Dodaj do ulubionych

UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 201...

14.05.09, 17:24
Lato dobrze zrobił. Ukraina niech dostanie jeszcze pół roku. I tak
to nic nie zmieni.
Obserwuj wątek
    • zlappande I masz zupelnie racje 14.05.09, 17:36
      a Majchrowski i Piechniczek powinni miec troche wstydu wiecej, bo chyba wogole
      nie rozumieja podstawowej rzeczy: wspolne Mistrzostwa Europy sa nie po to, kto
      kogo lepiej wykiwa, ale aby ta impreza (wspolna) sie udala

      Juz nie mam slow dal tego kompletnie nie potrafiacego myslec pana "ex-trenera"
      Bonka. On byl dobrym pilkarzem, pewnie moze i najlpeszym ale widac wyraznie jaki
      to prostak i buc. Nic dziwnego, ze dostawalismy baty od wszystkich .

      Co innego dostac nowe miejsca, ale zrobic wszystko dla ratowania partnera a
      przynajmniej zachowac lojalnosc a co innego "dorwac sie". Najlepiej jak w walce
      o pierwiastek dzieki zadymom ?
      • britpoper Re: I masz zupelnie racje 14.05.09, 18:34
        Boniek to człowiek inteligentny i posiadający pewną, niepodważalną, klasę. Na
        pewno nie jest ani prostakiem ani bucem. Ma po prostu inny pogląd na całą
        sprawę. Poza tym wypowiedź była merytoryczna,zwyczajnie stawia on pewną tezę. Po
        cholere wam te epitety?
        • quebec4 Ale 15.05.09, 15:11
          Czemu się dziwić, że nikt nas na świecie nie lubi! Cóż za chamstwo tak partnera
          kiwać i w dodatku się cieszyć że mu idzie gorzej od nas. Cóż to za naród, że
          swoje kompleksy leczy ścigając się z krajem nieporównywalnie biedniejszym,
          niestabilnym politycznie i bez kasy z UE. Podział meczów musi być równy, choćby
          mieliby grać na łące pod Ivano-Frankowskiem.

          Żenada i wstyd!
      • szatek100 Kraków a Euro 14.05.09, 18:37
        • szatek100 Re: Kraków a Euro 14.05.09, 18:58
          Link:

          sport.interia.pl/raport/euro2012/news/jak-doszlo-do-kleski-krakowa-i-slaska,1306265

          pzdr
          • burakpl4 Re: Kraków a Euro 14.05.09, 19:22
            ten "raport" to jakieś bzdury.
            "W niektórych miejscach Stadion Śląski straszy popękanym betonem,
            powybijanymi szybami w starej wieży,"
            Przecież tej wieży już dawno nie ma!
            I Śląsk i Kraków mają lepsze lotniska niż Wrocław, Gdańsk i Poznań,
            reszta jest porównywalna. Stadiony można przebudować stosunkowo
            tanio. No, ale nasze państwo jest bogate, bierze na siebię budowę
            drogaśnych stadionów w Gdańsku i we Wrocławiu, zamiast wykorzystać
            to co jest.
            • uniwr Re: Kraków a Euro 14.05.09, 19:47
              burakpl4 napisał:

              > I Śląsk i Kraków mają lepsze lotniska niż Wrocław, Gdańsk i Poznań,
              > reszta jest porównywalna. Stadiony można przebudować stosunkowo
              > tanio. No, ale nasze państwo jest bogate, bierze na siebię budowę
              > drogaśnych stadionów w Gdańsku i we Wrocławiu, zamiast wykorzystać
              > to co jest.

              Tak nieśmiało przypomnę, że Euro miało być okazją do modernizacji kraju, a nie
              wykorzystywania "tego co jest".
              • burakpl4 Re: Kraków a Euro 14.05.09, 19:52
                modernizacja kraju poprzez budowę niepotrzebnych stadionów + budowa
                dojazdu do tych stadionów, we Wrocławiu nawet linia tramwajowa
                specjalnie po to. Czy to się przyda poza Euro? Z tego co czytam, to
                w wielu wypadkach - nie.
                na Śląsku poza lotniskiem jest też dojazd na stadion - tak dla
                porównania.
            • polsz Re: Kraków a Euro 15.05.09, 10:22
              Śląsk stracił Euro na własne życzenie. Kiedy parę lat temu przygotowywano
              wnioski aplikacyjne do UEFA Warszawa, Poznań, Gdańsk i Wrocław zrobiły porządne
              wnioski a Chorzów i Kraków parostronnicowe odczepki bo "im się EURO należy".
              Teraz cierpią za swoje zadufanie. Podziękujcie Ślązacy Koplowi i jego kumplom ze
              Związku Metropolitalnego.
              • burakpl4 Re: Kraków a Euro 15.05.09, 14:44
                zgadza się! Tyle, że Śląski można przebudować w miarę tanio, dojazd
                jest, lotnisko jest, krakowski jest przebudowywany tanio, dojazd
                jest, lotnisko jest, oba stadiony spełniałyby normy UEFy do
                organizacji Eusro, ale zastaw się, a postaw się - lepiej zamiast
                korzystać z tego co jest budować od podsttaw niepotrzebne stadiony
                w szczerym polu, budować do nich dojazdy, rozegrac na nich 3 mecze
                Euro, po czym
                1)spłacać kredyty za budowę i nie mieć kasy na wazne wydatki;
                2)dopłacać grubą kasę do utrzymywania pomników Euro 2012, po czym
                ew. wynająć je na Jarmarki Europa, żeby cokolwiek się zwracało.
          • arius5 A jaka byla umowa 3 lata temu ? 15.05.09, 08:59
            Mialo by po rowna dla Polski i Ukrainy.
            A teraz co to za cyrk ?
            Kazdy chce ugrac cos dla siebie, kretyni, z Kaczorem na czele.
            • burakpl4 Re: A jaka byla umowa 3 lata temu ? 15.05.09, 14:50
              UEFA jest mądrzejsza od Polaków. Zysku z Euro nie będzie dla PL,
              będą kredyty do spłacania, kilka miliardów w plecy w zamian za
              prestiż. Gdańsk chce się udoopić - o.k. - ma prawo, Wrocław chce
              stracić płynność i zadłużyć się na wiele lat z powodu Euro? O.k. -
              jak najbardziej im się to należy. Tylko po jaką cholerę zadłużać 6
              miast, jeżeli wystarczą tylko 4 frajerskie miasta?
              UEFA zarobi tak czy siak, Polska dopłaci słono - tak czy siak,
              możemy oczywiście dopłacić więcej, wymusić to na UEFIE, ale po co?
        • cree-is-me Dużo się rozpisałeś, tylko co z tego wynika? 14.05.09, 22:29
          O co, i do kogo macie pretensję? Że was od początku ustawiono w roli
          miasta rezerwowego? No trudno, tak popadło, często mają na to wpływ
          czynniki pozamerytoryczne (chociaż w tym przypadku niespecjalnie, po
          prostu lenistwo nie popłaciło). Tak jest w zwykłym życiu, tak często
          (wbrew pozorom) bywa także w biznesie. Trzeba było trzymać się roli
          i trzymać fason - czego jak widać też nie potraficie. Wrocek
          przegrał starania o dwa bardzo ważne światowe przedsięwzięcia,
          wydając na to kupę kasy i angażując mnóstwo środków i energii.
          Dutkiewiczowi raz puściły nerwy i coś tam przed kamerami zaczął
          jęczeć o "niesprawiedliwych zmowach" - kompletny blamaż! Jeszcze go
          Koreańce wyśmiały w żywe oczy, przed kamerami. Ja wam mówię (za
          klasykiem) - nie idźcie tą drogą! ;)
          No i w kwestii "kiwania", jak widzę, jesteś zwolennikiem mentalności
          Kalego - czujecie się wykiwani, ale jeśli dałoby się "wyślizgać"
          Wrocław, Poznań lub Gdańsk i wskoczyć na krzywy ryj na ich miejsce,
          to byłoby OK, tak? Żałosne...
          A propos "argumentów merytorycznych":
          1. Stadion w Krakowie jest mniejszy niż 30 tys., a UEFA chciała
          minimum 33 tys. - o czym więc mówimy?
          2. Lotnisko w Balicach to też nie argument. Pyrzowice są o wiele
          większe i bardziej nowoczesne, a Gdańsk i Wrocław za niecałe 2 lata
          będą mieć terminale tak nowoczesne jak w Warszawie.
          3. Baza hotelowa Gdańska, Poznania i Wrocławia nie jest tak duża jak
          Krakowa, ale uzupełniona o toczące się inwestycje spełni wymogi UEFA
          ( i o to chodziło).
          4. Dojazd do Krakowa "autostradą"... he he he. Lepiej nie ciągnijmy
          tego wątku, bo zaraz włączą się kierowcy i powiedzą ci, co myślą na
          ten temat.
          Itd.
          No i argument poniżej pasa, w dodatku świadczący o ignorancji: po co
          Gdańskowi i Wrocławiowi nowe ogromne stadiony, szybki tramwaj, etc.
          Być może trzeba być krakusem, żeby wygadywać takie brednie. Miasta
          się rozwijają i rozwijać będą, a jakbyś trochę znał Wrocek, to
          wiedziałbyś że za budowanym stadionem jest np. Leśnica i inne szybko
          rozbudowujące się dzielnice. Szybka komunikacja tamtych rejonów z
          centrum od dawna była problemem. Dodatkowo powstanie tam łącznik do
          autostrady i lotniska. N.b. Wrocek sfinansuje stadion głównie z
          własnych środków (koszt: 750 mln, z budżetu 115 mln), a całe
          inwestycje pod Euro 2012 z kasy miejskiej to ponad 2 mld. Kraków nie
          ma takich pieniędzy. Stadion jest wielofunkcyjny i nie tylko na
          piłkarskie mecze.
          No i jeszcze jedno: wprawdzie "cała Polska buduje metro w Wawie" -
          ale powiedz mi, ile tzw. "cała Polska" dorzuciła się na renowację
          miasta Kraków, hę? ;P A ile np. na Wrocław? NIC!
          • szatek100 Re: Dużo się rozpisałeś, tylko co z tego wynika? 15.05.09, 01:30
            cree-is-me napisał:

            > O co, i do kogo macie pretensję? Że was od początku ustawiono w
            roli
            > miasta rezerwowego? No trudno, tak popadło, często mają na to
            wpływ
            > czynniki pozamerytoryczne (chociaż w tym przypadku niespecjalnie,
            po
            > prostu lenistwo nie popłaciło).

            Mógłbyś rozwinąć ? To, że PiS nie lubi Majchrowskiego rzeczywiście
            uważam za czynnik pozamerytoryczny . To, ze wybrano miasta
            ustępujące Krakowowi pod względem infrastruktury również...

            Tak jest w zwykłym życiu, tak często
            > (wbrew pozorom) bywa także w biznesie.

            Ależ mnie nie trzeba mówić, że w tym kraju rządzą przekręciarze !

            Trzeba było trzymać się roli
            > i trzymać fason - czego jak widać też nie potraficie.

            Co to znaczy "też" ? Czego jeszcze nie potrafimy ? Jeśli lubisz
            udawać, że nic się nie stało, kiedy Cię okradają, to Twoja sprawa i
            ja to szanuję, choć , przyznam, nie rozumiem...

            Wrocek
            > przegrał starania o dwa bardzo ważne światowe przedsięwzięcia,
            > wydając na to kupę kasy i angażując mnóstwo środków i energii.
            > Dutkiewiczowi raz puściły nerwy i coś tam przed kamerami zaczął
            > jęczeć o "niesprawiedliwych zmowach" - kompletny blamaż! Jeszcze
            go
            > Koreańce wyśmiały w żywe oczy, przed kamerami. Ja wam mówię (za
            > klasykiem) - nie idźcie tą drogą! ;)

            Każdy znawca Korei i Azji w ogóle powie Ci, że Japonia, Korea czy
            Chiny to kraje o orgomnej korupcji , gdzie masę spraw załatwia się
            przy zielonym stoliku z naruszeniem prawa. Azjaci wszelką
            rywalizację uważają za wojnę, gdzie liczy się tylko zwycięstwo a
            zasad nie ma. Najbardziej spektakularnym tego przykładem
            był "historyczny" wynik piłkarskiej reprezentacji tego kraju na MŚ w
            2002. FIFA wprowadziła wówczas zasadę, że sędziowie powinni być
            dobierani z klucza geograficznego, żeby było "antykolonialnie". I
            tak Koreańcy wygrywali a pochodzący z III świata sędziowie w ich
            meczach popełniali masę błędów nie uznając KILKU prawidłowo
            strzelonych goli. Mylili się oczywiście tylko w jedną stronę...
            To tyle, jesli chodzi o dygresję koreańską. Mnie się jednak
            wydawało, że jestesmy w Europie. Jak widać się myliłem...

            > No i w kwestii "kiwania", jak widzę, jesteś zwolennikiem
            mentalności
            > Kalego - czujecie się wykiwani, ale jeśli dałoby się "wyślizgać"
            > Wrocław, Poznań lub Gdańsk i wskoczyć na krzywy ryj na ich
            miejsce,
            > to byłoby OK, tak? Żałosne...

            NIe. To nie jest żałosne. Żałosne jest to, że napisałem tekst, który
            zmieściłby się na połówce kartki A4, a Ty i tak nie potrafisz
            przeczytać go ze zrozumieniem. Zrób to jeszcze raz, a jeśli trzeba i
            drugi i trzeci. Zapewniam Cię, że jest tam odpowiedź na Twój zarzut.
            > A propos "argumentów merytorycznych":
            > 1. Stadion w Krakowie jest mniejszy niż 30 tys., a UEFA chciała
            > minimum 33 tys. - o czym więc mówimy?

            Stadion w Krakowie ma mieć 33.68 tys widzów.

            stadiony.net/project.php?p=149

            > 2. Lotnisko w Balicach to też nie argument. Pyrzowice są o wiele
            > większe i bardziej nowoczesne,

            Balice są drugim lotniskiem w kraju i radzą sobie w tej roli.
            Zresztą nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka. Chorzów przecież
            też odpadł....

            a Gdańsk i Wrocław za niecałe 2 lata
            > będą mieć terminale tak nowoczesne jak w Warszawie.

            Ależ oczywiście. Razem z cudem gospodarczym. "Takie jak w
            Warszawie", znając historię II terminala w tym mieście jestem
            skłonny Ci uwierzyć. Decyzja powinna zostać podjęta na podstawie
            dotychczasowych przygotowań, ale jak widać PR + słońce Peru wciąż w
            natarciu...

            > 3. Baza hotelowa Gdańska, Poznania i Wrocławia nie jest tak duża
            jak
            > Krakowa, ale uzupełniona o toczące się inwestycje spełni wymogi
            UEFA
            > ( i o to chodziło).

            i znów... Plany, plany, plany. Ty chyba nie mieszkasz w Polsce i nie
            wiesz, że tutaj 10 lat opóźnienia to norma...

            > 4. Dojazd do Krakowa "autostradą"... he he he. Lepiej nie
            ciągnijmy
            > tego wątku, bo zaraz włączą się kierowcy i powiedzą ci, co myślą
            na
            > ten temat.


            czyżby do Gdańska był lepszy ? Albo chociaż porównywalny ?
            > Itd.
            > No i a

            rgument poniżej pasa, w dodatku świadczący o ignorancji: po co
            > Gdańskowi i Wrocławiowi nowe ogromne stadiony, szybki tramwaj,
            etc.
            > Być może trzeba być krakusem, żeby wygadywać takie brednie. Miasta
            > się rozwijają i rozwijać będą, a jakbyś trochę znał Wrocek, to
            > wiedziałbyś że za budowanym stadionem jest np. Leśnica i inne
            szybko
            > rozbudowujące się dzielnice. Szybka komunikacja tamtych rejonów z
            > centrum od dawna była problemem. Dodatkowo powstanie tam łącznik
            do
            > autostrady i lotniska. N.b. Wrocek sfinansuje stadion głównie z
            > własnych środków (koszt: 750 mln, z budżetu 115 mln), a całe
            > inwestycje pod Euro 2012 z kasy miejskiej to ponad 2 mld. Kraków
            nie
            > ma takich pieniędzy. Stadion jest wielofunkcyjny i nie tylko na
            > piłkarskie mecze.

            Nie bardzo rozumiem, czemu wciąż wyskakujesz z tym Wrocławiem ? Być
            może się mylę, ale wydaje mi się, że w moim poście ani razu nie
            padło słowo Wrocław. Znów kłopoty z czytaniem ? Porównywałem Kraków
            z Gdańskiem, gdzie opóźnienia inwestycyjne są najsilniej widoczne a
            więc i najlepiej widać, że za decyzją stały machloje cudaka. Co do
            inwestycji... Niech sobie budują ! Cóż mi do tego ? Byle za swoje, a
            ztym może być różnie.

            PS: w 2006 roku PKB Krakowa wynosiło 44529 zł na osobę. We Wrocławiu
            40457 zł. Nowszych danych nie znalazłem. Kraków ma 120 tys.
            mieszkańców więcej, ale licząc całą strefę aglomeracyjną staje się
            już 2 razy większy (ponad 1,5 miliona wobec 780 tys.). Nie wiem
            zatem, czy stwierdzenie "Kraków nie ma takich pieniedzy" jest do
            konca uzasadnione....Ale to tak offtopic


            > No i jeszcze jedno: wprawdzie "cała Polska buduje metro w Wawie" -
            > ale powiedz mi, ile tzw. "cała Polska" dorzuciła się na renowację
            > miasta Kraków, hę? ;P A ile np. na Wrocław? NIC!

            No ile ?

            pzdr
            • sothink Re: Dużo się rozpisałeś, tylko co z tego wynika? 15.05.09, 11:38
              www.muratorplus.pl/biznes/raporty-i-prognozy/roznice-w-rozwoju-regionalnym-beda-sie-pogebiac_58949.html
              Małopolska to relatywnie biedny region, więc skąd ma Kraków brać pieniądze?
        • werato Re: Kraków a Euro 15.05.09, 09:10
          Holera ale dowaliłeś z tym tekstem do pieca zgadzam się z tobą w 100%
          Pozdrowienia z Poznania
        • carcharodon.carcharias Sorry ... jaki ?? 15.05.09, 10:12
          'butny Kraków' ... to chyba jakiś żart ??!! Kraków i lajkoniki od czasu
          rozbiorów do chwili obecnej są synonimem WAZELINIARSTWA !!
        • sthoss Trzeba wykorzystac to co jest 15.05.09, 16:51
          Mysle ze jak sie dobrze wszystko zorganizuje to i Krakow cos z tych mistrzostw
          przytuli. Wystarczy sensownie zorganizowany marketing zeby kibice (najlepiej z
          rodzinami) po mistrzostwach pojechali w Polske pozwiedzac.
          Krakow od razu jawi sie jako glowny cel takich wyjazdow. Nie wiem czy nie wiecej
          zarobi i nie sprzeda sie turystycznie niz pozostale miasta organizatorow. Akcja
          z cyklu "wyslij rodzine do Krakowa a sam sie baw z kumplami w Poznaniu" jest jak
          najbardziej do lykniecia dla wielu.
          Moze nie bedzie az tyle infrastrukturalnych inwestycji i zewnetrznych pieniedzy
          (co do istnienia ktorych jakos nie wierze bo jak zwykle sie okaze ze chodzi o
          pieniadze budzetowe ktorych nie bedzie) ale i tam sie z pewnoscia ruszy.
          Kompletnie chore jest odbieranie Ukrainie jakis miast. Wrecz przeciwnie
          powinnismy Ukraincow wspierac by mogli byc rownorzednym organizatorem tej
          imprezy. Juz raz w 1920 popelnilismy blad zaniechania i kto wie czy w
          konsekwencji nie mielismy przez to 50 lat socjalizmu i obecnosci Ruskich u
          siebie. Lojalnosc, choc w polityce i biznesie wzgardzona, powinna byc glownym
          mottem naszej polityki. Kto wie czy kiedys nam sie nie przyda.
      • asdfhjkl Re: I masz zupelnie racje 14.05.09, 20:35
        do do "wykiwania" zgadzam sie z TOba.
        ALE kto jak kto, ale to Lato jest bucem i burakiem numer 1.
        do dzis pamietam wywiad z nim tuz sprzed wyborow, gdzie bredzil o
        przyrodzeniu. bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeh a ej OBleeECH.
    • spitzenreiter gdyby podział był nierówny zadrażniłoby to tylko 14.05.09, 17:40
      stosunki między narodami, cz warto dla kilku meczów....
      • adam81w Re: gdyby podział był nierówny zadrażniłoby to ty 14.05.09, 18:07
        spitzenreiter napisał:

        > stosunki między narodami, cz warto dla kilku meczów....

        A one już nie są zadrażnione? A Bandera a mordy na Polakach?

        Uważam, że jeśli Ukraińcy nie dali rady to sami zrobimy Euro.
    • dokto Gdybym był prezesem, jabadabdabadabadum n/t 14.05.09, 17:41
    • pit_44 Re: UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 2 14.05.09, 18:14
      Moim zdaniem Platini odroczył o 6 miesięcy wyrok na Ukrainę.
      W styczniu Ukraina miała spadek PKB o 20%, spadek produkcji o 34% i
      spadek w budownictwie o 57%.
      Krótko mówiąc, na Ukrainie jest potężna katastrofa gospodarcza.
      I ostatnią rzeczą, jaką będą robić, to inwestycje na EURO.
      Dodajcie do tego wybory prezydenckie i permanentną wojnę prezydent-
      premier + posowiecką biurokrację.
      Krótko mówiąc: Kijów (może) + Lwów (może).
      A w wersji awaryjnej powrót do Krakowa i Chorzowa.
    • deliberator Tą właśnie "przyjaciejską umowę" miał na myśli pan 14.05.09, 18:16
      prezes wspominając niedawno o możliwości zorganizowania Euro z Niemcami?
    • zdumionyedek Boniek jest wszechmogacy jak widac 14.05.09, 18:17
      co tam wczesniejsze ustalenia, co tam solidarnosc, co tam fakt, ze to Surkis
      zalatwil nam Euro
      pan Boniek wylewa swoja frustracje, ze to nie go wybrali, a powinni przeciez
      troche to dziecinne jest, ze facet uwaza, ze sama znajomosc z Platinim, jak
      piekna by nie byla, nie wystarczy do zalatwienia czegos takiego
      to nie znalezienie pracy szwagrowi, przez wykorzystanie odpowiednich koneksji
      Boniek nie wykorzystal szansy, by siedziec cicho
    • janek.302 UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 201.. 14.05.09, 18:18
      tylko Boniek powiedzial ze u nas byla mozliwosc rozegrania
      mistrzostw na 6 stadionach a na Ukrainie na 4,ale nie kosztem
      sasiadow.tylko podzielenie dwoch grup na 6 stadionow.co nie zostalo
      wykorzystane.2 grupy Ukraina na 4 stadionach,2 grupy Polska na 6
      stadionach.to gdzie tu zabieranie komus czegos?
    • rosol4 Re: UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 2 14.05.09, 18:20
      Popelniono wielki blad z Krakowem, na miare politycznego bledu
      donalda z ucieczka przed stoczniowcami do grodu smoka, /moze go
      pozre/.
      Krakow we wszystkich rankingach wypadal najlepiej a Chorzow choc
      slaski beznajdziejnie na koncu krotkiej tabeli.
      Nalezy darzyc by Euro012 zorganizowac w 5 polskich miastach
      zachowujac symetryczny /regionalny/ podzial.
      Wspierajmy i pomozmy ukraincom by im sie udalo przygotowac
      infrastrukture na wlasciwym poziomie.
      Jakie i ilosc meczy Euro 2012 rozgrywanych w poszczegolnych krajach
      niech pozostanie decyzja UEFA.
      Niech polscy medrcy nie jatrza w nastrojach spolecznych naszych
      zaprzyjaznionych narodow.
      Panowie /jesli jestescie nimi/, lepiej milczec niz gadac pierdoly.
      Jesli cos od was jeszcze zalezy to zajmijcie sie polska dzialka.
      • poborowy102 Re: UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 2 14.05.09, 18:35
        bzdety. Chorzów wypadał lepiej od Gdańska i Poznania:
        img503.imageshack.us/img503/9348/beztytuu1k.png
      • zbig1113 Re: UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 2 14.05.09, 18:44
        Uświadom sobie jedno, Kraków i Chorzów w pierwotnym planie były
        rezerwowymi. Najwidoczniej UEFA uznała, że podstawowy skład radzi
        sobie dobrze i nie ma potzreby dokonywać zmian.
        • jacgg Re: UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 2 15.05.09, 15:16
          Uświadom sobie jedno: to ryży Donio z Gdańska ze swoim przydupasem
          bambino-schetyno z Wrocka odesłali śląskie Wembley oraz Kraków do rezerwy.
          Ciekawe, dlaczego...
    • langston Boniek ty chamie! Nie wiedzialem ze taki jestes! 14.05.09, 18:21
      .
    • ves3 Re: UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 2 14.05.09, 18:33
      o co chodzi ?

      przecież Kraków i Chorzów od samego początku były umieszczone
      jeszcze przez rząd J. Kaczyńskiego na liście jako rezerwowe,
      czyli mogłyby przejąć organizację meczów gdyby któreś z czwórki
      (Poznań, Wrocław, Gdańsk czy Warszawa) się nie wyrobiły do końca. i
      tymi wytycznymi się od początku kierowała UEFA i Platini, więc nie
      rozumiem żalu. a gdyby było 6 miast byłoby to nie fair wobec Ukrainy.
      • arronlewis Re: UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 2 14.05.09, 19:23
        UKRAIŃCZYCY !!! :D:D:D:D Boniek, qrwa...
      • jacgg Re: UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 2 15.05.09, 15:19
        Jeżeli tą świnię podłożyły nam jeszcze pisiorki, to tym bardziej niech PO to
        odkręca. W końcu na nią głosowaliśmy!!! Stadion Śląski powinien być pierwszy na
        liście!
    • 12.12a1 Boniek nie moze zniesc porazki wyborczej. 14.05.09, 20:17
      To o czym mówi jest nie do przyjecia z kilku powodów,a najwazniejszy jest ten,ze
      to nie Boniek pomógl w przyznaniu mistrzostw tylko Surkis.Jesli mówi o tym
      powaznie,ze w Polsce by zalatwil zawody na 6 stadionach to mozna o nim
      powiedziec,ze na stu rudych sto jeden jest falszywych.Nie mozna partnera
      wyslizgac w tak prymitywny sposób,jesli razem bez zadnych dodatkowych umów
      zabiegalismy o ME to podzial powinien byc taki jak jest.Inna sprawa jest to co
      bedzie 30XI,ale mam nadzieje,ze sie wyrobia.
      • janek.302 Re: Boniek nie moze zniesc porazki wyborczej. 14.05.09, 21:45
        to powiedzial Boniek.2 grupy ME w Polsce w 6 miastach.2 grupy ME na
        Ukrainie w 4 miastach.gdzie tu widzisz zeby kogos chcial wyslizgac?
    • konrad.ludwik02 A więc szydło wyszło z worka: p. Drzewiecki 14.05.09, 20:27
      A więc szydło wyszło z worka: p. Drzewiecki przyznał, że decydenci
      polscy potraktowali Chorzów i Kraków instrumentalnie, aby zmusić
      swoich 4 wybranków: W-wę, Gdańsk, Wrocław i Poznań do lepszej
      roboty!!!
      Nie miały one więc od samego początku ŻADNYCH szans na wybór, choćby
      przy najlepszej swojej i o wiele lepszej od 4 ufaworyzowanych miast
      robocie, zrealizowaniu kosztownych inwestycji, których efektem
      byłyby najlepsze nawet stadiony, infrastruktura, itd!
      Takie postępowanie nazywam cynizmem, jeśli nie obłudą!
      Sądzę, że wprowadzenie w błąd władz tych 2 miast uprawnia je do
      roszczeń względem decydentów o zwrot wydatków jakie poniosły, a
      które mogły zostać przeznaczone na aktualnie niezbędniejsze cele!
    • replin Tak,Boniek,na ME tez bys nas wprowadzil tylkoto0-1 14.05.09, 20:46
      z Lotwa...
    • maderic Zal Krakowa 14.05.09, 20:51
      Bylem tam tylko jeden raz ale jestem przekonany ze EURO w Krakowie
      bylo by naprawde niepowtarzalne i bardziej orginalne niz np. w
      Poznaniu czy Wroclawiu. Szkoda ze o takich rzeczach decyduja gierki
      polityczne PO.....
      • goodwater Re: Zal Krakowa 14.05.09, 21:09
        a może powiesz co ma wspólnego poznań z po? Jakby było politycznie
        to miasta wybierałby rząd a nie UEFA.
      • marek426 Re: Zal Krakowa 14.05.09, 21:13
        Niech te centusie tak nie miałczą, już w całej Europie wiedzą ,że w
        Krakowie to tylko można się wyrzygać na ulicy i wysikać na rynku i
        to za nie małe pieniądze i trzeba się jak najdalej trzymać od tego
        syfu.Całe szczęście ,że im mniej ludzi odwiedzi Kraków tym mniejszy
        wstyd dla Polski.
        • poborowy102 Re: Zal Krakowa 14.05.09, 21:30
          ale to właśnie po to przyjeżdżają kibice! Tak, przyjeżdżają
          zobaczyć także mecz, ale przed i po meczu potrzebne są im inne
          rozrywki - własnie takie jak wymieniłeś + jakaś zadyma z policją,
          mała lub duża demolka itd.
      • janek.302 Re: Zal Krakowa 14.05.09, 21:49
        chyba PIS bo to PIS wybieral miasta a nie PO.
    • piotrek_meteorolog UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 201... 14.05.09, 21:13
      Boniek weź się nie kompromituje! Skoro jesteś takim przyjacielem
      Platiniego, to trzeba było lobbować za wszystkimi polskimi miastami!
      Lato postąpił tak jak powinien. To Ukraina za łapówy dała nam to
      Euro, nie róbmy smrodu wokół przygotowań. Ukraina dostała pół roku
      więcej, ale i tak nic jej to nie pomoże, bo co można zrobić za pół
      roku w kraju który byle jak jest zarządzany i bębnił sobie cały
      czas. Mają szczęście że oligarchowie ratują im dupę jako tako.
    • cree-is-me Majchrowski kolejny, który urwał się z choinki. 14.05.09, 21:33
      Kraków od początku zgłoszony był jako miasto rezerwowe, więc po co
      się pluje i robi z siebie błazna? Miasta podstawowe wypełniają
      zobowiązania zgodnie z harmonogramem, więc UEFA nie miała powodów
      wykreślać któregokolwiek z nich i wstawiać w to miejsce miasto
      rezerwowe. Może Majchrowski lepiej powiedziałby, ile zainwestował
      środków i pracy przed zgłoszeniem do konkursu o organizację
      mistrzostw, ile po przyznaniu nam statusu organizatora, i ile
      zamierzał zainwestować? To by pewnie bardzo wiele wyjaśniło, a może
      i byłoby powodem do wstydu - jak psim swędem "zwinąć" innym sprzed
      nosa coś, na co inni ciężko zapracowali? Po prostu nieładnie, panie
      Majchrowski. W dodatku tupanie nóżkami też wizerunku nie poprawia,
      oj nie...
    • moskala69 Euro 2012 w byłych niemieckich miastach ! 14.05.09, 21:56
      Breslau, Pozen, Danzing, oraz polska Warszawa /bo nie wypadało, wiadomo stolica/.
      • kink4 Re: Euro 2012 w byłych niemieckich miastach ! 14.05.09, 22:14
        co ty pieprzysz, Warszawa to guberniane miasto, jakie polskie?
      • cree-is-me Dwója z historii, he he 14.05.09, 22:31
        No chyba, że uczyłeś się z podręcznika z Łubianki, tam II WW zaczęła
        się w 1941, więc co tu mówić o innych "detalach" ;P
        • szuszwol Ćwoku głupi a nie? 15.05.09, 10:31
          To prawda. Wrocław przed wojną był dziesiątym miastem Rzeszy i w prawie 100%
          niemiecki, Gdańsk w 90%, Poznań w roku 1914 w 40% z dominującą niemiecką
          kulturą. Jestem Poznaniakiem. Wy sobie nawet nie wyobrażacie jak silna była
          germanizacja w Poznańskiem i nie tylko przez pruski aparat państwowy, to jest
          mit narodowy dla hołoty, ale przez sam fakt oddziaływania kultury, nauki,
          sztuki, prawa i gospodarki kajzerowskich Niemiec na region. Ocalenie polskości w
          Wielkopolsce należy w tych okolicznościach uznać za cud. Wielkopolan można
          przyrównać w obronie swojej tożsamości tylko do Żydów.
          • zigzaur Re: Ćwoku głupi a nie? 15.05.09, 14:14
            Czwartym, nie dziesiatym.
            • jacgg Re: Ćwoku głupi a nie? 15.05.09, 15:48
              Tak, tak - czwartym był i strata Wrocławia wraz z połową wybrzeża (Gdańskiem,
              Szczecinem i Królewcem) musiała zaboleć... Kto mieczem wojuje...
      • bartezuma Re: Euro 2012 w byłych niemieckich miastach ! 15.05.09, 08:41
        kolega z historii mial chyba dwoje... a edukacje najwyrazniej
        zakonczyl na szkole podstawowej. gratuluje wiedzy!
      • ciamej Re: Euro 2012 w byłych niemieckich miastach ! 15.05.09, 15:51
        moskala69 - ten nick mówi za siebie, znalazł się moskal od promowania ruskiej
        warszawy
        a Poznań ćwoku to kolebka Polskości, więc mi z tą azjatycką wsią warszawą nie
        wyjeżdżaj ;)

    • olias UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 201... 14.05.09, 23:00
      zdarzają się jełopy chcące zeżreć więc niż może pomieścić ich
      brzuch. po co to całe pieprzenie ile miast Polski ma wyeliminować
      ile miast Ukrainy. A miało to być Euro przyjaciół. Patrząc na to
      przebieranie nóżkami przez chcących więcej (zeżreć) powiem krótko -
      wolałbym TAKICH przyjaciół nie mieć w swoim otoczeniu.
      Ukraina dała nam te mistrzostwa. Cieszmy się i nie próbujmy
      wykorzystać kłopoty naszych przyjaciół, zwłaszcza że łatwo możemy z
      nich zrobić wroga. Wspólnie ze służbami naszego sąsiada.
    • rojblik He, he, he 14.05.09, 23:16
      Będą meczyki i w Krakowie i w Chorzowie. W 2012 roku po Ukainie
      zostanie tylko wspomnienie. Jeśli ten kryzys się przeciągnie, to i w
      Polsce będą kłopoty.
    • jurekzie UEFA w ostatniej chwili zrezygnowała z Euro 201... 14.05.09, 23:49
      "Od początku, czyli od dwóch lat wielu rzeczy tutaj nie pojmuję - mówił
      prezydent Krakowa Jacek Majchrowski."
      I ty jesteś prezydentem ? Zrezygnuj ..... władza jest dla kumatych ...dupku
    • abuelo Gorszego prezesa od Laty nie było i już nie będzie 15.05.09, 07:28
      Ten kmiotek nadaje się na gospodarza stadionu 3-ligowej drużyny
    • ual123 Kraków przez głupotę swoich kibiców przegrał 15.05.09, 08:00
      A to, że kibice w Krakowie to barany najłatwiej wywnioskowac po a)
      napisach na murach (Wisła rulez, Cracovia ch..e a za rogiem
      odwrotnie; b) zachowaniach kibiców na i poza meczem. W jednym
      mieście mieszkacie a tłuczecie się między sobą a na niektórych
      osiedlach można zginać jak nie nalezy się do tego klubu co banda
      gnoi w kapturach i dresach, która akurat 'kulturalnie' o pyta...
      Głupie miasto, dobrze Wam tak.
    • evident lato musi odejść 15.05.09, 08:32
      to on nic nie zrobił dla Krakowa i Chorzowa
      • sthoss lato jeszcze nie przyszlo 15.05.09, 16:52
        a temun juz sie zimy zachciewa
    • toporowa są okradani z własnych pieniedzy ale cieszą sie 15.05.09, 08:43
      Cały czas czekam na konkretne wyliczenia: ile będzie kosztował w realizacji
      wariant bez Krakowa, wybrany przez polskich polityków, a ile kosztowałby, gdyby
      zamiast np. Gdanska albo Wrocławia był uwzględniony Krakow. To jest bowiem
      istota sprawy: takie porównanie pozwoliłoby każdemu obywatelowi naszego kraju
      przekonać się na konkretnym, możliwym do wyliczenia przykładzie jak
      "kompetentni" ludzie decydują o wydatkach inwestycyjnych w Polsce. W jaki sposob
      decydują o naszej gospodarce i o naszym rozwoju. W końcu wytypowanie najbardziej
      ekonomicznego wariantu, w przypadku wyboru miast do EURO2012 było raczej prostym
      zadaniem w porównaniu z decyzjami jaki CI LUDZIE podejmują "w naszym interesie"
      na róznych innych polach. Dziecinna jest radość tych, ktorzy cieszą się z
      decyzji UEFA, bo chyba nie zdają sobie sprawy z tego, że ich osobiste kieszenie
      zostaną z powodu tej decyzji wydrenowane w znacznie większym stopniu niż mogły
      by być gdyby Polską rządzili mądrzejsi ludzie. Śmieszni są ci, których cieszy
      np. budowa kosztownego stadionu o widowni przekraczającej dwudziestokrotnie
      przeciętną frekwencje na meczach piłkarskich w ich miastach. Co to oznacza dla
      budżetu ich miast - przekonają sie po Euro. Jest jednak rzeczą smutną, że w
      naszym kraju tak wielkie poparcie i zrozumienie mają wszelkie zakulisowe
      krętactwa i oszustwa za które w końcu i tak placi, czy chce czy nie chce tzw.
      szary obywatel z wlasnej kieszeni. To o ile podniosą nam panowie podatki, panie
      Tusku?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka