jerzy55 11.03.05, 19:39 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kozaczek3 Pisałem o tym dwa dni temu w komentarzu!!! 11.03.05, 19:55 Podobna historia jest z rejestracją Unii Lewicy. Przedstawiciele Młodzieży Wszyechpolskiej złożyli wniosek o rejestrację partii Unia Lewicy. Unitom została nazwa "Unia Lewicy III RP" Bubel do dzieła oni jeszcze nie złożyli wniosku w sądzie. Amen. Odpowiedz Link Zgłoś
baby1 Pozostaje Frasyniukowi nazwać nową partię: 11.03.05, 20:22 "Partia Demokratyczna, wcześniej UW, dawniej UD..." Odpowiedz Link Zgłoś
sceptyk9 W Polsce jest zarejestrowana Partia Demokratyczna! 11.03.05, 20:45 Panowie kłocą się o pierdoły a zapominają o meritum. W języku polskim nazwa "partia" i "stronnictwo" to idiomy, z tym, że słowo "stronnictwo" wywodzi się z polskiej kultury politycznej (por. Stronnictwo Patriotyczne, Stronnictwo Zachowawcze, Stronnictwo Ludowe) a słowo "partia" ma czysto marksistowski i konfrontacyjny charakter, wywodzi się z języka komunistycznego, narodowo- socjalitycznego i faszystowskiego, bo te formacje zaczęły używać tego określenia dla odróżnienia się od "burżuazyjnych" ugrupowń politycznych. Moim zdaniem, jako prawnika, w Polsce funkcjonuje już Stronnictwo Demokratyczne, jako synonim "Partia Demokratyczna" i Sąd Rejestrowy będzie miał nie lada problem jak wyjść z tej pułapki. Chyba, ze uzna, że "partia" i "stronnictwo" określa zupełnie inne formy organizacyjne! Zresztą ciekawy jestem opinii Panów profesorów: Miodka, Bralczyka, czy Pisarka, bo pewnie do ich opinii trzeba się będzie odwołać! Zatem Panów Frasyniuka, Hausnera, Bubla, itp. czeka niełatwa droga......:-)))) Odpowiedz Link Zgłoś
demokrata7 Re: W Polsce jest zarejestrowana Partia Demokraty 11.03.05, 21:09 To faktycznie problem. Jakoś do tej pory chyba nikt nie pomyślał tymi kategoriami! Ale teraz układają mi się puzzle! To dlatego Frasyniuk z Hausnerem tak gonili za Arendarskim! Chodziło im pewnie o nazwę! A ten im zrobił kuku i zawiązał porozumienie z Religą, Steihofem i UPR! Hi, hi, hi! Odpowiedz Link Zgłoś
shawman Re: W Polsce jest zarejestrowana Partia Demokraty 12.03.05, 00:27 > a słowo "partia" ma czysto marksistowski i > konfrontacyjny charakter, wywodzi się z języka komunistycznego, narodowo- > socjalitycznego i faszystowskiego, bo te formacje zaczęły używać tego > określenia dla odróżnienia się od "burżuazyjnych" ugrupowń politycznych. ?!?! Czyś ty oszalał?! Jedna z najstarszych polskich partii politycznych nosiła nazwę Polska PARTIA Socjalistyczna i nie miała nic wspólnego z faszyzmem czy komunizmem! Tymczasem partia komunistyczna nazywała się w sposób zupełnie odmienny: Socjaldemokracja Królestwa Polskiego i Litwy. Tworzysz jakąś dziwaczną teorię, która nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości. Jeśli nie masz wiedzy w jakimś temacie, to może najpierw poczytaj, zanim zaczniesz odgrywać eksperta! Odpowiedz Link Zgłoś
demokrata7 Re: W Polsce jest zarejestrowana Partia Demokraty 12.03.05, 07:54 "Czyś ty oszalał?! Jedna z najstarszych polskich partii politycznych nosiła nazw ę Polska PARTIA Socjalistyczna i nie miała nic wspólnego z faszyzmem czy komunizmem! Tymczasem partia komunistyczna nazywała się w sposób zupełnie odmienny: Socjaldemokracja Królestwa Polskiego i Litwy. Tworzysz jakąś dziwaczną teorię, która nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości. Jeśli nie masz wiedzy w jakimś temacie, to może najpierw poczytaj, zanim zaczniesz odgrywać eksperta!" - koniec cytatu Ależ oczywiście zgadadzam się z Tobą! Polska Partia Socjalistyczna jak najbardziej jest jedną z najstarszych partii politycznych! Oczywistym jest również, że PPS była partią "Socjalistyczną", a więc mającą swoje korzenie "marksowskie" (nie "marksistowskie", to podkreślam - znajacy problem wiedzą o co chodzi!) Była zatem partią lewicową. Sam Marszałek, powiedział słynne zdanie, że wysiadł z socjalizmu na "przystanku Niepodległość". Szanuję PPS Piłudskiego jako partię "patriotyczną", ale dalej twierdzę, że słowo "partia" na określenie stronnictwa politycznego przyjmowały grupy odwołujace się do ideologii lewicowych, komunistycznych i faszystowskich. Jesli idzie o SDKPiL to ta komunistyczno-internacjonalistyczna banda nie miała w nazwie ani "stronnictwo" ani "partia", więc nie ma o czym dyskutować! Nie zaprzeczysz, że w języku polskim słowo "partia" i słowo "stronnictwo" to synonimy określające ugrupowanie polityczne i sąd będzie miał problem! PS. W 1937 roku, kiedy piłsudczycy z bliskim przyjacielem Marszałka senatorem Michałowiczem tworzyli swoją formację nie nazwali ją Partią Demokratyczną, tylko Stronnictwem Demokratycznym! Odpowiedz Link Zgłoś
synziemi Re: W Polsce jest zarejestrowana Partia Demokraty 12.03.05, 01:46 sceptyk9 napisał: > a słowo "partia" ma czysto marksistowski i > konfrontacyjny charakter, wywodzi się z języka komunistycznego, narodowo- > socjalitycznego i faszystowskiego, bo te formacje zaczęły używać tego > określenia dla odróżnienia się od "burżuazyjnych" ugrupowń politycznych. Nonsens. Polska Partia Socjalistyczna, z ktorej wywodzil sie m.in. Pilsudski, nie miala "stronnictwa" w nazwie. > w Polsce funkcjonuje już Stronnictwo Demokratyczne, > jako synonim "Partia Demokratyczna" i Sąd Rejestrowy będzie miał nie lada > problem jak wyjść z tej pułapki. Kolejny nonsens. Z doswiadczenia wiadomo, ze nawet dodanie "RP" na koncu wystarcza do rejestracji tej samej nazwy. "Stronnictwo" i "partia" od strony prawnej sa wystarczajaco inne dla rejestracji. Moim zdaniem racja jest po stronie Hausnera i Frasyniuka a ci inni po prostu probuja zaklucic proces ksztaltowania sceny politycznej. Odpowiedz Link Zgłoś
sceptyk9 W Polsce jest już PD pod nazwą SD! www.sd.org.pl 11.03.05, 20:41 Panowie kłocą się o pierdoły a zapominają o meritum. W języku polskim nazwa "partia" i "stronnictwo" to idiomy, z tym, że słowo "stronnictwo" wywodzi się z polskiej kultury politycznej (por. Stronnictwo Patriotyczne, Stronnictwo Zachowawcze, Stronnictwo Ludowe) a słowo "partia" ma czysto marksistowski i konfrontacyjny charakter, wywodzi się z języka komunistycznego, narodowo- socjalitycznego i faszystowskiego, bo te formacje zaczęły używać tego określenia dla odróżnienia się od "burżuazyjnych" ugrupowń politycznych. Moim zdaniem, jako prawnika, w Polsce funkcjonuje już Stronnictwo Demokratyczne, jako synonim "Partia Demokratyczna" i Sąd Rejestrowy będzie miał nie lada problem jak wyjść z tej pułapki. Chyba, ze uzna, że "partia" i "stronnictwo" określa zupełnie inne formy organizacyjne! Zresztą ciekawy jestem opinii Panów profesorów: Miodka, Bralczyka, czy Pisarka, bo pewnie do ich opinii trzeba się będzie odwołać! Zatem Panów Frasyniuka, Hausnera, Bubla, itp. czeka niełatwa droga......:-)))) Odpowiedz Link Zgłoś
robertw18 FRASYNIUK PLECAMI DO UW - DEMOKRATA? 11.03.05, 20:14 Nie narzekał na program UW, frakcje z nim nie wojowały, nie pytał się członków UW, a któregoś dnia oznajmił, że tworzy nową partię z Hausnerem itp. Teraz karierowicze pędem za nim, a pozostali z UW pewnie jak barany też. Taka polska inteligencja, którą kiedyś zauroczył Wałęsa, a teraz Frasyniuk. Miano demokraty nie należy mu się. Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
shawman Re: FRASYNIUK PLECAMI DO UW - DEMOKRATA? 12.03.05, 00:30 Plecami do UW? Mylisz się. Negocjacjami z Hausnerem i Steinhoffem zajmował się Frasyniuk z upoważnienia Zarządu Krajowego Unii Wolności - zresztą nic dziwnego, w końcu jest przewodniczącym tej partii. Nie mówię, że cieszę się z obecności Hausnera w nowo powstającej formacji, ale nie można powiedzieć, iż Frasyniuk dokonał tutaj jakiegoś przekrętu. Odpowiedz Link Zgłoś
doradca1 Re: Co za problem? 11.03.05, 21:31 Myśle, że już gdzieś jest taki wniosek złożony....pozostaje im Pederalicja:) bo czymś takim nie słyszałem:) Odpowiedz Link Zgłoś
dupencja2 To moze DuPencja 12.03.05, 01:28 Lepiej - DuPencja - zgrabne i łatwo zapamiętać Odpowiedz Link Zgłoś
dolenicz Proponuje dla partii Frasyniuka i Hausnera nazwe 11.03.05, 20:41 ...Polska Zjednoczona Partia Demokratyczna. Odpowiedz Link Zgłoś
aniaczepiel PD ! ! ! 11.03.05, 21:05 PARTIA DEMOKRATYCZNA ma być TĄ PARTIĄ DEMOKRATYCZNĄ a nie załogą POSTWSZECHPOLAKÓW!!! Odpowiedz Link Zgłoś
konread Re: PD ! ! ! 12.03.05, 07:56 A co wspólnego wogle mają z demokracją Wszechpolacy i Bubel? Tego drugiego rozumiem bo pewnie leczy kompleksy, wyskakując jak bublowaty królik z kapelusza przed każdymi wyborami;-) Odpowiedz Link Zgłoś
battosai [...] 11.03.05, 21:25 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
pan.nikt KTO PIERWSZY TEN LEPSZY I tyle. 11.03.05, 21:46 KTO PIERWSZY TEN LEPSZY I tyle. Kiedyś mówiono do dziewczyn: "nie pokazuj całej dupy przed ślubem, bo co pokażesz po." Taki własnie błąd zrobił Frasyniuk i jego formacja. A swoją droga, jaka będzie skuteczność tej formacji, jeżeli nawet nazwy nie potrafi zarejestrować?? Odpowiedz Link Zgłoś
synziemi Re: KTO PIERWSZY TEN LEPSZY I tyle. 12.03.05, 01:51 pan.nikt napisał: > KTO PIERWSZY TEN LEPSZY I tyle. > > Kiedyś mówiono do dziewczyn: "nie pokazuj całej dupy przed ślubem, bo co > pokażesz po." To powiedzenie nie ma sensu. Bo przeciez jak pokaze po slubie to co to zmieni? I jak pokaze po slubie to co pokaze pozniej? Zreszta wiekszosc "madrosci ludowych" madrosc ma tylko w nazwie... Odpowiedz Link Zgłoś
chilum Re: KTO PIERWSZY TEN LEPSZY I tyle. 12.03.05, 13:09 > Taki własnie błąd zrobił Frasyniuk i jego formacja. > A swoją droga, jaka będzie skuteczność tej formacji, jeżeli nawet nazwy nie > potrafi zarejestrować?? Bo nazwa najistotniejsza,prawda?? A to,że nie zarejestrowane jako pierwsze,to żaden argument na skuteczność. IMO debilny pomysł z wyprzedzaniem rejestracji pokazła tylko jakimi kategoriami myślą "prekursorzy". Odpowiedz Link Zgłoś
blondynka_wawa Kilka rad do chcacych zakladac partie 11.03.05, 22:02 1. w scislej tajemnicy przed ogulem wymyslam nazwe partii 2. sprawdzam czy domena internetowa mojej partii jest jeszcze wolna, jezeli nie to zmieniam nazwe 3. jezeli wymarzona nazwa partii zgadza sie z domena internetowa to biore sie za rejestrowanie partii 4. jezeli partia zostala zarejestrowana to reserwuje wszystkie domeny internetowe ktore kojarza sie z nazwa partii i sa jeszcze wolne, takze koncowki .de .fr .ru itd 5. dopiero teraz daje do wiadomosci publicznej ze powstala nowa partia nie jaka ja glupia jestem glupsza od wicepremiera i innych Odpowiedz Link Zgłoś
enedue2 Re: Czyja nazwa Partii Demokratycznej? 11.03.05, 22:05 Tych , którzy pierwsi złożyli wniosek o rejestrację! Kierowca tzw barbarzyńca, który pobił posła Stryjewskiego musi wymyślić nową nazwę np. Partia Ludzi Nidemokratycznie Zakręconych :)) PLNZ. lub Partia Ludzi Miłujących Demokratycznie PLMD Odpowiedz Link Zgłoś
shawman Re: Czyja nazwa Partii Demokratycznej? 12.03.05, 00:34 Posła Stryjewskiego - jak ktoś nie wie, to ten co protestował przeciwko pomarańczom w Sejmie - gdyby ktoś stuknął parę razy w łeb, to może by oprzytomniał. :P A czyja nazwa? Jasne, że tych którzy dokonają pierwsi rejestracji - tylko wbrew temu, co piszą portale internetowe, wszechpolacy jeszcze formalności nie dopełnili. Jak na razie złożyli tylko wniosek, który może zostać odrzucony - to się już zdarzało. Inna sprawa, iż wojowanie z przeciwnikami politycznymi za pomocą kradzieży nazwy jest mało eleganckie. Świadczy też o pewnej bezradności - nie mamy argumentów, to podłożymy im świnię. Odpowiedz Link Zgłoś
pan.nikt Re: Czyja nazwa Partii Demokratycznej? 12.03.05, 00:38 iż wojowanie z przeciwnikami politycznymi za > pomocą kradzieży nazwy jest mało eleganckie SORRY, a gdzie logika?? Jak można ukraść, coś czego NIE MA??? Przecież partii o nazwie PARTIA DEMOKRATYCZNA W POLSCE NIE MA (tzn ponoć od wczoraj jakaś jest, ale ona nie skarzy się, że jej ktos coś ukradł) Odpowiedz Link Zgłoś
nowymail Partia Demokratyczna 12.03.05, 00:48 Mazowiecki z Frasyniukiem powołali do życia nową kanapę aby przy pomocy Belki i Hausnera bronić osiągnięć rządu Leszka Millera i posła Pęczaka przed Kaczyńskim i Rokitą. Niezłe jaja. Odpowiedz Link Zgłoś
kap0 Re: Partia Demokratyczna 12.03.05, 01:55 kluca sie o nazwe a czy te jelopy frasyniuki,hausnery, mazowieckie,walesy i inni nie moga zajac sie jakas praca czy im sie zdaje ze oni sa tylko do tego zeby zyc z tego co inni wypracuja jak wszy czy pluskwy Odpowiedz Link Zgłoś
michnik_owski Odpowiednia nazwa 12.03.05, 00:55 Mysle ze panowie mogliby powrocic do pierwotnej nazwy PZPR i problem bedzie rozwiazany Odpowiedz Link Zgłoś
kap0 Re: Odpowiednia nazwa 12.03.05, 01:59 dobra bylaby tez nazwa partia okraglego stolu i tak wszyscy wiedza o co chodzi Odpowiedz Link Zgłoś
silesius.monachijski apel o poparcie (obojetnie czego) w polsce michnik 12.03.05, 00:57 glos wolnej polski do rodakow: www.wprost.pl/ar/?O=74217&C=57 Odpowiedz Link Zgłoś
frank_drebin Jak znam zycie poslali Mazowieckiego zeby 12.03.05, 00:59 zarejestrowal partie. Z jego lotnoscia dojdzie do tak w nastepnej pieciolatce stad klopoty przemalowanej mumii wolnosci ;) Odpowiedz Link Zgłoś
legionista999 Partia Dupków RP 12.03.05, 01:03 Tak powinna brzmieć nowa nazwa. I jeszcze Mazowieckiego wzieli z trumny:( po co?? niech On sie juz schowa Odpowiedz Link Zgłoś
ezpa7z9 Cały nasz misterny plan poszedł w p....u 12.03.05, 01:10 I w p...du rzekł Siara w Killerów dwóch.Wszechpolacy z Bublem was przeje...i.Bóg tak chciał ,chociaż wyście ,,mumici''hauznerowscy tak nie chcieli.Daliscie d..y na własne życzenie. Odpowiedz Link Zgłoś
ppppp7 Ręce (i nie tylko) opadają 12.03.05, 01:32 Jak mam głosować na partię, której założyciele nawet zarejestrować się nie potrafią?! Odpowiedz Link Zgłoś
t324911 Re: Ręce (i nie tylko) opadają 12.03.05, 03:48 I na dodatek pierwsze co stara sie zrobic to tak nagiac prawo zeby bylo po jej stronie . Niech sie nazwa "Demokratyczna Partia Upadlych Towarzyszy ". Odpowiedz Link Zgłoś
andreazal Partia Demokratyczna? Niech sie wobec tego 12.03.05, 02:45 nazwą Partia NIE-DEMOKRATYCZNA. Takie zaklęcia w nazwie to niby po co kiedy ludzie pachną naftaliną i wszystko o nich wiadomo. Frasyniuk - biznesmen nie wie, że przed założeniem firmy należy sprawdzić oryginalnosć nazwy? Polityka uprawiana w pluszowych lożach... Odpowiedz Link Zgłoś
mirmat1 To partia Roosevelta - tego od Jalty 12.03.05, 03:19 I zgodnie z tradycja konformizmu lize zadki lewakom Odpowiedz Link Zgłoś
dolenicz Polska Zjednoczona Partia Demokratyczna 12.03.05, 06:19 W tej sytuacji panowie Frasyniuk i Hausner najlepiej bedzie nawiazac do sojej wlasnej tradycji (PZPR). Bo i tak nic lepszego sie nie nie znajdzie. Odpowiedz Link Zgłoś
cocolinko Brawo Młodzież Wszechpolska!!!!!!!! 12.03.05, 07:32 Chociaż normalnie jestem przeciwnikiem tych oszołomów z Rydzykjugend, ale jeszcze bardziej bym jaja ukręcił komunistom PeDerastom frasynikom i hausnerom!!! BRAWO GAMONIE WSZECHPOLSKIE!!!! TAK TRZYMAĆ!!!!! I NIE PODDAWAĆ SIĘ!! Odpowiedz Link Zgłoś