Dodaj do ulubionych

LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow

IP: 198.86.247.* 18.04.02, 23:03
LPR sie rozpada, ale panowie Giertych i Hata musza rozliczyc sie z pieniedzy zlozonych w ich banku przez
chlopow polskich. Co na to obroncy rolnikow?
Obserwuj wątek
    • Gość: Artur Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.chello.pl 18.04.02, 23:17

      Coś w tym jest. Łopuszański i Maciarewicz zrezygnowali z przewodnictwa w klubie
      parlamentarnym LPR.
    • douglasmclloyd Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow 18.04.02, 23:22
      Gość portalu: manius napisał(a):

      > LPR sie rozpada, ale panowie Giertych i Hata musza rozliczyc sie z pieniedzy zl
      > ozonych w ich banku przez
      > chlopow polskich. Co na to obroncy rolnikow?

      Jaki ojciec-dyrektor tacy i synowie. Z wierzchu rzekoma troska o ziemie i
      rolnictwo, a w srodku glebokie przkonanie, ze chlopa trzeba je.ac
    • Gość: Slimak Do Maniusia IP: *.proxy.aol.com 18.04.02, 23:31
      gdzie to wyczytales, Tez bym chcial wiedziec cos blizszego.
      • Gość: slimacze Re: Do Maniusia IP: *.rdu.bellsouth.net 19.04.02, 05:03
        Gość portalu: Slimak napisał(a):

        > gdzie to wyczytales, Tez bym chcial wiedziec cos blizszego.Kraj
        PAP, dk /2002-04-18 19:01:00


        Źle się dzieje w LPR?

        Antoni Macierewicz poinformował, że zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego
        klubu Ligi Polskich Rodzin.

        Wiceprzewodniczącym klubu LPR nie jest od czwartku również Jan Łopuszański. "Ja
        też złożyłem dymisję. Nie chciałbym tego komentować" - powiedział PAP
        Macierewicz. Dodał, że "pewnie" nie będzie już również rzecznikiem prasowym klubu.

        W prezydium klubu zasiadają nadal szef klubu Marek Kotlinowski, wiceszefowie:
        Roman Giertych, Gabriel Janowski, Anna Sobecka oraz sekretarz Zygmunt Wrzodak.

        Szef klubu Marek Kotlinowski zapewnił PAP, że wyjście Macierewicza i
        Łopuszańskiego z prezydium "to sprawa wyłącznie organizacyjna" i, że "nie
        spodziewa się", by ktoś jeszcze miał zamiar opuścić prezydium.

        "Emocje wzięły górę i nic więcej, ale to żadne zagrożenie. My jesteśmy, będziemy
        w jedności, na pewno. Wszyscy" - tak decyzje Macierewicza i Łopuszańskiego
        skomentowała natomiast wiceprzewodnicząca klubu Anna Sobecka. Dodała, że "to
        emocje chwili i jutro może być zupełnie inaczej". Według niej, obaj
        posłowie "oczywiście" mogą jeszcze wrócić do prezydium klubu.

        Wieczorem w Sejmie odbyły się dwa spotkania posłów Ligi. W jednym uczestniczyli
        m.in. Kotlinowski, Giertych i Wrzodak, a w drugim Macierewicz, Janowski i
        Łopuszański.

        Żaden z pytanych przez PAP posłów LPR, ani też nikt z członków prezydium klubu
        nie chciał oficjalnie mówić o tym, jakie są powody rezygnacji Macierewicza i
        Łopuszańskiego.

        Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP od jednego z członków klubu, w Lidze
        panuje "triumwirat" - w partii i klubie rządzą trzy osoby - szef partii i klubu,
        przewodniczący kongresu partii - Roman Giertych, i szef rady politycznej partii,
        a jednocześnie sekretarz klubu Zygmunt Wrzodak.

        Decyzja o takim sposobie kierowania partią zapadła "na kongresie", który miał -
        według posła LPR - odbyć się 26 stycznia. Zmieniono wówczas statut partii. Jednak
        o kongresie nie wiedzieli ani dziennikarze, ani wielu członków klubu Ligi.

        Według anonimowego członka klubu, 7-osobowe formalnie prezydium klubu,
        wielokrotnie podejmowało decyzje w 3-osobowym składzie, było zwoływane niezgodnie
        z regulaminem klubu - członkowie prezydium byli nieterminowo zawiadamiani o
        posiedzeniach, a decyzje podejmowane przez prezydium przy braku kworum, ogłaszano
        jako prawomocne.

        Poseł Ligi zaznaczył też, że czwartkowa decyzja o powierzeniu Romanowi
        Giertychowi funkcji pełnomocnika społecznego do spraw informacji europejskiej -
        to wyłącznie decyzja partii, a nie klubu.

        Informator PAP podkreślił, że nadal rozpowszechniane są dwa różniące się od
        siebie wnioski o referendum w sprawie sprzedaży ziemi, pod którymi zbierają
        podpisy.

        Kotlinowski, jako pełnomocnik grupy obywateli, podpisał się pod wnioskiem o
        referendum z pytaniem: "Czy sprzeciwiasz się sprzedaży polskiej ziemi
        cudzoziemcom?". Taki wzór wniosku publikuje "Nasz Dziennik". Natomiast w
        pismach "Nasza Polska" i "Głos" - kojarzonych z Macierewiczem - publikowano inny
        wzór wniosku z inaczej brzmiącym pytaniem: "Czy wyrażasz zgodę na sprzedaż
        polskiej ziemi cudzoziemcom?"

        Z list LPR startowali w wyborach przedstawiciele różnych formacji katolicko-
        narodowych. W klubie LPR jest wielu posłów nie będących członkami partii.

        Jeden z posłów nie należących do partii LPR, a tylko do klubu powiedział PAP, że
        z decyzją o ewentualnym wstąpieniu do partii "na pewno poczeka" do końca
        toczącego się przed warszawskim sądem procesu, w sprawie prawomocności
        rejestracji partii LPR. Jego zdaniem, prawomocność ta zostanie zakwestionowana.

        Z wnioskiem kwestionującym prawomocność uchwał przekształcających Stronnictwo
        Narodowo-Demokratyczne w Ligę Polskich Rodzin, wystąpił do sądu jeden z członków
        byłego zarządu SN-D, Konrad Rękas. Zarzuca on LPR, że w obliczu zbliżających się
        wyborów parlamentarnych "ominęła" całą procedurę rejestracji partii politycznej i
        bezprawnie "zajęła" miejsce SN-D.

        Uchwały przekształcające SN-D w LPR miały być podjęte na Kongresie Stronnictwa w
        maju 2001 roku. Wtedy też wybrano nowy zarząd partii.

        Rękas twierdzi, że uchwały zostały sfałszowane, a kongres nie mógł się - w
        świetle prawa - odbyć, bo jeszcze w grudniu 1999 roku SN-D podjęło decyzję o
        samorozwiązaniu i połączeniu się ze Stronnictwem Narodowym. SN-D nie zostało
        jednak nigdy wykreślone z sądowego rejestru partii politycznych.

        Swą decyzję o nie wstępowaniu do partii rozmówca PAP uzasadnił też tym, że "na
        liście największych afer" - którą dysponuje ministerstwo sprawiedliwości - jest
        sprawa Wielkopolskiego Banku Rolniczego, który współtworzył jeden z posłów LPR,
        Witold Hatka.

        W październiku ubiegłego roku "Gazeta Wyborcza" pisała, że: "Prokuratorzy i
        funkcjonariusze UOP szukają ponad 2 mln zł wyprowadzonych z upadającego banku
        rolniczego na konto spółki-widma".

        Wielkopolski Bank Rolniczy był najmniejszym polskim bankiem komercyjnym. Założył
        go w 1992 r. Hatka i został jego wiceprezesem. Kapitał banku pochodził od
        rolników. WBR miał kredytować działalność rolną.

        Jak pisała gazeta, w 1999 r. obecny poseł LPR został zwolniony ze stanowiska
        przez radę nadzorczą banku. W uzasadnieniu decyzji, którą przytoczyła "GW" podano
        12 zarzutów, m.in.: "Brak monitorowania kredytów trudnych, podważanie kompetencji
        członków zarządu oraz wykorzystywanie aut i sprzętu bankowego do prywatnych
        celów".

        "30 maja 2000 r. Hatka i towarzyszący mu Roman Giertych (który pojawił się w WBR
        po raz pierwszy), zmienili radę nadzorczą i zarząd, czemu towarzyszyła bijatyka
        na sali. Hatka został przewodniczącym rady, a Giertych jej członkiem" -
        pisała "Gazeta Wyborcza".

        Natomiast 20 sierpnia 2000 r. Hatka powołał - według gazety - spółkę Hatrol z
        kapitałem 20 tys. zł. Hatrol miał skupować długi WBR. Jak pisała "GW": "Do rady
        nadzorczej Hatrolu wszedł - obok Hatki - Giertych. Kotlinowski zaś objął funkcję
        radcy prawnego w tej firmie. Hatka miał, według gazety pojawić się w kasie WBR z
        wydanym przez siebie samego poleceniem przelania 2,3 mln zł na konto swej spółki
        w zamian za udziały w niej".

        "Gdy 2,3 mln zł trafiło na konto Hatrolu, WBR stał się właścicielem 99,2 proc.
        udziałów w tej firmie. Pozostałe 0,8 proc. - po różnych operacjach - zostało przy
        Hatce i kilku jego zaufanych wspólnikach. W umowie spółki zapisano, że kadencja
        rady nadzorczej Hatrolu (czyli Hatki i Giertycha) trwa dziewięć lat, a
        wynagrodzenie ustala sama rada" - napisała gazeta.



        • Gość: Slimak Do Slimaczka IP: *.ipt.aol.com 19.04.02, 11:01
          Dziekuja za informacje. Jakos mi uciekly. Musze powiedziec, ze dostalem
          pomieszania z poplataniem w czasie ich studiowania. Machlojstwa LPR przerastaja
          moje zdolnosci zrozumienia ich mechanizmu. To sa prawdziwie szatanskie mozgi.
          mozna teraz sobie wyobrazic do czego jest zdolny sam boss Rydzyk.
          • Gość: * Re: Do Slimaczka IP: *.rdu.bellsouth.net 19.04.02, 13:11
            Gość portalu: Slimak napisał(a):

            > Dziekuja za informacje. Jakos mi uciekly. Musze powiedziec, ze dostalem
            > pomieszania z poplataniem w czasie ich studiowania. Machlojstwa LPR przerastaja
            >
            > moje zdolnosci zrozumienia ich mechanizmu. To sa prawdziwie szatanskie mozgi.
            > mozna teraz sobie wyobrazic do czego jest zdolny sam boss Rydzyk.

    • Gość: Oszołom Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 19.04.02, 13:54
      Bzdura! LPR się nie rozpada a sprawa tych pieniędzy jest w sądzie. I co ważneto
      pan hatka poseł LPR złożył doniesienie na swego nieuczciwego wspólnika, który
      zwiał z kasą. poszukiwania trwają.
      • Gość: rambo Do oszoloma IP: *.ipt.aol.com 19.04.02, 17:29
        Wyutlumazcz na czym dokladnie polegaje te kretactwa pieniezne w LPR. Dlaczego
        oprocz Halki wystepuje tam wiecznie Giertych ? Powiedz takze dokladnie gdzie sa
        te pieniadze chlopow i gdzie sa pieniadze na stocznie .
        • Gość: Oszołom Re: Do oszoloma IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 21.04.02, 12:14
          powiem to poraz enty ..kasa została oddana a z tym bankiem kasę wziął
          nieuczciwy wspólnik Hatki i Giertycha..ci panowie złożyli doniesienie do
          prokuratury o przestępstwie..śledztwo trwa...mogłoby się toczyć szybciej ale na
          to nie mamy już wpływu
      • Gość: Rambo Jeszcze raz do oszoloma IP: *.ipt.aol.com 19.04.02, 17:34
        Wytlumacz tez dlaczego ani RM,ani ND nie wspominaja o sprawie ani slowa, a o
        przekretach innych mowia z iscie sadystycznym zadowoleniem ? Czyzbyscie byli
        niewyrodnymi spadkobiercami stalinowskiej Polski ?
      • Gość: Hania Fakty, szczegoly? IP: 195.217.253.* 19.04.02, 17:42
        Gość portalu: Oszołom napisał(a):

        > Bzdura! LPR się nie rozpada a sprawa tych pieniędzy jest w sądzie. I co ważneto
        >
        > pan hatka poseł LPR złożył doniesienie na swego nieuczciwego wspólnika, który
        > zwiał z kasą. poszukiwania trwają.

        Jakies szczegoly, Oszolku?
        • Gość: Oszołom Re: Fakty, szczegoly? IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 19.04.02, 18:25
          Jak nie wierzycie mi to zajrzyjcie do lewicowego pisma miesięcznika "Dziś"
          • Gość: Ania Re: Fakty, szczegoly? IP: *.upc.chello.be 19.04.02, 18:28
            I Ty to czytasz Oszolku?Ale zajrze na wszelki wypadek.
          • Gość: Hania Re: Fakty, szczegoly? IP: 195.217.253.* 19.04.02, 18:43
            Gość portalu: Oszołom napisał(a):

            > Jak nie wierzycie mi to zajrzyjcie do lewicowego pisma miesięcznika "Dziś"

            Miesiecznik ma jeszcze swoje pismo? Ciekawe...
    • Gość: v2s Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.kalisz.dialup.inetia.pl 19.04.02, 20:27
      LPR to pieprzeni zlodzieje i ksenofoby. Na dodatek tancza jak im zagra ten
      fanatyk o.Rydzyk. Sam dlugo sie zastanawialem jaka jest prawda z ta kasa, ktora
      zwineli z banku. I dlaczego nikt sie tym nie zajal? Powinni siedziec w pierdlu
      za same poglady, a jesli dodac przekrety z kasa, to nalezy posadzic ich na
      dozywocie!
    • Gość: eres Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 21.04.02, 01:29
      Gość portalu: manius napisał(a):

      > LPR sie rozpada, ale panowie Giertych i Hata musza rozliczyc sie z pieniedzy zl
      > ozonych w ich banku przez
      > chlopow polskich. Co na to obroncy rolnikow?

      Hatka et consortes z LPR mogą być o sprzeniewierzone przez nich pieniądze
      spokojni, o ich aferze media głoszą od miesięcy i jak dotychczas żadna ze
      stosownych instytucji elperowskich aferzystów nie niepokoi. Mają oni zresztą
      niemal 4 lata czasu na rozważenie, gdzie w ostatnim dniu ochrony immunitetowej
      znaleźć sobie bezpieczne przytulisko.


      • Gość: Oszołom Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 21.04.02, 11:58
        Już tyle razy wam wyjaśniałem że Hatka i Giertych są niewinni. To wspólnik
        wykiwał..pewnie agent Michnika.. Poseł Hatka złożył zawiaomienie do prokuratury
        na tego gościa oraz na kłamstwa GW w tej sprawie
        • Gość: Ania Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.upc.chello.be 21.04.02, 12:18
          Gość portalu: Oszołom napisał(a):

          > Już tyle razy wam wyjaśniałem że Hatka i Giertych są niewinni. To wspólnik
          > wykiwał..pewnie agent Michnika.. Poseł Hatka złożył zawiaomienie do prokuratury
          >
          > na tego gościa oraz na kłamstwa GW w tej sprawie

          To jak oni sobie wspolnikow dobieraja?
          • Gość: Oszołom Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 21.04.02, 12:31
            Nikt nie jest doskonały ..a ciebie Ani nikt nigdy w życiu nie oszukał chocbyw
            drobnej sprawie? Nie wierzę!
            • Gość: Ania Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.upc.chello.be 21.04.02, 13:32
              Gość portalu: Oszołom napisał(a):

              > Nikt nie jest doskonały ..a ciebie Ani nikt nigdy w życiu nie oszukał chocbyw
              > drobnej sprawie? Nie wierzę!

              Mnie tez oszukali ale najgorzej to oszukal jeden zakonnik z Torunia moja
              babcie.Powiedzial ,ze zbiera na stocznie to mu wyslala troche kasy ale pozniej
              okazalo sie,ze ze stoczni nici no i z kasy tez.
              • Gość: Oszolom Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 21.04.02, 13:47
                A masz na to dowody? Czy tylko podszywacie się pod ofiarodawców co?
                • Gość: Leonid Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: 195.205.230.* 21.04.02, 14:11
                  Kiedy policjanci i prokuratorzy polscy pojmią tę prostą zasadę:
                  Jeżeli w tym kraju coś zginie, szukać należy u Rydzyka.
                • Gość: Ania Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.upc.chello.be 21.04.02, 14:20
                  Gość portalu: Oszolom napisał(a):

                  > A masz na to dowody? Czy tylko podszywacie się pod ofiarodawców co?

                  Czemu piszsz w liczbie mnogiej?Ja pisalam tylko o mojej babci.Nie pisze ,ze to ja
                  coskolwiek dalam bo i tak nikt by nie uwierzyl.
                  • Gość: Oszołom Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 21.04.02, 17:15
                    Prolemem są tylk te przypadki w których dane osoby przekazały darowizny na
                    rzecz stoczni i RM a potem umarły..a w testamencie nie uregulowały tej sprawy.
                    Tu jest kłopot ale poszliśmy na rekę.spadkobiercom. Wypłacamy na bieżąco, choć
                    z opóźnieniem...moglismy to zrobić dopiero wtedy jak żeśmy wywalczyli w sejmie
                    status nadawcy społecznego dla RM. To daje nam oszczędności 2mln zł rocznie. I
                    z tych pieniędzy oddajemy te zaległe wpłaty...ale w i tak mi nie uwierzycie
                    wolicie wierzyć swoim własnym domysłom i uprzedzeniom...więc po co się mam
                    dalej z tego wam tłumaczyć?
                    • Gość: Ed Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 21.04.02, 17:26
                      A może bliżej wyjaśnisz, na jakiej podstawie zbierane pieniądze na wykupienie
                      stoczni (bez wyraźnej zgody ofiarodawców) samowolnie przeznaczyliście na inne
                      cele? A czy dokonywany zwrot pieniędzy wprost bez należnych odsetek (powinny
                      być do tego karne) za nie zgodne z prawem obracanie czyimiś pieniędzmi uważasz
                      za stosowne moralnie rozwiązanie?
                    • Gość: Jaceq Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.szeptel.net.pl 21.04.02, 20:01
                      Gość portalu: Oszołom napisał(a):

                      > Wypłacamy na bieżąco,

                      Chyba sobie pensje.

                      > choć z opóźnieniem...

                      Na bieżąco, choć z opóźnieniem. W dolarach, choć w rublach. Nie chcem ale muszem. Boso, ale w
                      ostrogach.

                      > moglismy to zrobić dopiero wtedy jak żeśmy wywalczyli w sejmie
                      > status nadawcy społecznego dla RM. To daje nam oszczędności 2mln zł rocznie. I
                      > z tych pieniędzy oddajemy te zaległe wpłaty...ale w i tak mi nie uwierzycie
                      > wolicie wierzyć swoim własnym domysłom i uprzedzeniom...więc po co się mam
                      > dalej z tego wam tłumaczyć?

                      Nie tłumacz się. Wszystko rozumiemy. "Bo o to w końcu chodzi, by biznes się opłacał..."
        • Gość: Linux Do Oszoloma IP: *.ipt.aol.com 21.04.02, 19:36
          A co ty juz wydales wyrok. Nie odbieraj chleba prokuratorowi i sedziom.
          Przeciez masz dobrze palatny zawod rydzykowego propagandzisty u Michnika.
          Rydzyk przy tym swoim szmalu napewno ci swietnie placi. Daj zarobic na zycie
          innym, nie badz zachlanny jak twoj boss.
        • Gość: Linux Jeszcze raz do Oszloma IP: *.ipt.aol.com 21.04.02, 19:42
          Tak patrze na godziny twoich wypowiedzi i myscle, ze ten twoj szef bedzie mial
          do czynienia z prokuratorem takze i z twojego powodu, nie mowiac o karze
          boskiej, ktora go za ciebie czeka. Jest niedziela, bozy dzien, a ty harujesz
          jak niewolnik. Caly dzien sluzbowo na internecie !! Oj, ma Rydzyk
          przepieprzone. Bedzie musial brac nogi za pas i uciekac, co daj Boze, do
          swojego padre w rzymie.
    • Gość: Oszołom Kto tu jest prawdziwym burżujem? IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 21.04.02, 20:08
      Ks Rydzyk z przychodem rzędu 21 mnl zł czy Michnik z 615 mln(dane z mies. Press)
      Gdyby ks Rydzyk nie oddał tej kasy tym co mu ją dali to już dawno siedziałby
      mu na głowie prokurator a tak nie jest a przecież są dy i prokuratura są
      zdominowane przez siły ks Rydzykowi wrogie...
      • Gość: zyx rydzyk oddal kupe IP: *.rdu.bellsouth.net 21.04.02, 22:58
        a o reszcie ukradzionych pieniedzy ani widu ani slychu
        Gość portalu: Oszołom napisał(a):

        > Ks Rydzyk z przychodem rzędu 21 mnl zł czy Michnik z 615 mln(dane z mies. Press
        > )
        > Gdyby ks Rydzyk nie oddał tej kasy tym co mu ją dali to już dawno siedziałby
        > mu na głowie prokurator a tak nie jest a przecież są dy i prokuratura są
        > zdominowane przez siły ks Rydzykowi wrogie...

        • Gość: jacek Re: rydzyk oddal kupe IP: *.oak.dial.netzero.com 22.04.02, 07:48
          Gość portalu: zyx napisał(a):


          zyx- masz na mysli rydzyka czy michnika?

          > a o reszcie ukradzionych pieniedzy ani widu ani slychu
          > Gość portalu: Oszołom napisał(a):
          >
          > > Ks Rydzyk z przychodem rzędu 21 mnl zł czy Michnik z 615 mln(dane z mies.
          > Press
          > > )
          > > Gdyby ks Rydzyk nie oddał tej kasy tym co mu ją dali to już dawno siedzia
          > łby
          > > mu na głowie prokurator a tak nie jest a przecież są dy i prokuratura są
          > > zdominowane przez siły ks Rydzykowi wrogie...
          >

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka