Dodaj do ulubionych

Utrata instynktu samozachowawczego

26.06.17, 18:19
Zarabia 14 tys. zł, połasiła się na 30 zł. Szczecińska sędzia przyłapana w sklepie na oszustwie


Oświadczenie Sądu Okręgowego w Szczecinie:
Sąd Okręgowy w Szczecinie informuje, że w dniu 23 czerwca 2017 roku sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie Wiesława B. – M. została zatrzymana przez ochronę sklepu pod zarzutem popełnienia przestępstwa oszustwa polegającego na zmianie cen na towarach. Sędzia, po ujawnieniu tego faktu zawiadomiła Panią Prezes Sądu Okręgowego, która w trybie pilnym zwołała posiedzenie Kolegium Sądu Okręgowego w Szczecinie. Tego samego dnia podjęła decyzję o zarządzeniu w trybie art. 130 § 1 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych przerwy w czynnościach sędziego na maksymalny dopuszczalny okres jednego miesiąca. Jednocześnie Kolegium Sądu Okręgowego podjęło uchwałę o wystąpieniu do Prezesa Sądu Apelacyjnego w Szczecinie z wnioskiem o odwołanie Pani sędzi z funkcji wizytatora. Dalszy bieg sprawy zależny jest od czynności podejmowanych przez prokuraturę prowadzącą postępowanie karne oraz Sąd Dyscyplinarny. Społeczność sędziowska jest wstrząśnięta i zszokowana tym zdarzeniem, które godzi w wizerunek wszystkich sędziów. Czyn ten podważa zaufanie społeczne do sędziów wykonujących sumiennie i rzetelnie trudną i odpowiedzialną pracę.
______________________________________________________________

Nie jestem w stanie zrozumieć motywów bohaterki tego skandalu. Czy sędziowie rzeczywiście totalnie odlecieli i nieodwracalnie utracili kontakt z rzeczywistością? Ryzykować dożywotnią gwarancję bezpieczeństwa i dostatku dla 30 zł, zarabiając 14 tys., może osoba pewna bezkarności bądź mająca kłopoty z oceną sytuacji. I nie było to działanie pod wpływem impulsu. Trzeba było się napracować przy odklejaniu i naklejaniu cen, iść do kasy, stanąć w kolejce. Momentów na porzucenie drogi prowadzącej do samozagłady mnóstwo.

--
PiS może już powtarzać za Czernomyrdinem:
Chcieliśmy jak najlepiej, wyszło jak zawsze.
Obserwuj wątek
  • dachs Re: Utrata instynktu samozachowawczego 26.06.17, 21:49
   oleg3 napisał:


   > Nie jestem w stanie zrozumieć motywów bohaterki tego skandalu. Czy sędziowie rz
   > eczywiście totalnie odlecieli i nieodwracalnie utracili kontakt z rzeczywistośc
   > ią?

   Ja też nie jestem tego w stanie zrozumieć, ale teza, że sędziowie totalnie odlecieli, jest raczej ryzykowna. Myślę, że większość znakomity kontakt z rzeczywistością ma, i można się spodziewać gremialnego poparcia dla projektów PiSu, przynajmniej tak długo, jak PiS będzie rządził, bo potem sędziowie koniunkturalnie znowu przytakną władzy.
   Osobiście mam o sędziach jak najgorsze mniemanie. Nie oni tej mizerii winni, ale sposób rekrutacji. Stanowisko sędziego powinno być zwieńczeniem długoletniej nienagannej kariery prawniczej. Już i tak jest źle, że o losach ludzi decydują żółtodzioby po paty latach aplikacji. młodziaki. Pisiackie pomysły tego stanu rzeczy nie zlikwidują. Mogą sprawę tylko pogorszyć wprowadzając dodatkowo elementy oportunizmu.

   > Ryzykować dożywotnią gwarancję bezpieczeństwa i dostatku dla 30 zł, zarabia
   > jąc 14 tys., może osoba pewna bezkarności bądź mająca kłopoty z oceną sytuacji.
   > I nie było to działanie pod wpływem impulsu. Trzeba było się napracować przy o
   > dklejaniu i naklejaniu cen, iść do kasy, stanąć w kolejce. Momentów na porzucen
   > ie drogi prowadzącej do samozagłady mnóstwo.

   A może po prostu kleptomanka?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka