wislocki12
13.11.16, 23:02
Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
Uznanie Panowania Jezusa Chrystusa Króla i poddanie się Jego Prawu Pieśń na rozpoczęcie: Króluj nam, Chryste, zawsze i wszędzie,To nasze rycerskie hasło.Ono nas zawsze prowadzić będzieI świecić jak słońce jasno. Naprzód przebojem, młodzi rycerze,Do walki z grzechem swej duszy.Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty,Z Nim w bój nasz zastęp wyruszy. Modlitwa Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! Stając przed Tobą obecnym wśród nas, pragniemy przygotować się do uroczystości przyjęcia Twego królowania w naszej Ojczyźnie. Pokornie zginamy kolana przed Twym majestatem i wyznajemy, że Twego królowania nam potrzeba. Prosimy o Twoją opiekę i błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. Błagamy też, łaskawy Królu Miłosierdzia, byś wybaczył nam wszystkie nasze niewierności i w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski przyjął hołd dziękczynienia, który Ci składamy. Panuj w naszych rodzinach, miastach i wioskach, w naszych parafiach, miejscach pracy i wypoczynku, bo Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy. Króluj nam, Chryste! Zawsze i wszędzie. Amen."
Nic z tego nie rozumiem - przecież Jezus, jako osoba Trójcy Świętej jest Bogiem i Stwórcą Świata i już z samego założenia Władcą całego świata. Podejrzewam zatem, że Polacy-katolicy w swoim szlachetnym porywie trochę się wygłupili, niestety... :-((
Artykuł opublikowany na stronie:
www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/169655,nowenna-przed-jubileuszowym-aktem-przyjecia-jezusa-chrystusa-za-krola-i-pana.html