Dodaj do ulubionych

Zybertowicz bez tytułu...

30.06.20, 20:14
"Prezydium Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów podjęło decyzję odmawiającą nadania doradcy Andrzeja Dudy - Andrzejowi Zybertowiczowi - tytułu profesora w dziedzinie nauk społecznych.
Zgodnie z zapisami ustawowymi tytuł profesora nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie wniosku Centralnej Komisji (CK) do Spraw Stopni i Tytułów. W 2017 roku wszczęto procedurę nadania tytułu Andrzejowi Zybertowiczowi, doradcy Andrzeja Dudy. W poniedziałek 29 czerwca prezydium komisji podało decyzję o nieprzyznawaniu tytułu profesorskiego. Takie rozwiązanie poparło pięciu członków prezydium, trzech było przeciw a trzech wstrzymało się od głosu.
Portal Gazeta.pl podał, że prof. dr hab. Józef Bańka ocenił, że doradca prezydenta spełnia wszelkie ustawowo wymagane warunki ubiegania się o tytuł profesora nauk społecznych, natomiast prof. dr hab. Marcin Król stwierdził, że przedstawione do oceny prace naukowe są nieliczne, a ich konkluzje na tyle niedopracowane, że trudno o polemikę. W innych recenzjach wspomniano o braku spełnienia przez kandydata warunków wymaganych do nadania tytułu naukowego profesora."

www.wprost.pl/kraj/10339862/doradca-dudy-nie-dostatnie-tytulu-profesorskiego-zybertowicz-zapowiada-odwolanie.html
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka