Dodaj do ulubionych

Alkohol twój wróg

12.02.21, 21:06
"Polacy w 2020 roku wydali na alkohol 40 mld zł. Tylko w ciągu jednego dnia z powodu alkoholu traci życie 57 osób. Tygodniowo daje to 399 osób, a rocznie ponad 20 tys. ofiar – zaalarmował przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych bp Tadeusz Bronakowski.

Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/polska-kraj/232670,alkohol-niszczy-polakow.html
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Alkohol twój wróg 12.02.21, 21:10
   "Specjaliści mówią, że nawet 10 proc. polskich duchownych może mieć problem z alkoholem. Po prostu piją za dużo - z czego pewna część z nich jest alkoholikami. A w Polsce mamy około 30 tys. diecezjalnych i zakonnych kapłanów."

   www.se.pl/wiadomosci/polityka/stanisaw-zasada-10-procent-polskich-ksiezy-pije-zbyt-duzo-aa-ppJU-DJd5-uMWF.html
  • a.sdf.gh.kl Re: Alkohol twój wróg 13.02.21, 19:33
   Już pisałem: Odkaża organizm, rozgrzewa, pozwala z przymrużeniem oka patrzeć na świat, rozluźnia, dodaje odwagi.... Czego chcieć więcej? :-(
   14.09- 14.30
   www.youtube.com/watch?v=fZg4MpflyQM
   • wislocki12 Re: Alkohol twój wróg 14.02.21, 23:06
    "Objęcie nowego stanowiska w IPN przez Tomasza Greniucha, wieloletniego działacza Obozu Narodowo-Radykalnego, budzi ogromne kontrowersje. Głos w sprawie zabrał również Sławomir Cenckiewicz, członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. "Odpowiedzialny za Polskę człowiek - polityk czy urzędnik - musi być czasem zdolny do samoograniczeń. I to jest dokładnie taka sytuacja, w której tej odpowiedzialności zabrakło" - napisał historyk w mediach społecznościowych."

    www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/burza-wokol-nowego-szefa-ipn-we-wroclawiu-slawomir-cenckiewicz-komentuje/76fb8tk,79cfc278
  • wislocki12 Re: Alkohol twój wróg 15.02.21, 19:47
   "W trwającym od wczoraj Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych ks. bp Tadeusz Bronakowski apeluje o likwidację reklam alkoholu oraz o ograniczanie jego dostępności."
   Modlitwa czy czy zakaz?

   Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/polska-kraj/232793,zakazac-reklam-alkoholowych.html
  • wislocki12 Re: Alkohol twój wróg 15.02.21, 22:10
   "Ksiądz otwiera butelkę, przelewa piwo do kufla i mówi: „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” – tak swój ostatni film zamieszczony na kanale bydgoskiej parafii rozpoczyna ks. Roman Kneblewski, były strzałkowski proboszcz. Dalej mówi m.in., że alkohol absolutnie nie jest złą rzeczą, a czasami wręcz może ludziom pomagać. Pretekstem do nagrania filmu poświęconego temu tematowi jest zdjęcie, jakie ktoś zrobił księdzu w pociągu, gdy ten publicznie pił piwo i przesłał je m.in. do kurii. Co jeszcze duchowny mów na temat picia alkoholu? Zobaczcie cały film!"

   www.slupca.pl/informacje/filmy/ksiadz-pije-piwo-i-zapewnia-alkohol-nie-jest-zly/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka