Dodaj do ulubionych

Rhododendron

18.10.04, 11:42
Witam,
bardzo prosze o pomoc. Mam dwa rhododendrony na balkonie. Bardzo ladnie rosly
ale latem "przypalilo" je troche slonce (w/g mojej opinii) i niektore liscie
troche zbrazowialy. Obcielam je wszystkie ale teraz zauwazylam, ze znowu
niektore brazowieja, od czubka luk z boku. Co to moze byc i jak je uratowac.
Bardzo prosze o pomoc.
Lucyna
Obserwuj wątek
    • jerzy.wozniak Re: Rhododendron 22.10.04, 07:56
      To objawy ataku grzyba zwanego Pestalotia, jest on obecny na każdym
      różaneczniku czy azalii, ale atakuje rośliny tylko osłabione tak jak w twoim
      wypadku przez niewłaściwe miejsce uprawy – słońce. Na ta chorobę jedyną radą
      jest prawidłowa uprawa i opieka nad tymi delikatnymi roślinami. Ustępuje one
      wówczas samoistnie. Aby się nie rozprzestrzeniała należy obcinać chore liście i
      zbierać i palić te które opadły.
      Jurek
      • lucy50 Re: Rhododendron 22.10.04, 10:25
        Bardzo dziekuje P.Jurku

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka