Dodaj do ulubionych

"Reforma z pomocą łomu"

07.02.20, 23:09
"Dziennikarze "Spiegla" dopytywali Jourovą, czym różni się "system demontażu demokracji" w wykonaniu rządu PiS i premiera Węgier Viktora Orbana.
"Polska reforma jest dokonywana z pomocą łomu. Na Węgrzech proces ten jest bardziej stopniowy, ale szerszy, dotyczy również mediów" - powiedziała Jourova."

niezalezna.pl/309902-wiceszefowa-komisji-europejskiej-lekcewazy-decyzje-polskiego-rzadu-tak-zwana-reforma
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: "Reforma z pomocą łomu" 08.02.20, 01:44
   "Wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przygotował już projekt postanowienia o zastosowaniu środka tymczasowego wobec Polski. Zastrzeżenia TSUE dotyczą przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym, a dokładniej: art. 3 pkt 5, art. 27 oraz art. 73 § 1, w związku z art. 9a ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Wykonanie postanowienia ma wiązać się z niezwykle wysoką karą finansową, wielokrotnie wyższą od tej, którą TSUE zastosował w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej.
   (...)
   Jeżeli naruszenie miałoby zostać stwierdzone, Trybunał nakaże Rzeczypospolitej Polskiej zapłatę na rzecz Komisji kary pieniężnej w wysokości co najmniej 2 000 000 EUR dziennie od dnia doręczenia Rzeczypospolitej Polskiej niniejszego postanowienia aż do chwili, w której owo państwo członkowskie będzie przestrzegać niniejszego postanowienia, lub do ogłoszenia wyroku kończącego sprawę C-791/19” - czytamy w treści postanowienia."

   wiadomosci.onet.pl/kraj/rz-tsue-zazada-drakonskiej-kary-dla-polski/krypd89

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka