Dodaj do ulubionych

rododendron

10.08.08, 08:27
dostala sporego rododendrona ( maj ) wsadzilam ,pieknie kwilt,teraz wyglada
zalosnie,pomiety jekis,plamy na lisciach po prostu brzydki.Chcialabym go
przesadzic w lepsze miejsce,dac dobrej ziemi i moje pytanie dotyczy wlasnie
tej czysnnosci.Czy przesadzac jezeli w ogole to w takim podlym stanie czy
przyciac ostro czy moze nic nie robic i czekac do wiosny???
Obserwuj wątek
    • gabula777 Re: rododendron 10.08.08, 08:41
      Jak najszybciej przesadzić z bryłą ziemi do cienistego miejsca, odpowiednio
      przygotować ziemię wcześniej.Nie przycina się rododendronów, ale możesz obciąć
      jakieś gałązki całkowicie jeśli są bardzo brzydkie.
      • mmbocian123 Re: rododendron 10.08.08, 16:43
        czyli musi rosnac w cieniu zawsze? jaka kupic ziemie zeby uratowac?
        • horpyna4 Re: rododendron 10.08.08, 17:13
          Ziemia powinna być kwaśna, bo rododendron należy do wrzosowatych.
          Daj mu kwaśnego torfu.
          Co do cienia, to nie powinien być wystawiony na palące słońce,
          zwłaszcza zimą w połączeniu z mroźnymi wiatrami. Myślę, że półcień
          jest optymalny.
          • mmbocian123 Re: rododendron 29.08.08, 21:09
            tak zrobilam,kupilam wor ziemie dla rododendronow..zrobilam w nim otwor i w ten
            otwor wsadzialm mojeko chorego..wor popstawilam w pol cieniu i tak zamierzam go
            trzymac do wiosny.Juz wisac poprawe..zdecydowanie widac..dzioeki
            • leeliana Re: rododendron 30.08.08, 10:11
              We wrześniu możesz ten rododendron przesadzić na stałe miejsce. Po co go w worku
              zimować? Całkiem prawdopodobne, że wtedy zmarznie.
              • martaczop Re: rododendron 31.08.08, 22:26
                W zimie w tym worku na pewno zmarznie. Najlepiej od września do października,
                wykopać dół, (koniecznie w półcieniu), na dno wysypać trochę ziemi z tego worka,
                włożyć roślinkę 1 cm głębiej niż rosła i obsypać resztką ziemi. Teraz wystarczy
                ziemię wokół roślinki dokładnie udeptać,a i koniecznie trzeba ja podlać. Po
                takim zabiegu twój rhododendron będzie nie do poznania na wiosnę.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka