Dodaj do ulubionych

Reforma KRRiT

17.12.07, 18:52
Jak donosi PAP,
Platforma Obywatelska chce, by w styczniu Sejm zajął się jej projektem noweli
ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Chce zwiększenia liczby jej
członków oraz odebrania jej części uprawnień i uposażenia.
Projekt zakłada m.in. zwiększenie do siedmiu (z pięciu) członków Rady: trzech
powoływałby Sejm, a po dwóch Senat i prezydent.

Projekt zakłada też odebranie Radzie uprawnień nadawania koncesji i
przekazanie ich Urzędowi Regulacji Elektronicznej.
Rada miałaby przeprowadzać konkursy do rad nadzorczych i zarządów mediów
publicznych.

PO chce też zredukować wynagrodzenie członków KRRiT. Zgodnie z projektem,
otrzymywaliby oni wynagrodzenie w wysokości połowy uposażenia podsekretarza
stanu, czyli około 5 tys. złotych miesięcznie brutto ( hahahaaaaa - nareszcie
coś mądrego ).

Kandydaci do KRRiT będą musieli uzyskać rekomendację m.in. któregoś ze
stowarzyszeń dziennikarskich.

Projekt zmian jest obecnie konsultowany m.in. z ministrem kultury Bogdanem
Zdrojewskim i z sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera Rafałem Grupińskim.

Nie ma jeszcze decyzji, czy projekt wpłynie do laski marszałkowskiej jako
inicjatywa rządowa czy klubowa. -

PS.
Bardzo się z tego cieszę,
tylko ciekawe kto przy takich zarobkach teraz w tej Radzie zostanie ?
Ciekawe co na to guru rady Rydzyk z Torunia ?
Obserwuj wątek
    • ofiara_systemu Szkoda że tak późno . 17.12.07, 20:22
      Wygląda na to że w Święta pozostanie tylko oglądać tylko TVN i
      Polsat albo przejść pranie mózgu w TVPis .
    • frank_drebin Po jaka cholere utrzymywac w ogole te durna KRRiTV 17.12.07, 21:46
      ???? Koncesje na podstawie wolnych czestotliwosci niech przydziela URE. A sprawy
      programowe ? Od tego sa sluchacze i ogladacze, ktorzy glosuja nogami (czytaj
      pilotami).
      • kicior99 Re: Po jaka cholere utrzymywac w ogole te durna K 17.12.07, 21:49
        rzadko się z Tobą zgadzam ale w tym wypadku jak najbardziej. Od
        karania (w razie czego) są sądy. Naprawdę nie widzę żadnej korzyści z
        KRRiTv poza pilnowaniem iinteresów kolejnych partii politycznych.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka