Dodaj do ulubionych

SCANOWNIE + OBRÓBKA WORD-a

IP: *.gorzow.mm.pl 09.01.04, 17:53
Proszę o informację dotyczącą scanowania tekstu i późniejszą obróbkę jego w
edytorze np.WORD.
Czy jest to rodzaj scanera czy oprogramowania do niego, by można było z
takiej opcji korzystać.
Jeśli to program to proszę o nazwę jego lub namiary do sciągnięcia.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.
Moniśka
Obserwuj wątek
    • Gość: Moniśka Re: SCANOWNIE + OBRÓBKA WORD-a IP: *.gorzow.mm.pl 12.01.04, 23:09
      Dziękuje za podpowiedz, niestety nie mogę wypróbować, bo jestem na etapie
      decyzji wyboru.
      Mam w planach zakup urządzenia wieloczynnościowego (scaner, drukarka i
      kopiarka) hp lub lexmark......tych z niższej półki. Może ktoś jest właścicielem
      takowego i mógłby zachęcić mnie lub zniechcęcić. Proszę o podpowiedzi:)
      pozdrawiam :)
      • Gość: HP Re: SCANOWNIE + OBRÓBKA WORD-a IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.01.04, 03:17
        To ja raczej odradzam kupowanie urządzeń wielofunkcyjnych. Jeśli chcesz
        skanować książkę to kombajn Ci się nie przyda, a poza tym mam doświadczenie z
        HP, stoi to u mnie w biurze "skaner, drukarka, kopiarka i fax w jednym".
        Jedynie da się na tym drukować. Reszty już nie używam bo jak drukuje to nie
        skanuje albo nie chce mu się kopiować a pracuje jak stara betoniarka.
        • koktajl_molotowa Re: SCANOWNIE + OBRÓBKA WORD-a 13.01.04, 04:36
          Gość portalu: HP napisał(a):

> To ja raczej odradzam kupowanie urządzeń wielofunkcyjnych. Jeśli chcesz
          > skanować książkę to kombajn Ci się nie przyda, a poza tym mam doświadczenie z
          > HP, stoi to u mnie w biurze "skaner, drukarka, kopiarka i fax w jednym".
          > Jedynie da się na tym drukować. Reszty już nie używam bo jak drukuje to nie
          > skanuje albo nie chce mu się kopiować a pracuje jak stara betoniarka.
          Dodam jeszcze, że jak coś siądzie, to lażysz na całej lini. Koszt, przy zakupie
          oddzielnych elementów, jest podobny. Jeszcze jak do MediaMarkt pójdziesz...
          (byle nie w Łodzi;).
          Urządzenie wielofunkcyjne HP OfficeJet PSC1210 - 575zł
          Oddzielnie:
          drukarka HP DJ3550 299zł
          skaner Cannon D646UEX 249zł
          fax-modem ok.70zł
          co daje 618zł. Różnica niewielka, tylko może miejsca nie starczyć. No cóż, coś
          za coś. Jak coś jest do wszystkiego, to IMHO jest do niczego :) ale to moje zdanie.
    • Gość: jap Re: SCANOWNIE + OBRÓBKA WORD-a IP: 195.136.36.* 13.01.04, 09:17
      Po pierwsze, też odradzam urządzenia wielofunkcyjne. Na ogół jest tak, że jak
      coś ma być do wszystkiego, jest do niczego. To kwestia wygody, serwisowania, a
      jak chcesz zmienić jeden element, np drukarkę, masz duży problem.
      Po drugie: obróbka skanowanych dokumentów wymaga dobrego programu OCR. Tu nie
      można oszczędzać, bo do dokładności jego działania zależy, ile czasu stracisz
      na ewentualne korekty ręczne. Żaden program nie jest w 100% dokładny, zawsze
      coś trzeba poprawić. Gdy masz wiele stron do obróbki, zobaczysz różnicę.
      Polecam do tego najnowszy Fine Reader: www.finereader.pl/
        • Gość: ZIP Re: Obróbka w wordzie? IP: 212.160.138.* 13.01.04, 11:41
          Gość portalu: jap napisał(a):

> >Kobieto!!! Jaka obróbka w wordzie? Weź sobie sharewarowy Paint Shop Pro
          > >i obrób zdjęcia w nim!
          >
          > Nie czepiaj się kobiety! Napisała o obróbce TEKSTU, a nie zdjęć! Czytaj uważnie
          > !

Do skanowania tekstu to jakiś OCR jest potrzebny a nie Word. W Wordzie z tego co
          wiem nie ma "czeguś" takiego jak moduł OCRa. Tak więc w Wordzie to ta kobieta
          sobie może ewentualne błędy poprawić...
          • Gość: jap Re: Obróbka w wordzie? IP: 195.136.36.* 13.01.04, 12:46
            >Do skanowania tekstu to jakiś OCR jest potrzebny a nie Word. W Wordzie z tego
            co
            >wiem nie ma "czeguś" takiego jak moduł OCRa. Tak więc w Wordzie to ta kobieta
            >sobie może ewentualne błędy poprawić...

I o to właśnie chodzi! Już napisałem o Fine Readerze jako programie OCR. Z
            niego można przejść do Worda, Open Office'a lub czegoś w tym rodzaju i tam
            robić resztę. Program OCR ma zresztą jeszcze inne możliwości, np. eksport w
            formacie PDF.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka