Dodaj do ulubionych

Nieusuwalność sędziego

IP: *.nowysacz.cvx.ppp.tpnet.pl 13.02.01, 18:21
Czy w dobie demokratycznego państwa, państwa gdzie prawa są równe wobec wszystkich osób
konstytucyjna nieusuwalność sędziów jest sprawiedliwa.
Sędzia jest nieusuwalny bez względu na jakość swojej pracy.
Czy ten przywilej przy tak duzym bezrobociu powinien być im zostawiony.
Obserwuj wątek
      • Gość: robotnik Re: Nieusuwalność sędziego IP: *.nowysacz.cvx.ppp.tpnet.pl 13.02.01, 19:09
        Do rolnika
        Ile w Polsce powinien wynosic "okres dobrego sprawowania" i jaki oragn powinien to weryfikować.
        Nie chodziło mi o przęstepstwa popełniane przez sędziów, tylko o jakość wykonywanej przez nich pracy.
        Czy np. stosunek ilości zażaleń(skarg) do ilosci wydanych wyroków przez sędziów nie mógłby być jednym ze wskaźników.
        W chwili obecnej regułą stały się odpowiedzi sędziów. Jak jest Pan(i) niezadowolony z wyroku to możesz Pan(i) wnieść zażalenie(skargę). Sędzia sprawy się pozbył, swoje zrobił. I następna sprawa i nastepne zażalenie
        Nudna ta praca sędziego. Nie martwić się, że za źle wykonaną pracę może być zwolniony ze stanowiska

• Gość: hydros Re: Nieusuwalność sędziego IP: *.warszawa.ppp.tpnet.pl 01.03.01, 03:12
        Sędzia jest nie tylko nieusuwalny ale i całkowicie
        bezkarny,nie ponosi żadnej odpowiedzialności.Czy
        sędzia, który zwolnił mordercę na przepustkę bo miał
        rzekomo chorą żonę a ten w czasie tej przepustki
        morduje,będzie odpowiadał za to morderstwo i poniesie
        odpowiedzialność karną i materialną tak jak
        np.inżynier,który doprowadzi do katastrofy budowli?
    • Gość: radca Re: Nieusuwalność sędziego IP: 62.47.36.169, 195.3.96.* 13.02.01, 20:43
      Ja mialem osobiscie takä sprawe w Sädzie Wojskowym w Bydgoszczy.

Dopöki sprawa sie toczy w przewleklym procesie
      nie mozna nic poradzic.Sedzia jest "niezawisly i niezalezny".Zalezny jest tylko od siebie
      i swojego kolegi, Prezesa Sädu.
      Sedzia ma mozliwosc wpisywania tekstu z rozprawy oraz manipulowania slownego w tekscie.

Nastepnie po sznurku idä sprawy odwolawcze.
      Tak jak sie wyrezyseruje pierwszä instancje-tak sie przewaznie uklada dalej.

Sedzia jest nietykalny -widac na przykladzie
      wielu spraw w Polsce.

Wyzsze instancje zawsze stanä po stronie "pana
      sedziego"-niz np. "zwyklego Kowalskiego".

radca
    • Gość: radca Re: Nieusuwalność sędziego IP: 62.47.37.26, 195.3.96.* 14.02.01, 18:53
      Prosze,przeczytac w dzisiejszej Rzeczpospolitej
      artykul pt:"Przyjaciel sedziöw aresztowany "
      oraz w tej samej gazecie-tylko w regiony Kujawsko-pomorskie :
      "Sedziowie,prokuraorzy,biznesmeni i przestepcy "
      autorstwa Grazyny Rakowicz.

radca

ps: Dziwne,ze sedziowie prokuratorzy
      "zapomnieli" ?,ze niedaleko TORUNIA zanjduje sie DOM DZIECKA w GNIEWKOWIE .

Widocznie wykorzystujäc PRAWO -ALKOHOL BYL WAZNIEJSZY. SKANDAL !
    • Gość: Indris Re: Nieusuwalność sędziego IP: 213.135.34.121, 213.135.34.30, 213.135.34.* 15.02.01, 14:03
      Coraz bliżej jesteśmy poważnej dyskusji nad problemem odpowiedzialności sędziów za
      podejmowane przez nich decyzje. Zbyt duża ich ilość przypomina przysłowiowe małpy z brzytwą.
      Niezawisłość sędziego oznacza zbyt często jego nieodpowiedzialność.
      Przypomina się tu powiedzenie Jasienicy: "człowiek jest bezbronny wobec własnego przywileju". Wydaje się, że tu i teraz czyli w Polsce 2001 tę niezawisłość należałoby przedefiniować. Sędzia powinien być niezależny od władzy wykonawczej - to dla mnie jest oczywiste. Ale żeby
      od nikogo ? Nie twierdzę, że mam dobry pomysł, co z tym zrobić, ale jestem przekonany, że problem sam się nie rozwiąże. A jeszcze bardziej - że nie rozwiążą go sami sędziowie wyrastający na święte krowy III RP. A jak ludowi puści cierpliwość - może być niedobrze dla polskiej demokracji.
      Przypomnę legendę ze starożytnej Persji: król Dariusz sędziego-łapówkarza kazał obedrzeć ze skóry, obić nią fotel sędziowski, a potem mianował na to stanowisko syna skazańca mówiąc mu: wydając
      wyroki pamiętaj na czym siedzisz. Coś mi się widzi, że narasta zapotrzebowanie na takiego Dariusza.
      Warto coś zrobić zanim będzie za późno.
      • Gość: radca Re: Nieusuwalność sędziego IP: 62.47.36.194, 195.3.96.* 19.02.01, 13:03
        Ja mialem niezbite dowody na to,ze SEDZIA kapitan TOMASZ DOLINSKI (napisalem röwniez List otwarty )
        z WOJSKOWEGO SÄDU GARNIZONOWEGO W BYDGOSZCZY-byl stronniczy,pomagal sprawcom przestepstwa w uniknieciu odpowiedzialnosci karnej oraz nieuczciwie prowadzil PROCES KARNY.O wiele bardziej drastycznie oskarzal sedziego w zarzutach NACZELNY PROKURATOR WOJSKA POLSKIEGO -general RYSZARD MICHALOWSKI.
        Napisalem SKARGE na tegoz sedziego do DEPARTAMENTU
        SÄDÖW WOJSKOWYCH -pulkownika ZÖLTANSKIEGO -I CO ????
        NIC ! NIC !

"KRUK,KRUKOWI OKA NIE WYKOLE
                  • Gość: radca Re: Nieusuwalność sędziego IP: 62.47.36.159, 195.3.96.* 19.02.01, 21:32
                    Za zle WYROKI ?.Tylko ile ludzi-tyle opini.To tez fakt.
                    Nie ma idealnej recepty.Wyrok sam w sobie moze byc zawsze zaskarzony-jesli ktöras ze STRON sie z nim nie zgadza-to tez fakt.Lecz tutaj problem jest w tym,ze
                    sedziowie odraczajä chetnie terminy rozpraw.
                    Brak SPRAWIEDLIWOSCI u wielu sedziöw.Panuje nawyk kumoterstwa i hierarchii.Korupcja i wspölpraca,
                    poläczona w kolezenskie uklady.Oczywiscie ogromna nietykalnosc i samowola.

Dlatego moim zdaniem,a jest to nowosc w Polsce-
                    widzial bym ; LAWE PRZYSIEGLYCH.

Bylby to pierwszy krok do tego,ze sedziowie nie byliby sami.Sami w swoich decyzjach.Musieli by sie wreszcie z kims liczyc-z LAWÄ PRZYSIEGLYCH.

Byliby röwniez oceniani z bardziej spolecznego
                    punktu widzenia.

Wreszcie röwnosc PRAW na Procesie.Obecnie przestepcy majä wieksze Prawa od pokrzywdzonych.

Koszty ?-jesli procesy bedä przeprowadzane sprawniej i uczciwiej -to bedzie napewno wielka oszczednosc i
                    pokryje pozostale koszty.Przewleklosc procesöw -jest na reke wielu sedziöw -tak jak braki na rynku w czasach
                    PRL-lu byly na reke wielu kierownikom sklepöw.

radca
      • Gość: jpet Re: Nieusuwalność sędziego IP: *.scientific.com.pl 27.02.01, 17:12
        1.Zadaniem sedziego nie jest "praktykowanie sprawiedliwosci" lecz rozpatrzenie i orzeczenie w sprawie.
        2.Rozstrzygniecie odbywac sie musi zgodnie z procedurami oraz w "ramkach" kodeksowych.
        3.Pierwsze orzeczenie w sprawie zapada w najnizszej instancji. Stronom przysluguje rowne prawo odwolywania sie do instancji wyzszej.W najwiekszym uproszczeniu warto zdac sobie sprawe, ze instytucja skargi, apelacji, czy kasacji jest bardzo wazkim elementem kontroli prawidlowosci merytorycznej orzeczenia.Wlasnie, orzeczenia, a nie sedziego.
        4.Kto zatem i z jakiego powodu mialby prawo wyrokowac o usunieciu sedziego?
        5. To, ze kiepsko sie dzieje takze w sprawach "okolosadowych" wynika z hipokryzji, prywaty i nieuctwa tzw. klasy politycznej.
        6. Przyklad: Pan minister Kaczynski z wlasnej i nieprzymuszonej woli obraza oraz antagonizuje kolejne srodowiska prawnicze - i wsrod ryku zachwyconej gawiedzi dopuszcza sie pomowien i prowokacji w stylu, co go mam w pamieci, bom 1946 rocznik.
        7. Palubicki, Maciarewicz, Niesiolowski, Pek, Ujazdowski,Krzaklewski, Bielecki (Czeslaw), Glemp (prymas, Nizinski,Alicja Grzeskowiak, Bender, Kaczynski + ....... nie podoba mi sie pomysl na zycie , ktory usiluja mi narzucic.
        8. Niech pozostanie po staremu. Nam potrzeba wyjscia z ubostwa. Jesli ludziom bedzie sie lepiej wiodlo mniej energii beda poswiecac na ideologie.
        • Gość: Indris Re: Nieusuwalność sędziego IP: 213.135.34.121, 213.135.34.30, 213.135.34.* 27.02.01, 18:26
          1. "Obrazy " min. Kaczyńskiego to śpiew słowika w porównaniu do powszechnej opinii o środowiskach prawniczych.
          2. Nie negując podstawowego znaczenia ubóstwa jako generatora przestępczości nie można nie zauważać i innych przyczyn. Jest wystarczająco dużo przykładów przestępstw "bezinteresownych" popełnianych przez ludzi dobrze sytuowanych.
          3. W KAŻDYM środowisku zawodowym istnieje okresowa ocena pracy. Każdym, z wyjątkiem właśnie sędziów. Gołym okiem widać, że w Polsce 2001 to się nie sprawdza. Niedwoływalność oznacza nieodpowiedzialność i tak by było w KAŻDYM innym zawodzie.
          4. NIE WIEM, jaka metoda weryfikacji sędziów byłaby najlepsza. Ale wiem, że zostawienie "po staremu" może doprowadzić do odruchów rozpaczy. Dlatego proponuję poważną dyskusję - zanim nie będzie za późno.
          • Gość: robotnik Re: Nieusuwalność sędziego IP: *.nowysacz.cvx.ppp.tpnet.pl 28.02.01, 18:30
            Poważna dyskusja, kto ją rozpocznie.
            Roksana stwierdziła, że jest to dyskusja robotniczo-
            chłopska.
            Poniżej cytutę dwa artykuły z konstytucji.
            Jak pięknie brzmi
            Wszyscy są wobec prawa równi
            a dalej
            Sędziowie są nieusuwalni.
            Więc, gdzie ta równość wszystkich.
            Komu służy Konstytucja - czy to nie jest dobry temat
            na następny wątek. Rozwinięcie pozostawiam radcy.

Art. 32.

1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo
            do równego traktowania przez władze publiczne.

2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu
            politycznym, społecznym lub gospodarczym z
            jakiejkolwiek przyczyny.

Art. 180.

1. Sędziowie są nieusuwalni.

2. Złożenie sędziego z urzędu, zawieszenie w
            urzędowaniu, przeniesienie do innej siedziby lub na
            inne stanowisko wbrew jego woli może nastąpić jedynie
            na mocy orzeczenia sądu i tylko w przypadkach
            określonych w ustawie.

3. Sędzia może być przeniesiony w stan spoczynku na
            skutek uniemożliwiających mu sprawowanie jego urzędu
            choroby lub utraty sił. Tryb postępowania oraz sposób
            odwołania się do sądu określa ustawa.

4. Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu
            której sędziowie przechodzą w stan spoczynku.

5. W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic
            okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego
            sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego
            uposażenia

• radca Re: Nieusuwalność sędziego 27.02.01, 19:46
        Dzisiejszy SUPEREXPRESS opisuje sprawe sedziego za Szczecina.Otöz sedzia jadäc autem zostal zatrzymany
        przez Patrol Policji.Policjanci poczuli alkohol.
        Badania wykazaly 0,68 promila u Pana sedziego.

Jak wiemy w Polsce jazda autem po spozyciu alkoholu
        -JEST PRZESTEPSTWEM.

Policja przekazala sprawe do PROKURATURY.

radca
        • radca Re: Nieusuwalność sędziego 28.02.01, 20:23
          Drogi Robotniku.

Bardzo pozytecznym jest to,ze ukazales nam te sprawy.
          Potrzebuje troche czasu na analize.

Bardzo Ci dziekujemy.

radca Andrzej (od dzisiaj postanowilem dopisywac swe prawdziwe imie,poniewaz
          pojawia sie osoba ktöra röwniez sie tak podpisuje.Ja oczywiscie jestem
          zalogowany,czyli przy nadawcy nie ma "gosc portalu" )

Odnosnie STANU SPOCZYNKU sedziego,czyli emerytury:
          Jak by nie dosc przywilejöw -to jeszcze sedziowie na emeryturze zajmujä sie
          ADOKATURÄ.Czyli stajä sie tzw. " PANEM MECENASEM ".
          Wtedy dopiero zaczyna sie ELDORADO.Wyobrazmy sobie takä osobe,ktöra byla kiedys
          sedziä.Wiadomo zanim poszla na emeryture zdobyla jakäs POZYCJE i UKLADY.
          Zajmujäc sie nastepnie OBRONÄ moze wykorzystywac swe UKLADY dla osiägniecia
          KORZYSCI PROCESOWYCH.Wtakiej samej sytuacji sä PROKURATORZY-lecz nie oto tu
          chodzi w tym temacie.Znam z wlasnych doswiadczen przyklad PREZESA SÄDU
          WOJSKOWEGO z Bydgoszczy pulkownika K.-ktöry bedäc na emeryturze wojskowej -
          zajäl sie OBRONÄ oficera-lekarza wojskowego.Jak w takim przypadku mozna sie
          bylo spodziewac UCZCIWEGO PROCESU W SÄDZIE WOJSKOWYM W BYDGOSZCZY-gdy obronca
          oskarzonego -BYL WCZESNIEJ SZEFEM TEGO SÄDU......

radca Andrzej
          • Gość: anna Re: Nieusuwalność sędziego IP: 157.25.122.* 27.03.01, 09:32
            czytałam nawet sporo - i nie wszystkie są takie pozbawione stylu

sędziowie nie piszą "czytałaś KIEDY"... wiedzą że pisze się kiedyś

a Ty potrafiłbyś piękną, kwiecistą polszczyzną uzasadnić swój osąd o stanie
            sprawy, który znasz tylko z dokumentów i mętnych, jakże często sprzecznych
            zeznań świadków?

łatwo jest krytykować

każdy skazany (w jakimkolwiek państwie i przez byle jaki sąd) jest niewinny...
            to też daje do myślenia
            • radca Re: Nieusuwalność sędziego 27.03.01, 22:12
              Gość portalu: anna napisał(a):

> czytałam nawet sporo - i nie wszystkie są takie pozbawione stylu
              >
              > sędziowie nie piszą "czytałaś KIEDY"... wiedzą że pisze się kiedyś
              >
              > a Ty potrafiłbyś piękną, kwiecistą polszczyzną uzasadnić swój osąd o stanie
              > sprawy, który znasz tylko z dokumentów i mętnych, jakże często sprzecznych
              > zeznań świadków?
              >
              > łatwo jest krytykować
              >
              > każdy skazany (w jakimkolwiek państwie i przez byle jaki sąd) jest niewinny...
              > to też daje do myślenia

Niestety Anno-mylisz sie.Musze stanäc w obronie Robotnika.Zbyt dobrze poznalem
              tzw." UZASADNIENIA WYROKU". Jest to typowe "maslo-maslane". Jesli jestes
              zainteresowana-to dysponuje kilkoma "UZASADNIENIAMI WYROKÖW" -mozesz sie zapoznac
              -jest to zwykla KPINA.Nie möwie tego tylko z "NIEUFNOSCI".To sä FAKTY.

Dziwie sie,ze stajesz w obronie OSZUSTÖW.Jak mozna nazwac nieuczciwych sedziöw ?
              Przeciez Robotnik nie pisal przykladu o Tobie.Napewno pisal na podstawie wlsnych
              doswiadczen-ja Jemu wierze.Pisalem wiele skarg na sedziego wojskowego -kapitana
              TOMASZA DOLINSKIEGO z GARNIZONOWEGO SÄDU WOJSKOWEGO w Bydgoszczy.Wojsko
              to "PANSTWO w PANSTWIE".MOje zdanie podziela röwniez NACZELNY PROKUTARATOR WOJSKA
              POLSKIEGO -Pan general RYSZARD MICHALOWSKI.

Prokurator wojskowy z NACZELNEJ PROKURATURY WOSKOWEJ -w stopniu pulkownika -
              powiedzial:" CO MAM ISC I POBIC SEDZIEGO" ? - "CO MOGE PORADZIC" ?

Osäd pozostawiam Wam drodzy Forumianie.

pozdrawiam

Andrzej Kaniecki

radca Andrzej

• Gość: anna Re: radca IP: 157.25.122.* 02.04.01, 16:59
      ja nie staję w obronie oszustów i nie odbieram tu niczego do siebie bo nie
      jestem sędzią

czasem tylko irytują mnie takie radykalne osądy

chodziło mi o to żeby zwrócić uwagę na to że oprócz złych uzasadnień są i
      dobre. a poza tym problem nieusuwalności sędziego a treść uzasadnienia wyroku
      to różne sprawy, więc chyba zeszliśmy na manowce

od razu powiem że Pana list do wp doszedł a ja odpowiedziałam

pozdrawiam wszystkich
      • radca Re: radca 02.04.01, 21:22
        DROGA Annno.

Ja nie mialem na mysli,ze stajesz w obronie oszustow- jako calosci i wszystkich.
        Tylko chcialem zwrocic uwage,ze '' NIEUSUWALNOSC SEDZIEGO '' - to dotyczy
        wlasnie te skrajne przypadki.To mial na mysli Robotnik i ja Go w tym popieram.
        Oczywiscie mozesz ukazac rowniez pozytywne przyklady.Lecz nie powinnas dac do
        zrozumienia,ze Robotnik sie myli lub nie ma racji.Tak jak i w kazdym zawodzie
        sa zli i dobrzy -tak i jest wsrod sedziow.Lecz wsrod sedziow powinna
        zobowiazywac szczegolna ETYKA I UCZCIWOSC.Robotnik-jesli pisze i podaje w
        dyskusje-to ma zapewne powod i pragnie poczytac OPINI -CZY SIE MYLI.
        Tu chodzi o to -czy sa takie przypadki i czy ISTNIEJE JAKAS ODPOWIEDZIALNOSC
        SEDZIEGO .

pozdrawiam serdecznie

radca Andrzej

ps; nie otrzymalem odpowiedzi na skrzynke pocztowa,byc moze cos nie
        funkcjonowalo.

Andrzej Kaniecki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka