową wybrzeża (Gdańskiem, Szczecinem i Królewcem) musiała zaboleć... Kto mieczem wojuje... Odpowiedz Link Zgłoś
bartezuma Re: Euro 2012 w byłych niemieckich miastach ! 15.05.09, 08:41 kolega z historii mial chyba dwoje... a edukacje najwyrazniej zakonczyl na szkole podstawowej. gratuluje wiedzy! Odpowiedz Link Zgłoś
ciamej Re: Euro 2012 w byłych niemieckich miastach ! 15.05.09, 15:51 moskala69 - ten nick mówi za siebie, znalazł się moskal od promowania ruskiej warszawy a Poznań ćwoku to kolebka Polskości, więc mi z tą azjatycką wsią warszawą nie wyjeżdżaj ;) Odpowiedz Link Zgłoś
olias UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 201... 14.05.09, 23:00 zdarzają się jełopy chcące zeżreć więc niż może pomieścić ich brzuch. po co to całe pieprzenie ile miast Polski ma wyeliminować ile miast Ukrainy. A miało to być Euro przyjaciół. Patrząc na to przebieranie nóżkami przez chcących więcej (zeżreć) powiem krótko - wolałbym TAKICH przyjaciół nie mieć w swoim otoczeniu. Ukraina dała nam te mistrzostwa. Cieszmy się i nie próbujmy wykorzystać kłopoty naszych przyjaciół, zwłaszcza że łatwo możemy z nich zrobić wroga. Wspólnie ze służbami naszego sąsiada. Odpowiedz Link Zgłoś
rojblik He, he, he 14.05.09, 23:16 Będą meczyki i w Krakowie i w Chorzowie. W 2012 roku po Ukainie zostanie tylko wspomnienie. Jeśli ten kryzys się przeciągnie, to i w Polsce będą kłopoty. Odpowiedz Link Zgłoś
jurekzie UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 201... 14.05.09, 23:49 "Od początku, czyli od dwóch lat wielu rzeczy tutaj nie pojmuję - mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski." I ty jesteś prezydentem ? Zrezygnuj ..... władza jest dla kumatych ...dupku Odpowiedz Link Zgłoś
abuelo Gorszego prezesa od Laty nie było i już nie będzie 15.05.09, 07:28 Ten kmiotek nadaje się na gospodarza stadionu 3-ligowej drużyny Odpowiedz Link Zgłoś
ual123 Kraków przez głupotę swoich kibiców przegrał 15.05.09, 08:00 A to, że kibice w Krakowie to barany najłatwiej wywnioskowac po a) napisach na murach (Wisła rulez, Cracovia ch..e a za rogiem odwrotnie; b) zachowaniach kibiców na i poza meczem. W jednym mieście mieszkacie a tłuczecie się między sobą a na niektórych osiedlach można zginać jak nie nalezy się do tego klubu co banda gnoi w kapturach i dresach, która akurat 'kulturalnie' o pyta... Głupie miasto, dobrze Wam tak. Odpowiedz Link Zgłoś
evident lato musi odejść 15.05.09, 08:32 to on nic nie zrobił dla Krakowa i Chorzowa Odpowiedz Link Zgłoś
toporowa są okradani z własnych pieniedzy ale cieszą sie 15.05.09, 08:43 Cały czas czekam na konkretne wyliczenia: ile będzie kosztował w realizacji wariant bez Krakowa, wybrany przez polskich polityków, a ile kosztowałby, gdyby zamiast np. Gdanska albo Wrocławia był uwzględniony Krakow. To jest bowiem istota sprawy: takie porównanie pozwoliłoby każdemu obywatelowi naszego kraju przekonać się na konkretnym, możliwym do wyliczenia przykładzie jak "kompetentni" ludzie decydują o wydatkach inwestycyjnych w Polsce. W jaki sposob decydują o naszej gospodarce i o naszym rozwoju. W końcu wytypowanie najbardziej ekonomicznego wariantu, w przypadku wyboru miast do EURO2012 było raczej prostym zadaniem w porównaniu z decyzjami jaki CI LUDZIE podejmują "w naszym interesie" na róznych innych polach. Dziecinna jest radość tych, ktorzy cieszą się z decyzji UEFA, bo chyba nie zdają sobie sprawy z tego, że ich osobiste kieszenie zostaną z powodu tej decyzji wydrenowane w znacznie większym stopniu niż mogły by być gdyby Polską rządzili mądrzejsi ludzie. Śmieszni są ci, których cieszy np. budowa kosztownego stadionu o widowni przekraczającej dwudziestokrotnie przeciętną frekwencje na meczach piłkarskich w ich miastach. Co to oznacza dla budżetu ich miast - przekonają sie po Euro. Jest jednak rzeczą smutną, że w naszym kraju tak wielkie poparcie i zrozumienie mają wszelkie zakulisowe krętactwa i oszustwa za które w końcu i tak placi, czy chce czy nie chce tzw. szary obywatel z wlasnej kieszeni. To o ile podniosą nam panowie podatki, panie Tusku? Odpowiedz Link Zgłoś