Dodaj do ulubionych

czosnek ozdobny - problem

19.05.12, 00:56
od dwóch lat mam czosnek ozdobny, w zeszłym roku kwitł pięknie...a w tym roku wcale.
wyszły liście, całkiem dorodne, ale tylko liście

co może być przyczyną?
Obserwuj wątek
    • branka8 Re: czosnek ozdobny - problem 19.05.12, 07:50
      Czosnek ozdobny należy co roku przesuszac.
      Jesli tego sie nie robi to bedzie coraz mniejszy i zacznie ginac.
      Ważne jest także podłoże w którym rośnie, musi być przepuszczalne i raczej suche.
      Czosnek nie lubi podlewania.
      Poczekaj jeszcze trochę wykop i cebule czosnku położ w cieniu jakiegoś drzewa na trzy tygodnie.
      Następnie posadz go w lepsze miejsce.
      • zimna_zosia Re: czosnek ozdobny - problem 19.05.12, 08:18
        Jak na mój gust to został zatopiony przez właściciela albo siły niebieskie:-)
        • vaude Re: czosnek ozdobny - problem 19.05.12, 10:52
          w zeszłym roku był wykopany i przesuszony, moze nawet ciut za długo (jak lilie)
          rosnie w tym samym miejscu, w którym w zeszłym roku kwitł.
          nie podlewany ani kropelką wody
          • branka8 Re: czosnek ozdobny - problem 19.05.12, 16:25
            Przesusz w tym roku takze.
            Gdy będziesz sadzić w tym roku do dolkow na czosnek wsyp 2,5 cm żwirku lub granulek do kwiatów hodowanych w hydrokulturze.
            Na ten żwirek, granulki posadz czosnek następnie zasyp ziemia.
            Tak samo robi się z irysami.
            Wtedy jest gwarancja ze nie bedą miały za mokro.
            • lancucka_dama Re: czosnek ozdobny - problem 21.05.12, 16:59
              Czosnek który ma bardzo duże cebule z czasem marnieje i zanika.
              Kupujcie ten mniejszy.
              Kwitnie pietrowo, ma wyzsze lodygi i bardziej intensywny kolor.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka