wstyd_pomroczny
17.12.07, 18:52
Jak donosi PAP,
Platforma Obywatelska chce, by w styczniu Sejm zajął się jej projektem noweli
ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Chce zwiększenia liczby jej
członków oraz odebrania jej części uprawnień i uposażenia.
Projekt zakłada m.in. zwiększenie do siedmiu (z pięciu) członków Rady: trzech
powoływałby Sejm, a po dwóch Senat i prezydent.
Projekt zakłada też odebranie Radzie uprawnień nadawania koncesji i
przekazanie ich Urzędowi Regulacji Elektronicznej.
Rada miałaby przeprowadzać konkursy do rad nadzorczych i zarządów mediów
publicznych.
PO chce też zredukować wynagrodzenie członków KRRiT. Zgodnie z projektem,
otrzymywaliby oni wynagrodzenie w wysokości połowy uposażenia podsekretarza
stanu, czyli około 5 tys. złotych miesięcznie brutto ( hahahaaaaa - nareszcie
coś mądrego ).
Kandydaci do KRRiT będą musieli uzyskać rekomendację m.in. któregoś ze
stowarzyszeń dziennikarskich.
Projekt zmian jest obecnie konsultowany m.in. z ministrem kultury Bogdanem
Zdrojewskim i z sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera Rafałem Grupińskim.
Nie ma jeszcze decyzji, czy projekt wpłynie do laski marszałkowskiej jako
inicjatywa rządowa czy klubowa. -
PS.
Bardzo się z tego cieszę,
tylko ciekawe kto przy takich zarobkach teraz w tej Radzie zostanie ?
Ciekawe co na to guru rady Rydzyk z Torunia ?