Dodaj do ulubionych

78 sprawiedliwych

21.01.21, 17:35
'Z niepokojem obserwujemy i sprzeciwiamy się kolejnym działaniom władz wymierzonym przeciwko prokuratorom i sędziom, którzy zajmują krytyczne stanowisko wobec podporządkowywania prokuratury i sądów politykom - napisało w oświadczeniu 46 czynnych sędziów SN i kolejnych 32 w stanie spoczynku."
Wielki szacunek za prawość i uznanie Panie i Panowie Sędziowie!
Obserwuj wątek
    • sverir Re: 78 sprawiedliwych 21.01.21, 22:08
      " Wielki szacunek za prawość i uznanie Panie i Panowie Sędziowie!"

Do czasu, aż jeden z nich w jednej sprawie orzeknie nie po myśli opozycji, a po myśli władzy i straci szacunek. Już tak było.
    • ktos_z_kosmosu Re: 78 sprawiedliwych 21.01.21, 22:51
      Wyrazy uznania, poparcia, szacunku, zawsze maja jakieś źródła, podobnie jak wyrazy dezaprobaty, oskarżeń, a wręcz nienawiści.
      W kwestii tu omawianej, przykro, ale kosmos jest sceptycznie nastawiony do ochów i achów, skierowanych ku polskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Nie do wszystkich kosmos ma uwagi i przytyki, ale raczej do wszystkich, którzy wg zasady solidarności zawodowej tę mniejszość kryli.
      Nie dalej jak dziś czytałem o sprawie emerytki, która w jakieś klitce kserowała papiery. Rok 2008, tajniacy ze skarbówki zażyczyli sobie kopię jednego kwitka, kobita skserowała, przyjęła 0,30 zł, ale kwoty nie wbiła w kasę fiskalną, czym naraziła skarb państwa na szkodę w wysokości 0,05 zł. Odbył się proces i sąd winnej wymierzył karę w wysokości 130 zł plus 170 zł koszty sądowe i się zaczęło. Apelacje 12 lat ciągnęły się przez wszystkie instancje, prokuratora generalnego, prokuraturę krajową, aż trafiły do sądu najwyższego i dopiero ten, teraz sprawę umorzył.
      Zapewne wszyscy znają takie sprawki i zapewne po zastanowieniu się, ze swoimi wyrazami wielkiego szacunku wstrzymają się do czasu gdy czwarta władza, po katolicku, posypie swoje głowy popiołem.
      Nic z niczego się nie bierze.
      Chłopaki kiedyś tym, którzy ponosili konsekwencje tego co nabroili, tłumaczyli - to są skutki picia wódki.
      • 99venus Re: 78 sprawiedliwych 23.01.21, 15:03
        Dura lex sed lex.
        Zwracam uwage,że to sędziowie SN o których jest wątek umorzyli sprawę.
        Sądy to jedna z TRZECH władz a nie czwarta.
        Tak sie dziwnie składa,że posypywanie glów popiołem zalecaja zazwyczaj ci,którzy w sądzie przegrali.
        • ktos_z_kosmosu Re: 78 sprawiedliwych 23.01.21, 15:39
          99venus napisał:

> Dura lex sed lex.

Jak widać, dla wielu w togach zbyt trudne.
          Albo wygodne.
          O szczegóły odsyłam do mojego ostatniego wpisu w tym wątku.

> Zwracam uwage,że to sędziowie SN o których jest wątek umorzyli sprawę.

Kiedyś chyba musieli, no nie?
          Tym bardziej ich piliło, bo możliwym jest, że oskarżona zeszła z tego świata.

> Sądy to jedna z TRZECH władz a nie czwarta.

Tu pełna zgoda.
          Wycmykło mi się.

> Tak sie dziwnie składa,że posypywanie glów popiołem zalecaja zazwyczaj ci,którz
          > y w sądzie przegrali.

Oooooo, widzę, że kij w mrowisko wetknąłem, to raz.
          Dwa, to kosmici nie przegrywają. Nie przegrywają bo nie broją, a na parokrotne droższy zegarek od tego znanego, mają kwity.
          Jeszcze jedna uwaga.
          Kosmos nie ma pretensji do tych którzy krają.
          Kosmos ma pretensje do tych którzy im na to, z różnych względów pozwalali i nadal pozwalają.
    • edico Dymisja za obronę sędziów 22.01.21, 04:58
      Sędzia Ewa Maciejewska z Sądu Okręgowego w Łodzi traci stanowisko.
      Powodem jest akcja solidarności z zawieszonymi przez nielegalną Izbę Dyscyplinarną SN sędziami Igorem Tuleyą, Beatą Morawiec i Pawłem Juszczyszynem.
      Akcja ta ma być prowadzona każdego 18. dnia miesiąca do skutku, czyli do przywrócenia tej trójki sędziów do pracy.
      • ktos_z_kosmosu Re: To są skutki picia wódki 23.01.21, 10:07
        Taki dowcip.
        Młody adwokat rozradowany wchodzi do domu i do swojego ojca, też adwokata, mówi.
        - Tato, ty 10 lat sprawę ....... prowadziłeś i nie mogłeś jej zakończyć, a ja ją zakończyłem w miesiąc.
        Ojciec.
        - Aleś ty głupi, ja 10 lat na tej sprawie zarabiałem, a ty teraz na czym będziesz zarabiał?

stasi1 napisał:

> A kogo to obchodzi?

Rzeczywiście, już przestało obchodzić. Dziesięciolecia bezkarnego ssania kasy z budżetu państwa metodą przeciągania prostych spraw na lata, tworzenia spraw widm, plus wiele innych sprawek w rodzaj (do dziś nie rozliczone po sprawiedliwości) zmowy biznesu z urzędnikami i wymiarem sprawiedliwości (pamiętacie Kluskę i wielu innych), to i ludzie machnęli ręką.
        A tak miało być pięknie. Piękny ruch, 21 postulatów wodą święconą pokropionych, a tu masz ci babo placek. Trzydzieści lat i żaden z pobożnych włodarzy tym krajem nawet palcem nie kiwnął by nawały, też poświęconych, procederów uciąć.

> Nawet kaczor ich olewa bo co mu mogą zrobić?

Kaczor to pierwszy macher Rzeczpospolitej. On jak ryba w wodzie czuje się w otoczeniu umoczonych. Potrzebni mu są bo w garści ich ma. Dlatego z wielką łatwością łapę położył na polskim wymiarze sprawiedliwości, a niepokorni? To garstka w rodzaju adwokata z dowcipu powyżej, tych utnie i ma po kłopocie.

> Najwyzej Kurwi
        > zja zrobi reportaż jak to ta kasta broni swoich

O tych pachołkach kaczora nie będę wspominał.
        Nie mam pretensji do pachołków.
        Pretensje mam do tych, którzy w odpowiednim czasie bata na nich nie użyli, a nawet teraz nie zapowiadają jego użycia. Co nie dziwi, oni też czują się winni, bo są winni i mają wiedzę, że z wielką łatwością im te winy można udowodnić. Wystarczy wybrać tylko konkretne sprawy i je roztrąbić.
        • ktos_z_kosmosu Re: 78 sprawiedliwych 23.01.21, 15:45
          99venus napisał:

> To obchodzi ludzi rozumnych,majacych poczucie obywatelskości i odpowiedzialnośc
          > i za państwo,które od 5 lat jest niszczone a jego obywatele prześladowani.

A kto tym prześladowcom furtkę otworzył?
          Sami wleźli?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka