Dodaj do ulubionych

Piwonie - proszę o radę

03.09.11, 23:04
Kochani - przeczytałam wiele wątków o piwoniach ale naprawdę nie wiem co zrobić i proszę o radę, Jesteśmy w trakcie odnawiania mocno zaniedbanej działki, nie chcemy się pozbywać tego co tam jest, tylko jakoś sensownie to wykorzystać.
I tak mam do zagospodarowania około 10 dużych krzaków piwoni. Połowa już znalazła swoje miejsce - będzie tworzyć jednolitą rabatę by jak najlepiej podkreślić piękno tych kwiatów. Ale zostaje jeszcze pieć i ... te chciałabym z czymś połączyć bo nie mam już miejsca na drugą taką jednolitą rabate a poza tym jak piwonie przekwitną to chciałabym, by jeszcze coś kwitło. Myślę by je posadzić wzdłuż ogrodzernia, na przemiennie z ??? A może lepiej pomiędzy nie coś wsadzić.
Piszecie w starszych postach, że piwonie dość mocno konkurują z innymi roslinami o przestrzeń i składniki odżywcze a ja taki początkujący jestem ogrodnik i boję się że im krzywdę zrobię żle dobierając towarzystwo. Zaproponujcie coś, prosze!
Obserwuj wątek
    • marbor1 Re: Piwonie - proszę o radę 04.09.11, 09:34
      Osobiście nic bym nie sadziła między piwoniami. W czasie kwitnienia pędy piwonii rozkładają się na boki, więc potrzebują dużo miejsca. Po przekwitnieniu, same liście są dekoracyjne do późnej jesieni.
      Posadź je przy ogrodzeniu w szpalerze w odstępach co najmniej 80 cm. Pamiętaj że piwonie są długowieczne i najlepiej jak rosną na jednym miejscu bez przesadzania. Wtedy kwitną obficiej.
      Wiem z własnego doświadczenia, że między piwonie nie da się nic sensownego posadzić przy zachowaniu takich odstępów jak wyżej napisałam.
            • marbor1 Re: Piwonie - proszę o radę 05.09.11, 20:08
              Ja znalazłam wyjście inne. U mnie piwonie rosną w szpalerze przy ogrodzeniu [razem 12 szt.]
              Zagon na którym rosną jest dość szeroki i na obrzeżach zagonu z przodu posadziłam niskie byliny wieloletnie jak sasanki, różnego rodzaju rozchodniki, miłki, floksy szydlaste i wiele innych, które tworzą piękne poduchy. Nie sprawiają one kłopotu i nie wymagają większej pielęgnacji.
              • furika Re: Piwonie - proszę o radę 06.09.11, 15:50
                O tak - to mi się podoba. Wiem że piwonie najlepiej wygladają solo, ale działka nie jest duża a chciałabym coś jeszcze mieć z kwitnących nawet drobnych roslin.
                Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to chętnie poczytam bo do przesdadzania weżmiemy się pewno za tydzień
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka