wolak.wolski
10.04.07, 08:40
chciałbym poniższy wątek rozwinąć w kontekście tytułu.
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=29&w=60265846&a=60487149
Do Xtrin: dlaczego uważasz, że Państwu Kościół nie jest potrzebny ?
Ja uważam, że w dzisiejszej polskiej rzeczywistości jest bardzo potrzebny.
Dziesięciolecia socjalizmu doprowadziły do degręgolady moralnej i bardzo
brakuje ośrodka mogącego tą moralność przywrócić. Oczywiście nie da się tego
zrobić bez szkoły i nauczania na poziomie podstawowym, gdzie nauczanie mocno
połączone jest z wychowaniem, ale :
1) póki w Polsce będą rządzić obłudnicy szkoła nie będzie uczyła moralnej
postawy prospołecznej - bo to jest wbrew interesom rządzących
2) a póki nie będzie w społeczeństwie ukształtowanych właściwych postaw nie
zmienią się rządzący.
I tak kraj nasz będzie brnął w nicość obywatelską stając się kolonią tych,
którzy mieli szczęście być bogatsi w okresie bumu technologicznego.
Bo czyż nie jesteśmy kolonią ? I to na własne życzenie ?
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=60439737&a=60442014
Tutaj pisze o tym, że na absurd zakrawa fakt, że cieszymy się z możliwości
wyjazdu naszych sił, naszych elit. Wręcz tego się domagamy !
Czyż nie jesteśmy kolonią ? W kraju, gdzie większość banków jest zależna od
obcego kapitału, gdzie większość największych przedsiębiorstw jest zależnych
od obcego kapitału a jeżeli są narodowe to i tak są zależne od banków
zależnych od obcego kapitału ;)
Absolutnie nie jestem nacjonalistą. Ale fakt, że Państwo przez swoją
nieudolność powoduje, że społeczeństwo klaszcze z radości za każdym razem
kiedy poddańczość kolonialna jest poszerzana jest smutny.
Bo dlaczego to nie od naszego kapitału są zależne inne społeczeństwa. Przecież
"wygraliśmy wojnę" ?
To właśnie do przywrócenia tej narodowej świadomości potrzebny jest Państwu
Kościół.
Zaraz ktoś napiszę, że Radio Maryja tym się zajmuje. TAk. To prawda, ale to
tylko jeden z głosów - bardzo subiektywny. Potrzebny jest cały wachlarz głosów
od tych skrajnych (radio-maryjnych) do liberalnych.