Dodaj do ulubionych

Teraz u nas się zaczyna - ewakuacja metra w Wawie

12.07.05, 13:59
Jestem oburzona i potępiam zarówno terrorystów jak i kiepskich dowcipnisiów
stawiających na baczność wszystkie służby miejskie. Wiadomość z ostatniej
chwili o ewakuacji warszawskiego metra. Powód ładunki wybuchowe.
Jedni debile mordują ludzi, inni popisują się obłąkanym poczuciem humoru..

"Ewakuacja warszawskiego metra
PAP - dodane 16 minut temu

Straż pożarna i policja ewakuowała po godz. 13.00 wszystkich pasażerów
warszawskiego metra. Wszystkie stacje są zamknięte. Powodem jest informacja o
ładunku wybuchowym. "

źródło: wp.pl


Obserwuj wątek
    • ijaw ps. 12.07.05, 14:02
      Powiedzcie sami, czy takim draniom nie należy się 25 lat ciężkiego więzienia, np
      gułagu?
      • asiaasia1 Re: ps. 12.07.05, 20:02
        Mam takie samo zdanie :-)
      • mr_pope Re: ps. 12.07.05, 20:22
        A może tak publicznie ich torturować? Łamać kołem? Poobcinać języki? Ręce?
        Wlewać im do gardeł roztopiony ołów? Uważam, że barbarzyńska natura nieźle sobie
        pofolguje przy karaniu takich dowcipnisiów. Najśmieszniejsze jest to, że gdyby
        nie oni, służby bezpieczeństwa w ogóle nie wiedziałyby co robic.
        • ijaw Re: ps. 12.07.05, 21:06
          Może ich za to odznaczyć? Bo policja i brygady antyterorrystyczne mają okazję
          przećwiczyć, to podziękować i nagrodę jakąś wręczyć?

          "Najśmieszniejsze jest to, że gdyby nie oni, służby bezpieczeństwa w ogóle nie
          wiedziałyby co robic."
          Co nie znaczy, że nie ma w tym racji. Praktyka czyni mistrzem. Lecz bezlitosnna
          pozostanę, żadnej taryfy ulgowej, pudło 25 lat + praca, praca, by się
          chłopczykom nie nudziło, by mózg ćwiczony w kretyńskich pomysłach, odpoczął
          sobie, a mięśnie popracowały, albo odpracowały wszystkie straty finansowe z
          powodu zbędnej akcji. Nie, na pal, po co? Robota dobra jest na upiorne poczucie
          humoru.
          • mr_pope Re: ps. 13.07.05, 18:27
            > Może ich za to odznaczyć? Bo policja i brygady antyterorrystyczne mają okazję
            > przećwiczyć, to podziękować i nagrodę jakąś wręczyć?

            Jeśli Ty proponujesz 25 lat za zabawę to ja proponuję order. Który jest bardziej
            uzasadniony niż 25 lat katorgi.

            > Co nie znaczy, że nie ma w tym racji. Praktyka czyni mistrzem. Lecz bezlitosnna
            > pozostanę, żadnej taryfy ulgowej, pudło 25 lat + praca, praca, by się
            > chłopczykom nie nudziło, by mózg ćwiczony w kretyńskich pomysłach, odpoczął
            > sobie, a mięśnie popracowały, albo odpracowały wszystkie straty finansowe z
            > powodu zbędnej akcji. Nie, na pal, po co? Robota dobra jest na upiorne poczucie
            > humoru.

            Dobrze, pozostań bezlitosna a ja wyłączę się z tej idiotycznej dyskusji.
            • ijaw Re: ps. 13.07.05, 18:47
              Tak czy owak grozi im do 8 lat więzienia plus zwrot kosztów, w wys. 60 tys. Więc
              kiepski dowcipniś pracować będzie musiał długo.
              Żartować można, ale tego typu żarty nie przemawiają mi. Tym bardziej, że niosą
              realne zagrożenie, a kto wie, czy słabsi psychicznie, bądź chorzy ludzie nie
              odczuwali w związku z tym wzmożonych objawów. Ile dodatkowych szkód wynikło z
              tego powodu? Z wysokością kary przesadziłam świadomie. Bo czyn kolesia był
              równie przesadzony i jeśli świadomie, to tym gorzej.
              • mr_pope Re: ps. 13.07.05, 21:22
                Wiem, że przesadziłaś, dlatego nazwałem tę rozmowę idiotyczną;) Bo wydaje mi
                się, że pokrycie kosztów akcji jest wystarczającą karą dla dowcipnisiów, nawet i
                bez więzienia.
                • ijaw Re: ps. 14.07.05, 12:52
                  Może trafić na zamożnego dowcipnisia i w tym przypadku pokrycie kosztów
                  odczuwalnym nie będzie.
                  Ale taki wpisik w kartotekę, wyrok w zawieszeniu podziała zniechęcająco. Tym
                  bardziej, że codziennie są głupawe alarmy.
                  Jest lato, w Warszawie nie tłumów. Kilkugodzinny paraliż miasta jest dotkliwy,
                  ale w innym okresie byłby prawie katastrofą.
                  Problem dotyczy nie tylko Warszawy, bo we Wrocławiu też pijani kolesie zabawiali
                  się ze służbami miejskimi i ludźmi w podobny sposób.
                  • mr_pope Re: ps. 15.07.05, 11:38
                    Masz zamożnych ludzi za kretynów? Wielcy biznesmeni nie przepadają za wywalaniem
                    w błoto 60 tysięcy złotych, nawet jeśli jest to kropla w morzu środków
                    finansowych jakimi dysponują. Kara byłaby odczuwalna nawet dla wielkiego
                    doktora. Bo pieniądze są wyrzucone w błoto. A wpisik w kartotekę? Po tym mniej
                    oczekuję czegokolwiek. Przestępstwo ulega zatarciu, kartoteka kiedyś będzie
                    wyczyszczona. Zresztą więlu osobom wpis do kartoteki nie przeszkadza, chyba, że
                    wyrok będzie podany do publicznej wiadomości.
                    • ijaw Re: ps. 15.07.05, 23:43
                      A, im bogatszy, tym skąpszy. Dyplomatycznie - oszczędny. Wielki doktor też
                      musiałby zapłacić za swe nieprzemyślane wybryki zamiast pójść siedzieć. A w
                      błoto to nie, to zwrot kosztów na chwilę obecną wyrzuconych w błoto.
                      Gdyby kolesiowi dać rok, dwa lata, w zawieszeniu na 15 lat, to nie uległoby to
                      szybko zatarciu, a my mielibyśmy gwarancję, że kolesiowi ze strachu przed
                      odwieszeniem kary "żartować się" z nas nie zechce.
                      • mr_pope Re: ps. 16.07.05, 14:57
                        > Gdyby kolesiowi dać rok, dwa lata, w zawieszeniu na 15 lat, to nie uległoby to
                        > szybko zatarciu, a my mielibyśmy gwarancję, że kolesiowi ze strachu przed
                        > odwieszeniem kary "żartować się" z nas nie zechce.

                        Zatarcie a przedawnienie to dwie różne instytucje. Zawieszenie na 15 lat to już
                        w ogóle parodia prawa karnego.
                        • ijaw Re: ps. 16.07.05, 15:38
                          Zgadza się, parodia. Chodzi o ideę. Zawieszenie jest lepszym rozwiązaniem niż
                          wzięzienie na koszt podatnika zresztą.
                          Jak najwyższy wyrok w zawieszeniu plus zwrot kosztów.

                          Tymczasem faceta aresztowano na razie na 3 mies.
                          • mr_pope Re: ps. 16.07.05, 18:42
                            Wszystko zależy od tego czy koleś jest naprawdę idiotą, czy po prostu realizował
                            czyjeś interesy. W przypadku bycia idiotą zawieszenie będzie miało sens, bo
                            przez jakiś czas nie zadzwoni. W przypadku realizacji czyichś celów
                            niekoniecznie, bo mógł już nie widzieć sensu w dalszych tego typu praktykach. A
                            props, zawieszenie też oznacza pewne koszty.
                            • ijaw Re: ps. 17.07.05, 00:45
                              Kara więzienia wynika z oceny czynu i osobowości sprawcy w świetle
                              dotychczasowego życia. Dotyczy to samo kary w zawieszeniu, a zawieszenie
                              wykonania kary w danym momencie warunkuje się zachowaniem kolesia. Przewidywany
                              idiotyzm nie ma wpływu na wysokość kary. Można powiedzieć, że zawieszenie
                              wykonania kary więzienia jest pewnego rodzaju "łaską".

                              "A propos, zawieszenie też oznacza pewne koszty."
                              Koszty dla kogo? Społeczeństwa, podatnika? Czy skazanego?
    • ijaw Re: Teraz u nas się zaczyna - ewakuacja metra w W 13.07.05, 10:33
      Pojawiają się głosy, że alarmy o zagrożeniach w metrze są sprawdzianem naszej
      czujności i możliwości organizacyjnych.

      "Nie wiemy, czy terroryści sprawdzają reakcję naszych służb. Ale jej brak może
      ich rozzuchwalić dodał płk Roman Polko, były dowódca GROM."
      żródło: rzeczpospolita.pl
    • ijaw Mają podejrzanego 14.07.05, 16:37
      "Drań - jak mówi o nim szef warszawskiej policji - który dzwonił z informacją o
      rzekomej bombie w warszawskim metrze, zatrzymany."
      radiozet.wp.pl/wiadomosc.html?wid=7617277&fromChan=1
      Pozostaje udowodnienie. I osądzenie.
      Brawa dla policji za szybką i skuteczną akcję.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka