Gość: Oszołom z RM
IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl
17.09.02, 17:19
59 proc. badanych przez TNS OBOP Polaków akceptuje niezalegalizowane związki.
53 proc. nie ma nic przeciw posiadaniu dzieci bez ślubu. Polacy akceptują te
zjawiska częściej niż mieszkańcy innych krajów Europy Środkowej.
Sondaże badające postawy względem małżeństwa i rodziny zostały przeprowadzone
w Polsce, Słowacji, Czechach i na Węgrzech na przełomie lipca i sierpnia na
reprezentatywnej próbie ok. 1000 osób w każdym z krajów.
Połowa badanych (50 proc.) przez TNS OBOP mieszkańców Europy Środkowej nie
widzi nic złego w tym, że kobieta i mężczyzna żyją bez ślubu. W Polsce
postawę taką prezentuje 59 proc. ankietowanych, podczas gdy na Słowacji - 37
proc., na Węgrzech - 52 proc. a w Czechach - 55 proc.
53 proc. Polaków nie widzi nic złego w posiadaniu dzieci bez ślubu. W
Czechach odsetek ten wynosi 24 proc., na Słowacji - 40 proc., a na Węgrzech -
49 proc. Przeciętnie w tym regionie posiadanie dzieci bez ślubu akceptuje 41
proc. badanych.
Polacy też najczęściej (59 proc.) akceptują, że para nie chce mieć dzieci.
Takie związki rozumie 26 proc. Czechów, 24 proc. Słowaków i 27 proc. Węgrów.
W przypadku całego regionu odsetek ten wynosi 34 proc.
64 proc. badanych mieszkańców Europy Środkowej uważa, że żona może być
starsza od męża. Taka sytuacja również zdecydowanie najczęściej (82 proc.)
nie przeszkadza Polakom. Związki takie akceptuje 62 proc. Czechów, 50 proc.
Słowaków i 62 proc. Węgrów.
- Wygląda na to że mentalnie już zostaliśmy przystosowani do wymogów UE..oto
wymierne skutki libertyńskiej propagandy..i pomyśleć że Polska wydałą na
świat papieża...koniec swiata!