vaude 19.05.12, 00:56 od dwóch lat mam czosnek ozdobny, w zeszłym roku kwitł pięknie...a w tym roku wcale. wyszły liście, całkiem dorodne, ale tylko liście co może być przyczyną? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
branka8 Re: czosnek ozdobny - problem 19.05.12, 07:50 Czosnek ozdobny należy co roku przesuszac. Jesli tego sie nie robi to bedzie coraz mniejszy i zacznie ginac. Ważne jest także podłoże w którym rośnie, musi być przepuszczalne i raczej suche. Czosnek nie lubi podlewania. Poczekaj jeszcze trochę wykop i cebule czosnku położ w cieniu jakiegoś drzewa na trzy tygodnie. Następnie posadz go w lepsze miejsce. Odpowiedz Link Zgłoś
zimna_zosia Re: czosnek ozdobny - problem 19.05.12, 08:18 Jak na mój gust to został zatopiony przez właściciela albo siły niebieskie:-) Odpowiedz Link Zgłoś
vaude Re: czosnek ozdobny - problem 19.05.12, 10:52 w zeszłym roku był wykopany i przesuszony, moze nawet ciut za długo (jak lilie) rosnie w tym samym miejscu, w którym w zeszłym roku kwitł. nie podlewany ani kropelką wody Odpowiedz Link Zgłoś
branka8 Re: czosnek ozdobny - problem 19.05.12, 16:25 Przesusz w tym roku takze. Gdy będziesz sadzić w tym roku do dolkow na czosnek wsyp 2,5 cm żwirku lub granulek do kwiatów hodowanych w hydrokulturze. Na ten żwirek, granulki posadz czosnek następnie zasyp ziemia. Tak samo robi się z irysami. Wtedy jest gwarancja ze nie bedą miały za mokro. Odpowiedz Link Zgłoś
lancucka_dama Re: czosnek ozdobny - problem 21.05.12, 16:59 Czosnek który ma bardzo duże cebule z czasem marnieje i zanika. Kupujcie ten mniejszy. Kwitnie pietrowo, ma wyzsze lodygi i bardziej intensywny kolor. Odpowiedz Link Zgłoś