Dodaj do ulubionych

"Mówicie sukienkowym, co myślicie".

24.10.20, 20:02
Nic nie wskazuje na to, by nastroje w Polsce miały ulec uspokojeniu. Sobota to kolejny dzień masowych protestów po orzeczeniu TK, w którym za niekonstytucyjne uznano przepisy o tzw. embriopatologicznej przesłance do legalnego przerwania ciąży. Natomiast w niedzielę organizatorzy protestów zachęcają do... pojawienia się w kościołach.
O takim scenariuszu poinformowano między innymi na oficjalnym koncie Strajku Kobiet na Twitterze. W "planie gry" aktywistki na niedzielę wpisały "obowiązkową mszę". "Mówicie sukienkowym, co myślicie" – dodano.


natemat.pl/324523,zakaz-aborcji-w-polsce-w-niedziele-protesty-w-kosciolach-w-calym-kraju
Wrzawa się podniesie...
Obserwuj wątek
  • suender Re: "Mówicie sukienkowym, co myślicie". 25.10.20, 14:58
   iryska2604:

   > "Mówicie sukienkowym, co myślicie".

   Czy to jest już praktyczna realizacja w/w hasła?
   warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26432902,ogolnopolski-strajk-kobiet-protestuje-w-kosciolach-to-odpowiedz.html#s=BoxWyboImg1:undefined

   Wasz Suender.
   • iryska2604 Re: "Mówicie sukienkowym, co myślicie". 25.10.20, 16:43
    Chcą zawłaszczyć całym narodem? Po co ? Zastanów sie - skoro to jest walka o władzę to nazywajmy to po imieniu. Poza tym jedna podstawowa sprawa - jesli ktoś wierzy to nie bedzie postępował przeciwko i katoliczka która naprawdę wierzy nie pójdzie a przynajmniej nie powinna dokonać aborcji. ALE KOSCIÓŁ CHCE TO NARZUCIŚ WSZYSTKIM - czys ty ateistka, czy muzułmanka czy wyznawczyni jakiejkolwiek wiary. To co jest grane?I mają rację te kobiety że walczą . Doskonale wiesz że walczy sie tylko o poczęte a narodzone maja wszyscy w nosie. Państwo pomoże ? Nie rozśmieszaj mnie.
    • iryska2604 Re: "Mówicie sukienkowym, co myślicie". 25.10.20, 16:47
     Przeczytaj jeszcze to - akurat na temat

     wyborcza.pl/7,75968,26433208,kosciele-malej-wiary-dlaczego-przepisujesz-dekalog-do-kodeksu.html#S.8-K.C-P.1-B.4-L.2.zw

     Biskupie, polityku, działaczu katolicki: skoro nie wierzycie, że w waszej wierze da się wytrwać bez bata nad głową - to może coś z tą waszą wiarą jest nie tak?
    • suender Re: "Mówicie sukienkowym, co myślicie". 25.10.20, 17:41
     iryska:

     > Nie rozśmieszaj mnie.

     1. Najpierw miło witam Szefową w te niedzielne popołudnie (u nas dosyć ciepłe!).

     2. Myślę iż zaszło małe nieporozumienie, bo w mym wpisie podałem tylko link do artykułu z GW, - bez jakiegokolwiek sugerowania, wręcz prawie bez komentarza.

     Zatem teraz korzystając z okazji odniosę się do niego (szczególnie do fotki sprzed ołtarza).
     Po prostu jestem mile zaskoczony postawą duchownego sprawującego Msze św., że był wielce tolerancyjny wobec tej Pani trzymającej opisany kartonik.

     W naszej parafii proboszcz jest bardzo surowy i nam wiernym nie pozwala bez zapytania jego o zgodę wystawienia żadnego obrazka św., czy jakiś tekst pobożny na małej tabliczce, nie mówiąc już o większym pisanym manifeście. Taką nadmierną surowość mam jemu za przesadzoną.
     A tam, proszę bardzo.
     Ale być może zastosował on prawo gościnności, że się tak spolegliwie zachował wobec słabo wierzącej, albo nawet ateistki. Czy ona jego tolerancję doceni, - oto jest pytanie?

     Myślę jednak, że każdy sposób na upuszczenie pary spod nakrytego garnca jest w miarę dobry. Ot, ...co.

     Wasz Suender.

     p.s.: "Ciągle za dużo osób wciąż jest pod wpływem hipnotycznej propagandy socjalistycznej."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka