Dodaj do ulubionych

Konsekrowane ręce?

31.03.21, 21:54
"Biskup gliwicki Jan Kopiec i biskup pomocniczy tej diecezji Andrzej Iwanecki są zakażeni koronawirusem – poinformował rzecznik tamtejszej kurii ks. Krystian Piechaczek.
Według komunikatu kanclerza Kurii Diecezjalnej w Gliwicach ks. Sebastiana Wiśniewskiego dodatni wynik dał przeprowadzony test na koronawirusa, któremu biskupi poddali się we wtorek.
W związku z tym odwołana została Msza Krzyżma Świętego w Wielki Czwartek, zaś liturgie Triduum Paschalnego sprawowane będą w katedrze gliwickiej zgodnie z planem przez miejscowych kapłanów. Sami biskupi odwołują swoją obecność na Mszach św. do 11 kwietnia.
„Wszystkie osoby, które w ostatnich dniach uczestniczyły w liturgiach sprawowanych przez biskupów i miały z nimi bezpośredni kontakt, prosimy o baczną obserwację swojego stanu zdrowia, a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów o pilny kontakt z lekarzem” – napisał kanclerz."

naszdziennik.pl/polska/235066,slaskie-biskupi-gliwiccy-zakazeni-koronawirusem.html
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Konsekrowane ręce? 31.03.21, 23:55
   "Do naszych kościołów i kaplic nie wchodzi się za biletami, ale przychodzą wyłącznie ci, którzy mają takie potrzeby" - napisał biskup Jan Piotrowski w słowie skierowanym na Niedzielę Palmową, w wyraźny sposób odnosząc się do obowiązujących w całym kraju obostrzeń, które zaostrzają reżim sanitarny również w kościołach. Hierarcha zwrócił się do wiernych z prośbą o rozwagę, ale jednocześnie stwierdził, że katolicy mają prawo do poszanowania ich potrzeb duchowych i nie potrzebują "pouczeń".
   Nic z tego nie rozumiem... :-(

   www.onet.pl/?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=ea4a5777-70c1-4e6d-9206-fb2a5cb112ca&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2
  • wislocki12 Re: Konsekrowane ręce? 03.04.21, 23:05
   "Abp Henryk Hoser jest zakażony koronawirusem i przebywa na oddziale jednego ze szpitali - taka smutna wiadomość pojawiła się w Wielki Piątek na stronie arcybiskupa na Facebooku. Teraz ks. Henryk Zieliński przedstawił kolejne informacje, związane z okolicznościami zakażenia abpa Hosera. Poprosił też o modlitwę w jego intencji."

   wpolityce.pl/kosciol/545698-nowe-informacje-ws-choroby-abpa-hosera

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka