Dodaj do ulubionych

Czyja nazwa Partii Demokratycznej?

11.03.05, 19:39
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • kozaczek3 Pisałem o tym dwa dni temu w komentarzu!!! 11.03.05, 19:55
      Podobna historia jest z rejestracją Unii Lewicy.
      Przedstawiciele Młodzieży Wszyechpolskiej złożyli wniosek o rejestrację partii
      Unia Lewicy.
      Unitom została nazwa "Unia Lewicy III RP"
      Bubel do dzieła oni jeszcze nie złożyli wniosku w sądzie.
      Amen.
      • baby1 Pozostaje Frasyniukowi nazwać nową partię: 11.03.05, 20:22
        "Partia Demokratyczna, wcześniej UW, dawniej UD..."
        • twprezydent Geremek i Hausner znów w jednej partii! PZPR-bis 11.03.05, 20:29
          • sceptyk9 W Polsce jest zarejestrowana Partia Demokratyczna! 11.03.05, 20:45
            Panowie kłocą się o pierdoły a zapominają o meritum. W języku polskim
            nazwa "partia" i "stronnictwo" to idiomy, z tym, że słowo "stronnictwo" wywodzi
            się z polskiej kultury politycznej (por. Stronnictwo Patriotyczne, Stronnictwo
            Zachowawcze, Stronnictwo Ludowe) a słowo "partia" ma czysto marksistowski i
            konfrontacyjny charakter, wywodzi się z języka komunistycznego, narodowo-
            socjalitycznego i faszystowskiego, bo te formacje zaczęły używać tego
            określenia dla odróżnienia się od "burżuazyjnych" ugrupowń politycznych. Moim
            zdaniem, jako prawnika, w Polsce funkcjonuje już Stronnictwo Demokratyczne,
            jako synonim "Partia Demokratyczna" i Sąd Rejestrowy będzie miał nie lada
            problem jak wyjść z tej pułapki. Chyba, ze uzna, że "partia" i "stronnictwo"
            określa zupełnie inne formy organizacyjne! Zresztą ciekawy jestem opinii Panów
            profesorów: Miodka, Bralczyka, czy Pisarka, bo pewnie do ich opinii trzeba się
            będzie odwołać!
            Zatem Panów Frasyniuka, Hausnera, Bubla, itp. czeka niełatwa droga......:-))))

            • demokrata7 Re: W Polsce jest zarejestrowana Partia Demokraty 11.03.05, 21:09
              To faktycznie problem. Jakoś do tej pory chyba nikt nie pomyślał tymi
              kategoriami! Ale teraz układają mi się puzzle! To dlatego Frasyniuk z Hausnerem
              tak gonili za Arendarskim! Chodziło im pewnie o nazwę! A ten im zrobił kuku i
              zawiązał porozumienie z Religą, Steihofem i UPR! Hi, hi, hi!
            • shawman Re: W Polsce jest zarejestrowana Partia Demokraty 12.03.05, 00:27
              > a słowo "partia" ma czysto marksistowski i
              > konfrontacyjny charakter, wywodzi się z języka komunistycznego, narodowo-
              > socjalitycznego i faszystowskiego, bo te formacje zaczęły używać tego
              > określenia dla odróżnienia się od "burżuazyjnych" ugrupowń politycznych.

              ?!?!

              Czyś ty oszalał?! Jedna z najstarszych polskich partii politycznych nosiła nazwę
              Polska PARTIA Socjalistyczna i nie miała nic wspólnego z faszyzmem czy
              komunizmem! Tymczasem partia komunistyczna nazywała się w sposób zupełnie
              odmienny: Socjaldemokracja Królestwa Polskiego i Litwy. Tworzysz jakąś dziwaczną
              teorię, która nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości. Jeśli nie masz wiedzy w
              jakimś temacie, to może najpierw poczytaj, zanim zaczniesz odgrywać eksperta!
              • demokrata7 Re: W Polsce jest zarejestrowana Partia Demokraty 12.03.05, 07:54
                "Czyś ty oszalał?! Jedna z najstarszych polskich partii politycznych nosiła nazw
                ę Polska PARTIA Socjalistyczna i nie miała nic wspólnego z faszyzmem czy
                komunizmem! Tymczasem partia komunistyczna nazywała się w sposób zupełnie
                odmienny: Socjaldemokracja Królestwa Polskiego i Litwy. Tworzysz jakąś
                dziwaczną teorię, która nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości. Jeśli nie
                masz wiedzy w jakimś temacie, to może najpierw poczytaj, zanim zaczniesz
                odgrywać eksperta!" - koniec cytatu

                Ależ oczywiście zgadadzam się z Tobą! Polska Partia Socjalistyczna jak
                najbardziej jest jedną z najstarszych partii politycznych! Oczywistym jest
                również, że PPS była partią "Socjalistyczną", a więc mającą swoje
                korzenie "marksowskie" (nie "marksistowskie", to podkreślam - znajacy problem
                wiedzą o co chodzi!) Była zatem partią lewicową. Sam Marszałek, powiedział
                słynne zdanie, że wysiadł z socjalizmu na "przystanku Niepodległość". Szanuję
                PPS Piłudskiego jako partię "patriotyczną", ale dalej twierdzę, że
                słowo "partia" na określenie stronnictwa politycznego przyjmowały grupy
                odwołujace się do ideologii lewicowych, komunistycznych i faszystowskich. Jesli
                idzie o SDKPiL to ta komunistyczno-internacjonalistyczna banda nie miała w
                nazwie ani "stronnictwo" ani "partia", więc nie ma o czym dyskutować! Nie
                zaprzeczysz, że w języku polskim słowo "partia" i słowo "stronnictwo" to
                synonimy określające ugrupowanie polityczne i sąd będzie miał problem!

                PS. W 1937 roku, kiedy piłsudczycy z bliskim przyjacielem Marszałka senatorem
                Michałowiczem tworzyli swoją formację nie nazwali ją Partią Demokratyczną,
                tylko Stronnictwem Demokratycznym!
            • synziemi Re: W Polsce jest zarejestrowana Partia Demokraty 12.03.05, 01:46
              sceptyk9 napisał:

              > a słowo "partia" ma czysto marksistowski i
              > konfrontacyjny charakter, wywodzi się z języka komunistycznego, narodowo-
              > socjalitycznego i faszystowskiego, bo te formacje zaczęły używać tego
              > określenia dla odróżnienia się od "burżuazyjnych" ugrupowń politycznych.

              Nonsens. Polska Partia Socjalistyczna, z ktorej wywodzil sie m.in. Pilsudski, nie miala "stronnictwa" w nazwie.

              > w Polsce funkcjonuje już Stronnictwo Demokratyczne,
              > jako synonim "Partia Demokratyczna" i Sąd Rejestrowy będzie miał nie lada
              > problem jak wyjść z tej pułapki.

              Kolejny nonsens. Z doswiadczenia wiadomo, ze nawet dodanie "RP" na koncu wystarcza do rejestracji tej samej nazwy. "Stronnictwo" i "partia" od strony prawnej sa wystarczajaco inne dla rejestracji.

              Moim zdaniem racja jest po stronie Hausnera i Frasyniuka a ci inni po prostu probuja zaklucic proces ksztaltowania sceny politycznej.
        • sceptyk9 W Polsce jest już PD pod nazwą SD! www.sd.org.pl 11.03.05, 20:41
          Panowie kłocą się o pierdoły a zapominają o meritum. W języku polskim
          nazwa "partia" i "stronnictwo" to idiomy, z tym, że słowo "stronnictwo" wywodzi
          się z polskiej kultury politycznej (por. Stronnictwo Patriotyczne, Stronnictwo
          Zachowawcze, Stronnictwo Ludowe) a słowo "partia" ma czysto marksistowski i
          konfrontacyjny charakter, wywodzi się z języka komunistycznego, narodowo-
          socjalitycznego i faszystowskiego, bo te formacje zaczęły używać tego
          określenia dla odróżnienia się od "burżuazyjnych" ugrupowń politycznych. Moim
          zdaniem, jako prawnika, w Polsce funkcjonuje już Stronnictwo Demokratyczne,
          jako synonim "Partia Demokratyczna" i Sąd Rejestrowy będzie miał nie lada
          problem jak wyjść z tej pułapki. Chyba, ze uzna, że "partia" i "stronnictwo"
          określa zupełnie inne formy organizacyjne! Zresztą ciekawy jestem opinii Panów
          profesorów: Miodka, Bralczyka, czy Pisarka, bo pewnie do ich opinii trzeba się
          będzie odwołać!
          Zatem Panów Frasyniuka, Hausnera, Bubla, itp. czeka niełatwa droga......:-))))
    • robertw18 FRASYNIUK PLECAMI DO UW - DEMOKRATA? 11.03.05, 20:14
      Nie narzekał na program UW, frakcje z nim nie wojowały, nie pytał się członków
      UW, a któregoś dnia oznajmił, że tworzy nową partię z Hausnerem itp.
      Teraz karierowicze pędem za nim, a pozostali z UW pewnie jak barany też. Taka
      polska inteligencja, którą kiedyś zauroczył Wałęsa, a teraz Frasyniuk.
      Miano demokraty nie należy mu się.
      Pozdr.
      • shawman Re: FRASYNIUK PLECAMI DO UW - DEMOKRATA? 12.03.05, 00:30
        Plecami do UW? Mylisz się. Negocjacjami z Hausnerem i Steinhoffem zajmował się
        Frasyniuk z upoważnienia Zarządu Krajowego Unii Wolności - zresztą nic dziwnego,
        w końcu jest przewodniczącym tej partii. Nie mówię, że cieszę się z obecności
        Hausnera w nowo powstającej formacji, ale nie można powiedzieć, iż Frasyniuk
        dokonał tutaj jakiegoś przekrętu.
    • basia.basia Co za problem? 11.03.05, 20:22

      Niech się nazwą PeDecja i już:)
      • doradca1 Re: Co za problem? 11.03.05, 21:31
        Myśle, że już gdzieś jest taki wniosek złożony....pozostaje im Pederalicja:) bo
        czymś takim nie słyszałem:)
      • dupencja2 To moze DuPencja 12.03.05, 01:28
        Lepiej - DuPencja - zgrabne i łatwo zapamiętać
    • dolenicz Proponuje dla partii Frasyniuka i Hausnera nazwe 11.03.05, 20:41
      ...Polska Zjednoczona Partia Demokratyczna.
    • aniaczepiel PD ! ! ! 11.03.05, 21:05
      PARTIA DEMOKRATYCZNA ma być TĄ PARTIĄ DEMOKRATYCZNĄ a nie załogą
      POSTWSZECHPOLAKÓW!!!
      • konread Re: PD ! ! ! 12.03.05, 07:56
        A co wspólnego wogle mają z demokracją Wszechpolacy i Bubel? Tego drugiego
        rozumiem bo pewnie leczy kompleksy, wyskakując jak bublowaty królik z kapelusza
        przed każdymi wyborami;-)
    • battosai [...] 11.03.05, 21:25
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • pan.nikt KTO PIERWSZY TEN LEPSZY I tyle. 11.03.05, 21:46
      KTO PIERWSZY TEN LEPSZY I tyle.

      Kiedyś mówiono do dziewczyn: "nie pokazuj całej dupy przed ślubem, bo co
      pokażesz po."

      Taki własnie błąd zrobił Frasyniuk i jego formacja.
      A swoją droga, jaka będzie skuteczność tej formacji, jeżeli nawet nazwy nie
      potrafi zarejestrować??
      • synziemi Re: KTO PIERWSZY TEN LEPSZY I tyle. 12.03.05, 01:51
        pan.nikt napisał:

        > KTO PIERWSZY TEN LEPSZY I tyle.
        >
        > Kiedyś mówiono do dziewczyn: "nie pokazuj całej dupy przed ślubem, bo co
        > pokażesz po."

        To powiedzenie nie ma sensu. Bo przeciez jak pokaze po slubie to co to zmieni? I jak pokaze po slubie to co pokaze pozniej? Zreszta wiekszosc "madrosci ludowych" madrosc ma tylko w nazwie...
      • chilum Re: KTO PIERWSZY TEN LEPSZY I tyle. 12.03.05, 13:09
        > Taki własnie błąd zrobił Frasyniuk i jego formacja.
        > A swoją droga, jaka będzie skuteczność tej formacji, jeżeli nawet nazwy nie
        > potrafi zarejestrować??


        Bo nazwa najistotniejsza,prawda??

        A to,że nie zarejestrowane jako pierwsze,to żaden argument na skuteczność.

        IMO debilny pomysł z wyprzedzaniem rejestracji pokazła tylko jakimi kategoriami myślą "prekursorzy".
    • blondynka_wawa Kilka rad do chcacych zakladac partie 11.03.05, 22:02


      1. w scislej tajemnicy przed ogulem wymyslam nazwe partii
      2. sprawdzam czy domena internetowa mojej partii jest jeszcze wolna, jezeli nie to zmieniam nazwe
      3. jezeli wymarzona nazwa partii zgadza sie z domena internetowa to biore sie za rejestrowanie partii
      4. jezeli partia zostala zarejestrowana to reserwuje wszystkie domeny internetowe ktore kojarza sie z nazwa partii i sa jeszcze wolne, takze koncowki .de .fr .ru itd
      5. dopiero teraz daje do wiadomosci publicznej ze powstala nowa partia

      nie jaka ja glupia jestem glupsza od wicepremiera i innych
    • enedue2 Re: Czyja nazwa Partii Demokratycznej? 11.03.05, 22:05
      Tych , którzy pierwsi złożyli wniosek o rejestrację!
      Kierowca tzw barbarzyńca, który pobił posła Stryjewskiego musi wymyślić nową
      nazwę np. Partia Ludzi Nidemokratycznie Zakręconych :)) PLNZ.
      lub Partia Ludzi Miłujących Demokratycznie PLMD
      • shawman Re: Czyja nazwa Partii Demokratycznej? 12.03.05, 00:34
        Posła Stryjewskiego - jak ktoś nie wie, to ten co protestował przeciwko
        pomarańczom w Sejmie - gdyby ktoś stuknął parę razy w łeb, to może by
        oprzytomniał. :P

        A czyja nazwa? Jasne, że tych którzy dokonają pierwsi rejestracji - tylko wbrew
        temu, co piszą portale internetowe, wszechpolacy jeszcze formalności nie
        dopełnili. Jak na razie złożyli tylko wniosek, który może zostać odrzucony - to
        się już zdarzało. Inna sprawa, iż wojowanie z przeciwnikami politycznymi za
        pomocą kradzieży nazwy jest mało eleganckie. Świadczy też o pewnej bezradności -
        nie mamy argumentów, to podłożymy im świnię.
        • pan.nikt Re: Czyja nazwa Partii Demokratycznej? 12.03.05, 00:38
          iż wojowanie z przeciwnikami politycznymi za
          > pomocą kradzieży nazwy jest mało eleganckie

          SORRY, a gdzie logika??
          Jak można ukraść, coś czego NIE MA???
          Przecież partii o nazwie PARTIA DEMOKRATYCZNA W POLSCE NIE MA (tzn ponoć od
          wczoraj jakaś jest, ale ona nie skarzy się, że jej ktos coś ukradł)
    • nowymail Partia Demokratyczna 12.03.05, 00:48
      Mazowiecki z Frasyniukiem powołali do życia nową kanapę aby przy pomocy Belki i Hausnera bronić osiągnięć rządu Leszka Millera i posła Pęczaka przed Kaczyńskim i Rokitą. Niezłe jaja.
      • kap0 Re: Partia Demokratyczna 12.03.05, 01:55
        kluca sie o nazwe a czy te jelopy frasyniuki,hausnery, mazowieckie,walesy i
        inni nie moga zajac sie jakas praca czy im sie zdaje ze oni sa tylko do tego
        zeby zyc z tego co inni wypracuja jak wszy czy pluskwy
    • michnik_owski Odpowiednia nazwa 12.03.05, 00:55
      Mysle ze panowie mogliby powrocic do pierwotnej nazwy PZPR i problem bedzie
      rozwiazany
      • kap0 Re: Odpowiednia nazwa 12.03.05, 01:59
        dobra bylaby tez nazwa partia okraglego stolu i tak wszyscy wiedza o co chodzi
    • silesius.monachijski apel o poparcie (obojetnie czego) w polsce michnik 12.03.05, 00:57
      glos wolnej polski do rodakow:

      www.wprost.pl/ar/?O=74217&C=57
    • frank_drebin Jak znam zycie poslali Mazowieckiego zeby 12.03.05, 00:59
      zarejestrowal partie. Z jego lotnoscia dojdzie do tak w nastepnej pieciolatce
      stad klopoty przemalowanej mumii wolnosci ;)
    • legionista999 Partia Dupków RP 12.03.05, 01:03
      Tak powinna brzmieć nowa nazwa.
      I jeszcze Mazowieckiego wzieli z trumny:( po co?? niech On sie juz schowa
    • ezpa7z9 Cały nasz misterny plan poszedł w p....u 12.03.05, 01:10
      I w p...du rzekł Siara w Killerów dwóch.Wszechpolacy z Bublem was przeje...i.Bóg
      tak chciał ,chociaż wyście ,,mumici''hauznerowscy tak nie chcieli.Daliscie d..y
      na własne życzenie.
    • ppppp7 Ręce (i nie tylko) opadają 12.03.05, 01:32
      Jak mam głosować na partię, której założyciele nawet zarejestrować się nie
      potrafią?!
      • t324911 Re: Ręce (i nie tylko) opadają 12.03.05, 03:48
        I na dodatek pierwsze co stara sie zrobic to tak nagiac prawo zeby bylo po jej
        stronie . Niech sie nazwa "Demokratyczna Partia Upadlych Towarzyszy ".
    • andreazal Partia Demokratyczna? Niech sie wobec tego 12.03.05, 02:45
      nazwą Partia NIE-DEMOKRATYCZNA. Takie zaklęcia w nazwie to niby po co kiedy
      ludzie pachną naftaliną i wszystko o nich wiadomo. Frasyniuk - biznesmen nie
      wie, że przed założeniem firmy należy sprawdzić oryginalnosć nazwy? Polityka
      uprawiana w pluszowych lożach...
    • mirmat1 To partia Roosevelta - tego od Jalty 12.03.05, 03:19
      I zgodnie z tradycja konformizmu lize zadki lewakom
      • dolenicz Polska Zjednoczona Partia Demokratyczna 12.03.05, 06:19
        W tej sytuacji panowie Frasyniuk i Hausner najlepiej bedzie nawiazac do sojej
        wlasnej tradycji (PZPR).
        Bo i tak nic lepszego sie nie nie znajdzie.
    • cocolinko Brawo Młodzież Wszechpolska!!!!!!!! 12.03.05, 07:32
      Chociaż normalnie jestem przeciwnikiem tych oszołomów z Rydzykjugend, ale
      jeszcze bardziej bym jaja ukręcił komunistom PeDerastom frasynikom i
      hausnerom!!!
      BRAWO GAMONIE WSZECHPOLSKIE!!!! TAK TRZYMAĆ!!!!! I NIE PODDAWAĆ SIĘ!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka