porannakawa01
03.12.13, 18:31
Jarosław Kaczyński publicznie wołał - Sława Ukrainie! – Herojam Sława!
Sława Ukrainie! – Herojam Sława! - To oficjalne pozdrowienie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), używane także przez Ukraińską Powstańczą Armię (UPA).
A Ukraińcy patrzą ze zdumieniem i radością jak to antypolski dureń na banderowca się zgrywa!
Hasło „Sława Ukrajini! - Herojam Sława!” [pol. Chwała Ukrainie, Chwała bohaterom] to oficjalne pozdrowienie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (banderowców), ustanowione w 1940 roku.
Było również używane przez partyjną bojówkę OUN-B – Ukraińską Powstańczą Armię (UPA). Oprócz okrzyku należało wyciągnąć w górę prawą dłoń "lekko w prawo, nieco powyżej szczytu głowy”, z czego w późniejszych latach zrezygnowano.
Od lat 90. pozdrowienie to jest wykorzystywane na niepodległej Ukrainie, głównie przez ugrupowania postbanderowskie i nacjonalistyczne, m.in. przez działaczy partii „Swoboda”.
Co ten dureń tak za banderowcami?
Dość, że nie wyciągnął w górę prawej dłoni lekko w prawo, nieco powyżej szczytu głowy.
Pewnie bał się dźgnąć Kliczkę w pachwinę.