Dodaj do ulubionych

komputer z USA

16.05.06, 19:22
witam,
moze jest to pytanie z gatunku durnych no ale zapytac musze bo sam odpowiedzi
nie znam. chce kupic komputer w Stanach. komputer ma dobre parametry, jest
dobrej firmy i w dobrej cenie. komputer ma wbudowany tuner telewizyjny z
recorderem. czy w Polsce bede mial z tunera pozytek? a moze beda z nim
klopoty jak z telewizorem do odbioru w systemie NTSC?
pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • Gość: Greg Re: komputer z USA IP: *.acn.waw.pl 16.05.06, 20:02
      No właśnie chodzi o to czy tuner będzie potrafił odbierać sygnał PAL (Europa)
      czy tylko NTSC (Never The Same Color :-)), bo jeśli tylko NTSC, to nic ci po
      nim w Polsce.
    • Gość: Holender Re: komputer z USA IP: *.cable.casema.nl 16.05.06, 22:31
      Kupilem kiedys radio z Stanach. Mialem wielki problemy bo tam maja 110V a w
      Europie 220 V
      • Gość: Greg Re: komputer z USA IP: *.acn.waw.pl 16.05.06, 23:44
        Teraz to już nie jest taki problem - większość sprzętu RTV ma uniwersalne
        zasilacze (100-240V), a na amerykańską wtyczkę nakłada się europejski adapter i
        jest OK. Jeśli jednak sprzęt musi pracować na amerykańskim napięciu, pozostaje
        zakup tzw. przetwornicy zasilanej z naszego 230V, a mającej na wyjściu kilka
        amerykańskich gniazdek z 110V (koszt to jakieś +-100zł, o ile się orientuję).
        • strange_one Re: komputer z USA 17.05.06, 00:00
          kolego greg pierdzielisz głupoty, bo najtańszym wyjściem jest zmiana zasilacza z
          amerykańskiego na europejski, najtańszy z aktywnym pfc to koszt 50 pln
          • gray Re: komputer z USA 17.05.06, 00:09

            zasilacze za 50pln - klasa sama w sobie :D
          • warmi2 Re: komputer z USA 17.05.06, 16:57
            Praktycznie kazda maszyna sprzedawana w USA ma przelacznik 110/220.

            Jedyny problem jaki bedzie mial to tuner - raczej w 100% jest tylko na NTSC.
          • Gość: Greg Re: komputer z USA IP: *.acn.waw.pl 17.05.06, 17:19
            Po pierwsze - TROCHĘ KULTURY I POKORY! Z takimi imbecylami po prostu szkoda
            dyskutować.
            Dalej - zasilacz za 50 zł to szczyt jakości... Odniosłem się do całokształtu
            sprzętu, nie tylko zasilaczy komputerowych - albo jest przełącznik, albo go nie
            ma i zasilacz sam się dostosowuje, a w najgorszym wypadku przetwornica - gdzie
            tu widzisz pomyłkę?
    • gray Re: komputer z USA 16.05.06, 23:08

      pomyśl lepiej co zrobisz z gwarancją kiedy coś się zepsuje.
      • Gość: Lotnik Psotnik Re: komputer z USA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 07:34
        gray napisał:

        >
        > pomyśl lepiej co zrobisz z gwarancją kiedy coś się zepsuje.

        POLECI znowu do USA i tam naprawi !!! :D

        Będzie taniej jak wysłanie paczką kurierską do USA !

        A może myśli, że jak kupione w USA to nie ma prawa nawalić sprzęcicho. :(
        • warmi2 Re: komputer z USA 17.05.06, 16:57
          Zalezy od kogo kupione.

          Czasami ryzyko jest warte zwazywszy , ze ten sam rodzaj sprzetu kosztuje w USA przewaznie 30% taniej.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka