Gość: bernard Re: Brawa dla p.Szewacha Weissa - wielkiej klasy IP: *.telia.com 09.01.04, 21:29 dyplomata i humanista. Bernard /Goeteborg Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jewraj Wielkość ŁAJDAKA dla pasożyda IP: *.bmts.com / *.xlccorp.com 10.01.04, 02:28 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: OSKAR Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.pop.bezeqint.net 09.01.04, 21:29 KOGO? CIEBIE? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anka biedny to kraj, który dochował się takich dzieci IP: *.lelis.sdi.tpnet.pl 09.01.04, 21:31 jak niektórzy z forumowiczów... Ksenofobia, prymityw i chyba analfabetyzm funkcjonalny... przynajmniej u niektórych. Pan Ambasador Weiss to wyjątkowo mądry, ciepły i życzliwy człowiek (także Polsce i jej mieszkańcom). Możecie mnie teraz zwyzywać, zmieszać z błotem, bo ośmieliłam się napisać to co myślę. Ubawi mnie jak nazwiecie mnie "żydówą". Będzie to zgodne z moimi przewidywaniami. Takim ludziom nasze współczesne społeczeństwo w większości nie dorasta do pięt. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anuszka LUDZIE !!! PAX ! POKÓJ ! IP: 193.19.164.* 09.01.04, 22:51 ##### # # # # # # # # ##### # # # # # # # # # # #### # # ##### [szalom] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anuszka Re: LUDZIE !!! PAX ! POKÓJ ! IP: 193.19.164.* 09.01.04, 22:57 Ble... no i nie wyszlo... tak jak w zyciu... No to jeszcze raz szalom: ...........#####..#....#.....#..#..#.. ...........#...#...#..#####..#..#..#.. ...........#...#...#......#..#.#..#... ...........####....#....#....#####.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anuszka Re: LUDZIE !!! PAX ! POKÓJ ! IP: 193.19.164.* 09.01.04, 23:00 ehh.. niestety... ten pokój to nie wyjdzie.... ...sami widzicie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Szwabicho Re: biedny to kraj, który dochował się takich dzi IP: *.dip.t-dialin.net 10.01.04, 01:32 pozdrowienia z kraju w ktorym kiedys narodzil sie nazizm, dla ludzi zyjacych w kraju w ktorym sie odrodzil. gratuluje odwagi cywilnej :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anka szwabicho IP: *.lelis.sdi.tpnet.pl 10.01.04, 17:58 Ja również pozdrawiam... Ciebie i wszystkich, którzy w ludziach są w stanie dostrzec ludzi, a podziałów dokonywać według uczciwych i prostych kryteriów: na ludzi porządnych i uczciwych z jednej strony i nikczemników z drugiej. Jedni i drudzy sa przecież obecni w każdej populacji i nic do tego nie ma narodowość, przekonania, religia itd. Może jednak jest nas jeszcze trochę na świecie?:-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Moryc Re: Weiss: do zobaczenia... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.04, 21:49 Trochę szkoda że nie będzie w Polsce prof.Weissa,jego niczym nie skażona szmoncesowa polszczyzna dostarczała wielu ludziom wspaniałej rozrywki...Szalom Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: woodpecker Re: Weiss: do zobaczenia... IP: *.aster.pl / *.acn.pl 09.01.04, 21:59 No i niestety ten arogancki , butny typ nie będzie na procesie 2 skinów z Białegostoku , korym grozi 2 lata więzienia za gwizdanie podczas promocji jego książki . Tego niedoszłego świadka Kwaśniewski odznacza za chamskie wypowiedzi na temat Polaków . Pewnie na pożegnanie pocałował go w dolne policzki . Po wypowiedziach na forum widać ilu w polsce jest rżniętych po końcówce . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwerty Re: Weiss: do zobaczenia... IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 09.01.04, 22:40 rżniętych po końcówce - lepiej byc rznietym, niz tej koncowki nie miec wcale:) zacznij ISTOTO miec troche szacunku do siebie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Witold Re: Weiss: do zobaczenia... IP: *.sympatico.ca 09.01.04, 22:02 Nie mialem zaszczytu poznac pana Ambasadora osobiscie, ale znam ludzi (praktykujacych katolikow), ktorzy go poznali. Z ich opowiadan i z lektury jego pzremowien moge powiedziec,ze malo kto zrobil tyle dobrego dla sprawy pojednania Polakow z Zydami, jak prof. Szewach Weiss. To, ze mowi z akcentem, nei ma zadnego znaczenia. Ilu Polakow mowi bez akcentu w jezyku kraju, w ktorym mieszkaja pza Polska? Liczy sie jego wysoka kultura, takt,okazywany szacunek dla naszej kultury i niekonwencjonalna sympatia dla naszego Narodu i kraju, wynikajaca z jego tutejszych korzeni. Miejsmy nadzieje,z e zobaczymy go czesciej, chociazby kao mile widzianego goscia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Moryc Re: Weiss: do zobaczenia... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.04, 22:14 To nie jest żadna kpina czy przygana , język prof.Weissa to autentyczny folklor zakonserwowany w ciepłych krajach którego współcześni Polacy nie znają...np słowko antysemitnik.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nath Re: Weiss: do zobaczenia Polsko. A czort z Tobą! IP: *.97-200-24.mc.videotron.ca 09.01.04, 21:57 Co to znaczy "nikt was nie lubi" palancie? Mow w swoim zasr...nym imieniu a nie w imieniu ludzkosci! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: McMac [...] IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.01.04, 22:13 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dwaint [...] IP: 195.166.233.* 09.01.04, 23:50 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wacus [...] IP: *.proxy.aol.com 09.01.04, 23:54 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: McMac Re: Weiss: do zobaczenia Polsko. A czort z Tobą! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 00:05 A może tak bardziej merytorycznie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo [...] IP: *.proxy.aol.com 10.01.04, 00:15 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: McMac [...] IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 00:46 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: E. [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 00:56 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: McMac Re: Weiss IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 01:08 Normalny Polak przesyła pozdrowienia dla normalnego Żyda (zmieniającego nicki) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: E. Re: Weiss IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 01:12 Gość portalu: McMac napisał(a): > Normalny Polak przesyła pozdrowienia dla normalnego Żyda (zmieniającego > nicki) Chyba nie piszesz o sobie? Naprawdę zmieniasz nicki? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: E. P.S. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 01:16 P.S. Naprawdę sądzisz, że w tym całym wątku rozmawia z Tobą cały czas tylko jedna osoba? Oj, niedobrze z Tobą, naprawdę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo Re: Weiss: do zobaczenia Polsko. A czort z Tobą! IP: *.proxy.aol.com 10.01.04, 01:27 na trampki cie pulacku nie stac a o tramwaju pomyslisz kiedy na rowerze pozyczonym do kaplicy wiezc cie beda jak barana przez rame przewieszonego,gluptaku zycia nie umiejacy wykorzystac po ludzku !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marioosh na merytoryczną odpowiedź trzeba sobie zasłużyć IP: 5.2.* / *.chello.pl 10.01.04, 07:49 kapusciany łbie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ast Re: Weiss: do zobaczenia Polsko. A czort z Tobą! IP: *.miedzylesie.waw.pl 10.01.04, 02:24 McMac, jesteś chory na nienawiść. Uważaj, to zabija przede wszystkim chorego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: observer MacMac jestes demagog, klamiesz i nie znasz histor IP: *.goniadz.sdi.tpnet.pl 10.01.04, 08:05 Żydów wydalano przede wszystkim z krajów katolickich i prawosławnych, a nie z całego swiata. W protestanckich holandii, ich sasiedzi nie bali sie ich ukrywać i mogli tam ocaleć. W katolickiej polsce czy wegrach lub w prawosławnej rosjii mogli liczyc głownie na pogromy lub holocaust (zdarzaly sie wyjatki - stad medal sprawiedliwy wsrod narodow swiata) Antysemitysm jest powszechny w krajach katolickich, byłych demoludach i emigracji pochodzacej z tych krajów i oczywiscie wsrod komunizujacych muzulmanów ( nie mozna zapomniec, że oprocz sktajnie prawicowych postaw, o lewicowych podlozu obecnego muzulmanskiego terroryzmu). nie oskarzaj wuec calego swiata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nath Re: Shalom! IP: *.97-200-24.mc.videotron.ca 09.01.04, 22:11 To dobry czlowiek i mial do nas wiele sympatii. Czytalam jego pozytywne opinie o Polsce nawet na zydowskich stronach internetowych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: McMac Jedwabne IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.01.04, 22:17 Kości szewacha będą złozone w Jedwabnem, aby mógł solidaryzować się z żydami zabitymi tam przez Niemców. Leżąc w tym towarzystwie może dowie się jaka była prawda. I będzie do sądnego dnia żałował swoich kłamstw na temat Polaków i Jedwabnego! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Re: Jedwabne a podłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.04, 22:35 Gość portalu: McMac napisał(a): > Kości szewacha będą złozone w Jedwabnem, aby mógł solidaryzować się z żydami > zabitymi tam przez Niemców. Leżąc w tym towarzystwie może dowie się jaka > była prawda. I będzie do sądnego dnia żałował swoich kłamstw na temat > Polaków i Jedwabnego! Dlaczego piszesz "Żydzi" mała literą a "Niemcy" wielką? Piszesz, że kłamał o Jedwabnem? Niestety nabieram przekonania - czytając tak podłe wypowiedzi jak Twoja i jeszcze paru innych w tym wątku - że jednak zrobili to ludzie podobni do Ciebie - prymitywni, pełni nienawiści. Niestety. Wciąż mam jednak nadzieję, że normalnych Polaków - traktujących przedstawicieli różnych narodów podobnie i z elementarnym szacunkiem - jest więcej. Tym bardziej, że trochę zwykłych, ludzkich, sympatycznych wypowiedzi w tym wątku było. Pozdrawiam pana Weissa - wierzę, że Pan wie, iż wśród nas są ludzie różni. W końcu ratowali Pana także przedstawiciele naszego narodu, tak więc sporo jest normalnych, szanujących i pomagających bliźnim niezależnie od narodowości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: McMac Re: Jedwabne a podłość IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.01.04, 22:52 Po pierwsze, tłumoku, pouczam cię niniejszym, że w języku polskim narodowości pisze się z dużej litery, a wyznawców religii - z małej. O żydach piszę z małej litery jako o wyznawcach religii judaistycznej. Po drugie, powtarzam, że Weiss zasłynął jako jeden z głównych oskarżycieli Polaków za zbrodnię w Jedwabnem. Otóż Polacy byli w tej zbrodni tyle winni, ile mniej więcej byli winni policjanci żydowscy w getcie, pałujący swoich ziomków i zapędzający ich do wagonów bydlęcych do Auschwitz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Re: Jedwabne a podłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.04, 23:31 Gość portalu: McMac napisał(a): > Po pierwsze, tłumoku, pouczam cię niniejszym, że w języku polskim > narodowości pisze się z dużej litery - z małej. O żydach piszę z małej > litery jako o wyznawcach religii judaistycznej. (...) Po pierwsze: nie umiesz bez obelg typu "tłumoku"? Po drugie: nie pouczaj, bo po polsku używa się określenia "wielką literą" a nie "z dużej litery" (sprawdź z dowolnie wybranym polonistą) Po trzecie: ciekawe skąd wiesz, kto z zabitych w Jedwabnem Żydów był głęboko wierzący a kto mniej - nie kręć, że piszesz o wyznawcach religii, bo na pierwszy rzut oka widac, że po prostu chciałes dodatkowo poniżyć zabitych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: McMac Re: Jedwabne a podłość IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 00:22 "Wielką literą"! Doroszewski przewraca się w grobie! Odnośnie żydów w Jedwabnem. Jak sprawdzać ich narodowość? Posługując się ustawami norymberskimi hitlerowskich Niemiec? Czy którego matka była Żydówką, według tradycji żydowskiej? Daj sobie siana, tłumoku. Kiedys może zmądrzejesz, o ile nie jesteś żydem lub zatwardziałym filosemitą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Re: Podłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 01:01 Gość portalu: McMac napisał(a): > "Wielką literą"! Doroszewski przewraca się w grobie! (...) Polecam na początek PWN (o ile nie za trudna lektura). Stąd dowiesz się, że prawidłowe jest określenie "wielką literą": slowniki.pwn.pl/zasady/629369_1.html Sadząc z Twoich wcześniejszych wypowiedzi, uznasz pewnie, że PWN to niepolskie wydawnictwo :-) p.s. Naprawdę nie potrafisz rozmawiać nie używając obelg wobec innych ludzi? Skąd tyle w Tobie nienawiści? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek-t Re: Podłość IP: *.chello.pl 10.01.04, 03:10 Kolega McMac ma rację pisząc "żydzi" z Jedwabnego z małej litery. Bo jeśli chodzi o obywatelstwo to z pewnością mieli polskie a już ponad wszelką wątpliwość nie izraelskie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Re: Podłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 10:28 Gość portalu: Jacek-t napisał(a): > Kolega McMac ma rację pisząc "żydzi" z Jedwabnego z małej litery. Bo jeśli > chodzi o obywatelstwo to z pewnością mieli polskie a już ponad wszelką > wątpliwość nie izraelskie. Chodzi o narodowość a nie obywatelstwo. Czy o Polakach nie mających naszego obywatelstwa (np. pozbawionych go na wschodzie) też piszesz małą literą? Nie dorabiaj ideologii do zwykłej pogardy, jaką tu prezentujesz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wacus [...] IP: *.proxy.aol.com 09.01.04, 23:43 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: observer MacMac poczytaj opracowanie IPN o Jedwabnym IP: *.goniadz.sdi.tpnet.pl 10.01.04, 08:16 W jedwabnym i w innych miejscowosciach w regionie, żydów mordowali polacy, oczywiscie za zgodą niemców. nie byli do tego zmuszani i robili to z ochotą. oczywiscie, zabić ich za duzo nie mogli, wiekszosc zydow zostala mimo wszystko zabita lub wywieziona do obozow koncentracyjnych przez niemców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tyfus Czy ja juz mieszkam w Jerozolimie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 11:39 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miki [...] IP: *.dip.t-dialin.net 10.01.04, 11:49 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Moryc Re: Shalom! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.04, 22:19 Może masz rację , ale w Polsce reprezentował swoje państwo i mówił jego agresywnym głosem,czyli był to głos polityka a nie CZŁOWIEKA Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Darek Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.chello.pl 09.01.04, 22:21 Są 2 typy komentatorów, normalni ludzie którzy cieszą się, że był u nas taki Żyd i ludzie z popsutą polaryzacją mózgu, którzy cieszyli by się, gdyby jakieś gówno z kibla wyjeżdżało albo zostawało, ważne że gówno. I nie ma co z nimi dyskutować, oni tak na prawdę nie istnieją. I tego nie zrozumieją na dodatek. Trzymaj sie Szewach, jesteś wielkim człowiekiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aureust Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.gdynia.mm.pl 09.01.04, 22:37 Zbysiu!, skad jestes? Nazwisko jakby z okolic Wizny. Tys to? Wyrzeknijmy sie wszyscy tego plugastwa. Polsko-zydowskie spory sa dzis chore. Ja juz nie nie rozeznaje, o co w nich chodzi. O kase? Tzw. sprawiedliwosc dziejowa? O kase - mozemy sie spierac - to w sumie biznes. Ale nie klocmy sie o to, kto jest lepszy, sprawiedliwszy... to sensu pozbawione. Ludzie sa rozni, jedni chcieli sie wyrwac z zydowskiego zascianka i zostali komunistami, z nich niektorzy potem wysylali ludzi do gulagu. Inni sadzili, ze jest tych zydziakow za duzo w Polszcze i ich palili. Zostawmy ten syf. Wprawdzie nasi dziadowie w tym uczestniczyli, ale czy mamy sie tym dzis podniecac? Nie musimy dzis nikogo ekspediowac do zadnego - bez wzgledu na kierunek - obozu smierci. Dajmy se wzajem siana !!! Klocmy sie o kase, rakiety, interesy - a przy okazji robmy te, czy co tam jeszcze. Nie klocmy sie o to, kto byl gorszy - lepszy. Ten sam, Jedyny nas osadzi. A jak jak, to juz Jego sprawa.... (i oby oby nam wszystkim darowal. hej!). Odpowiedz Link Zgłoś
gajer Re: Weiss: do zobaczenia Polsko 09.01.04, 22:54 Panie ambasadorze odznaczenie które Pan otrzymał jest podziękowaniem za pracę która Pan dokonał pełniąc misje ambasadora.Szkoda ze musi Pan powiedzieć do zobaczenia .Zapewniam że opinie mogące sprawić przykrość przez swoją formea umieszczone na tym forum są marginalne .Pan jedzie odwiedzić swoja drugą ojczyzne Izrael ale Pan masz swoją pierwszą ojczyzne Polske.Pan jesteś Żyd polski tak jak napisał Pan w swojej bardzo mądrej książce Czas ambasadora Miałem to szczęśćie że posiadam ją z Pana dedykacją.Przekonany jestem że na Kazimierzu w tym roku przynajmniej na koncercie finałowym Pan będzie. A czarny kot mieszkający w Alefie przebiegnie droge na szczęscie. Do zobaczenia w Krakowie w naszej wspólnej Ojczyznie. gajer@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: McMac Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.01.04, 23:06 Chcesz powiedzieć że i Szewach będzie claimował swoje prawa do jakiejś kamienicy w Krakowie??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dwaint [...] IP: 195.166.233.* 09.01.04, 23:16 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.proxy.aol.com 09.01.04, 23:27 he he he ,prawde napisales,taka niestety jest rzeczywistosc...!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: McMac [...] IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.01.04, 23:32 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.04, 23:34 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: McMac [...] IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 00:28 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo [...] IP: *.proxy.aol.com 10.01.04, 00:35 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 01:20 Gość portalu: McMac napisał(a): > Napisać "Wpieprzać kartofle ze słoniną" skradzionymi sztućcami - jest OK. > Napisać "Wpieprzać gęsi pipek i ferfele szućcami za zarobione szekle" - jest > podłość. > Wot i cała żydowska logika. Nie odwracaj kota ogonem - dobrze wiesz, że nie chodziło mi o gęsie pipki, lecz używanie formę "żydku", równie pogardliwą jak "polaczku" - obu form uzywają tylko ludzie plugawi. Wot i cały twój kosmopolityczny brak logiki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dwaint [...] IP: 195.166.233.* 09.01.04, 23:39 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: McMac Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 01:14 Czy każde "mc" kojarzy ci się z "fuck"? Psychoanalityk miałby tu wiele do powiedzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: filip Do widzenia Panie Profesorze IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.01.04, 23:21 Mazeł tow, niech Pan tu jeszcze kiedyś wróci, mądrych ludzi zaczyna w tych stronach drastycznie brakować Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dwaint Re: Puścilem głośnego pierda-to z żalu Panie Weis IP: 195.166.233.* 09.01.04, 23:24 Kazdego expresja wedlug jego inteligencji. Wszyscy cie rozumieja, na cos innego cie nie stac biedaku. Szkola specjalna w przeszlosci, co? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rams Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.157-200-80.adsl.skynet.be 09.01.04, 23:25 ja proponuje tak... Pan Weiss zostaje a wszystkie buraki z tego forum na titanica. Boze kurwa szkoda slow na was Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.proxy.aol.com 09.01.04, 23:30 ja tez na Titanica? Plywac nie umiem a ty mnie na utoniecie pewne posylasz? No nie,wypluj te slowa,ja jojo jestem jednym z najuczciwszych ludzi tego forum,naprawde!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Elżbieta Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 00:58 Szkoda,że Polska nie ma na świecie takich mądrych swoich ambasadorów jakiego ma Izrael. Chciałabym, żeby ktos w moim imieniu sławił mój kraj i budował mosty między narodami. Ale skąd brać mądrych ludzi skoro jesteśmy tak okropnym narodem? Wstyd mi za większość komentatorów. A Pana Weissa podziwiam za odwage słów, które tutaj nas zabolały. Ale nie było w nich nienawiści, którą my tak umiejętnie podsycamy w imię chrześcijańskich nauk. A Gazecie dziwię się, że jeszcze nie wprowadziła cenzury. Chocby nazw autorów. Hitler na forum? Feeee Gazeto. Tu też potrzebny jest moderador. Ja się wstydze za Polaków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.proxy.aol.com 10.01.04, 02:01 ja tez sie za tych nachlanych gnojow wstydze,fe !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prostaczek3 Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.in-addr.btopenworld.com 09.01.04, 23:34 nie wiem, ani czym, ani jakie jest to miejsce w ktorym nosimy swiadomosc tego, kim jestesmy ..., to zreszta nie ma znaczenia, chodzi o to ..... zebymy byli ... zebysmy byli pozadnymi ludzmi ... to tylko o to chodzi .... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marian Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.nwrk.east.verizon.net 10.01.04, 00:11 Nie bylem nigdy antysemita w mojej rodzinie tez sie ich nie spotykalo.Owszen byly opowiadane "kawaly"o zydach ,ale byla tez i pomoc zydom w czasie wojny./mam na to dokumenty,listy od uratowanych przez Ojca,ktore w pewnym okresie mojego zycia bardzo mi pomogly/.Podczas mojego pobytu a Stanach moj stosunek do nich ulegl calkowitej zmianie.To co robia zydzi z Polakami co o nas wypisuja jak ucza swoje dzieci i jaki im wpajaja stosunek do Polski to jest przemyslana antypolskosc.Pomijam sprawe Muzeum Holokaustu jakie znajduje sie na Manhattanie a o ktorym prasa polska i polonijna nic nie pisze,no bo jak tu napisac jezeli to Polacy wymordowali zydow.Jesli Amerykanin zobaczy to muzeum to tylko jedno widzi krzywda zydow,ktorzy cierpieli przez Polakow,ktorzy nie udzielali im pomocy,a jesli tak to tylko sporadycznie.Nie bede tu pisal o tym jak odnosza sie zydowki do Polek pracujacych "na plejsach" zapytajcie sie ich niech wam powiedza jak ciezko jest zarobic tu karzdy grosz. Ale o jednej sprawie chce przypomniec.Kilka let temu /moze 3 ,4/ zydowski chlopack zamordowal Polke pracujaca w domu jego rodzicow i co i nic "czeski film" nikt nic nie wie. Zydzi nie wiedza gdzie jest chlopak policja nie jest w stanie jego odnalezc.Sprawa przycichla,kto ma sie wstawic za zamordowana polska/zydowska/ambasada?polska/zydowska/prasa? A moze WIELKI AMBASADOR PAN WEISS ? kto mi na to pytanie odpowie?. Co do LOTU to stracil duzo przez pozwolenie zydom na takie zachowanie kiedy protrestowalismy z kolega z ktorym lecialem do Polski i zwracalismy obsludze samolutu uwage na zachowanie sie zydow uslyszelismy ze oni tak moga bo ich religia im to nakazuje.Od tej pory nie latam Lotem tylko Finnarem i juz do samolotu polskiego nie wsiade.Nie chce przebywac w towarzystwie zydow i nikt nie ma prawa mi tego zabronic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo [...] IP: *.proxy.aol.com 10.01.04, 00:21 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jasiu Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.sympatico.ca 10.01.04, 00:23 Zydowskiemu prezydentowi w polsce(kwasinewski vel stolzman) trzeba przpomoiec ze ambasador Mongoli konczy swoja misje w polsce trzeba dac mu medal itd, czym ten zyd sie zaslozyl na tak wysokie odzmaczenie . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leXXX Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.proxy.aol.com 10.01.04, 00:27 Przypuszczam ze zostal odznaczony za zabranie popiersia Lenina z Jedwabnego z ktorym Polacy wyznania Mojzeszowego zostali zabici.Amen Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wojtek Szanowny Panie Ambasadorze, IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 00:58 Szanowny Panie Ambasadorze, nie było dotychczas w stosunkach polsko-izraelskich tak doskonałego dyplomaty jak Pan. Wiem, że jest Pan przyjacielem Polski, więc wstyd mi, że w moim kraju jest wciąż tak wielu neofaszystów i antysemitów, którzy przemawiają w imieniu całego narodu. Miałem przyjemność z Panem rozmawiać (w Sejnach) i byłem kilka razy na spotkaniach z Panem przy różnych okazjach, więc mogłem z bliska zobaczyć, że nie jest Pan tylko politykiem, pełniącym swój urząd, ale przede wszystkim wspaniałym Człowiekiem. To dzięki Panu zainteresowałem się na studiach historią Izraela, a później pojechałem na krakowski Kazimierz i do Sejn. Pamiętam, jak pokazałem Panu kawałek macewy z hebrajskimi literami, użyty jako kamień brukowy. Na polskiej ziemi jest wiele takich śladów i nie możemy o tym zapomnieć. Pamiętam, jak stałem, kiedy orkiestra grała Hatikwę i Mazurek Dąbrowskiego. Mam w domu Pana książkę "Ziemia i chmury" z autografem i przeczytałem ją dwa razy - wiem, że Polska to dla Pana szczególny kraj. Życzę Panu dużo zdrowia i jeszcze wielu wizyt w Polsce W.K. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wojtek Re: Szanowny Panie Ambasadorze, IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 01:21 Zapomniałem nadmienić, Panie Szanowny Ambasadorze, że gdyby Pan Ekscelencja miał jakis nadmiar złotówek zarobionych na wysunietej placówce w Polsce (mogą byc dolary lub szekle) to proszę łaskawie przekazać je na moje konto w banku PKO SA O/Wrocław 2369 9046 0845 0947 0984. Pieniądze te zamierzam wykorzystać ku chwale Izraela i przyjaźni polsko-izraelskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wojtek Re: Szanowny Panie Ambasadorze, IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 01:26 Nie podszywaj się, koleżko-ironisto... Mylisz się. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosc z zagranicy Wielka szkoda ale ... IP: *.ipt.aol.com 10.01.04, 01:05 Wielka szkoda, ze Pan wyjezdza ale z drugiej strony bedzie mogl Pan teraz byc ''ambasadorem '' Polski w Izrealu. Tego sobie i Panu zycze. Powodzenia M.G Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo Re: Wielka szkoda ale ... IP: *.proxy.aol.com 10.01.04, 02:04 Ja tez !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AN Do KKK: No cóż, skoro tak Cię wychowano... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 01:10 Odpowiedz Link Zgłoś
dzidzia14 Re: Weiss: do zobaczenia Polsko 10.01.04, 01:21 No i chwała Kwaśniewskiemu, że przeprosił za Holocaust. To mi się teraz moje śliczne oczęta otworzyły jak na jaw wyszły te grzeszki dziadziusia i babuni;) "- Chcę podziękować Szewachowi Weissowi za to, że jako człowiek, który urodził się w Borysławiu i przeżył tragedię Holocaustu, nigdy nie odwrócił się od swoich stron i od narodu, z którym razem przeżywał te dramaty - powiedział prezydent. Przypomniał, że Weiss budował fundamenty współpracy polsko- izraelskiej jako parlamentarzysta i przewodniczący Knesetu." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 35-latek Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.acn.pl 10.01.04, 01:51 Weiss - to konkret facet - powoli w wieku 35 lat zaczynam go rozumiec. A ty woodpecker ile masz lat? Pod szafę na stojąco marsz!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: woodpecker Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.aster.pl / *.aster.pl 10.01.04, 21:59 Dpiero dziś mogę ci odpowiedzieć krowi cycu . Mam 43 lata a pod szafę nie wejdę , bo nie mam się czego wstydzić w przeciwieństwie do ciebie - żydopachołku . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rajski [...] IP: *.bmts.com / *.xlccorp.com 10.01.04, 02:17 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: student historii Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.ds.uj.edu.pl 10.01.04, 02:29 to wielka strata dla nas że Pan nas ouszcza,zapraszamy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PL Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.miedzylesie.waw.pl 10.01.04, 02:38 Mam wiele szacunku i sympatii dla pana Weissa. Szkoda, chyba nikt nie będzie w stanie go zastąpić. A tak na marginesie - zawsze, gdy czytam posty na tematy polsko - żydowskie jestem przerażony, jak wiele nienawiści jest w ludziach. Zastanawiam się nad fenomenem tego zjawiska. Czy to objaw prawidłowości, wg której ten, kto nie otrzyma miłości, musi nienawidzieć? Jak wytłumaczyć takie emocje wobec wyobrażanych, wyimaginowanych często przedstawicieli innych narodowości? W dodatku ci, których najbardziej to dotyka obruszają się, gdy im się to wytknie. Jak daleko jest od takiej formy nienawiści do idei Zagłady? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krystyna BEZCZELNY rozczeniowiec Szewach Weiss IP: *.tnt30.det3.da.uu.net 10.01.04, 02:44 Szewach Weiss swoją działnoscią "dyplomatyczną" w Polsce inspirował niedobitków żydostwa w Polsce do prowadzenia polityki ROZCZENIOWEJ wobec Panstwa Polskiego i obywateli Polskich. W październiku telewizja "Polonia" nadała film pana B. Łoszewskiego pod tytułem: "Kto zna człowieka ukrytego w ścianie?" poświęcony przygodom wojennym ambasadora Izraela, Szewacha Weissa. Jako małe dziecko został on przechowany wraz z rodzicami i całą rodziną w ciasnej komórce przez swych polskich sąsiadów w przeciągu kilku lat (1941 - 1944) i dzięki temu przeżył niemiecką akcję mordowania miejscowych Żydów w jego rodzinnym mieście Borysławiu na dawnych polskich Kresach Wschodnich. Rodzina państwa Królów dzięki staraniom Szewacha Weissa otrzymała medal instytutu Yad Vashem i tytuł "Sprawiedliwy wśród narodów świata"). Kamera ukazała Szewach Weissa w jego rodzinnym mieście, które teraz należy do Ukrainy: oglądamy dawny dom rodziny Weissów, ich sklepik, komórkę, gdzie przechowano żydowskich sąsiadów. Nastepnie kamerzysci pokazali polanę w lesie, na której wg. relacji Szewach Weissa pochowano setki pomordowanych przez Niemców miejscowych Żydów i jak stwerdził Szewach Weissa, gdyby jego Polacy nie ukrywali to on by tam też zakonczył swoją ziemska drogę. Dalej Szewach Weissa UBOLEWAŁ, że na tej polanie POLACY powini wznięść jakiś obelisk upamiętniającej ten mord! Szewach Weissa gestykulował i bełkotał: "to niebywałe" ...żadnego kamienia ani tablicy UPAMIĘTNIAJACEJ ! Wiesz co Szewach, czy ty nie wiesz o tym że to TWOI SĄSIEDZI żydzi z Borysławia ROBILI LISTY Polaków dla rosyjskiego NKWD po 17 września 1939 roku, których potem WSZYSTKICH POLAKÓW wywiezli na ŚMIERĆ na Syberie !!! Wiec w Borysławiu NIE MA Polaków któży by mieli budować ten obelisk ! Nie udawaj Szewach, że o tym nie wiesz o tym że żydzi z Borysławia, NAPUSZCZALI i KABLOAWALI Polaków do krasnoarmiejców aby wielu Polaków wysiedlić z Borysławia. Jesli chcesz pomnik dla żydów w Borysławiu to zwruć się o to do rzadu Urainy i NIE OBWINIAJA POLAKÓW za to że go tam czegoś takiego nie ma. A znasz ty Szewacz rodzine Cwojdzinskich z Boryslawia, co zostali wywiezieni na Syberie ? Jedna osoba z tej rodziny zbiegła "krasnoarmijcom" i ocalała. Rozdzine Cwojdzinskich ZADENUCJOWALI żydziich do "czerwonych". Filmowcy z telewizji Polonia dają sposobność panu do wypowiedzenia kilku myśli o stosunkach polsko-żydowskich. Więc przedstawiciel, urzędnik państwa żydowskiego w Polsce Szewach Weiss mówi z ubolewaniem, że jego rodacy żydzi odwiedzający Polskę mało wiedzą o historii Polski i udziale Żydów w jej dziejach. Odnotowuje też z przykrością, że wielu Żydów ma żal do Polaków. Dalej Szewach Weiss formułuje więc hipotezę, że przyczyną tego jest że Żydzi zbyt krótko przebywają w Polsce: zwiedzą Treblinkę, Oświęcim i Majdanek, i opuszczają Polskę bez właściwej wiedzy o naszym kraju. W związku z tym ambasador Izraela w Polsce wysuwa "pomysł", który miałby ułatwić Żydom z Izraela i świata pogłębienie wiedzy o Polsce i Polakach twierdząc że Żydzi mogli w Polsce spędzać więcej czasu, mieszkając w pożydowskich kamienicach. Mówiąc inaczej, Szewach w "dyplomatyczny" żydowski sposób chciałeś powiedzieć że z obudowanych jakiś domów PRZEZ POLAKÓW od pozimu ziemi mają sie wynieść ich obecni właściciele, aby żydzi przyjeżdzali na urlop do Polski i poznawać Polaków na koszt Polaków pod POZOREM ZWROTU przedwojennego żydowskiego mienia, którego po 1945 roku nie było bo zostało w minimum 75% zniszczone! Wiesz co Szewach, my wiemy że REPREZENTUJESZ niczym nie uzadaniny ruch ROZCZENOWY ekstremistów z Nowego Jorku. Szewach zapamietoj to sobie: jesli sa atuentyczni spatkobiercy zydowscy czego kolwek w Polsce, to mogą sie starać o co kolwiek na bazie PRAWA POLSKIEGO i PRAWA MIEDZYNARODOWEGO i to wam żydom wiele razy mówił Edward Moskal Prezes Kongresu Poloni Amerykanskiej za co jego wpisaliści na swoja DYZURNALISTĘ "antysemitów". Ciesz sie Szwach z tego że dostałeś od pół-żyda Prezydenta RP ten Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP. Polacy w Polsce i ci mieszkający za granicą bylyśmy ZBULWERSOWANI twoją BEZCZELNOSCIĄ z tego pażdiernikowego filmu "Kto zna człowieka ukrytego w ścianie?" i nie nagłśnialiśmy twoich "pomysłów", ale za to BĘDZIEMY NAGŁAŚNIAĆ żydowski RABUNEK na Palestynczykach, firm miedzynarodowych które WY żydzi PRZYWŁASZCZYLIŚCIE sobie w Palestynie oraz zrobimy WSZYTKO aby wyeliminować OLIGARCHIĘ żydowska z centrów adminstracji amerykanskiej. Dalej za twoją BEZCZELONOŚĆ Szwach, bedziemy BLOKOWAĆ próby przerzucania przez żydów na barki USA, UE i organizacji międzynarodowych odpowiedzialności za BANDYCKĄ politykę twojego Izraela. Bedziemy też Szewach ROBIĆ WSZYSTKO, aby IZOLOWAĆ Izrael na arenie międzynarodowej za przywłaszcenie sobie Palestyny przez Izrael oraz obecnych niesprawiedliwych granic Izraela za to że ty ośmielasz nas obrażać wychodzić "pomysłami" typowymi hasłami zydów przedwojennych "wasze ulice nasze kamiennice " i nie dziw się ze odpowiedz była taka: "waszymi łbami będziemy bruki układać". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: filip Bełkot to grzech, dobra kobieto IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.01.04, 03:53 Panie Weiss, niech Pan tego nie czyta. Nie warto. Przepraszam Pana w imieniu wszystkich, którzy nie są w stanie znieść bredni wypluwanych przez żyjące już samym chyba jadem osoby pokroju p. Krystyny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: calipso [...] IP: *.dsl.emhril.ameritech.net 10.01.04, 04:25 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Albertino "dyplomatyczne" insynuacje Szewach Weissa IP: *.rasserver.net 10.01.04, 08:14 W identyczny sposób odebrałem insynuacje Szewach Weissa z filmiu "Kto zna człowieka ukrytego w ścianie?" w październiku zeszłego roku. Słowa ambasadora Izraela w Polsce PRZESKOCZYŁY dyplomacje i były duszące polskie gardło i mnie też zaniepokoiły myślami "czego on od nas Polaków jeszcze bedzie rzadać lub się domagać". Isynuacje rozczeniowe były wyraźne. Po co to było? Jesli jakiś Polak przywłaszczył własność jakiegoś Żyda w Polsce, to niech ten Żyd dochodzi swojego utraconego majątku w polskim sądzie, a insynucje kogo jak kogo, ale ambasdora są zupełnie nie na miejscu. Z reguły każdy ambasador usiłuje jak najkożystniej załatwić sprawy swojego państwa w innym kraju, ale Szewach Weiss swimi wypowiedziami wiele razy LINCZOWAŁ Polaków bez logicznego uzasadnienia historycznego, nadęty zarozumialstwem lub nie uzasadniną jakś chciwością. W środe 24 września 2003 roku ambasador Izraela w Polsce, Szewach Weissa był w Łodzi i tam powiedział tak: "Gdyby tu było teraz choćby 50 tys. Żydów, to byłoby to najbardziej rozwinięte miasto w Polsce, przepraszam bardzo że tak powiem" Takim stwierdzeniem poczuli sie NAWET dotknieci członkowie mojżeszowej gminy wyznaniowej za taką ni z tąd ni owąt ocenę. Oto kurtuazja izraelskiego ambasadora w Łodzi. Można zadać pytanie o powód, dla którego ziomek dzisiejszych łódzkich Żydów tak ich nie docenia? Jesli ambasador Izraela w Polsce jest takim SZERMIERZEM, to dlatego w USA panuje taki TAJFUN OSZCZERSTW żydowskich pod adresem Polaków formuowanych przez żydów zamieszkałych w USA, a Polonia Amerykanska przed opluwaniem żydowskim się broni i taki to właśnie konflikt tam sie toczy przez ostatnie dobre 10 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Demokryt Do zobaczenia Panie Weiss! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.04, 02:49 Żal mi, że Pan wyjedża, jest Pan mądrym człowiekiem i bardzo zasłużonym dla Polski. To, co Pan robił dla unormowania stosunków polsko - żydowskich nie zostanie zapomniane. A co tych wszystkich półgłówków, którym antysemityzm i ksenofobia wyżera mózgi - bez komentarza. Szkoda słów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Goldbaum [...] IP: *.vc.shawcable.net 10.01.04, 02:58 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Matka Re: Do zobaczenia Panie Weiss! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.04, 09:53 Najlepiej pozostawić powyższe fakty bez komentarza, masz fazcje - z faktami nie da się dyskutować . Weiss na każdym kroku obraża Polskę i Polaków - jeśli antysemityzmem jest mówienie prawdy o żydowskich mordach i przestępstwach,czy to w Polsce, czy w Palestytnie, to jestem antysemitą. Odpowiedz Link Zgłoś
bulk Weiss: do zobaczenia Polsko!!! 10.01.04, 04:04 Ogólnie Szewach Weiss jest dobrym człowiekiem na dobrym stanowisku. Podobał mie sie artykuł z miesiąc, ze dwa miesiąc do tyłu w naszym "Nie" wyjaśniający powody ustąpienia (czytaj: wycofania go przez mocodawców z Izrael. Ortodoxyjne Żydzi w rządzie w Izrael zrozumieli, że P. Szewach Weiss zbyt dobrze układa stosunki z Polską) z Polski. P. Szewach Weiss jest rozsądnym Żydem, nie jest ortodoxem, nie prowokuje, stara sie złagodzić konflikty. Każdy kto na tym forum atakuje P. Szewacha Weissa czyni poważny błąd. Przyznanie Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP przez Izaaka Stolzmana dla Pana Ambasadora traktuję jako potwierdzenie powyżej wypowiedzianych tez. Licze na to, ze przedwojenny majątek Żydowski wróci do właściwych właścicieli, liczę na to, że Żydowskie firmy będą mocniej uprzywilejowane pod wieloma względami w robieniu koszernych interesów w Polsce. Koniec końców, aj waj, czy to warto się kłócić, jeśli wiadomo, że to my mamy rację?, jeśli wiadomo, że my tu rządzimy?!!! Rabin Kristowski Radzymin pragniesz do mnie napisać? - pisz na Berdyczów@Berdyczów.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek Re: Weiss: do zobaczenia Polsko IP: *.dip.t-dialin.net 10.01.04, 04:33 Panie Weiss! zycze panu wszystkiego najlepszego! Jacek z Bawari Odpowiedz Link Zgłoś