Dodaj do ulubionych

bazdy danyc w access

IP: *.ztpnet.pl 07.04.06, 18:55
mam zaprojektowac baze danych gieldy samochodowej i ich wlascicieli.zrobilem 2 tabelki jedna z gielda a druga z wlascicielami i musze teraz dokonac polaczen miedzy tymi tabelami poprzez element wspolny w moim wypadku imie i nazwisko. jak to zrobic i czy to sie robi w kwerendach jak tak to jak?? jak to polaczyc???? musze to szybko zrobic bo na jutro musze oddac to na dyskietce:(:( piszcie
Obserwuj wątek
    • Gość: Antek Re: bazdy danyc w access IP: *.acn.waw.pl 07.04.06, 19:09
      > i musze teraz dokonac polaczen miedzy tymi tabelami poprzez element wspolny w
      > moim wypadku imie i nazwisko

      Elementem wspolnym powinien byc jakis unikalny identyfikator a nie imie i
      nazwisko bo moze przeciez byc kilka osob z takim samym imieniem i nazwiskiem.

      > jak to zrobic i czy to sie robi w kwerendach jak tak to jak?? jak to
      > polaczyc????

      Trzeba stworzyc odpowiednie relacje miedzy polami w tabelach (o takich samych
      parametrach).
      • Gość: xosrow Re: bazdy danyc w access IP: *.interq.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.06, 20:50
        w accesie a fe - nie można by w czymś normalnym

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka