pjuk 16.03.10, 19:26 no to KLOPS ... teraz juz nawet tlumaczenie z krokietami i czerwonym barszczykiem nie pomoze. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Wstyd Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.acn.waw.pl 16.03.10, 19:26 nawet z dopingiem nie byla w stanie osiagnac lepszej lokaty? Wstyd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A. Jakby cokolwiek wygrała to byłby większy wstyd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.10, 20:17 jw. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rekordzista Czyli Polska prowadzi w klasyfikacji dopingowej IP: *.zone3.bethere.co.uk 16.03.10, 20:39 wszechczasow !!! Som powody do dumy !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: axel Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.10, 19:28 No jak panie Tajner dyskwalifikacja po pijaństwie w Planicy na zakończenie skoków czy przed ? Bo przy badaniu próbki B nikogo z PZN w Kanadzie nie było.To komu mamy wierzyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mss Dlaczego Justyna ma białe rękawy a Kornelia czer? IP: *.warszawa.mm.pl 16.03.10, 19:30 -one?? Ja myślałem, że ujednolicą kostiumy dla olimpijczyków... M Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kibic Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.chello.pl 16.03.10, 19:34 kto wie? Czy zawodniczka może teraz wykonać test antydopingowy w innym laboratorium na swoje żądanie? Czy próbki A i B były pobierane w tym samym czasie, czy można przeprowadzić badanie DNA na tych próbkach, by wykluczyć pomyłkę lub potwierdzić że jest to krew tej zawodniczki. kibic rywalizacji fair play Odpowiedz Link Zgłoś
ewa9717 Re: Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna 16.03.10, 19:40 No tak, przecież w doping NASZEJ nie mozna uwierzyć, prawda? A nie było to zjedzenie jabłuszka czy wypicie wody mineralnej, to cudo, które u niej wykryto, musiała sobie wstrzyknąć podskórnie, więc nie może być mowy o nieświadomym zjedzeniu krokiecikó nawet z najczerwieńszym barszczykiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :D Re: Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.chello.pl 16.03.10, 19:57 ewa, ale dziewczynie nalezy wytoczyc proces, niech kase z przygotowan oddaje, zaległe stypendium które wydała, zarazzaraz skoro przypadek niech sie broni, czyli kogoś kryje?? inna sprawa ze w PZN wszyscy nagle musza by w Planicy, smiech i nie ma telefonów, nie ma decyzji....co dalej, tyle dni mieli, próbka B rzadko daje inne wyniki niż A, chyba jakies plany maja na wypadek? trzeba ja uswiadomic ze jesli sam nie wyjasni tego, wine bierze na siebie (nie żadne tam), w taki sposób rozmywa sie odpowidzialnosc, co to za przykład dla młodych..młodych kolarzy chociazby z artykułu obok! Niech wie ze ciąży na niej potęzny kaliber...wtedy sie dowiemy, jesli nie to niech sie pilnują, patrzą co jedzą, gdzie siadaja i na czym (igła :D)... tak łatwo sprawę rozwiazać! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lopez Re: Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.warszawa.vectranet.pl 16.03.10, 19:57 Próbki A i B to nie są oddzielnie pobierane próbki, tylko to się tak nazywa. Pobiera się krew i pobraną ilość dzieli się na dwie równe części: w taki sposób powstają "dwie" próbki, A i B, ale de facto pochodzą z jednego pobrania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :D Re: Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.chello.pl 16.03.10, 20:02 dokładnie jedno kłucie, tylko z przyczyn procesowych. mozliwosci zanieczyszczen oraz złego zbiegu okolicznoisci, rozbite na dwa. ale najlepiej ze to nie jest próbka, bo nie jej DNA...DNO! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz Maciuszek IP: *.adsl.inetia.pl 16.03.10, 19:37 Żądam natychmiastowego przebadania Pauliny Maciuszek ! Podwyższona hemoglobina to nie jest przypadek, właśnie taki efekt powoduje EPO, a ona akurat nie była wtedy badana razem z Kornelią (była za to Sylwia Jaśkowiec i ona najprawdopodobniej jest czysta)... A pan Tajner oczywiście chowa głowę w piasek, podobnie jak pozostali - nikt o niczym nie wiem, nikt niczego nie brał ani nie podawał. Tyle że EPO nie można wziąć przez przypadek, jest to seria zastrzyków ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yem co ty chcesz od Maciuszek IP: *.kajetany.net 16.03.10, 20:14 Możesz sobie żądać , chłopie znaj swoje miejsce w szeregu .kim ty jesteś aby coś żądać . ja tak samo mogę sobie żądać wyciągnięcia konsekwencji wobec sztabu medycznego PZN i PKOL , ci goście za coś kasę biorą i powinni dopilnować poprzez wykonanie badań przed igrzyskami aby takiego skandalu nie było . w grudniu Kornelia Marek była w kraju . można było zrobić badania antydoping. komuś zabrakło wyobraźni i profesjonalizmu. Skończy się tak że sztab wykręci się sianem. Maciuszek miała zreszą robione badania teraz w Norwegii i gdyby coś wyszło to już by astmatycy huczeli .Niektórzy mają naturalny podwyższony poziom hematokrytu. Nie wierzę , że w tej sprawie , to jest wina tylko Marek , ktoś jej pomagał ( może ją namówił ) A może dostała te EPO sądząc ,że dostaje dozwolony środek ,nie można tego wykluczyć. Mam nadzieję , że przyszłość to wyjaśni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: natychmiast Przebadać Maciuszek!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.10, 20:19 Zanim za granicą wykryją doping! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polscy dyletanci Najpierw leki na astmę a potem EPO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.10, 20:22 Tylko leki na astmę maskują zażywanie EPO dlatego astma taka modna! Co za dyletanci zrobili to bez leków antyastmatycznych> Patrzecie jak to robią Skandynawowie. Im nikt niczego nie wykryje, chociaż brojlery że strach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: były zawodowiec Re: Najpierw leki na astmę a potem EPO IP: *.chello.pl 17.03.10, 11:42 popieram Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz Re: co ty chcesz od Maciuszek IP: *.adsl.inetia.pl 16.03.10, 20:41 Marek miała robione badania wcześniej ale dopiero te po sztafecie wykryło doping... Widocznie celem tego dopingu była właśnie sztafeta... To logiczne że Kola sama niczego nie wzięła, nawet nie wiadomo czy o tym wiedziała, podobnie mogło być z Maciuszek ... Wydaje mi się że celem tego miało być właśnie jak najwyższe miejsce w sztafecie, a te dwie zawodniczki najbardziej odstawały więc podano im doping. Liczono że może się uda, że może akurat nie wylosują tej dwójki na badania (pech chciał że wylosowali właśnie Marek)... Bo jakiś musiał być tego cel, prawda ? Absolutnie nie obwiniam ani Marek ani tym bardziej Maciuszek, ale jeśli faktycznie celem tego dopingu była właśnie sztafeta (bo przecież nie 11 miejsce na 30 km) to staje się to logiczne. Dodam także że Marek miała dlatego stosunkowo słaby czas w sztafecie, bo miała upadek na trasie i trochę się poobijała. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Re: co ty chcesz od Maciuszek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.10, 20:57 Braly obie, zalosne idiotki. Co do MArek jest juz pewnosc. Pewnie bylo tak jak piszesz. Glupie dziewuszyska Odpowiedz Link Zgłoś
aramba Re: co ty chcesz od Maciuszek 16.03.10, 21:15 Tylko jeden problemik - stosowanie EPO przed konkretnymi zawodami ma taki sens jak branie aviomarinu przed jazdą na nartach... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia P Łojej ! IP: *.softpro2.pl 16.03.10, 19:39 Łojej ! Łojej ! i co teraz ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: axel he,he jedyna złapana na dopingu.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.10, 19:47 nie w tą celowali, ta pani K i ta pani K, ten polski język taki trudny.Miał być doping to jest. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: y.y Re: he,he jedyna złapana na dopingu.. IP: *.warszawa.vectranet.pl 16.03.10, 19:58 Tak, tak, oczywiście, to na pewno spisek, przecież my naród chrystusowy to Ci pokrzywdzni prawda?:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kamil Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.chello.pl 16.03.10, 19:53 Na stos ją !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pawel Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: 66.71.230.* 16.03.10, 19:56 WSTYD....wiedziala ze brala i jeszcze klamala...ze nie bierze....powinna byc zdyskwalifikowana na wiecej jak 4 lata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DeKo Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.10, 19:56 Powiem krótko... DOŻYWOTNIA DYSKWALIFIKACJA!!! I nie dlatego, że skompromitowała Polskę ale dla tego, że "nie ma sobie nic do zarzucenia", że nie powiedziała kto jej to podał i żeby to była przestroga dla innych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :D Re: Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.chello.pl 16.03.10, 20:00 pełna zgoda, w ten sposób sie wyjasni, a nie rozmyje odpowiedizalnosc... niech wskaże, albo szczeznie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prf Re: Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.acn.waw.pl 16.03.10, 20:01 Dokładnie... jak wyda wszystkich, to 2 lata dyskwalifikacji... Jak nie to dożywocie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :D Re: Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.chello.pl 16.03.10, 20:10 ..a nawet jak wyda wszystkich +tajnera, to zero dyskwalifikacji :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Re: Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.10, 20:57 jestem za Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jack Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.chello.pl 16.03.10, 19:58 a koksiary norweskie moga cpac legalnie, to tzw duch sportu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.chello.pl 16.03.10, 20:11 one przynajmniej ćpają z głową i nie dają się wykryć Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mego Polskaaaa... biało-czerwoni, Polskaaaa... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 16.03.10, 20:02 biało czerwoni... Nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maurycy Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.tvsat364.lodz.pl 16.03.10, 20:03 To wierchuszka PZN już w Planicy urzęduje? Mają chłopaki zdrowie ... Odpowiedz Link Zgłoś
stary_zgred1 Re: Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna 16.03.10, 20:09 Przykro. Tym bardziej, że zawodniczka skrzywdzoną niewinność udawała. Mam nadzieję że sypnie z kim współpracowała przy zdobywaniu tego środka, bo to może uchroni kolejną młoda zawodniczkę. Odpowiedz Link Zgłoś
jotost Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna 16.03.10, 20:05 Obrzydliwa, zakłamana gówniara! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fiut-fiut Re: Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.chello.pl 16.03.10, 20:15 > Obrzydliwa, zakłamana gówniara! zakłamany stary cap (Nurowski) Odpowiedz Link Zgłoś
ko_menta_tors Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna 16.03.10, 20:08 Strasznie się na nas zawzięli!! U nikogo nic nie wykryto, tylko u naszej... To są łotry! Wszyscy się szprycują a uczepili się tylko tej biedaczki, co nie ma sobie nic do zarzucenia a trener prawie jej wierzy! A Norweżkom nic! Trzeba powołać komisję śledczą!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: h Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: 213.76.163.* 16.03.10, 20:09 "Dożywotnia klasyfikacja" na której pozycji? korekto, błagam.... Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Cudu nie było, bo byc nie mogło niestety a teraz 16.03.10, 20:10 nadszedł czas aby ustalić, kto zawodniczce "pomógł", bo EPO to nie Apap ani aspiryna i bez pomocy "usłużnego" lekarza sama zawodniczka nie dała by rady tego specyfiku sobie zaaplikować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A1 Re: Cudu nie było, bo byc nie mogło niestety a te IP: *.chello.pl 16.03.10, 20:14 > nadszedł czas aby ustalić, kto zawodniczce "pomógł", bo EPO od tego trzeba zacząć, na 100% inicjatorem był trener i/lub lekarz a czepiają się pracownika... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: były Re: Cudu nie było, bo byc nie mogło niestety a te IP: *.chello.pl 17.03.10, 11:38 mylisz się nie byłem na światowym poziomie a sam aplikowałem sobie różne specyfiki.Zastrzyk to nie "problem". Problem to pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
xplict Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna 16.03.10, 20:12 idiotka. życzę dożywotniej dyskwalifikacji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotruś Re: Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.chello.pl 16.03.10, 21:02 "Erytropoetyna powstaje z przekształcenia erytropoetynogenu (α2-globulina produkowana w wątrobie) pod wpływem erytrogeniny uwalnianej z komórek kanalików nerkowych. Jest także wytwarzana w wątrobie (głównie w życiu płodowym), mózgu i macicy." Może ona tak po prostu ma? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A. Musi brać przykład z Norweżek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.10, 20:19 One są w tym już obyte, za drugim razem nie da się tak wykryć ;) Odpowiedz Link Zgłoś
gandalph Zawsze znajdzie się jakaś "czarna owca" 16.03.10, 20:19 Dobrze, że przyłapali oszustkę. Jeżeli nawet wzięła coś z głupoty, cóż, za głupotę też trzeba płacić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vulkan Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.10, 20:20 norweżki astmatyczki szpikują się lekami rozszerzającymi płuca i nik się do nich nie przyczepia a który astmatyk by przebiegł 30 kilometrów niech se walną barana i odczepią się od Kornelii Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: medyk Re: Doping Kornelii Marek. Próbka B pozytywna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.10, 22:49 Nie porownuj EPO do leku na astme. Leki wziewne na astme dzialaja rozkurczowo i przeciwzapalnie na oskrzela i to wszystko. Niczego nie zwiekszaja np. pojemnosci pluc i ilosci tlenu w miesniach. EPO i doping krwi zwiekszaja sztucznie ilosc krwinek czerwonych i zwiekszaja transport tlenu do miesni. To najwiekszy koks i najbardziej zabojczy. Lekow na astme na liscie WADA - Swiatowej Agencji Antydopingu nie bylo jeszcze dwa lata temu. Teraz jest nawet Gripex i Ibuprom. Zasada w WADA jest teraz jedna - jestes chory dostajesz po zgloszeniu czasowe zezwolenie na terapeutyczne uzycie Gripexu lub leku na astme i mozesz startowac i trenowac, jestes zdrowy nie wolno ci wziac bez zezwolenia nawet Ibupromu. Oczywiscie nikt nigdy nie dostanie zezwolenia na EPO. Odpowiedz Link Zgłoś
holeton To już koniec jej kariery. 16.03.10, 20:21 Czas zająć się czymś innym.Czy warto było? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Oddawaj kasę oszuście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.10, 20:25 A gdzie kara finansowa, z moich podatków zafundowano jej życie pełne wycieczek po całym świecie, pełno kasy, opiekę zdrowotną i inne luksusy nie osiągalne dla zwykłych ludzi a ten śmierdziel chciał oszukać wszystkich i zagarnąć jeszcze więcej kasy. Oszust, podobno koszt olimpijczyka wynosi co ok 500 000-1 000 000, nie lepiej każdemu chętnemu zafundować pigułę za tysiaka. Koszty mniejsze, zaoszczędzony czas, lepsze wyniki i mistrzów na pęczki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wszystkowiedzacy Re: Oddawaj kasę oszuście IP: *.sdc-dsc.gc.ca 16.03.10, 20:54 "z moich podatkow..." heheh...a placisz ty gamoniu te podatki? tepak.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Alerop Re: Oddawaj kasę oszuście IP: 78.8.106.* 16.03.10, 21:02 Przecież nikt Ci nie broni uprawiać zawodowo biegów narciarskich lub innego sportu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antykom Re: Oddawaj kasę oszuście IP: *.acn.waw.pl 16.03.10, 21:46 Nie ma zawodowych biegów narciarskich. Jest postkomunistyczne oszustwo. Idea igrzysk olimpijskich to arystokratyczna idea bezinteresownego udziału w rywalizacji. Idea ta została zbrukana przez komunistów, którzy by udowodnić wyższość socjalizmu nad kapitalizmem, wysyłali na igrzyska "amatorów". Komuniści Kuleje i temu podobni nadal bezwstydnie pokazują się ludziom. Odpowiedz Link Zgłoś