Dodaj do ulubionych

Zbrodnie komuny przed Europ.Trybunału Praw Człow.

25.01.05, 15:02
www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20050125&id=po01.txt
- Mam nadzieję ze zbrodnie komunizmu zostana potraktowane tak samo jak
zbrodnie faszyzmu..dla Komunistów tylko druga Norymberga!
Obserwuj wątek
    • yossarian18 [...] 25.01.05, 18:07
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • moana i Giertych Maciej pod sąd za popieranie komuny /bt 25.01.05, 18:15
        • oszolom.z.radia.maryja M Giertych nie popierał żadnej komuny 25.01.05, 23:36
          spójrzcie na siebie KORowcy sługusy stalinowskiego reżimu!
          • Gość: . To JUNTA WOJSKOWA JARUZELSKIEGO nie byla IP: *.range81-156.btcentralplus.com 29.01.05, 01:53
            komunistyczna? Bo ja przeciez stary Giertych wspieral, gdy mlody u Jaruzela na
            kolanach sie medalami bawil - spytaj, czy nie goscili sie nawzajem w prywatnych
            domach. Co ty za ciemnote nam tu wciskasz, zaklamywaczu najnowszej historii? To
            zaklamywanie to juz u was, Wszypolskie, chyba genetyczna patologia...
        • yossarian18 Re: i Giertych Maciej pod sąd za popieranie komun 26.01.05, 18:18
          Jak już tak chętnie mówicie o prof. Giertychu i Benderze to nie zapomnicjie
          dodać, że H. Suchocka była posłanką na Sejm w latach 1980-85, a Radzie
          Konsultacyjnej przy Jaruzelu zasiadał także prof. K. Skubiszewski i mec W. Siła-
          Nowicki. To też "kolaboranci komuny"??
          • oszolom.z.radia.maryja Re: i Giertych Maciej pod sąd za popieranie komun 26.01.05, 23:00
            a co dopiero mówić o prof Geremku i Kuroniu którzy należeli do PZPR w latach
            50tych za czasów Bieruta czy noblistce Szymborskiej która pisała wiersze
            pochwalne na cześć Stalina...co powiedzieć o rodzinie Michnika Adama którego
            brat był sędzią który skazał na śmierć gen AK Fieldorfa Nila jego matka
            zakłamywała historię Polski w swych podręcznikach a ojciec był agentem NKWD...
          • Gość: . Suchocka to powinna siedziec za bezprawnie IP: *.range81-156.btcentralplus.com 29.01.05, 01:54
            wprowadzony KONKORDAT - to po pierwsze. Zreszta, baba bardzo nieciekawa...
    • yossarian18 Re: Zbrodnie komuny przed Europ.Trybunału Praw Cz 25.01.05, 18:29
      Zapomniałem napisać, że Allende dostał kałacha w prezencie od samego Fidela
      (kiedyż to bydlę w końcu zdechnie i pozwoli odetchnąć Kubańczykom???).

      A o Norymbergę dla komunistów postulował jeden z nielicznych Autorytetów śp. o.
      Józef Maria Bocheński.
    • Gość: Ed Re: Księżakatoliccy oskarżeni o ludobójstwo IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 27.01.05, 15:51
      RUANDA : Rząd tego kraju oskarża Watykan o ukrycie 50 duchownych, którzy
      splamili się udziałem w ludobójstwach w 1994 roku. Zarzucił, że znaleźli oni
      schronienie na terytorium państwa watykańskiego lub w klasztorach Francji,
      Włoszech i Belgii. Podał o tym 16 V dziennik "Corriere della Sera".
      www.republika.pl/antinazi2/maj.htm
      Jednego z nich odnaleziono w zapyziałej parafii pod Watykanem i aktualnie
      przygotowywany jest jemu proces przez MTS.


      Inny ksiądz katolicki odpowiada przed Trybunałem MTS za udział w zbrodniach
      ludobójstwa w Chile ;o((.
      • Gość: Nor Norymberga? IP: 142.94.86.* 27.01.05, 16:06
        Przeciez proces w Norymberdze byl farsa.
        Wspoltowarzysze mordercow polskich jencow (Katyn...) byli tam prokuratorami.
      • oszolom.z.radia.maryja A kto tym krajem rządzi? 27.01.05, 17:56
        wierzysz tym bandydtom z junty wojskowiej którzy doprowadzili do jatki?
        • neceser Ruanda jest super katolicka i suepr mordercza 27.01.05, 19:08
          katole mordowali katolikow. co ty na to , oszolomie ?
        • Gość: Ed Re: A kto tym krajem rządzi? IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 27.01.05, 21:35
          Pisałem na ten temat wskazując konkretne źródła zniewolenia 3RP. Taktycznie po
          raz n-ty schowałeś się chroniąc "wartiości" pod ścierką ;(
        • Gość: . Mowisz o JUNCIE WOJSKOWEJ JARUZELSKIEGO? IP: *.range81-156.btcentralplus.com 29.01.05, 01:56
          I wspierajacych ja bydlakach pokroju Macieja Giertycha? To slusznie mowisz!
    • neceser Sluchaj Papieza, oszolom i spolka z O.O. 27.01.05, 19:06
      Świat
      PAP, JP /2005-01-27 15:38:00

      Przesłanie papieża: Nie wolno przejść obojętnie wobec szoah



      Nie wolno nikomu przejść obojętnie wobec tragedii szoah - napisał papież Jan
      Paweł II w przesłaniu do uczestników uroczystości w 60. rocznicę wyzwolenia
      obozu Auschwitz-Birkenau odczytanym przez nuncjusza apostolskiego arcybiskupa
      Józefa Kowalczyka.


      R E K L A M A czytaj dalej








      "Jeżeli bowiem wspominamy dramat ofiar, to nie po to, aby rozdzierać bolesne
      rany, budzić uczucia nienawiści i chęć odwetu, ale po to, aby oddać hołd
      ofiarom, dać wyraz historycznej prawdzie, a zwłaszcza by wszyscy uświadomili
      sobie, że tamte mroczne dzieje winny być dla współczesnych wezwaniem do
      odpowiedzialności za kształt naszej historii" - podkreślił papież.

      Ojciec Święty wezwał, aby "nigdy więcej, w żadnym zakątku ziemi nie powtórzyło
      się to, czego doświadczyli ludzie, których opłakujemy od 60 lat".

      Jan Paweł II podkreślił, że nie wolno nikomu przejść obojętnie wobec tragedii
      szoah. "Ta próba planowego wyniszczenia całego narodu kładzie się cieniem na
      Europie i całym świecie; jest zbrodnią, która na zawsze splamiła historię
      ludzkości" - głosi przesłanie papieskie.

      Ojciec Święty zaapelował, aby KL Auschwitz był dziś i w przyszłości
      przynajmniej przestrogą, gdyż - jak zaznaczył - "nie można ulegać ideologiom,
      które usprawiedliwiają możliwość deptania godności człowieka odmiennością jego
      rasy, koloru skóry, języka czy religii". Podkreślił jednocześnie, że kieruje
      ten apel do wszystkich, a "zwłaszcza do tych, którzy w imię religii uciekają
      się do przemocy i terroru".

      Według papieża, nie można przy tej okazji nie wrócić pamięcią do dramatu, jaki
      rozegrał się w tym miejscu jako "tragiczny owoc programowej nienawiści".
      Zaznaczył też, że w tych dniach trzeba wspominać wielomilionową rzeszę tych,
      którzy "niewinnie znosili nieludzkie cierpienia i zostali unicestwieni w
      komorach gazowych i krematoriach".

      Nawiązując do swojej pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku i pobytu na
      terenie obozu Auschwitz-Birkenau, Ojciec Święty przypomniał, że zatrzymał się
      wtedy przy tablicy upamiętniającej polskie ofiary niemieckich nazistów.

      Papież powiedział wówczas przy niej, że doświadczenie Oświęcimia to "jeszcze
      jeden etap wiekowych zmagań tego narodu, mojego narodu, o podstawowe swoje
      prawa wśród narodów Europy". Podkreślił wtedy, że wypowiedzenie tej prawdy
      było "wołaniem o dziejową sprawiedliwość dla narodu, który poniósł tyle ofiar
      dla uwolnienia naszego kontynentu od zgubnej ideologii nazistowskiej, a został
      zaprzedany w niewolę innej wyniszczającej ideologii - sowieckiego komunizmu".

      Jan Paweł II napisał, że dziś powraca do tych słów, aby - w niczym nie
      zaprzeczając - dziękować Bogu, że dzięki wytrwałemu wysiłkowi rodaków, Polska
      znalazła właściwe miejsce na mapie Europy. "Oby ten historyczny fakt owocował
      wzajemnym ubogaceniem duchowym wszystkich Europejczyków" - zaapelował papież.

      W ocenie Ojca Świętego oświęcimskie świadectwo nie może zostać zapomniane. "Ono
      musi nieustannie budzić sumienia, gasić spory, przyzywać do pokoju. Wydaje się,
      że taki jest najgłębszy sens obchodzenia tej rocznicy."

      • Gość: Ed Re: JP2 IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 27.01.05, 21:38
        "pisząc" te swoje telegramy, odezwy czy encykliki ani razu nie odezwał się na
        temat udziału Piusa XII w tej hatakombie.
        • oszolom.z.radia.maryja Re: JP2 27.01.05, 22:32
          a cóż on mógł zrobić?
          • Gość: Ed Re: Oczywiście, zachować się tylko po katolicku IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 27.01.05, 22:51
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=19951862
            Nie od dziś wiadomo, że Watykan jest agendą doskonale rozumiejącą się z włoską
            mafią. Wszystko to oczywiście w imię Boga - bez względu, co ktoś pod tym
            pojęciem rozumie. Wszelkie wątpliwości w tej mierze wartio zacząć rozważać na
            zasadzie Annuario pontifico in spiritualibus. Nieomylność papieża Alkeksandra
            VI może być jerdną z tych światłości bezsensownego poświęcenia dla czynienia
            dobrego ;((
            • oszolom.z.radia.maryja Re: Oczywiście, zachować się tylko po katolicku 28.01.05, 20:25
              nie patrz na papiestwo współczense przez pryzmat jednego niegodnego tej
              godnosci człowieka w dalekiej przeszłosci
              • Gość: Ed Re: Oczywiście, zachować się tylko po katolicku IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 28.01.05, 21:17
                Jednego niegodnego???
                To sięgnij do godnego Bonifacego VII (1294-1303). Jako następnego możesz wziąć
                na warsztat Kalista III (1455-1458). Tak więc na samym wstępie masz trójce
                ":godnych" papiestwa. Niestety, historia tych "godnych" papiestwa jest znacznie
                bogatsza. Pirat na tronie papieskim też dodaje smaczku tej "godności" :))
                • oszolom.z.radia.maryja Re: Oczywiście, zachować się tylko po katolicku 28.01.05, 23:03
                  dobrych papiezy byo znacznie więcej nż tych złych
                  • Gość: Ed Re: Oczywiście, zachować się tylko po katolicku IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 29.01.05, 01:45
                    A którzy to byli z nich tacy dobrzy i ilu z nich nie podpadało by pod
                    dzisiejszy MTS ???

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka