Dodaj do ulubionych

szukanie pliku

IP: *.crowley.pl 23.07.06, 13:56
przy wlaczeniu komputera (robilam format ostatnio) pojawia sie ostrzezenie
system windows nie moze odnalezc pliku C:\program files\common
files\microsoft shared\web folders\ibm00001.exe
co zrobic zeby ten komunikat przestal sie pojawiac?
Obserwuj wątek
    • negevmc Re: szukanie pliku 23.07.06, 16:18
      Gość portalu: żaba napisał(a):

      > przy wlaczeniu komputera (robilam format ostatnio) pojawia sie ostrzezenie
      > system windows nie moze odnalezc pliku C:\program files\common
      > files\microsoft shared\web folders\ibm00001.exe
      > co zrobic zeby ten komunikat przestal sie pojawiac?

      Moim zdaniem lepiej jest, że on się pojawia.
      ibm00001.exe wygląda na jakiegoś adwara czy innego drania i lepiej żeby się to
      świństwo nie uruchamiało więc komunikat o nieznalezieniu jest całkiem dobry ;-)
      A teraz poważnie:
      Kliknij start/run
      w polu open: wpisz regedit. W ten sposób uruchamiasz palikacje Registry Editor
      W niej kliknij na MyComputer (pierwsza, najwyższa gałąź) i wciśnij Ctrl-F
      W polu find what: wpisz ibm00001.exe i kliknij Find Next.
      Gdy znajdzie coś - usuń to (prawy klik/delete)
      Po usunięciu szukaj dalej (F3) aż przeszukasz całe drzewo.
      Jeśli system w czasie uruchamiania próbuje urochomić ten program (ibm00001.exe)
      to znaczy, że w szczególności powinnaś go znaleźć w kartotekach:
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
      i
      HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
      które są odpowiedzialne za uruchamianie programów podczas startu sytemu
      i po zalogowaniu się.

      Uprzedzam, że grzebanie w registry jest dość niebezpieczne i lepiej żeby zrobił
      to ktoś kto wie co robi ;-).
      Dla bezpieczeństwa możesz przed jakąkolwiek modyfikacją zapisać dane na dysku
      Prawy kilk / export
      Potem kliknięcie na zapiętany zbiór automatycznie "ładuje" całą zapisaną w nim
      gałąź spowrotem do registry.
      Są także programy do zarządzania całą tą menadżrią. Wydaje mi się , że Windows
      Defender chyba jest jednym z nich i przy okazji robi kilka innych pożytecznych
      rzeczy.
      Do darmowego ściągnięcia w portalu microsoftu.
    • neder Re: szukanie pliku 23.07.06, 17:09
      radziałabym raczej wkleić log z HijackThis na Forum Wirusy.
      pzxdr

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka