oszolom.z.radia.maryja 25.01.05, 15:02 www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20050125&id=po01.txt - Mam nadzieję ze zbrodnie komunizmu zostana potraktowane tak samo jak zbrodnie faszyzmu..dla Komunistów tylko druga Norymberga! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
yossarian18 [...] 25.01.05, 18:07 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja M Giertych nie popierał żadnej komuny 25.01.05, 23:36 spójrzcie na siebie KORowcy sługusy stalinowskiego reżimu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . To JUNTA WOJSKOWA JARUZELSKIEGO nie byla IP: *.range81-156.btcentralplus.com 29.01.05, 01:53 komunistyczna? Bo ja przeciez stary Giertych wspieral, gdy mlody u Jaruzela na kolanach sie medalami bawil - spytaj, czy nie goscili sie nawzajem w prywatnych domach. Co ty za ciemnote nam tu wciskasz, zaklamywaczu najnowszej historii? To zaklamywanie to juz u was, Wszypolskie, chyba genetyczna patologia... Odpowiedz Link Zgłoś
yossarian18 Re: i Giertych Maciej pod sąd za popieranie komun 26.01.05, 18:18 Jak już tak chętnie mówicie o prof. Giertychu i Benderze to nie zapomnicjie dodać, że H. Suchocka była posłanką na Sejm w latach 1980-85, a Radzie Konsultacyjnej przy Jaruzelu zasiadał także prof. K. Skubiszewski i mec W. Siła- Nowicki. To też "kolaboranci komuny"?? Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: i Giertych Maciej pod sąd za popieranie komun 26.01.05, 23:00 a co dopiero mówić o prof Geremku i Kuroniu którzy należeli do PZPR w latach 50tych za czasów Bieruta czy noblistce Szymborskiej która pisała wiersze pochwalne na cześć Stalina...co powiedzieć o rodzinie Michnika Adama którego brat był sędzią który skazał na śmierć gen AK Fieldorfa Nila jego matka zakłamywała historię Polski w swych podręcznikach a ojciec był agentem NKWD... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Suchocka to powinna siedziec za bezprawnie IP: *.range81-156.btcentralplus.com 29.01.05, 01:54 wprowadzony KONKORDAT - to po pierwsze. Zreszta, baba bardzo nieciekawa... Odpowiedz Link Zgłoś
yossarian18 Re: Zbrodnie komuny przed Europ.Trybunału Praw Cz 25.01.05, 18:29 Zapomniałem napisać, że Allende dostał kałacha w prezencie od samego Fidela (kiedyż to bydlę w końcu zdechnie i pozwoli odetchnąć Kubańczykom???). A o Norymbergę dla komunistów postulował jeden z nielicznych Autorytetów śp. o. Józef Maria Bocheński. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: Księżakatoliccy oskarżeni o ludobójstwo IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 27.01.05, 15:51 RUANDA : Rząd tego kraju oskarża Watykan o ukrycie 50 duchownych, którzy splamili się udziałem w ludobójstwach w 1994 roku. Zarzucił, że znaleźli oni schronienie na terytorium państwa watykańskiego lub w klasztorach Francji, Włoszech i Belgii. Podał o tym 16 V dziennik "Corriere della Sera". www.republika.pl/antinazi2/maj.htm Jednego z nich odnaleziono w zapyziałej parafii pod Watykanem i aktualnie przygotowywany jest jemu proces przez MTS. Inny ksiądz katolicki odpowiada przed Trybunałem MTS za udział w zbrodniach ludobójstwa w Chile ;o((. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nor Norymberga? IP: 142.94.86.* 27.01.05, 16:06 Przeciez proces w Norymberdze byl farsa. Wspoltowarzysze mordercow polskich jencow (Katyn...) byli tam prokuratorami. Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja A kto tym krajem rządzi? 27.01.05, 17:56 wierzysz tym bandydtom z junty wojskowiej którzy doprowadzili do jatki? Odpowiedz Link Zgłoś
neceser Ruanda jest super katolicka i suepr mordercza 27.01.05, 19:08 katole mordowali katolikow. co ty na to , oszolomie ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: A kto tym krajem rządzi? IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 27.01.05, 21:35 Pisałem na ten temat wskazując konkretne źródła zniewolenia 3RP. Taktycznie po raz n-ty schowałeś się chroniąc "wartiości" pod ścierką ;( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Mowisz o JUNCIE WOJSKOWEJ JARUZELSKIEGO? IP: *.range81-156.btcentralplus.com 29.01.05, 01:56 I wspierajacych ja bydlakach pokroju Macieja Giertycha? To slusznie mowisz! Odpowiedz Link Zgłoś
neceser Sluchaj Papieza, oszolom i spolka z O.O. 27.01.05, 19:06 Świat PAP, JP /2005-01-27 15:38:00 Przesłanie papieża: Nie wolno przejść obojętnie wobec szoah Nie wolno nikomu przejść obojętnie wobec tragedii szoah - napisał papież Jan Paweł II w przesłaniu do uczestników uroczystości w 60. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau odczytanym przez nuncjusza apostolskiego arcybiskupa Józefa Kowalczyka. R E K L A M A czytaj dalej "Jeżeli bowiem wspominamy dramat ofiar, to nie po to, aby rozdzierać bolesne rany, budzić uczucia nienawiści i chęć odwetu, ale po to, aby oddać hołd ofiarom, dać wyraz historycznej prawdzie, a zwłaszcza by wszyscy uświadomili sobie, że tamte mroczne dzieje winny być dla współczesnych wezwaniem do odpowiedzialności za kształt naszej historii" - podkreślił papież. Ojciec Święty wezwał, aby "nigdy więcej, w żadnym zakątku ziemi nie powtórzyło się to, czego doświadczyli ludzie, których opłakujemy od 60 lat". Jan Paweł II podkreślił, że nie wolno nikomu przejść obojętnie wobec tragedii szoah. "Ta próba planowego wyniszczenia całego narodu kładzie się cieniem na Europie i całym świecie; jest zbrodnią, która na zawsze splamiła historię ludzkości" - głosi przesłanie papieskie. Ojciec Święty zaapelował, aby KL Auschwitz był dziś i w przyszłości przynajmniej przestrogą, gdyż - jak zaznaczył - "nie można ulegać ideologiom, które usprawiedliwiają możliwość deptania godności człowieka odmiennością jego rasy, koloru skóry, języka czy religii". Podkreślił jednocześnie, że kieruje ten apel do wszystkich, a "zwłaszcza do tych, którzy w imię religii uciekają się do przemocy i terroru". Według papieża, nie można przy tej okazji nie wrócić pamięcią do dramatu, jaki rozegrał się w tym miejscu jako "tragiczny owoc programowej nienawiści". Zaznaczył też, że w tych dniach trzeba wspominać wielomilionową rzeszę tych, którzy "niewinnie znosili nieludzkie cierpienia i zostali unicestwieni w komorach gazowych i krematoriach". Nawiązując do swojej pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku i pobytu na terenie obozu Auschwitz-Birkenau, Ojciec Święty przypomniał, że zatrzymał się wtedy przy tablicy upamiętniającej polskie ofiary niemieckich nazistów. Papież powiedział wówczas przy niej, że doświadczenie Oświęcimia to "jeszcze jeden etap wiekowych zmagań tego narodu, mojego narodu, o podstawowe swoje prawa wśród narodów Europy". Podkreślił wtedy, że wypowiedzenie tej prawdy było "wołaniem o dziejową sprawiedliwość dla narodu, który poniósł tyle ofiar dla uwolnienia naszego kontynentu od zgubnej ideologii nazistowskiej, a został zaprzedany w niewolę innej wyniszczającej ideologii - sowieckiego komunizmu". Jan Paweł II napisał, że dziś powraca do tych słów, aby - w niczym nie zaprzeczając - dziękować Bogu, że dzięki wytrwałemu wysiłkowi rodaków, Polska znalazła właściwe miejsce na mapie Europy. "Oby ten historyczny fakt owocował wzajemnym ubogaceniem duchowym wszystkich Europejczyków" - zaapelował papież. W ocenie Ojca Świętego oświęcimskie świadectwo nie może zostać zapomniane. "Ono musi nieustannie budzić sumienia, gasić spory, przyzywać do pokoju. Wydaje się, że taki jest najgłębszy sens obchodzenia tej rocznicy." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: JP2 IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 27.01.05, 21:38 "pisząc" te swoje telegramy, odezwy czy encykliki ani razu nie odezwał się na temat udziału Piusa XII w tej hatakombie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: Oczywiście, zachować się tylko po katolicku IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 27.01.05, 22:51 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=19951862 Nie od dziś wiadomo, że Watykan jest agendą doskonale rozumiejącą się z włoską mafią. Wszystko to oczywiście w imię Boga - bez względu, co ktoś pod tym pojęciem rozumie. Wszelkie wątpliwości w tej mierze wartio zacząć rozważać na zasadzie Annuario pontifico in spiritualibus. Nieomylność papieża Alkeksandra VI może być jerdną z tych światłości bezsensownego poświęcenia dla czynienia dobrego ;(( Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: Oczywiście, zachować się tylko po katolicku 28.01.05, 20:25 nie patrz na papiestwo współczense przez pryzmat jednego niegodnego tej godnosci człowieka w dalekiej przeszłosci Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: Oczywiście, zachować się tylko po katolicku IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 28.01.05, 21:17 Jednego niegodnego??? To sięgnij do godnego Bonifacego VII (1294-1303). Jako następnego możesz wziąć na warsztat Kalista III (1455-1458). Tak więc na samym wstępie masz trójce ":godnych" papiestwa. Niestety, historia tych "godnych" papiestwa jest znacznie bogatsza. Pirat na tronie papieskim też dodaje smaczku tej "godności" :)) Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: Oczywiście, zachować się tylko po katolicku 28.01.05, 23:03 dobrych papiezy byo znacznie więcej nż tych złych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: Oczywiście, zachować się tylko po katolicku IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 29.01.05, 01:45 A którzy to byli z nich tacy dobrzy i ilu z nich nie podpadało by pod dzisiejszy MTS ??? Odpowiedz Link Zgłoś