abstrakt2003 24.09.06, 17:08 zbliżaja się wybory do parlamentu. Wugra je PO. Niestety przeszkodą do sprawnych rzadów będzie burosuczy przezydent. Dlatego trzeba będzie go sie pozbyć. Tylko jak to zrobić by było to legalne? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
potodno Re: Jak legalnie usunąć kaczego prezydenta? 24.09.06, 17:12 w 2010 roku wygrac wybory prezydenckie Odpowiedz Link Zgłoś
coprawda platforma furga wybory ? 24.09.06, 18:59 abstrakt2003 napisał: > zbliżaja się wybory do parlamentu. > Wugra je PO. furga PO już od dawna ale ten łopot nie wznosi platformy tylko tuman kurzu. >Niestety przeszkodą a co prezydent przeszkadza furganiu platformy ? Odpowiedz Link Zgłoś
jorge.martinez Re: Jak legalnie usunąć kaczego prezydenta? 24.09.06, 17:14 Nie da się. Dopiero za 4 lata. Tak na marginesie: uważam że nie ma potrzeby się go pozbywać. Odpowiedz Link Zgłoś
1normalnyczlowiek W którym okręgu wyborczym wygra PO? 24.09.06, 17:16 abstrakt2003 napisał: > zbliżaja się wybory do parlamentu. Wugra je PO. ---> W Sosnowcu i w Łodzi - wspólnie z SLD. W pozostałych wygra PiS. Odpowiedz Link Zgłoś
marzeka1 Re: Jak legalnie usunąć kaczego prezydenta? 24.09.06, 17:16 Głupota postu aż bije po oczach! Nie rozumiesz,że został wybrany DEMOKRATYCZNIE? A demokracja ma to do siebie, że władza się zmienia. Nie lubiłam kłamczuszka Kwacha, ale nawoływać, by pozbyć się legalnie, domokratycznie wybranego prezydenta? Chcesz wzorować się na nijakim Eligiuszu Niewiadomskim(chyba tak miał na nazwisko, bo imię pamietam), który zastrzelił prezydenta Narutowicza??? Pomyśl czasem, to nie boli. Poza tym, co takiego kaczuszka zrobił, że trzeba go usuwać? Bo się nie podoba? To argument? Odpowiedz Link Zgłoś
ford.prefect Re: Jak legalnie usunąć kaczego prezydenta? 24.09.06, 17:23 Spokojnie, bo ci żyłka wyskoczy. Przecież pytanie było, o ewentualne prawne możliwości usunięcia prezydenta z urzędu. A takie, w kontekście obecnej sytuacji nie istnieją (i dobrze). Odpowiedz Link Zgłoś
jola_iza Re: Jak legalnie usunąć kaczego prezydenta? 24.09.06, 17:17 Spoko, bez brata to on będzie miał tylko dyspepsję. 3/5 głosów wystarczy by obalić weto prezydenta to zaledwie 276 w najgorszym przypadku:) Odpowiedz Link Zgłoś
wan4 Re: Jak legalnie usunąć kaczego prezydenta? 24.09.06, 17:42 jola_iza napisała: > Spoko, bez brata to on będzie miał tylko dyspepsję. 3/5 głosów wystarczy by oba > lić weto prezydenta to zaledwie 276 w najgorszym przypadku:) A do tego jest potrzebny Lepper. Teraz, gdy Lepper "odzyskany" Kartofel może robić nowe wybory... :) PS A nie da sie impeachmentu ze wzgledu na notoryczną dyspepsje pRezydenta? Odpowiedz Link Zgłoś
jola_iza Re: Jak legalnie usunąć kaczego prezydenta? 24.09.06, 17:49 wan4 napisał: > jola_iza napisała: > > Spoko, bez brata to on będzie miał tylko dyspepsję. 3/5 głosów wystarczy > by > oba > > lić weto prezydenta to zaledwie 276 w najgorszym przypadku:) > > > A do tego jest potrzebny Lepper. > Teraz, gdy Lepper "odzyskany" Kartofel może robić nowe wybory... :) > > PS > A nie da sie impeachmentu ze wzgledu na notoryczną dyspepsje pRezydenta? > > da się, ale... Art. 145. 1. Prezydent Rzeczypospolitej za naruszenie Konstytucji, ustawy lub za popełnienie przestępstwa może być pociągnięty do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu. 2. Postawienie Prezydenta Rzeczypospolitej w stan oskarżenia może nastąpić uchwałą Zgromadzenia Narodowego podjętą większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby członków Zgromadzenia Narodowego na wniosek co najmniej 140 członków Zgromadzenia Narodowego. 3. Z dniem podjęcia uchwały o postawieniu Prezydenta Rzeczypospolitej w stan oskarżenia przed Trybunałem Stanu sprawowanie urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej ulega zawieszeniu. Przepis art. 131 stosuje się odpowiednio. Art. 131. 1. Jeżeli Prezydent Rzeczypospolitej nie może przejściowo sprawować urzędu, zawiadamia o tym Marszałka Sejmu, który tymczasowo przejmuje obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej. Odpowiedz Link Zgłoś
wan4 Re: Jak legalnie usunąć kaczego prezydenta? 24.09.06, 17:54 Czyli z odzyskanym Lepperem da sie... Teraz widać, jak genialne posuniecie kaczego stratega było usuniecie Leppera... i czołganie całej opozycji Takiego geniusza to polska ziemia jeszcze nie urodziła. A tu od razu w dwóch egzemplarzach Odpowiedz Link Zgłoś
idiotyzmy-kacze postawić go przed Trybunałem Stanu za łamanie 24.09.06, 17:55 Konstytucji. Powodów jest aż nadto Odpowiedz Link Zgłoś
klarek_i Nie spiesz się z tym, bo kij ma zawsze dwa końce. 24.09.06, 18:10 A tworzenie precedensu bo się KAczora nie lubi, może skutkować tym że za lat 5 jakiś nowy parlament wykopci z fotela np. Tuska bo mu się tez nie będzie podobać. Odpowiedz Link Zgłoś
pandada teraz właściwie nie ma powodów 24.09.06, 18:22 ale jeżeli prezio Kaczyński będzie wetował wszystkie ustawy niedogadanej z nim koalicji, wtedy można go usunąć. Odpowiedz Link Zgłoś
rolnik.emeryt To proste! Najpierw trzeba przyjąć propozycję 24.09.06, 18:01 ordynacji wyborczej dającej 52% miejsc sejmowych partii wygrywającej wybory. Potem wszcząć procedurę impeachmentu - nawet nie pytając innych ugrupowań. Poza PiSdzielcami wszyscy są za i jest spokój. Odpowiedz Link Zgłoś
zapijaczonyryj To proste. przestraszyć GO 24.09.06, 18:18 Dostanie sraczki i sie zasra na smierć „każdy ch.. ma swój strój”-Marek Nowakowski Odpowiedz Link Zgłoś
henryk_log Genialne!..i nad czym tu było się głowić? :-))) 24.09.06, 18:34 zapijaczonyryj napisał:> > To proste. przestraszyć GO > Dostanie sraczki i sie zasra na smierć > „każdy ch.. ma swój strój” - Marek Nowakowski KarMy Kaczki! Odpowiedz Link Zgłoś
klarek_i No Giwi co jest ? Jedne można wy..... a inne bo są 24.09.06, 18:22 pro to zostają ? Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Grunt by się nie dogadali. 24.09.06, 18:37 Bo jeśli jeden głupek na prezydenckim stołku będzie szachował głupków w sejmie to może jakoś przetrwamy do czasu wygranej w wyborach jakiejś w miarę normalnej partii. Odpowiedz Link Zgłoś
alistair-p Re: Jak legalnie usunąć kaczego prezydenta? 24.09.06, 18:39 abstrakt2003 napisał: > zbliżaja się wybory do parlamentu. Wugra je PO. Niestety przeszkodą do > sprawnych rzadów będzie burosuczy przezydent. > Dlatego trzeba będzie go sie pozbyć. Tylko jak to zrobić by było to legalne? ************************** Zmienić uprawnienia tego urzędu.A jak sie nie uda,zawsze można dac leśniczemu jakieś 1000 zł.Powinno wystarczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
cyklista A po co usuwać? 24.09.06, 18:51 Nic mu nie mówić, to nawet nie zauważy. Tak jak nie zauważył zmiany prezydenta Francji, nie zorientował się że Sikorski to mężczyzna, nie połapał się jak nazywa się pies który merdał mu ogonem przed nosem. Zanim się połapie, minie kadencja i po kłopocie. Odpowiedz Link Zgłoś
abstrakt2003 a ty nie zorientowałeś się że 24.09.06, 19:48 jak kobitkę Sikorskiego potraktował Jarosła a nie Lech. Odpowiedz Link Zgłoś
cyklista Re: a ty nie zorientowałeś się że 24.09.06, 20:03 abstrakt2003 napisał: > jak kobitkę Sikorskiego potraktował Jarosła a nie Lech. O rany, a ja myślałem że choć Jarek jako tako kumaty! Poza tym, nie ma jeszcze konstytucyjnego obowiązku rozróżniania kartofli. Odpowiedz Link Zgłoś
xtrin Re: Jak legalnie usunąć kaczego prezydenta? 24.09.06, 18:57 Jak PiS straci władzę to pRezydent złagodnieje i będzie jak sądzę współpracował z parlamentem w miare swych możliwości. Jeżeli natomiast będzie blokował jego prace to zawsze można go postawić przed Trybunał Stanu. Odpowiedz Link Zgłoś
henryk_log Jak PiS straci władzę to nadpRezydenta poniesie;) 24.09.06, 19:02 "podejmujemy ryzyko, żeby prezydent i premier byli braćmi"- >Kaczyński< "Polsce potrzebna jest koncepcja kontroli państwowej, która obejmuje wszystkie dziedziny życia publicznego, nie pozostawiając sfer niczyich". >Jarosław K.< xtrin napisała: > Jak PiS straci władzę to pRezydent złagodnieje i będzie jak sądzę współpracował > z parlamentem w miare swych możliwości. > Jeżeli natomiast będzie blokował jego prace to zawsze można go postawić przed > Trybunał Stanu. Odpowiedz Link Zgłoś
klarek_i Palnąć cię w ten zakuty od nienawiści łeb. 24.09.06, 20:04 I wtedy problem zniknie. Odpowiedz Link Zgłoś
reakcjonista1 Zaczął się sezon polowań na kaczki 24.09.06, 20:28 nie będzie problemu, SLD z Olejniczakiem na czele ustrzeli z dwie. Odpowiedz Link Zgłoś
mieczyslaw.koluszki Usuwa sie kartka wyborcza 24.09.06, 20:34 Coz, jedyny skuteczny sposob to usunac go kartka wyborcza. A moze sprawdzic sprawe inwigilacji dziennikarzy "Rzeczpospolitej"??? Bo tamta sprawa, moze byc gruba. Odpowiedz Link Zgłoś
james_bond007 Re: Jak legalnie usunąć kaczego prezydenta? 24.09.06, 20:34 Zgodnie z art. 131 Konstytucji, legalne sposoby dania wypowiedzenia kaczorowi, to: - śmierć Prezydenta, - zrzeczenia się urzędu przez Prezydenta, - uznania przez Zgromadzenie Narodowe trwałej niezdolności Prezydenta Rzeczypospolitej do sprawowania urzędu ze względu na stan zdrowia, uchwałą podjętą większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby członków Zgromadzenia Narodowego, - złożenia Prezydenta Rzeczypospolitej z urzędu orzeczeniem Trybunału Stanu. Odpowiedz Link Zgłoś
teen69 Re: Jak legalnie usunąć kaczego prezydenta? 24.09.06, 20:37 Przewlekla dysperbsja rzutujaca trwale na zdolnosc rozumienia otoczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
l.george.l Re: Jak legalnie usunąć kaczego prezydenta? 24.09.06, 20:54 ames_bond007 napisał: [...] > - uznania przez Zgromadzenie Narodowe trwałej niezdolności Prezydenta > Rzeczypospolitej do sprawowania urzędu ze względu na stan zdrowia, uchwałą > podjętą większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby członków > Zgromadzenia Narodowego, [...] I na to bym stawiał. Bez oparcia w parlamencie, zaszczuty przez media, nie udźwignie obowiązków. Odpowiedz Link Zgłoś
james_bond007 Re: Jak legalnie usunąć kaczego prezydenta? 24.09.06, 21:03 Tylko ze do tego trzeba 374 głosów z Sejmu i Senatu... Odpowiedz Link Zgłoś