Dodaj do ulubionych

Poilski rasizm

31.03.21, 07:00
Przed kilkoma dniami cała Polska oburzyła się na atrykuł w pewnej amerykańskiej gazecie o winie Polaków za śmierć trzech milionów Żydów w czasie ostatniej wojny.
Ta liczba, to wielka przesada. Pamiętamy jednak książkę Grossa "Sąsiedzi".
Po co wracać do wojennych czasów.
Na polskich ulicach nie czuje się bezpiecznie człowiek o ciemniejszym kolorze skóry, człowiek posługujący się innym językiem, człowiek o innej orientacji seksualnej, a nawet kibic innego klubu piłkarskiego.
Przykład idzie z góry. Rasistowskie hasła głosi i popiera partia rządząca.
Przed kilkoma dniami na obradach Sejmiku szef klubu radnych PIS Waldemar Wojciechowski cytował antysemickie teksty, a pisia przewodnicząca Sejmiku odmówiła reakcji na takie zachowanie.
Obserwuj wątek
  • ryzy_na_hulajnodze Re: Poilski rasizm 31.03.21, 09:13
   " Pamiętamy jednak książkę Grossa "Sąsiedzi"."

   No pamietamy, te relacje "świadka nienaocznego" i pamietamy jak wszczeto prace archeologiczno-ekshumacyjne, ale szybko tych prac zaprzestano bo wielki ajwaj sie zrobił, bo wyniki prac nie po Grossowemy szły.

   Ty mysłałes, że juz zapomnieliśmy o tych grossowych i okologrossowych hucpach ?
  • ryzy_na_hulajnodze Re: Poilski rasizm 31.03.21, 09:18
   Nigdy nie zrozumię jak Zydzi, mając do dyspozycji USA (Kalifornia, itp.), Izrael siedzą w tej zimnej, ponurej (przez pół roku to pogoda w Polsce zazwyczaj ponura), nieprzyjaznej Polsce. Masochizm ? A może wiedzą , że poza Polską są zerem, a tu chociaż pokwiczeć mogą ?
  • rkwbkn Re: Poilski rasizm 31.03.21, 10:03
   jeszcze się dziwisz się że było Jedwabne ?
   --------------------------------------------------------------------

   Cytaty pochodzą z periodyku redagowanego przez Stefana Wyszyńskiego we Włocławku w okresie od 1932 do 1939r.: opublikowane na oficjalnej stronie internetowej stowarzyszenia Nigdy Więcej

   "Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich. Głosząc idee wywrotowe, stojąc na czele ruchu komunistycznego, szerząc w literaturze hasła niemoralne. (…) Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa."

   "Dzisiejsza Trzecia Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkich idei, które mają przynieść odrodzenie ludzkości. (…) Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację."
   (Ateneum Kapłańskie, 1938, zeszyt I, str. 23)

   "Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas były tylko znane w szczupłym kole lekarzy i biologów i nie wywierały większego wpływu na politykę społeczną państwa. Dziś nadszedł czas na ich rehabilitację, wytworzył się życzliwy dla nich klimat duchowy, do ich przyjęcia dojrzała szersza opinia społeczna i one dotychczas zapoznawane rozpoczęły swój pochód zwycięski. Wyszły jednak poza granice wytyczone im przez filozofię i naukę"
   (Ateneum Kapłańskie zes.1 r.24 t.41 , 1938r. )
   edico
  • j-k jako BIALY rasista - przyznaje 31.03.21, 10:07
   ze (ow) rasizm w PL istnieje.

   no i ?

   __________________________________________
   cytat z korespondencji z kolega z US:

   "- mieszkalem w NY, mieszkalem w Californii...

   ale dopiero w Alabamie poczulem sie jak u siebie:

   tu kazdy wie, ze Bialy jest Bialy, a Czarny jest Czarny"
  • qwardian Re: Poilski rasizm 31.03.21, 13:09
   Bardzo możliwe, bo widziałem na You Tube jak w getcie warszawskim przedwojenni polscy obywatele z Gwiazdą Dawida na ramieniu gonili z pałkami swoich współwyznawców, a potem ich wrzucali do dołu..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka