30.12.02, 20:24
Dzień dobry
Hoduję w domu fikusy.Ostatnio w wyniku wietrzenia pokoju(na zewnątrz była
temp.ok.-15st.C) ich liście staly się szaro-zielone i pomarszczone oraz
pojawiły sie na nich brunatne plamy.Wnioskuję z tego,że roslinom zaszkodziło
zimne powietrze. Czy można je w jakis sposób uratować? Czy jest szansa ,że
po usunięciu liści rosliny odżyją? Co powinnam zrobić? Bardzo proszę o
poradę.
aniagala
Obserwuj wątek
    • jerzy.wozniak Re: fikus 31.12.02, 08:14
      Witam na forum Gazety!
      Zwykle po takim wietrzeniu rośliny gubią większość liści, które z czasem
      odrastają. Nie należy się, więc martwić, ale w przyszłości unikać zmian
      temperatury w pokoju w którym rosną. Nowe liście pojawiają się zwykle po kilku
      tygodniach.
      Pozdrowienia,
      Jerzy Woźniak

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka