Dodaj do ulubionych

Weiss: do zobaczenia Polsko

    • Gość: bernard Re: Brawa dla p.Szewacha Weissa - wielkiej klasy IP: *.telia.com 09.01.04, 21:29
      dyplomata i humanista.

      Bernard /Goeteborg
      • Gość: jewraj Wielkość ŁAJDAKA dla pasożyda IP: *.bmts.com / *.xlccorp.com 10.01.04, 02:28
    • Gość: OSKAR Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.pop.bezeqint.net 09.01.04, 21:29
      KOGO? CIEBIE?
    • Gość: anka biedny to kraj, który dochował się takich dzieci IP: *.lelis.sdi.tpnet.pl 09.01.04, 21:31
      jak niektórzy z forumowiczów... Ksenofobia, prymityw i chyba analfabetyzm
      funkcjonalny... przynajmniej u niektórych. Pan Ambasador Weiss to wyjątkowo
      mądry, ciepły i życzliwy człowiek (także Polsce i jej mieszkańcom). Możecie
      mnie teraz zwyzywać, zmieszać z błotem, bo ośmieliłam się napisać to co myślę.
      Ubawi mnie jak nazwiecie mnie "żydówą". Będzie to zgodne z moimi
      przewidywaniami. Takim ludziom nasze współczesne społeczeństwo w większości
      nie dorasta do pięt.
      • Gość: anuszka LUDZIE !!! PAX ! POKÓJ ! IP: 193.19.164.* 09.01.04, 22:51
        ##### # # # # #
        # # # ##### # # #
        # # # # # # #
        #### # # #####

        [szalom]
        • Gość: anuszka Re: LUDZIE !!! PAX ! POKÓJ ! IP: 193.19.164.* 09.01.04, 22:57
          Ble... no i nie wyszlo... tak jak w zyciu...
          No to jeszcze raz szalom:

          ...........#####..#....#.....#..#..#..
          ...........#...#...#..#####..#..#..#..
          ...........#...#...#......#..#.#..#...
          ...........####....#....#....#####....

          • Gość: anuszka Re: LUDZIE !!! PAX ! POKÓJ ! IP: 193.19.164.* 09.01.04, 23:00
            ehh.. niestety... ten pokój to nie wyjdzie....
            ...sami widzicie...
      • Gość: Szwabicho Re: biedny to kraj, który dochował się takich dzi IP: *.dip.t-dialin.net 10.01.04, 01:32
        pozdrowienia z kraju w ktorym kiedys narodzil sie nazizm, dla ludzi zyjacych w
        kraju w ktorym sie odrodzil.
        gratuluje odwagi cywilnej :-)
        • Gość: anka szwabicho IP: *.lelis.sdi.tpnet.pl 10.01.04, 17:58
          Ja również pozdrawiam... Ciebie i wszystkich, którzy w ludziach są w stanie
          dostrzec ludzi, a podziałów dokonywać według uczciwych i prostych kryteriów: na
          ludzi porządnych i uczciwych z jednej strony i nikczemników z drugiej. Jedni i
          drudzy sa przecież obecni w każdej populacji i nic do tego nie ma narodowość,
          przekonania, religia itd. Może jednak jest nas jeszcze trochę na świecie?:-)
    • Gość: Moryc Re: Weiss: do zobaczenia... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.04, 21:49
      Trochę szkoda że nie będzie w Polsce prof.Weissa,jego niczym
      nie skażona szmoncesowa polszczyzna dostarczała wielu ludziom
      wspaniałej rozrywki...Szalom
      • Gość: woodpecker Re: Weiss: do zobaczenia... IP: *.aster.pl / *.acn.pl 09.01.04, 21:59
        No i niestety ten arogancki , butny typ nie będzie na procesie 2 skinów z
        Białegostoku , korym grozi 2 lata więzienia za gwizdanie podczas promocji jego
        książki . Tego niedoszłego świadka Kwaśniewski odznacza za chamskie wypowiedzi
        na temat Polaków . Pewnie na pożegnanie pocałował go w dolne policzki . Po
        wypowiedziach na forum widać ilu w polsce jest rżniętych po końcówce .
        • Gość: qwerty Re: Weiss: do zobaczenia... IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 09.01.04, 22:40
          rżniętych po końcówce - lepiej byc rznietym, niz tej koncowki nie miec wcale:)
          zacznij ISTOTO miec troche szacunku do siebie
      • Gość: Witold Re: Weiss: do zobaczenia... IP: *.sympatico.ca 09.01.04, 22:02
        Nie mialem zaszczytu poznac pana Ambasadora osobiscie, ale znam ludzi
        (praktykujacych katolikow), ktorzy go poznali. Z ich opowiadan i z lektury
        jego pzremowien moge powiedziec,ze malo kto zrobil tyle dobrego dla sprawy
        pojednania Polakow z Zydami, jak prof. Szewach Weiss. To, ze mowi z akcentem,
        nei ma zadnego znaczenia. Ilu Polakow mowi bez akcentu w jezyku kraju, w
        ktorym mieszkaja pza Polska? Liczy sie jego wysoka kultura, takt,okazywany
        szacunek dla naszej kultury i niekonwencjonalna sympatia dla naszego Narodu i
        kraju, wynikajaca z jego tutejszych korzeni. Miejsmy nadzieje,z e zobaczymy go
        czesciej, chociazby kao mile widzianego goscia.
        • Gość: Moryc Re: Weiss: do zobaczenia... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.04, 22:14
          To nie jest żadna kpina czy przygana , język prof.Weissa to autentyczny
          folklor zakonserwowany w ciepłych krajach którego współcześni Polacy
          nie znają...np słowko antysemitnik..
    • Gość: Nath Re: Weiss: do zobaczenia Polsko. A czort z Tobą! IP: *.97-200-24.mc.videotron.ca 09.01.04, 21:57
      Co to znaczy "nikt was nie lubi" palancie? Mow w swoim zasr...nym imieniu a nie
      w imieniu ludzkosci!

      • Gość: McMac [...] IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.01.04, 22:13
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: Dwaint [...] IP: 195.166.233.* 09.01.04, 23:50
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • Gość: wacus [...] IP: *.proxy.aol.com 09.01.04, 23:54
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • Gość: McMac Re: Weiss: do zobaczenia Polsko. A czort z Tobą! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 00:05
              A może tak bardziej merytorycznie?
              • Gość: jojo [...] IP: *.proxy.aol.com 10.01.04, 00:15
                Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • Gość: McMac [...] IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 00:46
                  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                  • Gość: E. [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 00:56
                    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                    • Gość: McMac Re: Weiss IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 01:08
                      Normalny Polak przesyła pozdrowienia dla normalnego Żyda (zmieniającego nicki)
                      • Gość: E. Re: Weiss IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 01:12
                        Gość portalu: McMac napisał(a):
                        > Normalny Polak przesyła pozdrowienia dla normalnego Żyda (zmieniającego
                        > nicki)
                        Chyba nie piszesz o sobie? Naprawdę zmieniasz nicki?
                        • Gość: E. P.S. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 01:16
                          P.S. Naprawdę sądzisz, że w tym całym wątku rozmawia z Tobą cały czas tylko
                          jedna osoba? Oj, niedobrze z Tobą, naprawdę.
                  • Gość: jojo Re: Weiss: do zobaczenia Polsko. A czort z Tobą! IP: *.proxy.aol.com 10.01.04, 01:27
                    na trampki cie pulacku nie stac a o tramwaju pomyslisz kiedy na rowerze
                    pozyczonym do kaplicy wiezc cie beda jak barana przez rame
                    przewieszonego,gluptaku zycia nie umiejacy wykorzystac po ludzku !!!
              • Gość: marioosh na merytoryczną odpowiedź trzeba sobie zasłużyć IP: 5.2.* / *.chello.pl 10.01.04, 07:49
                kapusciany łbie
        • Gość: ast Re: Weiss: do zobaczenia Polsko. A czort z Tobą! IP: *.miedzylesie.waw.pl 10.01.04, 02:24
          McMac, jesteś chory na nienawiść. Uważaj, to zabija przede wszystkim chorego
        • Gość: observer MacMac jestes demagog, klamiesz i nie znasz histor IP: *.goniadz.sdi.tpnet.pl 10.01.04, 08:05
          Żydów wydalano przede wszystkim z krajów katolickich i prawosławnych, a nie z
          całego swiata. W protestanckich holandii, ich sasiedzi nie bali sie ich
          ukrywać i mogli tam ocaleć. W katolickiej polsce czy wegrach lub w
          prawosławnej rosjii mogli liczyc głownie na pogromy lub holocaust (zdarzaly
          sie wyjatki - stad medal sprawiedliwy wsrod narodow swiata) Antysemitysm jest
          powszechny w krajach katolickich, byłych demoludach i emigracji pochodzacej z
          tych krajów i oczywiscie wsrod komunizujacych muzulmanów ( nie mozna
          zapomniec, że oprocz sktajnie prawicowych postaw, o lewicowych podlozu
          obecnego muzulmanskiego terroryzmu). nie oskarzaj wuec calego swiata.
    • Gość: Nath Re: Shalom! IP: *.97-200-24.mc.videotron.ca 09.01.04, 22:11
      To dobry czlowiek i mial do nas wiele sympatii. Czytalam jego pozytywne opinie
      o Polsce nawet na zydowskich stronach internetowych.

      • Gość: McMac Jedwabne IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.01.04, 22:17
        Kości szewacha będą złozone w Jedwabnem, aby mógł solidaryzować się z żydami
        zabitymi tam przez Niemców. Leżąc w tym towarzystwie może dowie się jaka była
        prawda. I będzie do sądnego dnia żałował swoich kłamstw na temat Polaków i
        Jedwabnego!
        • Gość: Jan Re: Jedwabne a podłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.04, 22:35
          Gość portalu: McMac napisał(a):
          > Kości szewacha będą złozone w Jedwabnem, aby mógł solidaryzować się z żydami
          > zabitymi tam przez Niemców. Leżąc w tym towarzystwie może dowie się jaka
          > była prawda. I będzie do sądnego dnia żałował swoich kłamstw na temat
          > Polaków i Jedwabnego!

          Dlaczego piszesz "Żydzi" mała literą a "Niemcy" wielką? Piszesz, że kłamał o
          Jedwabnem? Niestety nabieram przekonania - czytając tak podłe wypowiedzi jak
          Twoja i jeszcze paru innych w tym wątku - że jednak zrobili to ludzie podobni
          do Ciebie - prymitywni, pełni nienawiści. Niestety. Wciąż mam jednak nadzieję,
          że normalnych Polaków - traktujących przedstawicieli różnych narodów podobnie
          i z elementarnym szacunkiem - jest więcej. Tym bardziej, że trochę zwykłych,
          ludzkich, sympatycznych wypowiedzi w tym wątku było.
          Pozdrawiam pana Weissa - wierzę, że Pan wie, iż wśród nas są ludzie różni. W
          końcu ratowali Pana także przedstawiciele naszego narodu, tak więc sporo jest
          normalnych, szanujących i pomagających bliźnim niezależnie od narodowości.
          • Gość: McMac Re: Jedwabne a podłość IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.01.04, 22:52
            Po pierwsze, tłumoku, pouczam cię niniejszym, że w języku polskim narodowości
            pisze się z dużej litery, a wyznawców religii - z małej. O żydach piszę z małej
            litery jako o wyznawcach religii judaistycznej.
            Po drugie, powtarzam, że Weiss zasłynął jako jeden z głównych oskarżycieli
            Polaków za zbrodnię w Jedwabnem. Otóż Polacy byli w tej zbrodni tyle winni, ile
            mniej więcej byli winni policjanci żydowscy w getcie, pałujący swoich ziomków i
            zapędzający ich do wagonów bydlęcych do Auschwitz.
            • Gość: Jan Re: Jedwabne a podłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.04, 23:31
              Gość portalu: McMac napisał(a):
              > Po pierwsze, tłumoku, pouczam cię niniejszym, że w języku polskim
              > narodowości pisze się z dużej litery - z małej. O żydach piszę z małej
              > litery jako o wyznawcach religii judaistycznej. (...)
              Po pierwsze: nie umiesz bez obelg typu "tłumoku"?
              Po drugie: nie pouczaj, bo po polsku używa się określenia "wielką literą" a
              nie "z dużej litery" (sprawdź z dowolnie wybranym polonistą)
              Po trzecie: ciekawe skąd wiesz, kto z zabitych w Jedwabnem Żydów był głęboko
              wierzący a kto mniej - nie kręć, że piszesz o wyznawcach religii, bo na
              pierwszy rzut oka widac, że po prostu chciałes dodatkowo poniżyć zabitych.
              • Gość: McMac Re: Jedwabne a podłość IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 00:22
                "Wielką literą"! Doroszewski przewraca się w grobie!
                Odnośnie żydów w Jedwabnem. Jak sprawdzać ich narodowość? Posługując się
                ustawami norymberskimi hitlerowskich Niemiec? Czy którego matka była Żydówką,
                według tradycji żydowskiej?
                Daj sobie siana, tłumoku. Kiedys może zmądrzejesz, o ile nie jesteś żydem lub
                zatwardziałym filosemitą.
                • Gość: Jan Re: Podłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 01:01
                  Gość portalu: McMac napisał(a):
                  > "Wielką literą"! Doroszewski przewraca się w grobie! (...)
                  Polecam na początek PWN (o ile nie za trudna lektura). Stąd dowiesz się, że
                  prawidłowe jest określenie "wielką literą":

                  slowniki.pwn.pl/zasady/629369_1.html
                  Sadząc z Twoich wcześniejszych wypowiedzi, uznasz pewnie, że PWN to niepolskie
                  wydawnictwo :-)

                  p.s. Naprawdę nie potrafisz rozmawiać nie używając obelg wobec innych ludzi?
                  Skąd tyle w Tobie nienawiści?
                  • Gość: Jacek-t Re: Podłość IP: *.chello.pl 10.01.04, 03:10
                    Kolega McMac ma rację pisząc "żydzi" z Jedwabnego z małej litery. Bo jeśli
                    chodzi o obywatelstwo to z pewnością mieli polskie a już ponad wszelką
                    wątpliwość nie izraelskie.
                    • Gość: Jan Re: Podłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 10:28
                      Gość portalu: Jacek-t napisał(a):
                      > Kolega McMac ma rację pisząc "żydzi" z Jedwabnego z małej litery. Bo jeśli
                      > chodzi o obywatelstwo to z pewnością mieli polskie a już ponad wszelką
                      > wątpliwość nie izraelskie.
                      Chodzi o narodowość a nie obywatelstwo. Czy o Polakach nie mających naszego
                      obywatelstwa (np. pozbawionych go na wschodzie) też piszesz małą literą?
                      Nie dorabiaj ideologii do zwykłej pogardy, jaką tu prezentujesz.
        • Gość: wacus [...] IP: *.proxy.aol.com 09.01.04, 23:43
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: observer MacMac poczytaj opracowanie IPN o Jedwabnym IP: *.goniadz.sdi.tpnet.pl 10.01.04, 08:16
          W jedwabnym i w innych miejscowosciach w regionie, żydów mordowali polacy,
          oczywiscie za zgodą niemców. nie byli do tego zmuszani i robili to z ochotą.
          oczywiscie, zabić ich za duzo nie mogli, wiekszosc zydow zostala mimo wszystko
          zabita lub wywieziona do obozow koncentracyjnych przez niemców.
        • Gość: tyfus Czy ja juz mieszkam w Jerozolimie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 11:39
        • Gość: miki [...] IP: *.dip.t-dialin.net 10.01.04, 11:49
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: Moryc Re: Shalom! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.04, 22:19
        Może masz rację , ale w Polsce reprezentował swoje państwo i mówił
        jego agresywnym głosem,czyli był to głos polityka a nie CZŁOWIEKA
    • Gość: Darek Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.chello.pl 09.01.04, 22:21
      Są 2 typy komentatorów, normalni ludzie którzy cieszą się, że był u nas taki
      Żyd i ludzie z popsutą polaryzacją mózgu, którzy cieszyli by się, gdyby jakieś
      gówno z kibla wyjeżdżało albo zostawało, ważne że gówno. I nie ma co z nimi
      dyskutować, oni tak na prawdę nie istnieją. I tego nie zrozumieją na dodatek.
      Trzymaj sie Szewach, jesteś wielkim człowiekiem.
    • Gość: aureust Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.gdynia.mm.pl 09.01.04, 22:37
      Zbysiu!, skad jestes? Nazwisko jakby z okolic Wizny. Tys to? Wyrzeknijmy sie
      wszyscy tego plugastwa. Polsko-zydowskie spory sa dzis chore. Ja juz nie nie
      rozeznaje, o co w nich chodzi. O kase? Tzw. sprawiedliwosc dziejowa? O kase -
      mozemy sie spierac - to w sumie biznes. Ale nie klocmy sie o to, kto jest
      lepszy, sprawiedliwszy... to sensu pozbawione. Ludzie sa rozni, jedni chcieli
      sie wyrwac z zydowskiego zascianka i zostali komunistami, z nich niektorzy
      potem wysylali ludzi do gulagu. Inni sadzili, ze jest tych zydziakow za duzo w
      Polszcze i ich palili. Zostawmy ten syf. Wprawdzie nasi dziadowie w tym
      uczestniczyli, ale czy mamy sie tym dzis podniecac? Nie musimy dzis nikogo
      ekspediowac do zadnego - bez wzgledu na kierunek - obozu smierci. Dajmy se
      wzajem siana !!! Klocmy sie o kase, rakiety, interesy - a przy okazji robmy te,
      czy co tam jeszcze. Nie klocmy sie o to, kto byl gorszy - lepszy. Ten sam,
      Jedyny nas osadzi. A jak jak, to juz Jego sprawa.... (i oby oby nam wszystkim
      darowal. hej!).
    • gajer Re: Weiss: do zobaczenia Polsko 09.01.04, 22:54
      Panie ambasadorze odznaczenie które Pan otrzymał jest podziękowaniem za pracę
      która Pan dokonał pełniąc misje ambasadora.Szkoda ze musi Pan powiedzieć do
      zobaczenia .Zapewniam że opinie mogące sprawić przykrość przez swoją formea
      umieszczone na tym forum są marginalne .Pan jedzie odwiedzić swoja drugą
      ojczyzne Izrael ale Pan masz swoją pierwszą ojczyzne Polske.Pan jesteś Żyd
      polski tak jak napisał Pan w swojej bardzo mądrej książce Czas ambasadora
      Miałem to szczęśćie że posiadam ją z Pana dedykacją.Przekonany jestem że na
      Kazimierzu w tym roku przynajmniej na koncercie finałowym Pan będzie.
      A czarny kot mieszkający w Alefie przebiegnie droge na szczęscie.
      Do zobaczenia w Krakowie w naszej wspólnej Ojczyznie.

      gajer@gazeta.pl
      • Gość: McMac Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.01.04, 23:06
        Chcesz powiedzieć że i Szewach będzie claimował swoje prawa do jakiejś
        kamienicy w Krakowie???
        • Gość: Dwaint [...] IP: 195.166.233.* 09.01.04, 23:16
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • Gość: jojo Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.proxy.aol.com 09.01.04, 23:27
            he he he ,prawde napisales,taka niestety jest rzeczywistosc...!!!
          • Gość: McMac [...] IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.01.04, 23:32
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • Gość: Jan [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.04, 23:34
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • Gość: McMac [...] IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 00:28
                Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • Gość: jojo [...] IP: *.proxy.aol.com 10.01.04, 00:35
                  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • Gość: Jan Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 01:20
                  Gość portalu: McMac napisał(a):
                  > Napisać "Wpieprzać kartofle ze słoniną" skradzionymi sztućcami - jest OK.
                  > Napisać "Wpieprzać gęsi pipek i ferfele szućcami za zarobione szekle" - jest
                  > podłość.
                  > Wot i cała żydowska logika.

                  Nie odwracaj kota ogonem - dobrze wiesz, że nie chodziło mi o gęsie pipki,
                  lecz używanie formę "żydku", równie pogardliwą jak "polaczku" - obu form
                  uzywają tylko ludzie plugawi.
                  Wot i cały twój kosmopolityczny brak logiki.
            • Gość: Dwaint [...] IP: 195.166.233.* 09.01.04, 23:39
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • Gość: McMac Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 01:14
                Czy każde "mc" kojarzy ci się z "fuck"?
                Psychoanalityk miałby tu wiele do powiedzenia.
    • Gość: filip Do widzenia Panie Profesorze IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.01.04, 23:21
      Mazeł tow, niech Pan tu jeszcze kiedyś wróci, mądrych ludzi zaczyna w tych
      stronach drastycznie brakować
    • Gość: Dwaint Re: Puścilem głośnego pierda-to z żalu Panie Weis IP: 195.166.233.* 09.01.04, 23:24
      Kazdego expresja wedlug jego inteligencji. Wszyscy cie rozumieja, na cos innego
      cie nie stac biedaku. Szkola specjalna w przeszlosci, co?
    • Gość: rams Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.157-200-80.adsl.skynet.be 09.01.04, 23:25
      ja proponuje tak...
      Pan Weiss zostaje a wszystkie buraki z tego forum na titanica.
      Boze
      kurwa szkoda slow na was
      • Gość: jojo Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.proxy.aol.com 09.01.04, 23:30
        ja tez na Titanica? Plywac nie umiem a ty mnie na utoniecie pewne posylasz? No
        nie,wypluj te slowa,ja jojo jestem jednym z najuczciwszych ludzi tego
        forum,naprawde!!!
      • Gość: Elżbieta Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 00:58
        Szkoda,że Polska nie ma na świecie takich mądrych swoich ambasadorów jakiego ma
        Izrael. Chciałabym, żeby ktos w moim imieniu sławił mój kraj i budował mosty
        między narodami. Ale skąd brać mądrych ludzi skoro jesteśmy tak okropnym
        narodem? Wstyd mi za większość komentatorów. A Pana Weissa podziwiam za odwage
        słów, które tutaj nas zabolały. Ale nie było w nich nienawiści, którą my tak
        umiejętnie podsycamy w imię chrześcijańskich nauk.
        A Gazecie dziwię się, że jeszcze nie wprowadziła cenzury. Chocby nazw autorów.
        Hitler na forum? Feeee Gazeto. Tu też potrzebny jest moderador. Ja się wstydze
        za Polaków.
        • Gość: jojo Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.proxy.aol.com 10.01.04, 02:01
          ja tez sie za tych nachlanych gnojow wstydze,fe !!!
    • Gość: prostaczek3 Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.in-addr.btopenworld.com 09.01.04, 23:34
      nie wiem, ani czym, ani jakie jest to miejsce w ktorym nosimy swiadomosc tego,
      kim jestesmy ..., to zreszta nie ma znaczenia, chodzi o to ..... zebymy
      byli ... zebysmy byli pozadnymi ludzmi ... to tylko o to chodzi ....
      • Gość: Marian Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.nwrk.east.verizon.net 10.01.04, 00:11

        Nie bylem nigdy antysemita w mojej rodzinie tez sie ich nie spotykalo.Owszen
        byly opowiadane "kawaly"o zydach ,ale byla tez i pomoc zydom w czasie
        wojny./mam na to dokumenty,listy od uratowanych przez Ojca,ktore w pewnym
        okresie mojego zycia bardzo mi pomogly/.Podczas mojego pobytu a Stanach moj
        stosunek do nich ulegl calkowitej zmianie.To co robia zydzi z Polakami co o nas
        wypisuja jak ucza swoje dzieci i jaki im wpajaja stosunek do Polski to jest
        przemyslana antypolskosc.Pomijam sprawe Muzeum Holokaustu jakie znajduje sie na
        Manhattanie a o ktorym prasa polska i polonijna nic nie pisze,no bo jak tu
        napisac jezeli to Polacy wymordowali zydow.Jesli Amerykanin zobaczy to muzeum
        to tylko jedno widzi krzywda zydow,ktorzy cierpieli przez Polakow,ktorzy nie
        udzielali im pomocy,a jesli tak to tylko sporadycznie.Nie bede tu pisal o tym
        jak odnosza sie zydowki do Polek pracujacych "na plejsach" zapytajcie sie ich
        niech wam powiedza jak ciezko jest zarobic tu karzdy grosz. Ale o jednej
        sprawie chce przypomniec.Kilka let temu /moze 3 ,4/ zydowski chlopack
        zamordowal Polke pracujaca w domu jego rodzicow i co i nic "czeski film" nikt
        nic nie wie. Zydzi nie wiedza gdzie jest chlopak policja nie jest w stanie jego
        odnalezc.Sprawa przycichla,kto ma sie wstawic za zamordowana
        polska/zydowska/ambasada?polska/zydowska/prasa? A moze WIELKI AMBASADOR PAN
        WEISS ? kto mi na to pytanie odpowie?.
        Co do LOTU to stracil duzo przez pozwolenie zydom na takie zachowanie kiedy
        protrestowalismy z kolega z ktorym lecialem do Polski i zwracalismy obsludze
        samolutu uwage na zachowanie sie zydow uslyszelismy ze oni tak moga bo ich
        religia im to nakazuje.Od tej pory nie latam Lotem tylko Finnarem i juz do
        samolotu polskiego nie wsiade.Nie chce przebywac w towarzystwie zydow i nikt
        nie ma prawa mi tego zabronic.
        • Gość: jojo [...] IP: *.proxy.aol.com 10.01.04, 00:21
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: jasiu Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.sympatico.ca 10.01.04, 00:23
          Zydowskiemu prezydentowi w polsce(kwasinewski vel stolzman) trzeba przpomoiec
          ze ambasador Mongoli
          konczy swoja misje w polsce trzeba dac mu medal itd,
          czym ten zyd sie zaslozyl na tak wysokie odzmaczenie .
          • Gość: leXXX Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.proxy.aol.com 10.01.04, 00:27
            Przypuszczam ze zostal odznaczony za zabranie popiersia Lenina z Jedwabnego z
            ktorym Polacy wyznania Mojzeszowego zostali zabici.Amen
    • Gość: wojtek Szanowny Panie Ambasadorze, IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 00:58
      Szanowny Panie Ambasadorze,
      nie było dotychczas w stosunkach polsko-izraelskich tak doskonałego dyplomaty
      jak Pan. Wiem, że jest Pan przyjacielem Polski, więc wstyd mi, że w moim kraju
      jest wciąż tak wielu neofaszystów i antysemitów, którzy przemawiają w imieniu
      całego narodu. Miałem przyjemność z Panem rozmawiać (w Sejnach) i byłem kilka
      razy na spotkaniach z Panem przy różnych okazjach, więc mogłem z bliska
      zobaczyć, że nie jest Pan tylko politykiem, pełniącym swój urząd, ale przede
      wszystkim wspaniałym Człowiekiem. To dzięki Panu zainteresowałem się na
      studiach historią Izraela, a później pojechałem na krakowski Kazimierz i do
      Sejn. Pamiętam, jak pokazałem Panu kawałek macewy z hebrajskimi literami, użyty
      jako kamień brukowy. Na polskiej ziemi jest wiele takich śladów i nie możemy o
      tym zapomnieć. Pamiętam, jak stałem, kiedy orkiestra grała Hatikwę i Mazurek
      Dąbrowskiego. Mam w domu Pana książkę "Ziemia i chmury" z autografem i
      przeczytałem ją dwa razy - wiem, że Polska to dla Pana szczególny kraj. Życzę
      Panu dużo zdrowia i jeszcze wielu wizyt w Polsce
      W.K.
      • Gość: wojtek Re: Szanowny Panie Ambasadorze, IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 01:21
        Zapomniałem nadmienić, Panie Szanowny Ambasadorze, że gdyby Pan Ekscelencja
        miał jakis nadmiar złotówek zarobionych na wysunietej placówce w Polsce (mogą
        byc dolary lub szekle) to proszę łaskawie przekazać je na moje konto w banku
        PKO SA O/Wrocław 2369 9046 0845 0947 0984. Pieniądze te zamierzam wykorzystać
        ku chwale Izraela i przyjaźni polsko-izraelskiej.
        • Gość: wojtek Re: Szanowny Panie Ambasadorze, IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 01:26
          Nie podszywaj się, koleżko-ironisto... Mylisz się.
    • Gość: Gosc z zagranicy Wielka szkoda ale ... IP: *.ipt.aol.com 10.01.04, 01:05
      Wielka szkoda, ze Pan wyjezdza ale z drugiej strony bedzie mogl Pan teraz
      byc ''ambasadorem '' Polski w Izrealu. Tego sobie i Panu zycze.

      Powodzenia

      M.G
      • Gość: jojo Re: Wielka szkoda ale ... IP: *.proxy.aol.com 10.01.04, 02:04
        Ja tez !!!
    • Gość: AN Do KKK: No cóż, skoro tak Cię wychowano... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 01:10
    • dzidzia14 Re: Weiss: do zobaczenia Polsko 10.01.04, 01:21
      No i chwała Kwaśniewskiemu, że przeprosił za Holocaust.
      To mi się teraz moje śliczne oczęta otworzyły jak na jaw wyszły te grzeszki
      dziadziusia i babuni;)


      "- Chcę podziękować Szewachowi Weissowi za to, że jako człowiek, który urodził
      się w Borysławiu i przeżył tragedię Holocaustu, nigdy nie odwrócił się od
      swoich stron i od narodu, z którym razem przeżywał te dramaty - powiedział
      prezydent. Przypomniał, że Weiss budował fundamenty współpracy polsko-
      izraelskiej jako parlamentarzysta i przewodniczący Knesetu."
    • Gość: 35-latek Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.acn.pl 10.01.04, 01:51
      Weiss - to konkret facet - powoli w wieku 35 lat zaczynam go rozumiec. A ty
      woodpecker ile masz lat? Pod szafę na stojąco marsz!!!
      • Gość: woodpecker Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.aster.pl / *.aster.pl 10.01.04, 21:59
        Dpiero dziś mogę ci odpowiedzieć krowi cycu . Mam 43 lata a pod szafę nie
        wejdę , bo nie mam się czego wstydzić w przeciwieństwie do ciebie -
        żydopachołku .
    • Gość: rajski [...] IP: *.bmts.com / *.xlccorp.com 10.01.04, 02:17
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: student historii Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.ds.uj.edu.pl 10.01.04, 02:29
      to wielka strata dla nas że Pan nas ouszcza,zapraszamy
    • Gość: PL Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.miedzylesie.waw.pl 10.01.04, 02:38
      Mam wiele szacunku i sympatii dla pana Weissa. Szkoda, chyba nikt nie będzie w
      stanie go zastąpić. A tak na marginesie - zawsze, gdy czytam posty na tematy
      polsko - żydowskie jestem przerażony, jak wiele nienawiści jest w ludziach.
      Zastanawiam się nad fenomenem tego zjawiska. Czy to objaw prawidłowości, wg
      której ten, kto nie otrzyma miłości, musi nienawidzieć? Jak wytłumaczyć takie
      emocje wobec wyobrażanych, wyimaginowanych często przedstawicieli innych
      narodowości? W dodatku ci, których najbardziej to dotyka obruszają się, gdy im
      się to wytknie. Jak daleko jest od takiej formy nienawiści do idei Zagłady?
    • Gość: Krystyna BEZCZELNY rozczeniowiec Szewach Weiss IP: *.tnt30.det3.da.uu.net 10.01.04, 02:44
      Szewach Weiss swoją działnoscią "dyplomatyczną" w Polsce inspirował niedobitków
      żydostwa w Polsce do prowadzenia polityki ROZCZENIOWEJ wobec Panstwa Polskiego
      i obywateli Polskich.

      W październiku telewizja "Polonia" nadała film pana B. Łoszewskiego pod tytułem:

      "Kto zna człowieka ukrytego w ścianie?"

      poświęcony przygodom wojennym ambasadora Izraela, Szewacha Weissa.
      Jako małe dziecko został on przechowany wraz z rodzicami i całą rodziną w
      ciasnej komórce przez swych polskich sąsiadów w przeciągu kilku lat (1941 -
      1944) i dzięki temu przeżył niemiecką akcję mordowania miejscowych Żydów w jego
      rodzinnym mieście Borysławiu na dawnych polskich Kresach Wschodnich.

      Rodzina państwa Królów dzięki staraniom Szewacha Weissa otrzymała medal
      instytutu Yad Vashem i tytuł "Sprawiedliwy wśród narodów świata").


      Kamera ukazała Szewach Weissa w jego rodzinnym mieście, które teraz należy do
      Ukrainy:

      oglądamy dawny dom rodziny Weissów, ich sklepik, komórkę, gdzie przechowano
      żydowskich sąsiadów. Nastepnie kamerzysci pokazali polanę w lesie, na której
      wg. relacji Szewach Weissa pochowano setki pomordowanych przez Niemców
      miejscowych Żydów i jak stwerdził Szewach Weissa, gdyby jego Polacy nie
      ukrywali to on by tam też zakonczył swoją ziemska drogę.

      Dalej Szewach Weissa UBOLEWAŁ, że na tej polanie POLACY powini wznięść jakiś
      obelisk upamiętniającej ten mord!

      Szewach Weissa gestykulował i bełkotał: "to niebywałe" ...żadnego kamienia ani
      tablicy UPAMIĘTNIAJACEJ !

      Wiesz co Szewach, czy ty nie wiesz o tym że to TWOI SĄSIEDZI żydzi z Borysławia
      ROBILI LISTY Polaków dla rosyjskiego NKWD po 17 września 1939 roku, których
      potem WSZYSTKICH POLAKÓW wywiezli na ŚMIERĆ na Syberie !!!

      Wiec w Borysławiu NIE MA Polaków któży by mieli budować ten obelisk !

      Nie udawaj Szewach, że o tym nie wiesz o tym że żydzi z Borysławia, NAPUSZCZALI
      i KABLOAWALI Polaków do krasnoarmiejców aby wielu Polaków wysiedlić z
      Borysławia.

      Jesli chcesz pomnik dla żydów w Borysławiu to zwruć się o to do rzadu Urainy i
      NIE OBWINIAJA POLAKÓW za to że go tam czegoś takiego nie ma.

      A znasz ty Szewacz rodzine Cwojdzinskich z Boryslawia, co zostali wywiezieni na
      Syberie ?
      Jedna osoba z tej rodziny zbiegła "krasnoarmijcom" i ocalała. Rozdzine
      Cwojdzinskich ZADENUCJOWALI żydziich do "czerwonych".

      Filmowcy z telewizji Polonia dają sposobność panu do wypowiedzenia kilku myśli
      o stosunkach polsko-żydowskich.
      Więc przedstawiciel, urzędnik państwa żydowskiego w Polsce Szewach Weiss mówi z
      ubolewaniem, że jego rodacy żydzi odwiedzający Polskę mało wiedzą o historii
      Polski i udziale Żydów w jej dziejach.
      Odnotowuje też z przykrością, że wielu Żydów ma żal do Polaków.
      Dalej Szewach Weiss formułuje więc hipotezę, że przyczyną tego jest że Żydzi
      zbyt krótko przebywają w Polsce: zwiedzą Treblinkę, Oświęcim i Majdanek, i
      opuszczają Polskę bez właściwej wiedzy o naszym kraju.

      W związku z tym ambasador Izraela w Polsce wysuwa "pomysł", który miałby
      ułatwić Żydom z Izraela i świata pogłębienie wiedzy o Polsce i Polakach
      twierdząc że Żydzi mogli w Polsce spędzać więcej czasu, mieszkając w
      pożydowskich kamienicach.

      Mówiąc inaczej, Szewach w "dyplomatyczny" żydowski sposób chciałeś powiedzieć
      że z obudowanych jakiś domów PRZEZ POLAKÓW od pozimu ziemi mają sie wynieść ich
      obecni właściciele, aby żydzi przyjeżdzali na urlop do Polski i poznawać
      Polaków na koszt Polaków pod POZOREM ZWROTU przedwojennego żydowskiego mienia,
      którego po 1945 roku nie było bo zostało w minimum 75% zniszczone!

      Wiesz co Szewach, my wiemy że REPREZENTUJESZ niczym nie uzadaniny ruch
      ROZCZENOWY ekstremistów z Nowego Jorku.

      Szewach zapamietoj to sobie: jesli sa atuentyczni spatkobiercy zydowscy czego
      kolwek w Polsce, to mogą sie starać o co kolwiek na bazie PRAWA POLSKIEGO i
      PRAWA MIEDZYNARODOWEGO i to wam żydom wiele razy mówił Edward Moskal Prezes
      Kongresu Poloni Amerykanskiej za co jego wpisaliści na swoja
      DYZURNALISTĘ "antysemitów".

      Ciesz sie Szwach z tego że dostałeś od pół-żyda Prezydenta RP ten Krzyż Wielki
      Orderu Zasługi RP.

      Polacy w Polsce i ci mieszkający za granicą bylyśmy ZBULWERSOWANI twoją
      BEZCZELNOSCIĄ z tego pażdiernikowego filmu "Kto zna człowieka ukrytego w
      ścianie?" i nie nagłśnialiśmy twoich "pomysłów", ale za to BĘDZIEMY NAGŁAŚNIAĆ
      żydowski RABUNEK na Palestynczykach, firm miedzynarodowych które WY żydzi
      PRZYWŁASZCZYLIŚCIE sobie w Palestynie oraz zrobimy WSZYTKO aby wyeliminować
      OLIGARCHIĘ żydowska z centrów adminstracji amerykanskiej.

      Dalej za twoją BEZCZELONOŚĆ Szwach, bedziemy BLOKOWAĆ próby przerzucania przez
      żydów na barki USA, UE i organizacji międzynarodowych odpowiedzialności za
      BANDYCKĄ politykę twojego Izraela.

      Bedziemy też Szewach ROBIĆ WSZYSTKO, aby IZOLOWAĆ Izrael na arenie
      międzynarodowej za przywłaszcenie sobie Palestyny przez Izrael oraz obecnych
      niesprawiedliwych granic Izraela za to że ty ośmielasz nas obrażać
      wychodzić "pomysłami" typowymi hasłami zydów przedwojennych "wasze ulice nasze
      kamiennice " i nie dziw się ze odpowiedz była taka: "waszymi łbami będziemy
      bruki układać".
      • Gość: filip Bełkot to grzech, dobra kobieto IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 03:53
        Panie Weiss, niech Pan tego nie czyta. Nie warto. Przepraszam Pana w imieniu
        wszystkich, którzy nie są w stanie znieść bredni wypluwanych przez żyjące już
        samym chyba jadem osoby pokroju p. Krystyny.
        • Gość: calipso [...] IP: *.dsl.emhril.ameritech.net 10.01.04, 04:25
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: Albertino "dyplomatyczne" insynuacje Szewach Weissa IP: *.rasserver.net 10.01.04, 08:14
        W identyczny sposób odebrałem insynuacje Szewach Weissa z filmiu "Kto zna
        człowieka ukrytego w ścianie?" w październiku zeszłego roku.

        Słowa ambasadora Izraela w Polsce PRZESKOCZYŁY dyplomacje i były duszące
        polskie gardło i mnie też zaniepokoiły myślami "czego on od nas Polaków jeszcze
        bedzie rzadać lub się domagać".
        Isynuacje rozczeniowe były wyraźne.
        Po co to było?

        Jesli jakiś Polak przywłaszczył własność jakiegoś Żyda w Polsce, to niech ten
        Żyd dochodzi swojego utraconego majątku w polskim sądzie, a insynucje kogo jak
        kogo, ale ambasdora są zupełnie nie na miejscu.

        Z reguły każdy ambasador usiłuje jak najkożystniej załatwić sprawy swojego
        państwa w innym kraju, ale Szewach Weiss swimi wypowiedziami wiele razy
        LINCZOWAŁ Polaków bez logicznego uzasadnienia historycznego, nadęty
        zarozumialstwem lub nie uzasadniną jakś chciwością.

        W środe 24 września 2003 roku ambasador Izraela w Polsce, Szewach Weissa był w
        Łodzi i tam powiedział tak:

        "Gdyby tu było teraz choćby 50 tys. Żydów, to byłoby to najbardziej rozwinięte
        miasto w Polsce, przepraszam bardzo że tak powiem"

        Takim stwierdzeniem poczuli sie NAWET dotknieci członkowie mojżeszowej gminy
        wyznaniowej za taką ni z tąd ni owąt ocenę.

        Oto kurtuazja izraelskiego ambasadora w Łodzi.

        Można zadać pytanie o powód, dla którego ziomek dzisiejszych łódzkich Żydów tak
        ich nie docenia?

        Jesli ambasador Izraela w Polsce jest takim SZERMIERZEM, to dlatego w USA
        panuje taki TAJFUN OSZCZERSTW żydowskich pod adresem Polaków formuowanych przez
        żydów zamieszkałych w USA, a Polonia Amerykanska przed opluwaniem żydowskim się
        broni i taki to właśnie konflikt tam sie toczy przez ostatnie dobre 10 lat.

    • Gość: Demokryt Do zobaczenia Panie Weiss! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 02:49
      Żal mi, że Pan wyjedża, jest Pan mądrym człowiekiem i bardzo zasłużonym dla
      Polski. To, co Pan robił dla unormowania stosunków polsko - żydowskich nie
      zostanie zapomniane.
      A co tych wszystkich półgłówków, którym antysemityzm i ksenofobia wyżera mózgi -
      bez komentarza. Szkoda słów.
      • Gość: Goldbaum [...] IP: *.vc.shawcable.net 10.01.04, 02:58
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: Matka Re: Do zobaczenia Panie Weiss! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.04, 09:53
        Najlepiej pozostawić powyższe fakty bez komentarza, masz fazcje - z faktami nie
        da się dyskutować . Weiss na każdym kroku obraża Polskę i Polaków - jeśli
        antysemityzmem jest mówienie prawdy o żydowskich mordach i przestępstwach,czy
        to w Polsce, czy w Palestytnie, to jestem antysemitą.
    • bulk Weiss: do zobaczenia Polsko!!! 10.01.04, 04:04
      Ogólnie Szewach Weiss jest dobrym człowiekiem na dobrym stanowisku. Podobał mie
      sie artykuł z miesiąc, ze dwa miesiąc do tyłu w naszym "Nie" wyjaśniający
      powody ustąpienia (czytaj: wycofania go przez mocodawców z Izrael. Ortodoxyjne
      Żydzi w rządzie w Izrael zrozumieli, że P. Szewach Weiss zbyt dobrze układa
      stosunki z Polską) z Polski. P. Szewach Weiss jest rozsądnym Żydem, nie jest
      ortodoxem, nie prowokuje, stara sie złagodzić konflikty. Każdy kto na tym forum
      atakuje P. Szewacha Weissa czyni poważny błąd.
      Przyznanie Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP przez Izaaka Stolzmana dla Pana
      Ambasadora traktuję jako potwierdzenie powyżej wypowiedzianych tez.
      Licze na to, ze przedwojenny majątek Żydowski wróci do właściwych właścicieli,
      liczę na to, że Żydowskie firmy będą mocniej uprzywilejowane pod wieloma
      względami w robieniu koszernych interesów w Polsce. Koniec końców, aj waj, czy
      to warto się kłócić, jeśli wiadomo, że to my mamy rację?, jeśli wiadomo, że my
      tu rządzimy?!!!
      Rabin Kristowski
      Radzymin
      pragniesz do mnie napisać? - pisz na Berdyczów@Berdyczów.pl
    • Gość: Jacek Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.dip.t-dialin.net 10.01.04, 04:33
      Panie Weiss!
      zycze panu wszystkiego najlepszego!
      Jacek z Bawari
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka