Dodaj do ulubionych

Tragiczna szybkość Mozilli

09.09.11, 19:29
Przyspieszyłem sobie łącze w UPC z 25 na 100 Mb/s. Przy instalacji różnica między starą a obecną szybkością była bardzo mała. Monter grzebał, grzebał i doszedł do wniosku, że to błąd sygnału od nich i to od razu zgłosi. Ja wieczorem po pół godzinie oczekiwania na połączenie sam się skonsultowałem z działem technicznym. Tam na żywo robiłem wg. wskazówek na nowo konfigurację i też to nic nie dawało. Konsultant się załamał i powiedział, że na drugi dzień przyjdzie następny monter. Ja jednak później sprawdziłem szybkość, ale już nie na Mozilli Firefox. Na Operze i Internet Explorer prędkość z 30 podskoczyła niemal na maksimum. Na nich mam teraz na wszelkich możliwych stronach testowych szybkość 80-90 Mb/s, a często wręcz prawie 100. Chyba przesiądę się na Operę, bo dzięki niej w ostatniej chwili zaoszczędziłem 50zł, bo tyle kosztuje każda wizyta. Chociaż teraz może nie kazali by płacić, bo to ewentualny błąd przy montażu.
Obserwuj wątek
        • jan-w Re: Tragiczna szybkość Mozilli 11.09.11, 23:43
          Co ma do prędkości i bezbłędności dzialania systemu ilość zainstalowanych wtyczek, jeżeli nie rozumiesz, nie będę ci tłumaczył. To podstawy, Sam konfiguracja programu antywirusowego może mieć na to olbrzymi wpływ. Gratuluje samozadowolenia ze swojej głebokiej wiedzy ;-)
          Nowa wersja ruszyła ci szybciej gdyż pozbyła się najgorszych przeróbek które w niej mniej lub bardziej świadomie wykonałeś.
          • Gość: !!!!!1 Re: Tragiczna szybkość Mozilli IP: *.c194.msk.pl 18.09.11, 03:51
            jan-w napisał:

> Co ma do prędkości i bezbłędności dzialania systemu ilość zainstalowanych wty
            > czek, jeżeli nie rozumiesz, nie będę ci tłumaczył. To podstawy, Sam konfiguracj
            > a programu antywirusowego może mieć na to olbrzymi wpływ. Gratuluje samozadowol
            > enia ze swojej głebokiej wiedzy....

wiesz misiu dlaczego jestes taki glupi?
            bo nie czytasz tekstu na ktory odpowiadasz a madrzysz sie jak malo kto

autor watku nic nie pisze o np. przerywanym ladowaniu stron, pisze tylko ze szybkosc transferu ma 30mb/s zamiast 100mb/s

teraz wytlumacz tu wszystkim, jaki te wszystkie wtyczki, konfiguracja antywirusa itp. maja wplyw na szybkosc max. transferu sprawdzana na stronach do tego sluzacych
            myslisz, ze te wtyczki biora udzial/sa uzywane podczas takiego sprawdzania transferu ?
            jezeli tak, to ....nie ma z toba o czym gadac
              • hrabia-monter-christo Re: Tragiczna szybkość Mozilli 20.09.11, 05:05
                jan-w napisał:

> Ręce opadają, jeżeli nie wiesz jak wtyczki potrafią narozrabiać. EOT.

Niestety, ale to ty opowiadasz bajki dla grzecznych dzieci.
                Niby co mialyby filtrowac, czy blokowac wtyczki, przy sprawdzaniu transferu?
                Wtyczki "pracuja" tylko przy otwieraniu stron a testy szybkosci to tylko sciaganie i wysylanie pliku i pomiar czasu.

Jak wiesz wiecej, to po prostu wytlumacz jak juz cie o to powyzej proszono, zamiast ........opuszczac rece.
      • hrabia-monter-christo wydaje ci sie tylko 20.09.11, 05:07
        Gość portalu: art napisał(a):

> Po przejściu na najnowszą wersję Mozilli problem zniknął, a instalowałem dokład
        > nie te same dodatki. Widocznie ta starsza nie była zbyt dobrze przystosowana do
        > dodatków przy dużej szybkości łącza, bo bez nich nawet na niej faktycznie było
        > dobrze.

Jeszcze nigdy nie slyszalem, by jakas znana przegladarka byla tak spierniczona, by ograniczac transfer o kilkadziesiat Mb/s !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka