Dodaj do ulubionych

Pamiętacie proroctwo o żółtej rasie ?

23.04.17, 19:26
Ponoć żółta rasa nas zaleje a dowcipni dodawali ,że oni jak ruszą to nas zadepczą.Okazuje sie że wcale nie muszą sie ruszać z miejsca bo już zrobili wejście smoka i te marki nalezą już do Chińczyków
1 - Volvo -w 2010 r, Ford będący wówczas właścicielem marki Volvo,ogłosił że sprzedaje za 1,8 mld dolarów dumę szwedzkiej motoryzacji chińskiemu koncernowi Geely.
2 - dwa kluby piłkarskie - Inter Mediolan (525 mln euro) i AC Milan (750 mln euro)
3 - Internet - w 2016 chińczycy przejeli norweską firmę Opera Sowtware a wraz z nia prawa do przeglądarki Opera (blisko miliard euro)
4 - telefonia - w 2014 chiński koncern Lenovo przejął od Google'a markę Motorola ( 2.91 mln
dolarów)
5 - przemysł oponiarski - kontrola nad koncernem oponiarskim PIRELLI (7,1 mld euro) firmę
6 - sprzęt AGD - w 2007 r. chińska grupa inwestycyjna za 108 mln dolarów kupiła znanego producenta odkurzaczy -firmę Hoover
7 - produkcja filmowa - W 2016 koncern Wanda Group kupił za 3,5 mln. dolarów firmę Legendary Entertaiment, producenta takich filmów jak "Batman","Godzilla" , "Mroczny rycerz".
8 - w 2016 r.chińscy inwestorzy przejęli amerykańskiego producenta drukarek Lexmark International (3,6 mld.dolarów)
9 - hotelarstwo - w 2014 r. firma Hilton Wordlwide sprzedała luksusowy nowojorski hotel
Waldorf Astoria ( 1,95 mld dolarów)

No i co? Pieniędzmi,sposobem - i tak proroctwo sie spełnia. A kto powiedział ze biała rasa ma panować nad światem na wieki wieków?
Obserwuj wątek
  • czuk1 Re: Pamiętacie proroctwo o żółtej rasie ? 24.04.17, 08:37
   I dobrze. Krzyżówki ludzi białej rasy z żółtą dadzą silną, zdrowszą rasę ludzi . (przepraszam... dotychczas mówimy o krzyżówkach zwierząt).
   A z wejściem żółtej rasy to dano moje przewidywania były podowbne ale w odniesieniu do Polski, związane ściśle z sytuacją demograficzną Polski.
   Wg mnie. Proces starzenia się ludności Polski spowoduje zahamowanie rozwoju gospodarczego Polski, brak rąk do pracy, mały popyt na towary i usługi, emigrację młodych ze względu na brak perspektyw w Polsce. Likwidowane będą z konieczności nowe
   przecież firmy. Majątek produkcyjny stanieje. Problem mieszkaniowy sam się rozwiąże, będą tanie i wolne mieszkania.
   Gospodarka rynkowa, prawa ekonomiczne, świat (jako globalna wioska), przeludnienie w Chinach, nadwyżka tamtejszego kapitału spowoduje ekspansję gospodarczą Chińczyków w Europie. Polska stanie się świetnym miejscem na przeniesienie się setek tysięcy Chińczyków do Polski . Pierwszy "przyjdzie kapitał" a z nim chińscy pracownicy.
   Stosunkowo szybko Polska (już nie jako jednolite narodowo państwo) zacznie szybko rozwijać się. Za 50 - 60 lat liczba Chińczyków w Polsce przekroczy liczbę Polaków. W rezultacie powstanie państwo chińskie, z mniejszością narodową Polaków.
   Nie sądzę by pozostało to bez wpływu na status finansowy Polaków. Panami na terenie Polski będą Chińczycy a Polacy to
   "drugi sort".
   Uważam, że brak strategii rozwojowej Polski i konkretnych decyzji przeciwdziałających groźnemu procesowi utraty państwowości .... może ten proces exodusu Chińczyków przyśpieszyć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka