Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Legia miszcz

    IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl 01.04.04, 11:00
    wyglada na to, ze PZPN postanowil nagordzic panow W i W za podjecie jedynie
    slusznej decyzji biznesowej - wyinterpretowaniem na korzysc zakupionej przez
    nich druzyny mistrzostwa Polski w tym sezonie. Najpierw PZPN nabral wody w
    usta co do wyinterpretowanej drugiej bramki podczas meczu Legia - Odra, a
    teraz w swoich umiejetnosciach wyinterpretowywania jedynie slusznego porzadku
    w tabeli ligowej posuwa sie znacznie, znacznie dalej...

    --------------




    Edno nieuprawniony do gry?!

    Jak informuje Życie Warszawy, w PZPN rozdzwoniły się telefony. Dzwonią
    głównie dziennikarze sportowi, którzy wypytują o Brazylijczyka Edno. Jak się
    bowiem okazuje z Brazylii nadal nie wpłynęły wszystkie dokumenty, które
    uprawniają młodego zawodnika do gry w drużynie Wisły w I lidze! Szykuje się
    większa afera, którą odkryli dziennikarze warszawskiego dziennika!

    Brazylijczyk został dopuszczony do gry warunkowo, a klub miał dostarczyć
    komplet niezbędnych dokumentów do poniedziałku 29 marca. W dalszym ciągu to
    nie nastąpiło. Edno występować może jedynie w drużynie rezerw, bo na to nasz
    klub papiery ma! Karą za to niedociągnięcie formalne może być weryfikacja
    wyników spotkań Wisły, w których wystąpił Brazylijczyk (z Polkowicami i
    Świtem)!!!
    PZPN zdecydowany jest wyciągnąć konsekwencje, ponieważ po casusie Rasica ze
    Szczakowianki zapowiadano, że więcej taka sytuacja się nie powtórzy. Centrala
    piłkarska ma czas na podjęcie decyzji do 9 kwietnia.

    Na Reymonta nikt nie dopuszcza myśli o weryfikacji wyników spotkań Wisły w
    dwóch pierwszych meczach. Rzecznik klubu Jarosław Krzoska tak komentuje całą
    sytuację:
    - Edno może występować w I lidze warunkowo do 5 kwietnia. Takie orzeczenie
    wydał Wydział Gier PZPN. Nie wiem skąd wzięła się data 29 marca jako
    ostateczny termin uregulowania formalności związanych z uprawnieniem
    zawodnika do występów w polskiej ekstraklasie. Dokumenty, które otrzymaliśmy
    z brazylijskiej centrali piłkarskiej, przesłaliśmy niezwłocznie faksem do
    PZPN. Z naszej strony formalności zostały dopełnione.

    Innego zdania jest Krzysztof Smulski, sekretarz Wydziału Gier PZPN:
    - Zawodnik Wisły Kraków został warunkowo dopuszczony do gry w polskiej
    ekstraklasie do dnia 29 marca 2004 roku, dwa dni po trzecim meczu rundy
    wiosennej. Daliśmy działaczom Wisły czas potrzebny na uregulowanie wszystkich
    spraw związanych z certyfikatem właśnie do wspomnianego 29 marca, dlatego, że
    mamy złe doświadczenia z federacjami połudiowoamerykańskimi i dlatego
    zdawaliśmy sobie sprawę, że formalne uprawnienie zawodnika do gry może trwać
    dość długo, nie z winy działaczy klubowych. Mając to na uwadze poszliśmy
    działaczom Wisły na rękę licząc, że 30 dni to wystarczający czas na
    załatwienie formalności. Niestety do dziś nie otrzymaliśmy certyfikatu
    uprawniającego Edno do występów w I lidze, a jedynie prośbę o przedłużenie
    terminu do 5 kwietnia, a na to przystać nie możemy. Mogłoby to w przyszłości
    stworzyć niebezpieczny precedens.

    Między innymi w tej sprawie, w środę 3 kwietnia, zbierze się Wydział Gier,
    który zadecyduje o tym co zrobić ze sprawą Edno.

    Jakie sankcje mogą grozić Wiśle? Adam Tomczyński, przewodniczący Wydziału
    Dyscypliny odpowiada:
    - Jeśli potwierdzi się to, że Wisła nie dotrzymała terminu złożenia
    certyfikatu zawodnika to wówczas zastanowimy się nad wyciągnięciem
    konsekwencji. Prawdopodobnie będziemy musieli zweryfikować wyniki meczów z
    Górnikiem Polkowice oraz ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Z meczem Wisły
    przeciwko Górnikowi Zabrze problemu nie ma, bo Edno w nim nie wystąpił.
    Niemniej jednak z tego, co jest mi wiadomo, działacze Wisły przysłali faksem
    prośbę o przedłużenie terminu "certyfikacji" zawodnika, co też musimy mimo
    wszystko wziąć pod uwagę.

    Jeśli potwierdzą się informacje o tym, że formalności z Edno nie zostały na
    czas załatwione i Wisła będzie musiała ponieść konsekwencje to będzie to
    niezwykle "spektakularna" wpadka nowego prezesa pana Tadeusza Czerwińskiego.

    Przypominamy, że w meczu z Górnikiem Zabrze, Edno nie zagrał, a trener
    Kasperczak tłumaczył, że chciał dać szansę Brożkowi.
    Coś niestety jest na rzeczy, gdyż Brazylijczyk w ostatni weekend zagrał w
    rezerwach, gdzie prawnie może występować.

    Źródło: Życie Warszawy

    Obserwuj wątek
      • Gość: kix Re: Legia miszcz IP: 212.160.138.* 01.04.04, 11:04
        innym radzisz leczenie się z fobii Źurawskeigo ale jak widzę z fobia legijną sam
        poradzić sobie nie umiesz. Może zajmiesz sie przygotowaniem nowego image dla
        modela Żurawskiego? Tylko nie przesadź z watkami homoerotycznymi, bo wielu na
        widok pana Ż. zbiera się na wymioty.
        • Gość: duch olabogi Re: Legia miszcz IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl 01.04.04, 11:08
          eeeeeeeeeeeeeee taaaaaaaaaaaaaaaaam

          spojrz na date w kalendarzu...

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka