Dodaj do ulubionych

Teorie spiskowe

26.02.21, 16:36
Co trzeci wyborca PiS-u i ponad 40 proc. wyborców Konfederacji wierzy w istnienie tajnego światowego rządu [SONDAŻ]
Teorie spiskowe od zawsze są tym, co bardzo elektryzuje ludzi. Jedną z najgłośniejszych jest ta o tajemniczym światowym rządzie, który ponad głowami obywateli decyduje o losie naszej planety. Z sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych wynika, że w jego istnienie wierzy co czwarty Polak.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26829281,co-trzeci-wyborca-pis-u-i-ponad-40-proc-wyborcow-konfederacji.html
https://bi.im-g.pl/im/e4/96/19/z26829284IH,Co-czwarty-Polak-wierzy-w-istnienie-tajnego-swiato.jpg

Jeśli wielu Polaków wierzy, że pandemia jest wynikiem globalnego spisku, to zapewne ta sama grupa wierzy w istnienie tajnego światowego rządu
- podkreśla dyrektor Instytutu Polityk Publicznych Collegium Civitas.

Co do wyborców PiS to nie mam wątpliwości w sprawie ich poziomu umysłowego. Ale u konfederatów wydawałoby stąpających po ziemi, żeby majątek pomnażać też takie pustogłowie?

Standardy według PiS - zastraszyć, przekupić, zniszczyć, okraść, opluć, poszczuć i pójść się pomodlić!

Obserwuj wątek
    • alfredka1 Re: Teorie spiskowe 26.02.21, 22:04
      Za tą "propagandą ostrzegającą" niby kryje się napewno! spisek /ale jednego państwa/
      dawno temu czytałam opracowanie angielskiego wywiadu , że inwigilacja w W.Brytanii zaczęła się od carów !!! i trwa do dzisiaj . Sa całe wielopokoleniowe rodziny ..... dalej możecie sie domyślić ...//niestety, ksiązkę pozyczyłam i zwrotu nie doczekałam się sad(/
      • dociek Re: Teorie spiskowe 27.02.21, 10:40
        Niestety, wiara w teorie spiskowe jest powszechna i niezależna od politycznego ukierunkowania. Wiem to na przykładzie swojej dalszej rodziny, czy to z lewa, czy z prawa. Doskonałym nawozem dla rozsiewania się tego typu chwastów mentalnych, jest systematyczne niedopowiedzenie i nierzetelność w informacji publicznej, która zamieniała się w propagandę jednych, czy drugich. I stara, sprawdzona od lat metoda: JPP, czyli jedna pani powiedziała...
        • banowanyzaprawde1 Re: Teorie spiskowe 27.02.21, 10:49
          Jedna pani powiedziała, że jeden z właścicieli Pfizera sprzedał akcje firmy zaraz po bardzo dużym wzroście ich wartości. Druga pani powiedziała, że Indie zabroniły szczepionki Pfizera. Do sprawdzenia w internecie. Czy takie wiadomości są teorią spiskową?
          • estella50 Re: Teorie spiskowe 27.02.21, 15:29
            Teorie spiskowe na ogół szerzą się drogą od ucha do ucha. I nie wymagają, ani nie potrzebują potwierdzania gdziekolwiek. Bo to pani wie i rozumie! Oni wszyscy kłamią i spiskują.
            Teraz to podobno Bill Gates urządził nam pandemię, żeby zarabiać na szczepionkach. Nieważne, że ów B. Gates całkiem niedawno połowę swojego olbrzymiego majątku przekazał potrzebującym. Bo to tylko dla zmyłki było!
                • banowanyzaprawde1 Re: Teorie spiskowe 27.02.21, 16:57
                  Możecie nie wierzyć, ale są na świecie takie teorie spiskowe, które z czasem okazały się prawdą. Całkiem nieźle udokumentowaną. Niektóre z tych zdarzeń, gdy zostały ujawnione, wstrząsnęły światem.
                  Więcej: special.gazeta.pl/special/1,163570,23227702,strefa-51-i-mk-ultra-teorie-spiskowe-ktore-okazaly-sie-prawda.html
                  • estella50 Re: Teorie spiskowe 27.02.21, 19:16
                    Nie tylko nasz naród kocha teorie spiskowe. Ludzie po prostu potrzebują wytłumaczenia dla swoich różnych niepowodzeń, pozycji społecznej niższej niż chciałoby się, mniejszej kasy, kiepskiej pracy, kłopotów rodzinnych i wszystkiego innego. Bo przecież ja nie mogę być temu wszystkiemu winny/a, tylko oni! Oni spiskują i przez to mnie jest gorzej niż mogłoby być.
                    Im lepsza edukacja i nauka samodzielnego myślenia, tym gorsze rokowania dla teorii spiskowych!
                    • iryska2604 Re: Teorie spiskowe 27.02.21, 19:38
                      Dezinformacja jest równie silnym bodźcem do powstawania teorii spiskowych, jak wszystkie pozostałe tutaj omówione. Gdy rząd raz śmieje się z noszenia maseczek, następnie każe je nosić, kombinuje, o drugi dzień zmienia zdanie, to automatycznie w głowach obywateli zapala się czerwona lampka. Wątpliwości, luki w wiedzy trzeba sobie jakoś wytłumaczyć, a że wyobraźnia potrafi być bujna to mamy co mamy.

banowany - ciekawy artykuł zamieściłeś
                      herbataiobiektyw.pl/teorie-spiskowe/
                      • iryska2604 Re: Teorie spiskowe 28.02.21, 19:15
                        www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2021-02-26/najpierw-w-hiszpanii-a-teraz-w-teksasie-coraz-wiecej-ludzi-wierzy-ze-pada-plastikowy-snieg/

Ten amerykański stan nawiedziła w ostatnim czasie największa fala mrozów i śnieżyc od wielu lat, gdzie prąd, ogrzewanie i wodę w kranach straciło aż 5 milionów ludzi. Właśnie z tego powodu teorie spiskowe sprzedają się tam, jak świeże bułeczki.

Teksańczycy nie są w stanie zrozumieć, skąd wzięła się tak surowa zima, więc wyjaśniają to sobie absurdalnym eksperymentem, identycznym, jak ten z Hiszpanii. W sieci pojawiło się mnóstwo filmików, na których śnieg jest podpalany i uważany za plastik.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka