Dodaj do ulubionych

Nowa frakcja w PE - "marginałowie"

01.06.09, 20:25
Kiedy się czegoś boisz, to to zazwyczaj starasz się zdyskredytować. Migracja eurodeputowanych do nowej frakcji może sprawić, że to PES (lewica, z grubsza ;) ) będzie największą frakcją w Parlamencie Europejskim...

Lewy Sierpowy - lewicowy punkt widzenia
lewysierpowy.blox.pl
Obserwuj wątek
  • cwany_cwajnos Re: Nowa frakcja w PE - "marginałowie" 01.06.09, 22:39
   Bardzo sobię cenię projekt współpracy PiS z Konserwatystami Davida Camerona. Da to realną alternatywę dla nijakiej Partii Ludowej, ale sprawnie działać będzie wtedy gdy wybierzemy europosłów odpowiedzialnych. Boję się że niektóre z jedynek PiS nie do końca spełniają te kryteria. Sądzę że wyborcy powinni rozważnie przejrzeć listę kandydatów i nie ulegać zwodniczemu niekiedy czarowi "jedynki"...
  • wojtekviki Re: Nowa frakcja w PE - "marginałowie" 02.06.09, 00:27
   PO nazywa nowo powstająca frakcje "marginałami"czyli taka,ktora nie będzie miała za wiele do osiągnięcia wytyczonych celów,Jarosław Kaczyński mówi wiele o wszystkim i wszystkich,w programie TV24 zapewniał,że PiS nikogo nie obraża,ale mówiąc,że są wyżej kulturowo,że stoja na wyższej "półce"jest dla mnie jako polaka i wyborcę obraźliwe,kim jest J.Kaczyński?jest człowiekiem bardzo zadufanym w sobie,najlepiej wiedzącym,znającym sie na meandrach polskiej polityki,myśle,że brak mu zwyczajnej kultury,jaka powinna cechowac polityka byłego premiera.
  • elfhelm Re: Nowa frakcja w PE - "marginałowie" 02.06.09, 00:36
   Zakładając, że eurodeputowani torysów i ODS-u (osłabionego po wyborach) się nie zbuntują, to kto tam jeszcze dojdzie? Duńska Partia Ludowa (max 2 posłów). Portugalscy ludowcy mogą nie przekroczyć progu, Włochów nie będzie, Skandynawów innych też nie. Nie widać by pojawili się Francuzi. Irlandczycy z UEN przechodzą do ALDE właśnie. Polska antyeuropejska reprezentacja okołopisowska w UEN ma teraz z 20 mandatów, będzie miała jakieś 15. Może dojdą poj. posłowie z republik nadbałtyckich (typu paksasowcy z Litwy).
  • elfhelm Re: Nowa frakcja w PE - "marginałowie" 02.06.09, 00:40
   A co do PES-u, to szczęśliwie na sukces lewicy się nie zanosi. Dobrze w sondażach trzyma się francuska UMP (znacznie lepiej niż 5 lat temu), swoje zrobi CDU wzmocniona reelekcją prezydenta. Ludowcy odbili się w Hiszpanii. EPP dostanie sporo mandatów z Polski i Włoch. Wzmocni się jej pozycja na Litwie. Nie będzie raczej wielkich strat w Grecji, która jakoś trzyma się w kryzysie. Fidesz powinien rozbić węgierskich postkomunistów. A mimo odejścia torysów, to i laburzyści dołują, więc szczególnie PES-u nie wzmocnią.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka