Dodaj do ulubionych

samoczynne wlaczenie sie kompa - XP

30.07.03, 18:13
nie wiem czemu
nie wiem jak
w ciagu dnia pracuje na kompie
wylaczam go

lezac juz w lozku slysze jak zaczyna szumiec - uruchamia sie
jak to mozliwe???????

myslalam kiedys, ze moze niechcacy zachaczylam np. noga czy czymkolwiek
innym ale NIE
co sie dzieje???
Obserwuj wątek
    • Gość: ktos Re: samoczynne wlaczenie sie kompa - XP IP: *.acn.pl 30.07.03, 18:49

Sprawdzic by nalezalo Power Management Setup w BIOSie. A konkretnie cos, co sie nazywa Wake Up Events. Sprawdz tez, do jakiego stanu komputer jest wylaczany (turn off? stand by? jakis inny sleep?).
      • Gość: ela Re: samoczynne wlaczenie sie kompa - XP IP: 132.198.175.* 30.07.03, 19:51
        ja mialam takiego Compaqa. W servisie powiedzieli ze ich kazdy?? komp jest tak
        ustawiony bo cos sprawdzaja zanim zostanie zapakowany. Potem to resetuja ale
        nie w kazdym. zdaje sie ze jest to wlasnie to ustawienie w Biosie
    • Gość: Marcin Re: samoczynne wlaczenie sie kompa - XP IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 31.07.03, 16:31
      la_lunia napisała:

> nie wiem czemu
      > nie wiem jak
      > w ciagu dnia pracuje na kompie
      > wylaczam go
      >
      > lezac juz w lozku slysze jak zaczyna szumiec - uruchamia sie
      > jak to mozliwe???????
      >
      > myslalam kiedys, ze moze niechcacy zachaczylam np. noga czy czymkolwiek
      > innym ale NIE
      > co sie dzieje???

Też mam coś takiego pod XP`ekiem, ale chyba nie zależy to od biosu aczkolwiek
      jeszcze tego nie sprawdziłem. Mi się włancza jak zostaje włączony drugi komp w
      sieci, lub jak ktoś dzwoni na linię modemową, to wtedy też jest radosne wake
      up :-)
    • Gość: kk Re: samoczynne wlaczenie sie kompa - XP IP: *.minsk-mazowiecki.sdi.tpnet.pl 31.07.03, 16:53
      Odłączaj go od sieci energetycznej, gwarantuję że nie wystartuje. I to nie jest dowcip. Zawsze wyłączam przycisk na listwie.
      • kora_n Re: samoczynne wlaczenie sie kompa - XP 31.07.03, 17:43
        No chyba, że to notebook. Wówczas trzeba koniecznie wyciagnąć baterię :-)
        • la_lunia Re: samoczynne wlaczenie sie kompa - XP 31.07.03, 18:32
          niestety to nie laptop :(
          no i niestety jestem zmuszona do korzystania ze sposobu - wyjmowanie wtyki z
          gniazdka
          myslalam, ze sa inne "mniej skomplikowane" sposoby :)

dzieki za rady
    • Gość: piecyk gazowy Re: samoczynne wlaczenie sie kompa - XP IP: *.visp.energis.pl 31.07.03, 18:12
      la_lunia napisała:

> lezac juz w lozku slysze jak zaczyna szumiec - uruchamia sie
      > jak to mozliwe???????

Cze La-lunia!

Wiesz, chętnie wpadłbym do Ciebie, położył się z Tobą w łóżku i zobaczył, jak
      to naprawdę wygląda.

Pozdrawiam! ;-)
      • la_lunia Re: samoczynne wlaczenie sie kompa - XP 31.07.03, 18:32

> Wiesz, chętnie wpadłbym do Ciebie, położył się z Tobą w łóżku i zobaczył,
        jak
        > to naprawdę wygląda.

to nie wyglaada
        to slychac :)
        • Gość: piecyk gazowy Re: samoczynne wlaczenie sie kompa - XP IP: *.visp.energis.pl 31.07.03, 18:46
          la_lunia napisała:

> to nie wyglaada
          > to slychac :)

OK, to posłuchamy (oczywiście jakbym już wpadł).
          • la_lunia Re: samoczynne wlaczenie sie kompa - XP 31.07.03, 19:00
            spiesz sie
            on przewaznie zalacza sie okolo 19.02
            :)
            • Gość: eve Re: samoczynne wlaczenie sie kompa - XP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.07.03, 22:17
              ale moze jednak obedzie sie bez wpadania, po co komplikowac sobie zycie;]]]]
              • koktajl_molotowa Re: samoczynne wlaczenie sie kompa - XP 31.07.03, 23:26
                Może budzi go karta sieciowa/modem?
                • la_lunia Re: samoczynne wlaczenie sie kompa - XP 01.08.03, 08:42
                  a jesli TAK to w jaki sposob???
                  nie za bardzo lapie :(
                  • existens Re: samoczynne wlaczenie sie kompa - XP 01.08.03, 10:04
                    Sprawdź w BIOS-ie czy niemasz czasami włączonej wake up lan .... hmm albo
                    ogólnie spróbuj na początek odłaczać sieć po wyłaczeniu kompa po to aby
                    wyeliminować sieć jako przyczynę ;) i jeśli się wtedy niebędzie uruchamiał to
                    mamy winnego :P

<<<eXi>>>

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka