Dodaj do ulubionych

zamiast format C ?

20.05.05, 14:36
czy znacie jakis darmowy program, typu FreeSpace 1.01, który pomoze mi
wyczyscic system Win98 i zapobiec formatowaniu dysku.
Dzieki za podpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • kell99 Re: zamiast format C ? 20.05.05, 15:12
      jakas mania z tym formatowaniem. masz problem z ktorym nie mozesz sobie
      poradzic? zmien nazwe katalogu z windows na inna, bootuj komputer z plyty
      instalacyjnej windows, instaluj windows raz jeszcze. bedziesz miec czysty system
      bez formatowania dysku. programy trzeba przeinstalowac, ale np pliki video,
      dokumenty czy muzyka zostana nietkniete.

na przyszlosc, zainstaluj win2k albo xp, wydaja sie duzo lepsze gdy chodzi o
      "dlugosc przydatnosci do uzycia bez reinstalacji" niz wczesniejsze potworki m$
      • drops22 Re: zamiast format C ? 25.05.05, 09:30
        kell99 napisał:
        >
        > na przyszlosc, zainstaluj win2k albo xp, wydaja sie duzo lepsze gdy chodzi o
        > "dlugosc przydatnosci do uzycia bez reinstalacji" niz wczesniejsze potworki m$

mam wlasnie XP od dwoch lat moje pytanie:

zakladajac ,ze mam wszystko do "wgrania" co potrzebne-ile czasu zajmnie
        formatowanie i zrobienie reinstalki?
        czy oplaca sie wogole robic formatowanie?
        czy samemu moglbym to zrobic?
        a moze jest jakas inna metoda "wyczyszczenia" kompa(bo chyba w tym wszystkim
        o to chodzi?)?
          • drops22 Re: zamiast format C ? 26.05.05, 01:51

chcialbym po prostu wgrac "czysty system"(co w jego sklad powinno wejsc?)
            i samemu to zrobic abym potem wjedzial co mam na dysku i co moge ewentualnie
            potem nie potrzebnego usuwac...
            • drops22 Re: zamiast format C ? 27.05.05, 01:31
              drops22 napisał:

>
              > chcialbym po prostu wgrac "czysty system"(co w jego sklad powinno wejsc?)
              > i samemu to zrobic abym potem wjedzial co mam na dysku i co moge ewentualnie
              > potem nie potrzebnego usuwac...

???
              • Gość: P Re: zamiast format C ? IP: 69.199.6.* 27.05.05, 05:05
                Ze sposobu przedstawienia problemu jak i z odpowiedzi kell mozna przyjac ze
                obydwaj panowie nie bardzo wiedza co to takiego ten format ,co kryje sie za
                okresleniem smieci i jak ten problem rozwiazac.Jasne ze mozna
                formatowac ,instalowac by po kilku miesiacach powrocic z tym samym
                zadaniem.Dobrze jak na dysku jest dwa trzy programy ale jesli sa to miesiace a
                czasem lata pracy,jesli jest tego powiedzmy 40 GB jesli w miedzyczasie zrobiono
                setki up- .Moze zatem byloby dobrze pomyslec co zrobic by tzw.smieci nie
                bylo .Rzecz jednak w tym ze to wymaga nieco wiecej wiedzy (choc nie az tak
                wiele ) niz stukanie pytan i odpowiedzi na tym forum a i satysfakcja ze
                znajomosci swego "przyjaciela" murowana.
                • drops22 Re: zamiast format C ? 27.05.05, 15:03
                  Gość portalu: P napisał(a):

> Ze sposobu przedstawienia problemu jak i z odpowiedzi kell mozna przyjac ze
                  > obydwaj panowie nie bardzo wiedza co to takiego ten format

rzeczywiscie masz racje jesli chodzi o mnie-jestem na etapie poznawania :)
                  dlatego zadaje pytania

,co kryje sie za
                  > okresleniem smieci i jak ten problem rozwiazac.

smieci to juz orientuje sie co to jest bo poznane mi programiki pokazuja co to
                  takiego i jak sie tego pozbyc

Jasne ze mozna
                  > formatowac ,instalowac by po kilku miesiacach powrocic z tym samym
                  > zadaniem.

chcialbym po prostu wyczyscic komputer i samemu wgrac to co mi jest potrzebne,dotychczas instalowano mi programy w serwisach a tam nie mozna sie niczego nauczyc:(

Dobrze jak na dysku jest dwa trzy programy ale jesli sa to miesiace a
                  >
                  > czasem lata pracy,jesli jest tego powiedzmy 40 GB jesli w miedzyczasie zrobiono
                  >
                  > setki up- .

no wlasnie troche juz czasu uplynelo u mnie...

Moze zatem byloby dobrze pomyslec co zrobic by tzw.smieci nie
                  > bylo .Rzecz jednak w tym ze to wymaga nieco wiecej wiedzy (choc nie az tak
                  > wiele ) niz stukanie pytan i odpowiedzi na tym forum a i satysfakcja ze
                  > znajomosci swego "przyjaciela" murowana.

dlatego wchodze tutaj ,sporo sie juz nauczylem i mam nadzieje,ze moze ktos
                  pomoze mi w wyzej wymienionej kwestii
    • drops22 Re: zamiast format C ? 27.05.05, 18:13

znalazlem pakiet narzedzi diagnostycznych-moze to ci pomoze?

www.networld.pl/ftp/pc/programy/6574/Ultimate.Boot.CD.Basic.3.3.html

czy ktos korzystal z tego?
      jesli tak to czy jest do tego polska nakladka?

• drops22 Re: zamiast format C ? 28.05.05, 00:43

"Pakiet kilkudziesięciu narzędzi diagnostycznych, testowych i systemowych, który można w bardzo łatwy sposób nagrać na płytę CD (pakiet to obraz płyty w formacie ISO) i uruchamiać przed startem systemu (tworzona jest płyta bootowalna). "

nie bardzo to rozumiem?
        nagrac owszem bardzo latwo,ale jak utworzyc ja botowalna?
        • drops22 Re: zamiast format C ? 28.05.05, 22:35
          drops22 napisał:

>
          >
          > "Pakiet kilkudziesięciu narzędzi diagnostycznych, testowych i systemowych, któr
          > y można w bardzo łatwy sposób nagrać na płytę CD (pakiet to obraz płyty w forma
          > cie ISO) i uruchamiać przed startem systemu (tworzona jest płyta bootowalna). "
          >
          > nie bardzo to rozumiem?
          > nagrac owszem bardzo latwo,ale jak utworzyc ja botowalna?

???

• drops22 Re: Po co formatowanie? 29.05.05, 01:34
        Gość portalu: Listek napisał(a):

> Wlasnie, jakas mania z tym formatowaniem!!!
        > Zeby zainstalowac system na nowo nie trzeba formatowac dysku, chyba, ze ktos na
        > upartego chce pozbyc sie wszystkich danych.

ja na upartego nie chce tego robic ,chcialbym tylko miec to co chce ....
        • drops22 Re: Po co formatowanie? 31.05.05, 09:08

Gość: ref

Najlepiej sciagnij program Norton Ghost 2003 albo nowszy, zainstaluj winde od
          nowa a potem zrob tym programem obraz partycji C: i za kazdym razem jak ci
          walnie sie sytem postawisz nowy w 4 min! :)

wlasnie o to mi chodzi,tylko chcialbym ten obraz nagrac na plyte DVD?
          czy to musi byc plyta bootowalna?
          jesli tak to jak ja zrobic?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka