Dodaj do ulubionych

Bolszewicka Polska, bolszewickie metody

03.06.07, 15:35
Dzisiaj każdy niedouczony szmaciarz i prosty karierowicz bez życiowych
osiągnięć może bezkarnie pluć na ludzi, którym Polska zawdzięcza wolność i
demokrację..

Każdy młody bolszewik z PiS albo LPR może opluwać Michnika, Kuronia i Geremka
mając przy tym pewność, że za swoje czyny zostanie wynagrodzony pochwała i
awansem.

Szczygło, Wierzejski, Hofman, Pawłowski, wszystkie te miernoty pozbawione
inteligencji i moralności...

... zachowują się jak młodzi, nazistowscy żołnierze bijący kolbami karabinów
polskich profesorów...
Obserwuj wątek
    • socjalliberal W Chinach też byli tacy, 03.06.07, 15:41
      podczas rewolucji kulturalnej.

      Najpierw zachowywało się pozory normalności.
      Ale do szkół wprowadzono pewne elementy indoktrynacji, co by młodzież jak
      podrośnie przygotować...

      I gdy nadszedł czas, każdego profesorka, nauczyciela, lekarza, inteligenta
      zaganiano na ulicę i komisyjnie lano pałami i upadlano, ewentualnie zabijano.

      Zazwyczaj przez tych młodych ludzi, którzy wszystko co mieli, mieli właśnie
      dzięki tym, dla których byli oprawcami.
      • michal.krasucki Młodzi bolszewicy - awangarda IV RP 03.06.07, 15:42
        Karierowiczostwo najgorszego gatunku...
    • wszystko66 Re: Bolszewicka Polska, bolszewickie metody 03.06.07, 15:42
      a to przykład jak doceniają swoich ludzi

      Premie dla znajomych, wypowiedzenie dla obcych?
      NEWSWEEK O POLITYCE PŁACOWO-KADROWEJ JAROMIRA NETZLA
      Jaromir Netzel rozdaje karty w PZU po swojemu
      Prezes PZU Jaromir Netzel odsunął od pełnienia obowiązków wiceprezes Jolantę
      Strzelecką, kiedy ta zainteresowała się ogromnymi premiami, jakie Netzel
      wypłacił m.in. swojej bliskiej znajomej - pisze "Newsweek" na swojej stronie
      internetowej.
      Według informatorów "Newsweeka", gdy wiceprezes Strzelecka zapytała o
      wynagrodzenia, prezes zapowiedział, że ją zwolni. W tej chwili pani wiceprezes
      jest formalnie na urlopie i nie chce się wypowiadać o swoim konflikcie z
      Netzlem, jednak on - jak podaje "Newsweek" zabiega u ministra skarbu Wojciecha
      Jasińskiego o jej odwołanie.

      Szczególnym uznaniem prezesa PZU cieszy się za to według Newsweeka Dorota
      Jakowlew-Zajder, trener-psycholog, jego bliska znajoma z Trójmiasta.
      Dziennikarze twierdzą, że Jakowlew zarabia ponad 40 tys. zł miesięcznie, dorabia
      także w kilku radach nadzorczych. Decyzją Netzla dostała za pół roku pracy w PZU
      premię w wysokości ok. 150 tys. zł. Prezes wynajął też dla niej 90-metrowy
      apartament w atrakcyjnej dzielnicy Warszawy i oddał do dyspozycji audi A4 -
      wszystko na koszt PZU - donosi Newsweek.

      Tygodnik pisze także o innych osobistych doradcach prezesa, którzy dostali
      gigantyczne premie. To właśnie stało się przyczyną konfliktu z wiceprezes
      Jolantą Strzelecką. Nie podobało jej się to, że Netzel obciął pensje pracownikom
      po to, by nagrodzić swoich znajomych - twierdzą dziennikarze tygodnika.

      - Premie dla wyższej kadry kierowniczej PZU SA oraz PZU Życie SA za rok 2006
      zostały przyznane na podstawie regulaminu Zarządzanie Przez Cele uchwalonego
      przez poprzedni zarząd - tłumaczy Michał Witkowski, rzecznik PZU.

      Jaromira Netzla na prezesa PZU powołał minister skarbu Wojciech Jasiński w
      czerwcu ubiegłego roku. W grudniu Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła jego
      prezesurę mimo wątpliwości. Mimo doświadczenia na kierowniczym stanowisku w
      banku PKO BP osoba Netzla budziła kontrowersje, dzięki artykułom
      "Rzeczpospolitej". Według dziennika miał on byc zamieszany w aferę Drob-Kartelu,
      pomorskiej firmy przetwarzającej kurczaki. Spółka upadła, zostawiając po sobie
      20 mln zł długów.

      Przez prawie 30 lat Netzel miał też współpracować z oskarżonym o wyłudzenia i
      podejrzewanym o pranie brudnych pieniędzy Jerzym B. W historii tej znajomości
      miały przewijać się upadłości różnych firm i wyłudzony kredyt z banku PKO BP.

      Netzel mający poparcie PiS i prezydenta Lecha Kaczyńskiego tłumaczył, że to te
      bezpodstawne ataki mają doprowadzić do jego odwołania.
    • capitalissimus Re: Bolszewicka Polska, bolszewickie metody 03.06.07, 15:43
      Prawiemagistrów nie biją. Nawet karmią obficie co miałem okazję dzisiaj
      zaobserwować.
    • maria-anna Re: Bolszewicka Polska, bolszewickie metody 03.06.07, 15:43
      Godzimy sie na to? Tak.
    • woda.woda Ano, takie mamy podłe czasy. 03.06.07, 15:44
      Dobre dla podłych ludzi.
      • os.rooj Ano, takie mamy podłe czasy... 03.06.07, 15:48
        ee, raczej podłych PiSdziaków, niech raczy pani rzucić okiem na wPiSy
        kaczej watahy naFK...
        normmalne, camille, sq..ny, nurnie i tp..;)

        woda.woda napisała:

        > Dobre dla podłych ludzi.
    • tomek_bg Ci trzej wcale nie walczyli o wolną Polskę. 03.06.07, 15:46
      Oni walczyli o socjalizm z ludzką twarzą. Wcześniej walczyli z wypaczeniami w
      PZPR. Najpiękniejsza karta to oczywiście pomoc robotnikom w latach 70, ale wtedy
      działali z nimi również Kaczyński i inni teraz wyklinani. W tamtych latach
      nieliczni, najczęściej uważani za stukniętych (częśc siedziała), marzyli i
      walczyli o wolna Polskę. Wśród nich był m.in. Maciorka, Niesioł.
      • capitalissimus Re: Ci trzej wcale nie walczyli o wolną Polskę. 03.06.07, 15:48
        Ale Kwach walczył. Tylko 'owczy pęd' nie pozwolił mu się zapisać do
        Solidarności i biedaczysko było skazane na karierę w PZPR. Męczennik.
      • woda.woda Opowiadaj te swoje brednie 03.06.07, 15:48
        swojej żonie (lub mamie) przy niedzielnym obiedzie
        • capitalissimus Re: Opowiadaj te swoje brednie 03.06.07, 15:50
          Chcesz powiedzieć, że związek zawodowy walczył o kapitalizm? Woda, litości...
          • michal.krasucki "Solidarność" to "katolicki socjalizm"... 03.06.07, 15:51
            ... utopia dla naiwnych roboli..
            • capitalissimus Re: "Solidarność" to "katolicki socjalizm"... 03.06.07, 15:53
              Ale wg wody to nie była walka o socjalizm z ludzką twarzą. No cóż, niektórzy
              żyją w matriksie, trudno.
          • woda.woda Re: Opowiadaj te swoje brednie 03.06.07, 15:52
            > Chcesz powiedzieć, że

            chcę powiedzieć to, co powiedziałam.

            Natomiast związek zawodowy nie walczył o kapitalizm, tylko o godność. w ramach
            tego związku znalexli się ludzie, którzy niejako "przy okazji" - mając
            wcześniejsze doświadczenia walki z systemem - uznali, iż mozna walczyć o
            więcej: o wolny, demokratyczny kraj.

            To tak w skrócie.
            • capitalissimus Re: Opowiadaj te swoje brednie 03.06.07, 15:55
              Skoro więc nie walczył o kapitalizm to walczył o socjalizm. Godny czyli z
              ludzką twarzą. No widzisz, sama wpadłaś w wykopany przez siebie dołek. Kończę z
              tobą, szkoda czasu na twoje brednie.
              • white_sheep lepiej późno niż później n/t 03.06.07, 15:57

                capitalissimus napisał:

                > Skoro więc nie walczył o kapitalizm to walczył o socjalizm. Godny czyli z
                > ludzką twarzą. No widzisz, sama wpadłaś w wykopany przez siebie dołek. Kończę
                z
                >
                > tobą, szkoda czasu na twoje brednie.
              • woda.woda Re: Opowiadaj te swoje brednie 03.06.07, 15:58
                przykro mi, ale jestes nie tylko głupi, ale źle wychowany. Pasujesz do
                dzisiejszych czasów.
                • capitalissimus Re: Opowiadaj te swoje brednie 03.06.07, 16:11
                  Ty za to jesteś pewnie we własnym mniemaniu bardzo mądra i świetnie wychowana?
                  Nie zapominaj dodawać, że bardzo skromna.

                  Jesteś zwykłą głupiutką gąską, ot co. Świetną na obecne czasy - pełne
                  pożytecznych idiotów.
              • socjalliberal Ahhh ta Twoja logika kolego... 03.06.07, 15:59
                znaczy walczyli o socjalizm, tak?
                A wg UPR socjalizm=nazizm, tak?

                Czyli uważasz, że Solidarność walczyła o powrót nazizmu? Na to wychodzi...

                Jakie było to co napisałem?
                Głupie? Głupie.
                Durne? Durne.
                Nieuczciwe? Nieuczciwe.

                Mam nadzieję, że przekonałem:)
        • tomek_bg Poczytaj gó..arzu trochę książek. 03.06.07, 17:40
      • michal.krasucki Re: Ci trzej wcale nie walczyli o wolną Polskę. 03.06.07, 15:49
        tomek_bg napisał:

        > Oni walczyli o socjalizm z ludzką twarzą.

        Tylko na początku, gdy jeszcze nikomu nie śnił się kapitalizm... Potem to była
        walka o wolną, demokratyczną Polskę o wolnorynkowej gospodarce, która to walka
        wymagała nie lada odwagi, na którą nie było stać tych, którzy dzisiaj chcą
        uchodzić za 'nowe autorytety'...
        • jola_iza Re: O kurde !! 03.06.07, 15:57
          To były czasy gdy nikomu się nie śnił??

          michal.krasucki napisał:

          > Tylko na początku, gdy jeszcze nikomu nie śnił się kapitalizm
          Słuchając dzisiejszych bohaterów mam wątpliwości,nie wszyscy od zawsze walczyli o kapitalizm??
          • michal.krasucki Re: O kurde !! 03.06.07, 16:00
            jola_iza napisała:

            > To były czasy gdy nikomu się nie śnił??

            Tak, to były czasy, gdy nikt jeszcze nie wierzył, że komunizm upadnie, a jego
            miejsce zastąpi kapitalizm..
            • woda.woda Potwierdzam. 03.06.07, 16:03

              > Tak, to były czasy, gdy nikt jeszcze nie wierzył, że komunizm upadnie, a jego
              > miejsce zastąpi kapitalizm..
              • jola_iza Re: No popatrz Woda 03.06.07, 16:11
                A mnie się dzisiaj wydaje, że wszyscy walczyli o kapitalizm, socjalizm i państwo socjalistyczne było be, najgorszy wróg narodu, Polaków ....
                • woda.woda Polityka historyczna :) 03.06.07, 16:14
                  Kapitalistyczna wizja państwa to było 11 pierwszych miesięcy wolnej Polski.
                  Potem już było coraz więcej socjalizmu.
                  • jola_iza Re: Przedtem, Wodo, przedtem 03.06.07, 16:19
                    co było? Bo mnie wychodzi, że od 39r walczyliśmy o kapitalizm:)
                    • michal.krasucki Re: Przedtem, Wodo, przedtem 03.06.07, 17:37
                      jola_iza napisała:

                      > Bo mnie wychodzi, że od 39r walczyliśmy o kapitalizm:)

                      A skąd.. O kapitalizm walczyliśmy już od XVIII wieku, czyli od rozbiorów..
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka