Gość: manius IP: 198.86.247.* 18.04.02, 23:03 LPR sie rozpada, ale panowie Giertych i Hata musza rozliczyc sie z pieniedzy zlozonych w ich banku przez chlopow polskich. Co na to obroncy rolnikow? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Artur Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.chello.pl 18.04.02, 23:17 Coś w tym jest. Łopuszański i Maciarewicz zrezygnowali z przewodnictwa w klubie parlamentarnym LPR. Odpowiedz Link Zgłoś
douglasmclloyd Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow 18.04.02, 23:22 Gość portalu: manius napisał(a): > LPR sie rozpada, ale panowie Giertych i Hata musza rozliczyc sie z pieniedzy zl > ozonych w ich banku przez > chlopow polskich. Co na to obroncy rolnikow? Jaki ojciec-dyrektor tacy i synowie. Z wierzchu rzekoma troska o ziemie i rolnictwo, a w srodku glebokie przkonanie, ze chlopa trzeba je.ac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Slimak Do Maniusia IP: *.proxy.aol.com 18.04.02, 23:31 gdzie to wyczytales, Tez bym chcial wiedziec cos blizszego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: slimacze Re: Do Maniusia IP: *.rdu.bellsouth.net 19.04.02, 05:03 Gość portalu: Slimak napisał(a): > gdzie to wyczytales, Tez bym chcial wiedziec cos blizszego.Kraj PAP, dk /2002-04-18 19:01:00 Źle się dzieje w LPR? Antoni Macierewicz poinformował, że zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego klubu Ligi Polskich Rodzin. Wiceprzewodniczącym klubu LPR nie jest od czwartku również Jan Łopuszański. "Ja też złożyłem dymisję. Nie chciałbym tego komentować" - powiedział PAP Macierewicz. Dodał, że "pewnie" nie będzie już również rzecznikiem prasowym klubu. W prezydium klubu zasiadają nadal szef klubu Marek Kotlinowski, wiceszefowie: Roman Giertych, Gabriel Janowski, Anna Sobecka oraz sekretarz Zygmunt Wrzodak. Szef klubu Marek Kotlinowski zapewnił PAP, że wyjście Macierewicza i Łopuszańskiego z prezydium "to sprawa wyłącznie organizacyjna" i, że "nie spodziewa się", by ktoś jeszcze miał zamiar opuścić prezydium. "Emocje wzięły górę i nic więcej, ale to żadne zagrożenie. My jesteśmy, będziemy w jedności, na pewno. Wszyscy" - tak decyzje Macierewicza i Łopuszańskiego skomentowała natomiast wiceprzewodnicząca klubu Anna Sobecka. Dodała, że "to emocje chwili i jutro może być zupełnie inaczej". Według niej, obaj posłowie "oczywiście" mogą jeszcze wrócić do prezydium klubu. Wieczorem w Sejmie odbyły się dwa spotkania posłów Ligi. W jednym uczestniczyli m.in. Kotlinowski, Giertych i Wrzodak, a w drugim Macierewicz, Janowski i Łopuszański. Żaden z pytanych przez PAP posłów LPR, ani też nikt z członków prezydium klubu nie chciał oficjalnie mówić o tym, jakie są powody rezygnacji Macierewicza i Łopuszańskiego. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP od jednego z członków klubu, w Lidze panuje "triumwirat" - w partii i klubie rządzą trzy osoby - szef partii i klubu, przewodniczący kongresu partii - Roman Giertych, i szef rady politycznej partii, a jednocześnie sekretarz klubu Zygmunt Wrzodak. Decyzja o takim sposobie kierowania partią zapadła "na kongresie", który miał - według posła LPR - odbyć się 26 stycznia. Zmieniono wówczas statut partii. Jednak o kongresie nie wiedzieli ani dziennikarze, ani wielu członków klubu Ligi. Według anonimowego członka klubu, 7-osobowe formalnie prezydium klubu, wielokrotnie podejmowało decyzje w 3-osobowym składzie, było zwoływane niezgodnie z regulaminem klubu - członkowie prezydium byli nieterminowo zawiadamiani o posiedzeniach, a decyzje podejmowane przez prezydium przy braku kworum, ogłaszano jako prawomocne. Poseł Ligi zaznaczył też, że czwartkowa decyzja o powierzeniu Romanowi Giertychowi funkcji pełnomocnika społecznego do spraw informacji europejskiej - to wyłącznie decyzja partii, a nie klubu. Informator PAP podkreślił, że nadal rozpowszechniane są dwa różniące się od siebie wnioski o referendum w sprawie sprzedaży ziemi, pod którymi zbierają podpisy. Kotlinowski, jako pełnomocnik grupy obywateli, podpisał się pod wnioskiem o referendum z pytaniem: "Czy sprzeciwiasz się sprzedaży polskiej ziemi cudzoziemcom?". Taki wzór wniosku publikuje "Nasz Dziennik". Natomiast w pismach "Nasza Polska" i "Głos" - kojarzonych z Macierewiczem - publikowano inny wzór wniosku z inaczej brzmiącym pytaniem: "Czy wyrażasz zgodę na sprzedaż polskiej ziemi cudzoziemcom?" Z list LPR startowali w wyborach przedstawiciele różnych formacji katolicko- narodowych. W klubie LPR jest wielu posłów nie będących członkami partii. Jeden z posłów nie należących do partii LPR, a tylko do klubu powiedział PAP, że z decyzją o ewentualnym wstąpieniu do partii "na pewno poczeka" do końca toczącego się przed warszawskim sądem procesu, w sprawie prawomocności rejestracji partii LPR. Jego zdaniem, prawomocność ta zostanie zakwestionowana. Z wnioskiem kwestionującym prawomocność uchwał przekształcających Stronnictwo Narodowo-Demokratyczne w Ligę Polskich Rodzin, wystąpił do sądu jeden z członków byłego zarządu SN-D, Konrad Rękas. Zarzuca on LPR, że w obliczu zbliżających się wyborów parlamentarnych "ominęła" całą procedurę rejestracji partii politycznej i bezprawnie "zajęła" miejsce SN-D. Uchwały przekształcające SN-D w LPR miały być podjęte na Kongresie Stronnictwa w maju 2001 roku. Wtedy też wybrano nowy zarząd partii. Rękas twierdzi, że uchwały zostały sfałszowane, a kongres nie mógł się - w świetle prawa - odbyć, bo jeszcze w grudniu 1999 roku SN-D podjęło decyzję o samorozwiązaniu i połączeniu się ze Stronnictwem Narodowym. SN-D nie zostało jednak nigdy wykreślone z sądowego rejestru partii politycznych. Swą decyzję o nie wstępowaniu do partii rozmówca PAP uzasadnił też tym, że "na liście największych afer" - którą dysponuje ministerstwo sprawiedliwości - jest sprawa Wielkopolskiego Banku Rolniczego, który współtworzył jeden z posłów LPR, Witold Hatka. W październiku ubiegłego roku "Gazeta Wyborcza" pisała, że: "Prokuratorzy i funkcjonariusze UOP szukają ponad 2 mln zł wyprowadzonych z upadającego banku rolniczego na konto spółki-widma". Wielkopolski Bank Rolniczy był najmniejszym polskim bankiem komercyjnym. Założył go w 1992 r. Hatka i został jego wiceprezesem. Kapitał banku pochodził od rolników. WBR miał kredytować działalność rolną. Jak pisała gazeta, w 1999 r. obecny poseł LPR został zwolniony ze stanowiska przez radę nadzorczą banku. W uzasadnieniu decyzji, którą przytoczyła "GW" podano 12 zarzutów, m.in.: "Brak monitorowania kredytów trudnych, podważanie kompetencji członków zarządu oraz wykorzystywanie aut i sprzętu bankowego do prywatnych celów". "30 maja 2000 r. Hatka i towarzyszący mu Roman Giertych (który pojawił się w WBR po raz pierwszy), zmienili radę nadzorczą i zarząd, czemu towarzyszyła bijatyka na sali. Hatka został przewodniczącym rady, a Giertych jej członkiem" - pisała "Gazeta Wyborcza". Natomiast 20 sierpnia 2000 r. Hatka powołał - według gazety - spółkę Hatrol z kapitałem 20 tys. zł. Hatrol miał skupować długi WBR. Jak pisała "GW": "Do rady nadzorczej Hatrolu wszedł - obok Hatki - Giertych. Kotlinowski zaś objął funkcję radcy prawnego w tej firmie. Hatka miał, według gazety pojawić się w kasie WBR z wydanym przez siebie samego poleceniem przelania 2,3 mln zł na konto swej spółki w zamian za udziały w niej". "Gdy 2,3 mln zł trafiło na konto Hatrolu, WBR stał się właścicielem 99,2 proc. udziałów w tej firmie. Pozostałe 0,8 proc. - po różnych operacjach - zostało przy Hatce i kilku jego zaufanych wspólnikach. W umowie spółki zapisano, że kadencja rady nadzorczej Hatrolu (czyli Hatki i Giertycha) trwa dziewięć lat, a wynagrodzenie ustala sama rada" - napisała gazeta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Slimak Do Slimaczka IP: *.ipt.aol.com 19.04.02, 11:01 Dziekuja za informacje. Jakos mi uciekly. Musze powiedziec, ze dostalem pomieszania z poplataniem w czasie ich studiowania. Machlojstwa LPR przerastaja moje zdolnosci zrozumienia ich mechanizmu. To sa prawdziwie szatanskie mozgi. mozna teraz sobie wyobrazic do czego jest zdolny sam boss Rydzyk. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: * Re: Do Slimaczka IP: *.rdu.bellsouth.net 19.04.02, 13:11 Gość portalu: Slimak napisał(a): > Dziekuja za informacje. Jakos mi uciekly. Musze powiedziec, ze dostalem > pomieszania z poplataniem w czasie ich studiowania. Machlojstwa LPR przerastaja > > moje zdolnosci zrozumienia ich mechanizmu. To sa prawdziwie szatanskie mozgi. > mozna teraz sobie wyobrazic do czego jest zdolny sam boss Rydzyk. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oszołom Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 19.04.02, 13:54 Bzdura! LPR się nie rozpada a sprawa tych pieniędzy jest w sądzie. I co ważneto pan hatka poseł LPR złożył doniesienie na swego nieuczciwego wspólnika, który zwiał z kasą. poszukiwania trwają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rambo Do oszoloma IP: *.ipt.aol.com 19.04.02, 17:29 Wyutlumazcz na czym dokladnie polegaje te kretactwa pieniezne w LPR. Dlaczego oprocz Halki wystepuje tam wiecznie Giertych ? Powiedz takze dokladnie gdzie sa te pieniadze chlopow i gdzie sa pieniadze na stocznie . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oszołom Re: Do oszoloma IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 21.04.02, 12:14 powiem to poraz enty ..kasa została oddana a z tym bankiem kasę wziął nieuczciwy wspólnik Hatki i Giertycha..ci panowie złożyli doniesienie do prokuratury o przestępstwie..śledztwo trwa...mogłoby się toczyć szybciej ale na to nie mamy już wpływu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rambo Jeszcze raz do oszoloma IP: *.ipt.aol.com 19.04.02, 17:34 Wytlumacz tez dlaczego ani RM,ani ND nie wspominaja o sprawie ani slowa, a o przekretach innych mowia z iscie sadystycznym zadowoleniem ? Czyzbyscie byli niewyrodnymi spadkobiercami stalinowskiej Polski ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hania Fakty, szczegoly? IP: 195.217.253.* 19.04.02, 17:42 Gość portalu: Oszołom napisał(a): > Bzdura! LPR się nie rozpada a sprawa tych pieniędzy jest w sądzie. I co ważneto > > pan hatka poseł LPR złożył doniesienie na swego nieuczciwego wspólnika, który > zwiał z kasą. poszukiwania trwają. Jakies szczegoly, Oszolku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oszołom Re: Fakty, szczegoly? IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 19.04.02, 18:25 Jak nie wierzycie mi to zajrzyjcie do lewicowego pisma miesięcznika "Dziś" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: Fakty, szczegoly? IP: *.upc.chello.be 19.04.02, 18:28 I Ty to czytasz Oszolku?Ale zajrze na wszelki wypadek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hania Re: Fakty, szczegoly? IP: 195.217.253.* 19.04.02, 18:43 Gość portalu: Oszołom napisał(a): > Jak nie wierzycie mi to zajrzyjcie do lewicowego pisma miesięcznika "Dziś" Miesiecznik ma jeszcze swoje pismo? Ciekawe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: v2s Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.kalisz.dialup.inetia.pl 19.04.02, 20:27 LPR to pieprzeni zlodzieje i ksenofoby. Na dodatek tancza jak im zagra ten fanatyk o.Rydzyk. Sam dlugo sie zastanawialem jaka jest prawda z ta kasa, ktora zwineli z banku. I dlaczego nikt sie tym nie zajal? Powinni siedziec w pierdlu za same poglady, a jesli dodac przekrety z kasa, to nalezy posadzic ich na dozywocie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eres Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 21.04.02, 01:29 Gość portalu: manius napisał(a): > LPR sie rozpada, ale panowie Giertych i Hata musza rozliczyc sie z pieniedzy zl > ozonych w ich banku przez > chlopow polskich. Co na to obroncy rolnikow? Hatka et consortes z LPR mogą być o sprzeniewierzone przez nich pieniądze spokojni, o ich aferze media głoszą od miesięcy i jak dotychczas żadna ze stosownych instytucji elperowskich aferzystów nie niepokoi. Mają oni zresztą niemal 4 lata czasu na rozważenie, gdzie w ostatnim dniu ochrony immunitetowej znaleźć sobie bezpieczne przytulisko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oszołom Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 21.04.02, 11:58 Już tyle razy wam wyjaśniałem że Hatka i Giertych są niewinni. To wspólnik wykiwał..pewnie agent Michnika.. Poseł Hatka złożył zawiaomienie do prokuratury na tego gościa oraz na kłamstwa GW w tej sprawie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.upc.chello.be 21.04.02, 12:18 Gość portalu: Oszołom napisał(a): > Już tyle razy wam wyjaśniałem że Hatka i Giertych są niewinni. To wspólnik > wykiwał..pewnie agent Michnika.. Poseł Hatka złożył zawiaomienie do prokuratury > > na tego gościa oraz na kłamstwa GW w tej sprawie To jak oni sobie wspolnikow dobieraja? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oszołom Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 21.04.02, 12:31 Nikt nie jest doskonały ..a ciebie Ani nikt nigdy w życiu nie oszukał chocbyw drobnej sprawie? Nie wierzę! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.upc.chello.be 21.04.02, 13:32 Gość portalu: Oszołom napisał(a): > Nikt nie jest doskonały ..a ciebie Ani nikt nigdy w życiu nie oszukał chocbyw > drobnej sprawie? Nie wierzę! Mnie tez oszukali ale najgorzej to oszukal jeden zakonnik z Torunia moja babcie.Powiedzial ,ze zbiera na stocznie to mu wyslala troche kasy ale pozniej okazalo sie,ze ze stoczni nici no i z kasy tez. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oszolom Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 21.04.02, 13:47 A masz na to dowody? Czy tylko podszywacie się pod ofiarodawców co? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leonid Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: 195.205.230.* 21.04.02, 14:11 Kiedy policjanci i prokuratorzy polscy pojmią tę prostą zasadę: Jeżeli w tym kraju coś zginie, szukać należy u Rydzyka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.upc.chello.be 21.04.02, 14:20 Gość portalu: Oszolom napisał(a): > A masz na to dowody? Czy tylko podszywacie się pod ofiarodawców co? Czemu piszsz w liczbie mnogiej?Ja pisalam tylko o mojej babci.Nie pisze ,ze to ja coskolwiek dalam bo i tak nikt by nie uwierzyl. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oszołom Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 21.04.02, 17:15 Prolemem są tylk te przypadki w których dane osoby przekazały darowizny na rzecz stoczni i RM a potem umarły..a w testamencie nie uregulowały tej sprawy. Tu jest kłopot ale poszliśmy na rekę.spadkobiercom. Wypłacamy na bieżąco, choć z opóźnieniem...moglismy to zrobić dopiero wtedy jak żeśmy wywalczyli w sejmie status nadawcy społecznego dla RM. To daje nam oszczędności 2mln zł rocznie. I z tych pieniędzy oddajemy te zaległe wpłaty...ale w i tak mi nie uwierzycie wolicie wierzyć swoim własnym domysłom i uprzedzeniom...więc po co się mam dalej z tego wam tłumaczyć? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 21.04.02, 17:26 A może bliżej wyjaśnisz, na jakiej podstawie zbierane pieniądze na wykupienie stoczni (bez wyraźnej zgody ofiarodawców) samowolnie przeznaczyliście na inne cele? A czy dokonywany zwrot pieniędzy wprost bez należnych odsetek (powinny być do tego karne) za nie zgodne z prawem obracanie czyimiś pieniędzmi uważasz za stosowne moralnie rozwiązanie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaceq Re: LPR- nowa afera i nieznane losy pieniedzy chlopow IP: *.szeptel.net.pl 21.04.02, 20:01 Gość portalu: Oszołom napisał(a): > Wypłacamy na bieżąco, Chyba sobie pensje. > choć z opóźnieniem... Na bieżąco, choć z opóźnieniem. W dolarach, choć w rublach. Nie chcem ale muszem. Boso, ale w ostrogach. > moglismy to zrobić dopiero wtedy jak żeśmy wywalczyli w sejmie > status nadawcy społecznego dla RM. To daje nam oszczędności 2mln zł rocznie. I > z tych pieniędzy oddajemy te zaległe wpłaty...ale w i tak mi nie uwierzycie > wolicie wierzyć swoim własnym domysłom i uprzedzeniom...więc po co się mam > dalej z tego wam tłumaczyć? Nie tłumacz się. Wszystko rozumiemy. "Bo o to w końcu chodzi, by biznes się opłacał..." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Linux Do Oszoloma IP: *.ipt.aol.com 21.04.02, 19:36 A co ty juz wydales wyrok. Nie odbieraj chleba prokuratorowi i sedziom. Przeciez masz dobrze palatny zawod rydzykowego propagandzisty u Michnika. Rydzyk przy tym swoim szmalu napewno ci swietnie placi. Daj zarobic na zycie innym, nie badz zachlanny jak twoj boss. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Linux Jeszcze raz do Oszloma IP: *.ipt.aol.com 21.04.02, 19:42 Tak patrze na godziny twoich wypowiedzi i myscle, ze ten twoj szef bedzie mial do czynienia z prokuratorem takze i z twojego powodu, nie mowiac o karze boskiej, ktora go za ciebie czeka. Jest niedziela, bozy dzien, a ty harujesz jak niewolnik. Caly dzien sluzbowo na internecie !! Oj, ma Rydzyk przepieprzone. Bedzie musial brac nogi za pas i uciekac, co daj Boze, do swojego padre w rzymie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oszołom Kto tu jest prawdziwym burżujem? IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 21.04.02, 20:08 Ks Rydzyk z przychodem rzędu 21 mnl zł czy Michnik z 615 mln(dane z mies. Press) Gdyby ks Rydzyk nie oddał tej kasy tym co mu ją dali to już dawno siedziałby mu na głowie prokurator a tak nie jest a przecież są dy i prokuratura są zdominowane przez siły ks Rydzykowi wrogie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zyx rydzyk oddal kupe IP: *.rdu.bellsouth.net 21.04.02, 22:58 a o reszcie ukradzionych pieniedzy ani widu ani slychu Gość portalu: Oszołom napisał(a): > Ks Rydzyk z przychodem rzędu 21 mnl zł czy Michnik z 615 mln(dane z mies. Press > ) > Gdyby ks Rydzyk nie oddał tej kasy tym co mu ją dali to już dawno siedziałby > mu na głowie prokurator a tak nie jest a przecież są dy i prokuratura są > zdominowane przez siły ks Rydzykowi wrogie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek Re: rydzyk oddal kupe IP: *.oak.dial.netzero.com 22.04.02, 07:48 Gość portalu: zyx napisał(a): zyx- masz na mysli rydzyka czy michnika? > a o reszcie ukradzionych pieniedzy ani widu ani slychu > Gość portalu: Oszołom napisał(a): > > > Ks Rydzyk z przychodem rzędu 21 mnl zł czy Michnik z 615 mln(dane z mies. > Press > > ) > > Gdyby ks Rydzyk nie oddał tej kasy tym co mu ją dali to już dawno siedzia > łby > > mu na głowie prokurator a tak nie jest a przecież są dy i prokuratura są > > zdominowane przez siły ks Rydzykowi wrogie... > Odpowiedz Link Zgłoś