Dodaj do ulubionych

tanie drukarki laserowe

IP: 195.150.84.* 07.09.09, 15:29
Jestem posiadaczką taniej atramentówki lexmarka - tragedia pod
każdym względem, i technicznym, i kosztów eksploatacji. Chciałabym
zakupić jakąś niewypasioną, ale sprawnie działającą laserówkę
(czarny druk, chętnie z ksero). Bardzo proszę o opinie użytkowników,
co, za ile można i WARTO kupić.
Obserwuj wątek
    • oby.watel Re: tanie drukarki laserowe 07.09.09, 16:05
      A zastanawiałaś się nad używaną? Bo z laserówkami robi się to z atramentówkami -
      drukarka tania, eksploatacja droga. Ja kupiłem sobie kolorową. Duża, brzydka,
      ale toner po 150 zł szt. kosztuje 150 zł (zamiennik) i wystarcza na 7500 stron.
      Jak będziesz zainteresowana podam Ci namiary na firmę parającą się tym (daje
      gwarancję; firma, nie ja).
      • oby.watel Re: tanie drukarki laserowe 07.09.09, 19:16
        To przy wyborze drukarki kieruj się kosztami eksploatacyjnymi. Jeśli wytypujesz
        jakiś model, to sprawdź ile do niego kosztują tonery. Bo już zdarza się, że
        startowy toner oferuje kilkaset stron, a potem niewiele więcej za cenę nieraz
        przewyższającą cenę drukarki.

Skoro wolisz nową, to nie będę Cię namawiał na kupno używanej. Zwrócę Ci tylko
        uwagę, że dziś drukarkę przeznaczoną dla korporacji, która kosztowała
        kilkanaście tysięcy, można kupić za kilkaset złotych. A w warunkach domowych
        (mała ilość wydruków) ona posłuży kilka razy dłużej niż nowy, tani model. Nie
        mówiąc już o koszcie wydruku rzędu pojedynczych groszy. W kolorze.
        • krzysztofsf Re: tanie drukarki laserowe 07.09.09, 22:51
          oby.watel napisał:

> To przy wyborze drukarki kieruj się kosztami eksploatacyjnymi. Jeśli wytypujesz
          > jakiś model, to sprawdź ile do niego kosztują tonery. Bo już zdarza się, że
          > startowy toner oferuje kilkaset stron, a potem niewiele więcej za cenę nieraz
          > przewyższającą cenę drukarki.
          >
          > Skoro wolisz nową, to nie będę Cię namawiał na kupno używanej. Zwrócę Ci tylko
          > uwagę, że dziś drukarkę przeznaczoną dla korporacji, która kosztowała
          > kilkanaście tysięcy, można kupić za kilkaset złotych. A w warunkach domowych
          > (mała ilość wydruków) ona posłuży kilka razy dłużej niż nowy, tani model. Nie
          > mówiąc już o koszcie wydruku rzędu pojedynczych groszy. W kolorze.
          >

Chyba, ze po kilkuset kopiach okaze sie, ze drukarka wola o wymiane bebna i
          innych elementow.
          • oby.watel Re: tanie drukarki laserowe 07.09.09, 23:45
            krzysztofsf napisał:

> Chyba, ze po kilkuset kopiach okaze sie, ze drukarka wola
            > o wymiane bebna i innych elementow.

Drukarka ma wydruk danych diagnostycznych. Tam między innymi jest informacja w
            ilu % zużyty jest bęben i inne elementy.

A tak z ciekawości - możesz podać ile średnio wytrzymuje bęben w nowej drukarce?
            • krzysztofsf Re: tanie drukarki laserowe 08.09.09, 00:04
              oby.watel napisał:

> krzysztofsf napisał:
              >
              > > Chyba, ze po kilkuset kopiach okaze sie, ze drukarka wola
              > > o wymiane bebna i innych elementow.
              >
              > Drukarka ma wydruk danych diagnostycznych. Tam między innymi jest informacja w
              > ilu % zużyty jest bęben i inne elementy.
              >
              > A tak z ciekawości - możesz podać ile średnio wytrzymuje bęben w nowej drukarce
              > ?
              >

Przykladowo

www.centrumdruku.com.pl/eksploatacja/dcp-7030.cd?materialy
                • krzysztofsf Re: tanie drukarki laserowe 08.09.09, 07:50
                  oby.watel napisał:

> Dziękuję za informację. Tak z ciekawości - używanej drukarki nie można wyposaży
                  > ć
                  > w nowy bęben przed sprzedażą?

Pewno mozna. ale nie ma takiego obowiazku. Ktos mogl dojsc do wniosku, ze ogolne zuzycie sprzetu jest takie, ze nie oplaca sie wypozazac w nowy beben i inne urzadzenia tego typu. Chyba najpewniejsze jest kupowanie sprzetu poleasingowego, bo tam o sprzedazy decyduja inne czynniki niz zuzycie sprzetu.

>Kupując używaną drukarkę nie można zażądać wydruk
                  > u
                  > danych diagnostycznych?
                  >
                  Pewno mozna (chyba, ze kupujemy na Allegro).
                  I zapewne mozna rowniez odpowiednio spreparowac drukarke, zeby dala pozadany przez sprzedajacego obraz sprzetu na wydruku.
                  Tak jak z kupnem uzywanenego samochodu.
                  • oby.watel Re: tanie drukarki laserowe 08.09.09, 08:25
                    Bardzo słuszne podejście. Wszyscy oszukują, wszyscy kradną. W sklepach też sobie
                    drukują, więc też trzeba uważać. Najlepiej schować się do mysiej dziury, żeby
                    nie zostać wystrychniętym na dudka.

Drukarki, które proponuję, sprzedaje firma. Daje gwarancję. Istnieje już
                    kilkanaście lat. Ale nikt Ci nie każe kupować. Nigdzie. Bo mogą oszukać, albo o
                    49 groszy zawyżyć cenę.
                    • krzysztofsf Re: tanie drukarki laserowe 08.09.09, 08:33
                      oby.watel napisał:

> Bardzo słuszne podejście. Wszyscy oszukują, wszyscy kradną. W sklepach też sobi
                      > e
                      > drukują, więc też trzeba uważać. Najlepiej schować się do mysiej dziury, żeby
                      > nie zostać wystrychniętym na dudka.
                      >
                      > Drukarki, które proponuję, sprzedaje firma. Daje gwarancję. Istnieje już
                      > kilkanaście lat. Ale nikt Ci nie każe kupować. Nigdzie. Bo mogą oszukać, albo o
                      > 49 groszy zawyżyć cenę.
                      >

Nie zauwazylem, ze jestes posrednikiem w sprzedazy drukarek, pisales, ze masz i korzystasz.
                      Pytales.Odpowiedzialem.
                      • oby.watel Re: tanie drukarki laserowe 08.09.09, 08:41
                        Nie jestem żadnym pośrednikiem. Autorka wątku pytała, to zaproponowałem takie
                        rozwiązanie. Do rozważenia. Sam skorzystałem, bo nie uważam, że wszyscy to
                        oszuści i złodzieje tylko czyhający żeby mnie oskubać. I mam mniej kłopotów z tą
                        drukarką niż czasem miewałem z nowym sprzętem, kupionym w sklepie, który serwis
                        zawsze naprawia dwa tygodnie, a jak usterka bardziej skomplikowana to i dwa
                        miesiące.
                        • Gość: ja Re: tanie drukarki laserowe IP: 195.150.84.* 08.09.09, 10:59
                          Najbardziej interesuje mnie nowa drukarka najchętniej do 300 zł,
                          jeśli z kserem to wiadomo, że drożej. Są oferty w takiej cenie, ale
                          nie wiem czy coś są warte. Stąd moje pytanie.

Strasznie sparzyłam się na tanim lexmarku i odradzam każdemu tę
                          firmę, nawet za darmo bym już nie chciała, szkoda czasu i fatygi.
                          Swego czasu miałam innej firmy, też tanią atramentówkę i ta była w
                          miarę OK. Tak więc tanie - to nie zawsze badziewie.

Podaj namiary na te używane, nie zaszkodzi sprawdzić, aczkolwiek tak
                          do konca to nikt nie prześwietli czy sprzęt ma za sobą kilka,
                          kilkadziesiąt, czy kilkaset tysięcy kopii.

Dzięki za podpowiedź w sprawie kosztów eksploatacji, wydawało mi
                          się, że tylko przy atramentówkach ma to istotne znaczenie, bo we
                          wszystkich laserówkach koszty tonerów są zbliżone.

Czekam na dalsze podpowiedzi (model, marka) UŻYTKOWNIKÓW.
                            • Gość: lajosz Re: rozdzielczość i inne parametry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.09, 11:42
                              Rozdzielczość oczywiście ma znaczenie, ale w przypadku laserówek, ma znaczenie
                              nieco mniejsze bo praktycznie każda laserowa drukarka drukuje w rozdzielczości
                              nie mniejszej niż 600 DPI.
                              W takiej rozdziałce jakość druku już jest bardzo dobra, chociaż np. bardzo małe
                              literki (3pkt i mniejsze) mogą już nie być drukowane w zadowalającej jakości.

Sam byłem użytkownikiem drukarki laserowej Samsung ML-2250.
                              Drukarka drukowała bardzo dobrze, aż w pewnym momencie wydruki robiły się coraz
                              jaśniejsze. Wymiana tonera nic nie dała, a wymianę kolejnych części uważałem za
                              zbędny wydatek bo nigdy nie wiadomo, co też mogło się zepsuć.
                              Mimo to, uważam zakup w/w drukarki za udany.
                              Kupiłem więc nową drukarkę.
                              Tym razem wybór padł na firmę Kyocera-Mita, a konkretnie na model FS-1300D.
                              Od razu mówię (piszę), że drukarka tania nie jest i kosztuje na dzień dzisiejszy
                              1191.00 zł, ale (moim zdaniem) ze wszech miar warto.
                              Drukarka ma bardzo niskie (jeśli nie najniższe) koszty eksploatacji.
                              Duplex w standardzie i ceramiczny bęben i rozdzielczość (optyczną, a nie
                              interpolowaną) 1200 DPI.
                              Drukuje bardzo szybko i w znakomitej jakości.

Jeśli ktoś (tak jak ja) ma zamiar użytkować tę drukarkę w domu, to powinna
                              wystarczyć na bardzo, bardzo długo.

Na koniec dodam, że tą Kyocerę kupiłem w sklepie internetowym "CentrumDruku" .
                              Piszę o tym sklepie tylko dlatego, że (jak dotychczas) jest to najlepszy sklep
                              internetowy w jakim miałem okazję kupować i nie nie dotyczy to tylko sklepu z
                              drukarkami, ale sklepu internetowego w ogóle.
                            • oby.watel Re: rozdzielczość i inne parametry 08.09.09, 11:59
                              Jeśli zamarzy Ci się kiedyś wydrukować jakąś grafikę, to ma. Możesz spróbować
                              rozejrzeć się za kolorową drukarką. Cena niewiele wyższa, a możliwości
                              zdecydowanie większe. Chyba, że wiesz na pewno, że nigdy nic nie będziesz
                              chciała drukować w kolorze. Ale prędzej czy później będziesz chciała wydrukować
                              sobie choćby jakąś fotkę z komórki.

Problem z tanim sprzętem (i nie dotyczy to tylko drukarek) jest taki, że nie
                              należy się w nim spodziewać trwałych podzespołów. Każdy nowy laser, który kupisz
                              będzie ładnie drukował. Problem dotyczy tylko kosztów - widziałem już modele
                              mające na starcie 750 stron, a potem 1500, czyli mniej więcej tyle co niektóre
                              atramentówki. Przykładowo HPCP1215

Tutaj masz namiary na drukarki używane, o
                              których wspominałem. Zadzwoń, popytaj. Poszukaj na Allegro ich aukcji i poczytaj
                              komentarze.
    • cynamonika Re: tanie drukarki laserowe 10.09.09, 23:47
      Ja także jestem zwolenniczką HP, a szczególnie LaserJet P1005.
      Bardzo wydajna, ekonomiczna drukarka, z dostępem do zamienników nie
      ma żadnych problemów, a jeśli chodzi o jakość druku, to jestem
      bardzo zadowolona. Drukarka jest w miarę szybka i cicha.
    • under-grund Re: tanie drukarki laserowe 11.09.09, 15:44
      tak jak już wcześniej było powiedziane, drukarkę możesz kupić tanią, ale potem
      tusze czy tonery mogą być droższe, jeżeli chodzi o drukarkę laserową to dobra
      jest HP P1005, kosztuje ok. 370zł, a toner [zamiennik] na e-atramenty.pl 122
      zł, w media marcie, czy gdzie tam będziesz kupować może parę złoty drożej, ale
      jeżeli będziesz dużo drukować, to tą Ci się na pewno opłaci kupić
    • Gość: Czy-nastka Re: tanie drukarki laserowe IP: *.chello.pl 15.09.09, 15:28
      Mogę polecić HP LaserJet P1005 – mam taką i jest ok. Kupiliśmy nową i, jak na
      razie, nie mamy z nią żadnych problemów. Rozdzielczość wyjściowa 1200 dpi i, jak
      na nasze potrzeby, tyle jest w sam raz. A jeśli chodzi o tusze / tonery sprawdź
      ceny w drtusz.pl , ja tam kupuję i ceny są przystępne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka