Dodaj do ulubionych

Sprawdźcie swoje poglądy.

18.06.05, 01:19
Pewnie kiedyś było, ale nie szkodzi. Test trochę bardziej na amerykańskie warunki, ale moim zdaniem całkiem miarodajny, operuje dobrymi zmiennymi.
www.politicalcompass.org/
U mnie:
Economic Left/Right: 5.50
Social Libertarian/Authoritarian: -0.77
Obserwuj wątek
    • kropekuk Jestem spolecznie bardziej libertarianski: -1,74 18.06.05, 01:36
      Ekonomicznie podobnie - prawie 5.
      • mmkkll Stosunek do kary śmierci chyba zaważył /nt 18.06.05, 01:44
        • kropekuk Re: Stosunek do kary śmierci chyba zaważył /nt 18.06.05, 01:54
          To samo wyszlo mi i bez testu w sporze z Yossim;)
      • yano75 czyli liberał, ale coś ci blisko do konserw 18.06.05, 02:01
        czyli liberał, ale coś ci blisko do konserw,
        kandydat na prezydenta: Tusk (lub Bochniarz)
        • kropekuk A guzik: sceptyczny TORYS ;) 18.06.05, 02:02

          • yano75 no piszę właśnie że blisko do konserw :-) 18.06.05, 02:13
            No piszę właśnie że blisko do konserw :-) Swoją drogą brytyjscy konserwatywni
            torysi są być może na tyle cywilizowani że bardziej sa podobni do polskich
            liberałów "prawdziwych" niż do polskich liberałów konserwatywnych. Tak czy
            inaczej z twojego rezultatu na politicalcompass wynika że lokujesz się w
            okolicach Donalda Tuska, który wśród polskich liberalnych konserwatystów
            uznawany jest za najbardziej liberalnego a najmniej konserwatywnego.
    • irek.gorczok Re: Sprawdźcie swoje poglądy. 18.06.05, 01:42
      Fajne.
      Economic Left/Right -0.17
      Social Liberatian/Authoritarian - ciut powyżej 1, nie zapisałem
      • yano75 centrysta socjalizująco-konserwujący ;-) 18.06.05, 01:57
        Centrysta z tendencjami do socjalizmu i konserwtyzmu, umiarkowanego PiS,
        łagodnego PSLu, lub Partii Centrum. Twoim kandydatem na Prezydenta jest
        prawdopodobnie Religa, w najgorszym przypadku Kaczyński, w najlepszym - Bochniarz
        • kropekuk Raczej: Narodowy Socjalista :))))))) Umiarkowany;) 18.06.05, 01:59

    • yano75 jesteś liberałem ale blisko ci do konserwatyzmu 18.06.05, 01:51
      To oznacza że jesteś liberałem ale blisko ci do konserwatyzmu. Twoją partią jest
      PO a kandydatem na Prezydenta - D.Tusk.
      • mmkkll Re: jesteś liberałem ale blisko ci do konserwatyz 18.06.05, 02:08
        W kwestii gospodarczej(ale tylko) wolę UPR. PO za bardzo zbliżyła się do opcji chadeckiej, bym ich całkowicie poparł(a i brak Gilowskiej to minus). Rokicie nie ufam, w zbyt wielu był już partiach. Na Tuska pewnie zagłosuję z braku lepszego kandydata.
    • loquin.phd Mój wynik: Benedykt XVI / G. Schröder 18.06.05, 02:19
      Economic Left/Right: -1.75 (raczej lewicowy)
      Social Libertarian/Authoritarian: -1.69 (raczej libertarianin)

      Bez żadnych skrajności.

      Najbliżej mi do Benedykta XVI i Gerharda Schrödera.
      • yano75 centrysta socjaldemokratyczny 18.06.05, 02:29
        owszem najbliżej do Benedykta16 i Shredera - ale i tak daleko
        Wygldasz na centrystę socjaldemokratycznego. Okolice SDPL i być może PD. Twoim
        kandydatem na Prezydenta jest Borowski, ewentualnie Bochniarz lub Cimoszewicz.
        • loquin.phd Chyba: socjaldemokrata umiarkowanie liberalny 18.06.05, 02:35
          Co do kandydata zgadzam się: moim kandydatem jest Cimoszewicz.

          Na wyniku zaważyły: zgoda na wolność seksualną, brak zgody na aborcję, kontrola
          wielkich korporacji, niskie podatki dla bogatych, "nie" dla kary śmierci. Tak
          przypuszczam.
          • yano75 te wielkie korporacje dają pracę tysiącom ludzi 18.06.05, 02:40
            Te wielkie korporacje dają pracę tysiącom ludzi. Zagłosj na Bochniarz - podaruj
            korporacjom wolność by zatrudniały jeszcze wiecej ludzi i budowały ich bogactwo
            i swoje.
            • loquin.phd Re: te wielkie korporacje dają pracę tysiącom lud 18.06.05, 02:44
              Bochniarz i Borowski? W życiu, sorry. U mnie (w państwie loquina) wielkie
              korporacje i tak miałyby daleko idącą swobodę zatrudniania i zwalniania.
    • antithesis ja tam gdzie Mandela i Dalay Lama! zgadza sie! 18.06.05, 02:23
      econ. -8.3
      social -5.1
      • yano75 socjaldemokrata / prawie komuch 18.06.05, 02:35
        socjaldemokrata / prawie komuch
        Do parlamentu nam pewnie wybierzesz SLD, Zielonych albo UL, w najlepszym wypadku
        SDPL.
        A wyborach prezydenckich głosować pewnie będziesz na Cimoszewicza lub
        Szyszkowską, w najlepszym razie na Borowskiego.
        • antithesis ja chce glosowac na Mahatma Ghandi! 18.06.05, 02:38
          i co mam robic?
    • antithesis o tak korporacje wywoza prace z EU i USA do Chin 18.06.05, 02:44
      i nad darowuja nedze i bezrobocie. Na pohybel im! Oblozycc podatkami i clami.
      • yano75 Re: o tak korporacje wywoza prace z EU i USA do C 18.06.05, 14:27
        > i nad darowuja nedze i bezrobocie. Na pohybel im! Oblozycc podatkami i clami.

        świetym prawem i obowięzkiem przedsiębiorcy jest szukać metod na obniżenie
        kosztów produkcji
        • pandada Re: o tak korporacje wywoza prace z EU i USA do C 27.06.05, 03:21
          A skąd ta "świętość" praw kapitalistów? Czy kapitalizm wziął sie z jakiegoś objawienia?
          Ja właśnie uważam, że działania wielkich korporacji w ostatecznym rachunku są pomyślne wyłącznie dla wielkich korporacji.

          Na kompasie jestem blisko Gandhiego (chociaż ważę 100 kg)
          E= -6,13 S= 5,08

          Moim przeciwieństwem jest Dablju Junior. Test zatem jest dobry.
          Szkoda, zę nie ma rozmieszczenia Sartre'a i w ogóle ideologów spoza urzędów
          • yano75 Re: o tak korporacje wywoza prace z EU i USA do C 28.06.05, 15:38
            > A skąd ta "świętość" praw kapitalistów? Czy kapitalizm wziął sie
            > z jakiegoś objawienia?

            Kapializm wziął się z praw naturalnych. Lepszy wygrywa, gorszy przegrywa.
            Bardzij pracowity i sprytny - wygrywa, leniwy i głupszy - przegrywa. Normalka.

            > Ja właśnie uważam, że działania wielkich korporacji w ostatecznym rachunku
            > są pomyślne wyłącznie dla wielkich korporacji.

            Bo jesteś socjaldemokratą, co udowadnisz swoim wynikiem w teście:

            > Na kompasie jestem blisko Gandhiego (chociaż ważę 100 kg)
            > E= -6,13 S= 5,08
    • silesius.funkulo R: 7.25 / A: 6.22 18.06.05, 02:56
      Gdzies niedaleko p. M. Thatcher.
      • yano75 czyli zdecydowany liberalny konserwatysta 18.06.05, 03:06
        czyli zdecydowany liberalny konserwatysta
        Prawdopodobnie PO ledwie odpowiada twoim oczekiwaniom, pewnie z sympatią
        spoglądasz na UPR.
        Twoim kandydatem na Prezydenta jest prawdopodobnie Janusz Mikke herbu Korwin, a
        w drugiej turze, z braku laku w ostateczności Donald Tusk, bo socjalistów typu
        Kaczyński i Giertych najchętniej posłałbyś do diabła. Zgadłem?
        • kropekuk To KONSERWATYWNY ZAMORDYSTA 18.06.05, 21:10
          6 z kawalkiem na PLUSIE !!!
      • polonic Re: R: 7.25 / A: 6.22 - mam bardzo podobne wyniki 18.06.05, 21:51
        pozdro!
    • braineater hmmmmm 18.06.05, 14:38
      Economic Left/Right: -2.63
      Social Libertarian/Authoritarian: -7.74

      i co ja mam z tą wiedzą zrobić?:)
      • yano75 czyli jesteś zielony lewicowiec 18.06.05, 15:00
        z twojego rezultatu w teście wynika że prawdopodobnie popierasz Zielonych 2004
        lub Unię Lewicy. W wyborach prezydenckich będziesz głosował albo na Szyszkowską
        albo Romana Kolińskiego, a w drugiej turze - prawdopodbnie na Borowskiego. Zgadłem?
        • braineater Re: czyli jesteś zielony lewicowiec 18.06.05, 15:04
          Wstyd sie przyznać ale nawet nie wiem o istnieniu takich ugrupowań:)Tak samo
          nazwisko Koliński nic mi nie mówi, a co do Szyszkowskiej, to nawet się
          zastanawiałem, i owszem, ale mi wyszło, że pani jest za bardzo rozbieżna z
          rzeczywistością, raczej typ naukowca w wiezy z kości słoniowej, niż polityk,
          więc podjąłem decyzję tradycyjną, czyli nie idę na wybory, bo do głosowania na
          50 latków w gajerach, którzy od lat pieprzą o niczym, jakos nie mam motywacji.
          Więc możemy uznac, że zgadleś:)
          Pozdrowienia:)
    • logo.vlad Re: Sprawdźcie swoje poglądy. 18.06.05, 14:43
      Economic Left/Right: -0.50
      Social Libertarian/Authoritarian: -5,08

      No i co właściwie z tego?
      • yano75 tak samo jak wyżej : zielony lewicowiec 18.06.05, 15:03
        z twojego rezultatu w teście wynika że prawdopodobnie popierasz Zielonych 2004
        lub Unię Lewicy. W wyborach prezydenckich będziesz głosował albo na Szyszkowską
        albo Romana Kolińskiego, a w drugiej turze - prawdopodbnie na Borowskiego. Zgadłem?
        • logo.vlad Re: tak samo jak wyżej : zielony lewicowiec 18.06.05, 15:06
          Pudło na całej linii (ew. poza Borowskim w II turze - jeśli wyląduje tam z
          Kaczką lub Giertychem).

          • yano75 no to jak z tobą? 18.06.05, 15:12
            ekonomicznie: socjalliberalizm
            obyczajowo: liberalizm
            Jeśli nie Zieloni - to chcesz głosować na Partię Demokratyczną? Oni nie są
            (niestety) tak liberalni obyczajowo jakbyś chciał.
            • logo.vlad Re: no to jak z tobą? 18.06.05, 15:25
              PD? To dość prawdopodobne. Ale też nic na pewnego - stare twarze w nowej
              konfiguracji, jeszcze nie wiadomo jak się toto poukłada, i zanim zdecyduję
              wolałbym się im jeszcze trochę przyjrzeć.
    • shanti Re: Sprawdźcie swoje poglądy. 18.06.05, 15:13
      Economic Left/Right: 0.00
      Social Libertarian/Authoritarian: 3.74
      • yano75 czyli PiS i Kaczyński 18.06.05, 15:16
        Socjaliberalim i konserwatyzm (autorytaryzm), co znacza że w wyborach
        parlamenarnych zagłosujesz na PiS, a w prezydenckich na Kaczyńskiego. Zgadłem?
    • goniacy.pielegniarz Re: Sprawdźcie swoje poglądy. 18.06.05, 15:17
      Economic Left/Right: 0.88
      Social Libertarian/Authoritarian: 0.05


      • yano75 centrysta - lekko socjalizująco-konserwujący 18.06.05, 15:25
        Mało zdecydowane poglądy... Wyglada na to ze twoim wyborem w wyborach
        parlamentarnych może być Partia Centrum lub w najgorszym razie PiS, a w wyborach
        prezydenckich w pierwszej turze Religa, w drugiej jeśli nie będzie Religi to
        pewnie zagłosujesz na Kaczyńskiego. Chociaż właściwie z centrum blisko jest też
        do innych kandydatów, np do PO i Tuska, SDPL i Borowskiego... Skrajności są ci obce.
        • goniacy.pielegniarz centrysta - lekko socjalizująco-konserwujący 18.06.05, 15:54
          Zrobiłem ten test jeszcze raz z ciekawości, żeby sprawdzić, co wyjdzie, gdy
          wybiorę opcję "strongly" przy niektórych odpowiedziach, co do wyboru której
          wahałem się za pierwszym razem. No i okazało się, że walnąłem zasadniczego byka
          przy odpowiedzi na jedno pytanie, bo odwrotnie zrozumiałem pytanie:)
          Ale zabawa w sumie fajna.

          Za drugim razem wyszło mi:
          Economic Left/Right: 0.88
          Social Libertarian/Authoritarian: 1.95


          Ale w sumie masz rację. Skrajności są mi obce, choć chyba mało kto w to uwierzy.
    • henryk.log Re: Sprawdźcie swoje poglądy. 18.06.05, 15:24
      No dobra!!- a jeśli nie znam angielskiego!- to skąd mam sie dowiedzieć , jakie
      mam poglądy? ;)
      • yano75 jest na to rada... 18.06.05, 15:29
        Być może kiedyś na mojej stronie ukaże się taki test po polsku. Na razie można
        na nią wejść, poczytać to co znajduje się wokół wykresu i upewnić się co do
        swoich przekonań i miejsca na scenie politycznej wśród ogółu wyborców.
        • henryk.log Re: Za friko?-"Na razie można na nią wejść,"? n/t 18.06.05, 15:32
      • antithesis nie masz zadnych pogladow, zlotko. 18.06.05, 17:30
        zeby je miec, trza jezyki znac!
    • jeff Re: Sprawdźcie swoje poglądy. 18.06.05, 15:58
      Najblizej mi do Dalaj Lamy
      Economic Left/Right: -5.75
      Social Libertarian/Authoritarian: -3.74

      Na Kaczke albo Giertycha napewno nie zaglosuje. Zastanawiam sie miedzy
      Cimoszewiczem, Szyszkowska i Religa... Yano75 moze cos doradzisz?
      • yano75 1. Szyszkowska, 2. Cimoszewicz 18.06.05, 16:11
        Ludzie z takimi poglądami w pierwsze turze zagłosowaliby na Szyszkowską, a w
        drugiej na Cimoszewicza. Religa wykluczony - zbyt liberalny gospodarczo i zbyt
        konserwatywny obyczajowo.
        W wyborach parlamentarych ... SLD, może SDPL albo Unia Pracy
      • antithesis Re: Sprawdźcie swoje poglądy. 18.06.05, 17:32
        witaj jeff, ja tez od Dalaj Lamy. jest juz nas dwoje!
        • pandada Re: Sprawdźcie swoje poglądy. 27.06.05, 03:27
          Ja też. Aum
    • yossarian18 Re: Sprawdźcie swoje poglądy. 18.06.05, 16:00
      Już kiedyś sprawdzałem, chociaż jak słusznie zauważyłeś ten sondaż za bardzo
      amerykański jak na nasze warunki.
      Wyszło, że jestem jakimś thatcherystą;)
    • goniacy.pielegniarz Pytanie do Yano 18.06.05, 16:05
      A znasz może jakiś podobny sondaż, który mniej dotyczyłby Ameryki?
      • yano75 owszem 18.06.05, 16:13
        owszem, linki do testów i map są na mojej stronie, na samym dole
        • goniacy.pielegniarz Re: owszem 18.06.05, 16:40
          Dzięki. Z jednego mi wyszło, że jestem centrystą, a z drugiego, że konserwatystą
          i że moim kandydatem na prezia jest Bush.
    • polonic U mnie kiedyś było 1.50 i 5.50 hehe 18.06.05, 20:55

      • yano75 to PiS. A jak jest teraz? 18.06.05, 21:06
        to PiS. A jak jest teraz?
        • mmkkll Propozycja 18.06.05, 21:18
          Może byś dorzucił do swojej strony link do jeszcze jednego testu?
          politics.beasts.org/scripts/survey
          Wydaje się ciekawy i sprawdza trochę inne elementy przekonań politycznych.
          • polonic Re: Propozycja 18.06.05, 21:48
            1 left/right +7.5807 (+0.4563)
            2 pragmatism -0.2132 (-0.0128)
        • polonic Zdecydowanie w prawo Economic! 18.06.05, 21:19
          jestem wyborcą LPR! :)
          • mmkkll Sprzeczność :) /nt 18.06.05, 21:21
            • polonic Nie sądzę! LPR ma wielu wyborców liberalnych! 18.06.05, 21:50
              ja jestem przykładem. Ale jesli to cie nie przekona to polecam lekturę
              "partyjnej" gazetki Racja Polska. Redaktor naczelny Eckhardt to jawny narodowy
              liberał.
          • yano75 wtedybyloby to raczej UPR a nie LPR 18.06.05, 22:39
            LPR sprzeciwia się prywatyzacji, najchętniej by znacjonalizowali wszystkie
            większe firmy żeby nie dostały się w "obce" ręce. LPR i PiS nie rozumieją że na
            prawdziwie wolnym wynku nie ma pojęcia obcych rąk ani nie ma nawet pojęcia
            narodu. Naród to kolektyw. Pojęciem tym posługują się tylko narodowi-socjaliści
            (Nawet socjaldemokraci pomijają bagatelizują interesu tworu zwanego "naród" na
            rzecz internacjonalizmu czyli współpracy ponadnarodowej i pokoju na śiwecie)
            Jednym słowem: kto mówi o narodzie jest kolektywistą (socjalistą).
    • gauche Kolejny quiz 19.06.05, 11:01
      www.theadvocates.com
      • yano75 bład, ORG a nie COM 19.06.05, 11:47
        poprawny link:
        www.theadvocates.org
        www.theadvocates.org/quiz.html
        Quiz znany też jest pod adresem www.self-gov.org/quiz.html (inna domena,
        serwer ten sam)
        • frank_76 Re: bład, ORG a nie COM 27.06.05, 00:53
          W pierwszym:
          Economic Left/Right: 5.25
          Social Libertarian/Authoritarian: -1.23

          W drugim 10 odpowiedzi na TAK, czy libertarianin.

          No surprises. Znowu będę głosował na UPR i jestem z tego dumny :)
          • yano75 może i UPR - ale UPR to nie są libertarianie 28.06.05, 15:32
            może i UPR - ale UPR to nie są libertarianie tylko konserwatywni
            ulraliberałowie. Bo prawdziwy libertarianin nie narzuca innym ludzion
            konserwatywnego stylu życia. W związku z tym czy ta partia nie jest dla ciebie
            nieco zbyt konserwatywna?
            Inna sprawa że w tamtych rejonach sceny politycznej i tak poza nimi nie ma na
            kogo głosować :-( Piepszona banda konserw.
    • yano75 Re: Sprawdźcie swoje poglądy. 27.06.05, 00:05
      hop do góry z tym topikiem ;)
    • chilum Re: Sprawdźcie swoje poglądy. 27.06.05, 00:31


      Chilum ma takie parametry :-).

      Chilum v.5

      Your political compass
      Economic Left/Right: -6.00
      Social Libertarian/Authoritarian: -7.18
      • pandada Re: Sprawdźcie swoje poglądy. 27.06.05, 03:31
        Samoobrona, LPR?
      • yano75 socjalista - prawie komunista 28.06.05, 15:13
        socjalista - prawie komunista. Będziesz głosował na UL lub UP, a w wyborach
        prezydenckich na Szyszkowską lub Kotlińskiego. Zgadłem?
    • antinowhere Moje wyniki: 27.06.05, 10:14
      Economic Left/Right: -0.13
      Social Libertarian/Authoritarian: 4.05
      Czyli głosuję na...?
      • yano75 ...na PiS i Lecha Kaczyńskego 28.06.05, 15:15
        > Economic Left/Right: -0.13
        > Social Libertarian/Authoritarian: 4.05
        > Czyli głosuję na...?

        ...na PiS i Lecha Kaczyńskego
    • pewien_student nie zaskoczylo mnie :P 27.06.05, 11:31
      Economic Left/Right: 0.63
      Social Libertarian/Authoritarian: -1.95
      • yano75 centrysta socjaldemokratyczny 28.06.05, 15:18
        centrysta socjaldemokratyczny... będziesz pewnie głosować na Borowskiego, ale
        możliwe też że na Bochniarz lub Religę. Z centrum blisko jest do kilku kandydatów.
    • indris Sprawdziłem 27.06.05, 12:07
      Economic Left/Right: -6.25
      Social Libertarian/Authoritarian: -3.85
      • yano75 socjalista 28.06.05, 15:23
        typowy socjalista skłonny do ugody z konserwatywną opinią publiczną - wyborca
        SLD lub Samoobrony - tacy rządzili naszym krajem przez ostatnie 4 lata.
        Będziesz głosować na Cimoszewicza, ewentualnie na Borowskiego, w najwgorszym
        przypadku na Leppera.
    • bejzbol Re: Sprawdźcie swoje poglądy. 27.06.05, 14:00
      -2,75 / -2,36
      • yano75 SDPL / Borowski 28.06.05, 15:26
        SDPL / Borowski

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka