Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    - Śląsk vs. Prokom 3:1 :) -

    IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.05.02, 22:40
    polskikosz.pl/wiecej.php?id=392
    Idea Śląsk Wrocław jest o krok od zdobycia piątego z rzędu i 17. w historii
    tytułu mistrza Polski.
    Wrocławianie pewnie pokonali Prokom-Trefl Sopot w jego hali, nie pozostawiając
    wątpliwości, kto był lepszy.

    Przebieg meczu
    Pierwsze minuty zapowiadały iż podobnie jak wczoraj Idea Śląsk wysoko wygra 1.
    kwartę, ponieważ wrocławianie prowadzili 0-6. Tym razem jednak Prokom-Trefl po
    2 celnych "trójkach" szybko wyrównał na 6-6.
    Później, do około 25 minuty, spotkanie było wyrównane, a prowadzenie
    przechodziło z rąk do rąk. Żadna ze stron w tym czasie nie zdołała uzyskać zbyt
    dużej przewagi.
    W końcowej części 3. kwarty Idea Śląsk zdołała jednak wreszcie odskoczyć na
    ponad 10 punktów, by przed decydującą odsłoną prowadzić 9-oma. W ostatniej
    ćwiartce goście systematycznie powiększali przewagę, aż na 2-3 minuty przed
    końcem osiągnęła ona około 20 punktów.
    Podobnie jak wczoraj, w ostatnich minutach punkty zdobywał prawie wyłącznie
    Prokom-Trefl. Jednak o ile wczoraj zadecydowało to o zwycięstwie sopocian, o
    tyle dziś pozwoliło im jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki. O
    jakimkolwiek zagrożeniu zwycięstwa Idei Śląska nie mogło być mowy.
    Ocena meczu
    W ekipie wrocławskiej najlepsi byli dziś Dainius Adomaitis i Maciej Zieliński.
    Zwłaszcza w ostatniej części meczu, kiedy Idea Śląsk budowała przewagę, oddali
    wielkie zasługi. Jak zwykle pod koszami dominował Michael Wright (10 zbiórek) -
    wciąż główny, obok Zielińskiego, kandydat do nagrody MVP finałów. Ogólnie
    wrocławianie zagrali na podobnym poziomie jak wczoraj, czyli dobrze. To
    ewenement, ponieważ do tej pory w tym sezonie, kiedy musieli grać 2 mecze dzień
    po dniu, z reguły w drugim spotkaniu wypadali o wiele gorzej.
    Odwrotnie było dotąd z sopocianami, a jednak to właśnie dzisiejszy mecz był w
    ich wykonaniu znacznie słabszy. Da się to jednak prosto wytłumaczyć: Prokom-
    Trefl jest drużyną bardzo nieobliczalną, ponieważ styl gry sopocian opiera się
    w bardzo dużym stopniu na rzutach za 3 punkty, a zespoły które tak grają zawsze
    mają olbrzymie problemy jeśli przytrafi się im zły dzień w tym elemencie gry.
    To właśnie zdarzyło się dziś - Prokom-Trefl trafił zaledwie 4 z 22 rzutów zza
    linii 6,25 m (18% skuteczności). I właśnie to zaważyło na wyniku i ocenie gry
    sopocian w wielkim stopniu, w pozostałych zaś elementach gry spisywali się oni
    nie gorzej niż wczoraj. Na wielkie uznanie zasłużyli zwłaszcza - i to po raz
    kolejny - za postawę na tablicach. Znów walczyli z - wydawałoby się - znacznie
    silniejszymi pod koszami wrocławianami jak równy z równym i osiągnęli w
    zbiórkach remis 30-30 (i znów zaliczyli mnóstwo zbiórek ofensywnych - tym razem
    13). Jeśli chodzi o wyróżnienia indywidualne za ten mecz, w największym stopniu
    zasłużyli na nie Tomasz Jankowski (13 pkt, 8 zb) i Alan Gregov, jednak nawet
    oni nie zagrali zbyt olśniewająco.
    Ogólny poziom koszykarski spotkania był nieco niższy niż wczorajszego - głównie
    ze względu na słabszą postawę gospodarzy - jednak mimo wszystko umiarkowanie
    wysoki.

    Co do oprawy meczu: po raz kolejny kibice obu zespołów byli bardzo dobrze
    zorganizowani. Każdy fan sopocian otrzymał po długim żółtym baloniku, natomiast
    wrocławianie - podobnie jak klub kibica Trefla - tradycyjnie byli wyposażeni w
    dużą ilość bębnów i flag. Obie strony dopingowały bardzo dobrze, m. in. robiąc
    meksykańską falę (podobnie jak wczoraj). Jednak w II połowie, im wyżej
    prowadziła Idea Śląsk, tym w hali - z wyjątkiem sektora zajmowanego przez
    kibiców Śląska - było ciszej. Pod koniec spotkania słychać było w zasadzie już
    tylko tych ostatnich.
    Po końcowej syrenie szczęśliwi koszykarze Idei Śląska naprawili swój błąd z
    poprzedniego dnia, podchodząc do swoich fanów i dziękując im za doping.
    Obserwuj wątek
      • Gość: gh Re: - Śląsk vs. Prokom 3:1 :) - IP: 62.233.144.* 21.05.02, 08:41
        A kibice Slaska przez dlugi czas po meczu skandowali Prokom, Prokom!
        • Gość: Konrad Re: - Śląsk vs. Prokom 3:1 :) - IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.05.02, 11:30
          Gość portalu: gh napisał(a):

          > A kibice Slaska przez dlugi czas po meczu skandowali Prokom, Prokom!

          No widzialem:)
          To są prawdziwi kibice ! Inne kluby mogą nam pozazdrościć :P

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka