Dodaj do ulubionych

Plotka o rozpadzie

02.04.20, 14:26
"Jarosław Gowin odrzucił ultimatum Jarosława Kaczyńskiego. Nieoficjalnie: szef Porozumienia poinformował swoich ministrów, że mogą zostać wyrzuceni z rządu, bo nie zgodzi się na kopertowe wybory w maju i zdania nie zmieni. Większość rządząca wisi na włosku" – poinformował Patryk Michalski z RMF FM.


Gowin nie zaakceptował kopertowych wyborów. Kaczyński zagroził wyrzuceniem koalicjantów z posad. Bez skutku.
Tyle, że już wcześniej doszło do porozumienia Gowina z WK-K.
Wg mnie znamionuje to rozpad koalicji rządzącej i wcześniejsze wybory. Tylko kiedy i jak?
Bardzo ciekawy i budzący nadzieję koniec tygodnia. Jutro ma być posiedzenie Sejmu w sprawie majowych wyborów.
Obserwuj wątek
    • estella50 Re: Plotka o rozpadzie 02.04.20, 17:06
     Miałabym taka samą opinię gdyby nie ten zakulisowy (jeszcze) sojusz z PSL and co. Pytany o to bezpośrednio W.K-K kluczył mocno w odpowiedzi, a więc coś na rzeczy jest. Jutro ma się odbyć głosowanie w Sejmie w sprawie kopertowego głosowania.
     Zakładać się nie będę, ale pozostaję z nadzieją ...
     • iryska2604 Re: Plotka o rozpadzie 02.04.20, 19:58
      Kaczyński "nakręcony" na wybory 10 maja. Gowin odrzuca drugie ultimatum PiS. Rząd staje na krawędzi

      Jarosław Kaczyński jest bardzo nakręcony na to, by zrobić wybory jak w Bawarii - mówi nam polityk PiS bliski kampanii. Czyli w pełni korespondencyjne. Przeciwko wyborom 10 maja jest Jarosław Gowin, który odrzucił już drugie ultimatum stawiane mu przez PiS. Nowogrodzka chce więc nakłonić posłów Gowina, by głosowali w Sejmie wbrew swojemu szefowi.

      Nie zalinkuję bo sie nie da. Artykuł z Gazeta .pl. Jestem bardzo ciekawa co z tego wynikie. Coś mi sie widzi ze ten pisi geniusz nie ma pojecia jak wygląda strona organizacyjna takich wyborów, wyobraża sobie ze tupnie nogą i ma. Chyba zaczyna sie początek końca...
      • estella50 Re: Plotka o rozpadzie 02.04.20, 20:05
       Też tak myślę i mam nadzieję na ten początek końca (chociaż nadzieja jest matką głupich, wiadomo). Podobno prezes obiecuje gowinowcom złote góry, jeśli tylko będą głosować po jego myśli.
       Jutro będzie przełom?
       • estella50 Re: Plotka o rozpadzie 03.04.20, 09:25
        Na razie jest taka sytuacja:

        Cytat:
        - Jako Porozumienie Jarosława Gowina zagłosujemy przeciw głosowaniu korespondencyjnemu, a konkretnie przeciw wprowadzeniu tego rozwiązania na wybory prezydenckie 10 maja - oświadczył w poseł Kamil Bortniczuk z Porozumienia.

        Dziś w Sejmie ma się odbyć głosowanie nad ustawą w tej sprawie. Sprzeciw ugrupowania Jarosława Gowina oznacza, że PiS nie będzie miał wymaganej większości do przyjęcia ustawy.'

        Ale jest też możliwe, że to taki królik wypuszczony na pokaz żeby się wycofać z wyborów w maju.
        • dociek Re: Plotka o rozpadzie 03.04.20, 12:55
         Niestety i jak zwykle Gowin kombinuje wyłącznie na swoje konto, udając prawomyślnego, ludzkiego państwowca, a w zasadzie nagina równo na konto PiSu i Kim Ir Kaczki, naczelnika państwa. Pisaliśmy już na forum, że Gowin to ewidentny koniunkturalista. Jak motyl z kwiatka na kwiatek.

         Koncepcja naruszenia Konstytucji celem wprowadzenia 7-letniej kadencji Anżeja jest wygodnym lepem dla chwiejnych, skrajnie prawicowych elementów Koalicji Obywatelskiej oraz dla nawiedzonego i stale "bezstronnego" Kosiniaka-Kamysza, że teoretycznie nie będzie wyborów teraz. Z drugiej strony jest mechanizmem na kruszenie Konstytucji, czyli jej dalsze podważanie, aby ekipa Zjednoczonej Prawicy dalej utrzymała władzę i miała pole i czas do do kolejnych akcji przeciwko Polakom.
         • estella50 Re: Plotka o rozpadzie 03.04.20, 13:05
          Zgadzam sie z Tobą całkowicie.
          Przed chwilą Gowin skończył "patriotyczną" mowę: wybory prezydenckie za 2 lata. Wcześniej taka sama propozycja wypłynęła z kręgu prezesa.
          Króliczek (Gowin) pohasał i prezes może pochylić się troskliwie nad dobrem kraju i rodaków i "honorowo" wygrać dalsze 2 lata Dudy.
          Mam nadzieję, że nikt z opozycji nie wyłamie się z muru oporowego.
          • dociek Re: Plotka o rozpadzie 03.04.20, 13:43
           Obawiam się, że jednak się wyłamią, taki PSL z Kukizem i taki np. Zaleski i jemu podobni, nawiedzeni w PO.

           Nie raz dawali się wypuszczać na tzw. "prawomyślność" Parszywców i Skurwieli. I zawsze stojąc okrakiem skłaniali się do tych, co ich po gonadach popieszczą na moment. A cząstkowa zgoda na zmienianie Konstytucji, to wstępna zgoda na jej całkowite zlekceważenie.
           Jeszcze, w konsekwencji, to teoretyczne minimum - 2 lata rządów "dobrej zmiany" i z naszego kraju nie pozostanie kamień na kamieniu!!! Lata kolejnych nagród, premii, i niebotycznych pensji dla samych swoich!!! Czas na dobijanie naszej ojczyzny, jaka by nie była upośledzona mentalnie i społecznie.

           NIE MA ZGODY !!! Tylko, co ja teraz mogę, w trakcie obwarowań pandemii? PiSkurwiele to wykorzystują i to jest najbardziej parszywe, zboczone zagranie mściwego karła z Nowogrodzkiej. To aż tak obrzydliwe, jakby było gwałceniem gnijących świńskich zwłok.
          • dociek Re: Plotka o rozpadzie 03.04.20, 15:57
           Tak, typowy koniunkturalista, czyli ewidentny wympieł (bымпел/ros. - proporzec) na wietrze, tudzież klasyczny czopek (jak poniżej). Wciska się tam gdzie Du*y mu starcza.
           • estella50 Re: Plotka o rozpadzie 03.04.20, 17:05
            Z obrzydzeniem słuchałam W.K-K, kiedy dziękował wylewnie Gowinowi i to za co?! Za to, że nie zgadza się na majowe wybory! To znaczy czyni tylko to, co każdy przyzwoity polityk powinien zrobić w tej sytuacji. Nieważne, jakie są wcześniejsze "zasługi" tego człowieka z miękkim bardzo kręgosłupem, nieważne, że zawsze głosuje za wolą prezesa, choć się nie cieszy. W dodatku jeszcze WKK wyobraża sobie, że opozycja powinna takiego człowieka obdarzyć teką premiera!
            A wydawało mi się, że WKK to rozsądny człowiek sad
            • suender Re: Plotka o rozpadzie 03.04.20, 18:35
             estella:

             > Nieważne, jakie są wcześniejsze "zasługi" tego człowieka z miękkim bardzo kręgosłupem,

             Jakby miał aż tak miękki kręgosłup to nie postawił by się wcześniej Tuskowi, a teraz Kulawemu.
             Oczywiście mam mu wiece za złe, że wiele głupich i szkodliwych decyzji Dobrozmianowców popiera, ale jest jako chyba jedyny w Grupie Trzymającej Władzę, co się BRYKA, a to trzeba jemu docenić., - ot co, ......

             Pozdrawiam.
             • iryska2604 Re: Plotka o rozpadzie 03.04.20, 18:58
              Obojętnie kto sie postawi ale już to doceniam. O co chodzi prezesowi Kaczyńskiemu? PiS boi się kryzysu i chce przeprowadzić wybory za wszelką cenę teraz? To jest zwykła, prosta kalkulacja?

              Piotr Kuczyński: Według mnie, jeśli spojrzy się od strony gospodarki, ta kalkulacja jest jasna. Sytuacja będzie się co prawda szybko pogarszała, ale na początku maja najprawdopodobniej nadal będzie obowiązywała zasada "skupiania się wokół flagi", czyli popieranie rządzących w okresach trudnych dla narodu. Jesienią z tego już nic nie zostanie, a ludzie mogą być rozgoryczeni, zmęczeni i częściowo bez pracy i pieniędzy, jeśli okres pandemii się przedłuży. To zmniejszy szanse na wygraną obecnego prezydenta.
              W Polskim Radiu prezes Kaczyński mówił właśnie o kryzysie. "Za rok będziemy pewnie w fazie takiej bardzo być może bolesnej walki z tym kryzysem, i to też pewnie jest wzgląd, który jest brany pod uwagę przez opozycję. Chodzi o to, że wtedy ludzie zawsze mają jakieś pretensje do władzy". Prezes boi się pretensji do władzy?

              Całość przeczytajcie w dzisiejszej Gazecie
              • adria231 Re: Plotka o rozpadzie 03.04.20, 21:03
               Stanęło na tym, że Gowina przekonał prezes, opozycja jednak nie poprze wersji uzgodnionej przez prezesa i Gowina. Zostajemy z papierowym głosowaniem.Przyjdą do naszych mieszkań z urnami po nasze głosy ( albo po nas- bo za 40 dni wielu wyborców będzie już w zaświatach )
               • estella50 Re: Plotka o rozpadzie 04.04.20, 10:03
                Listonosze idą na zwolnienia. Nie chcą się narażać. Jeśli do tego głosowania kopertowego dojdzie, to karty roznosić i odbierać będą terytorialsi. Mam nadzieję, że nie pod bronią, bo ja odmówię i nawet drzwi nie otworzę.
                Szalony człowiek piekło nam tworzy i nie ustaje w szaleństwie.
                • iryska2604 Re: Plotka o rozpadzie 04.04.20, 12:14
                 A ja mam podobne zdanie jak Kwaśniewski

                 Propozycje zmian w konstytucji złożone przez Gowina skomentował na antenie Polsat News Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent ocenił, że koncepcję lidera Porozumienia można uznać za kompromisową. - Za dwa lata na uporządkowanym polu będziemy wybierać prezydenta. Moja sugestia dla liderów opozycji jest taka, by te rozmowy podjąć [...]. Nie mówię, że trzeba to zaakceptować. Trzeba uzyskać wiele informacji na ten temat. Czarzasty powiedział od razu, że nie chce rozmawiać. Ja bym namawiał do rozmawiania [...]. Nie wiemy, kiedy epidemia się skończy. Wszystko jest lepszym scenariuszem niż robienie wyborów 10 maja - ocenił były prezydent.

                 - Obecnie fronty są wyraźnie zarysowane. Kaczyński chce za wszelką cenę wyborów 10 maja, zdając sobie sprawę, że to coraz mniej realne, ale ta koncepcja wyborów korespondencyjnych to taki rzut na taśmę. PiS jak ognia boi się wyborów na jesieni, bo wtedy sytuacja w kraju może być trudna i wiele krytyki spadnie na rządzących - ocenił Kwaśniewski.

                 Te dwa lata wytrzymalibysmy z palcem w ..........a przynajmniej po tym mamy jasną sytuację bo pis sobie nie poradzi i chyba do gry juz nie wejdzie.Moze sie mylę ale tak i tak Duda nam wisi nad głową.
                 • dociek Re: Plotka o rozpadzie 04.04.20, 14:30
                  Co było już z góry wiadome. Czopek się na chwilę demonstracyjnie nadąsał.

                  - Nie ma innego wyjścia. Porozumienie nie opuści rządu. Musimy poprzeć propozycję głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 10 maja, bo Kosiniak-Kamysz nie dotrzymał słowa danego Gowinowi. Inaczej Polsce grozi katastrofa gospodarcza - mówi Wyborczej jeden z czołowych polityków Zjednoczonej Prawicy z kręgu wicepremiera Jarosława Gowina.
      • suender Re: Plotka o rozpadzie 03.04.20, 09:06
       iryska:

       > Nie zalinkuję bo sie nie da.

       Może zamiast tego "co się nie da" to ten:

       wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25840621,j-kaczynski-nakrecony-na-wybory-10-maja-gowin-odrzuca-drugie.html#s=BoxOpMTPozdrawiam.zdrowotnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka