Dodaj do ulubionych

Do chris.w1

08.03.20, 12:11
Gdzie sie podziewasz, jak ze zdrowkiem?
Mam do Ciebie pytanie dotyczace NIEMIECKICH BOCIANOW ZIMOWYCH...
Wg strony, ktora przetlumaczylam i wszystko rozumiem.
transmisja z gniazda powinna sie juz rozpoczac ... a nie rozpoczela sie!
Moze Ty dojdziesz dlaczego tak sie dzieje?

storchennest-hoechstadt.de/live-cam
Obserwuj wątek
    • chris.w1 Re: Do chris.w1 08.03.20, 21:50
      > dlaczego tak sie dzieje?

wyjaśnienie podano w linku

'Prosimy o wyrozumiałość. Dzięki nowej kamerze, która została w dużej mierze sfinansowana z naszych własnych prywatnych funduszy, będziemy nadawać bieżące wydarzenia występujące w gnieździe od końca lutego 2020.
      Niestety, przełączenie nowego połączenia internetowego dla kamery bociana zostało opóźnione.
      W związku z tym musimy również odroczyć uruchomienie nowej kamery bocianowej do pierwszej połowy marca 2020'

podano też nr konta bankowego dla chętnych, którzy chcą pomóc finansowo
      • pia.ed Re: Do chris.w1 09.03.20, 13:46
        Robilam tlumaczenie 2 marca:

"Dzięki nowej kamerze, która została w dużej mierze wstępnie sfinansowana ze środków własnych,
        będziemy transmitować najnowsze wydarzenia związane z gniazdowaniem od końca lutego 2020 r.

16.02.2020
        Nowa kamerka
        W międzyczasie zakupiliśmy najnowszą technologię aparatu i przetestowaliśmy ją wcześniej. Kamera ma zostać zamontowana i uruchomiona w lutym 2020 r. W porównaniu z poprzednią technologią z pojedynczymi zdjęciami co sekundę, nowy aparat będzie wytwarzał ruchome obrazy, tzw. transmisję na żywo z tego, co dzieje na dachu starego ratusza. Mamy nadzieję, że możemy nieco zrekompensować osobom odwiedzającym naszą stronę internetową, awarię starego aparatu.

Potem juz nie czytalam ... sad i jak zobaczylam zdjecie bocianow na trawie, to sie wylaczalam...
        Dziekuje za informacje. A moze masz jakies czynne i dobre gniazda niemieckie? Mialam je w zeszlym roku, ale w tym roku sa jeszcze nieczynne, i nie wiadomo czy beda w ogole pokazywane, bo uzywanie kamerki kosztuje! W ten sposob zniknelo gniazdo w Luisenpark...

chris.w1 napisał(a):

> Niestety, przełączenie nowego połączenia internetowego dla kamery bociana zostało opóźnione. W związku z tym musimy również odroczyć uruchomienie nowej kamery bocianowej do pierwszej połowy marca 2020'

>
            • pia.ed Re: Do chris.w1 09.03.20, 23:36
              chris.w1 napisał(a):

> pia, google znalazł, do wyboru do koloru, bocianie gniazda w całej Europie

Aby wujek Google znalazl, trzeba wpisac wlasciwy wyraz albo fraze...
              Po szwedzku nazywa sie to "sök-ord",
              a jak to sie nazywa po polsku, nie wiem.

W kazdym razie serdecznie dziekuje za pomoc!
              • pia.ed Do chris.w1 25.03.20, 23:56
                Kamerka "zimowych" bocianow zaczela dzialac dopiero 24 marca! Bociany maja juz 5 jaj w gniezdzie,
                a gniazdo jak zwykle co roku oczyszczone i zmeliorowane aby woda nie stala w gniezdzie.
                Sprawdzono i umocniono obudowe gniazda, nalozono swiezego siana... Kiedys pokazywali te akcje w kamerce.
                Ale mialam pisac o czyms innym.
                Dzis szwedzka telewizja podala, ze Niemcy chcac pomoc Wlochom, sprowadza czy juz sprowadzili
                do szpitala w Lipsku pacjentow z infekcja wirusa korona. Bardzo ladnie ze strony Niemiec!

A jak z Toba? Siedzisz w domu, aby uniknac infekcji czy zyjesz normalnie? Ja duzo jezdze na rowerze,
                bo w domu to bym chyba oszalala przy tak pieknej pogodzie...

Pozdrawiam

Pia
                • chris.w1 Re: Do chris.w1 26.03.20, 01:08
                  pia, miło mi, że bocianie gniazda sprawiają Tobie frajdę.

Żyję normalnie, ale staram się ograniczać wyjścia do niezbędnych. Sytuacja w Berlinie robi się
                  coraz bardziej poważna, w ciągu 8-dni liczba zarażonych wzrosła o ponad 1200 osób, według
                  informacji sprzed 4-godzin do 1645, w tym 4 przypadki śmiertelne.

Również pozdrawiam i uważaj na siebie
                      • engine8 Re: Do chris.w1 27.03.20, 00:37
                        www.cdc.gov/flu/about/burden/preliminary-in-season-estimates.htm

Od Pazdziernika do polowy Marca (tylko oceny )
                        38-54 Milionow ludzi zachorowaqlo nq grype
                        390 000 -710 000 bylo leczonych w szpitalach
                        23000 - 59000 - zmarlo

Zalozmy ze polawa w unieglym roku a polowa w tym czasie kiedy caly Swaiat tak walczy z Korona..
                        I do tego czasu
                        530 000 zbadano ze sa chorzy
                        24 000 zmarlo

Nie wiem jak tu wkalkulowac fakt ze na grype may szczepionki i wiemy ze to problem sezonowy....

Ale na temat grypy nikt slowem nie piska.... A Koronawirus polozyl caly Swaiat na lopatki...
                        • engine8 Re: Do chris.w1 27.03.20, 03:24
                          Wlasnie sprawdzilem ze daane na temt grypy to sa dane TYLKO z USA..
                          Czyli w samych Stanach w pierwszym kwrtale umarlo mniej wiecej tyle samo na grype co na calym swiecie na Korone....
                          A reszta Swiata? Przeciez w wiekoszsci nikt nie kontroluje ani nie monitoruje tego poza kliku krajami - reszta swat umiera na skutki ubpczne czyli zaplenie pluc czy temu podobne..
                          I skad ta panika?
                          Czy ktos nas tu czasami nie kiwa?
                  • engine8 Re: Do chris.w1 29.03.20, 20:46
                    Jak sie nudzi to warto posluchac
                    off-guardian.org/2020/03/24/12-experts-questioning-the-coronavirus-panic?__cf_chl_jschl_tk__=fcdddb98e03c8425838a6e638764aace5ed62b73-1585506711-0-AW2bt3o2gQcW9gYVrPTBGaB0j8nAyqNc-IUP5Jd0iGXv7WYZ1kCCJK5QgntkzyoS0sGCFJRDBuCGnneEQFBKGEFjJ0JQqU1WNUPRZA0ZiB8Ar7qs88AAQUiu82hUm2K2hbmVgNJxWPUVK32YICP3rK6IyDlpb2QpXun1h3k38BWPoSt2vvv-uLVLJjygzz36tIyNRtSI19YRjcTOODQ946j0ifZ_lTWUIuCf5SXN5GhfLGbTFqF6efgfZ_Qc3UpjLlIczS5so_0dZEw5kgNY-F83PUwNv4Z8GSyIA0-Riw23ffCnqHlAGaoxye8zzz9spEIE3_6DBOm23zs_JpqcuZgapPuzydeO06Nmg1E5YGuQ
                    • vermieter Re: Do chris.w1 30.03.20, 10:08
                      więcej pokory, twój prezydent już spuścił z tonu i nie jest taki gieroj
                      www.spiegel.de/politik/ausland/corona-pandemie-donald-trump-befuerchtet-100-000-tote-in-den-usa-a-47fb9064-3926-4589-b32b-650b45b62930
                        • pia.ed Re: Do chris.w1 01.04.20, 10:28
                          > zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,173954,25825703,dlaczego-wskaznik-smiertelnosci-covid-19-w-niemczech-jest-znacznie.html

Dyskusja:

bagpiper1957

Niemcy mają 27000 stanowisk intensywnej terapii a Polska niecałe 4000 . Mogą w związku z tym leczyć każdy przypadek ostrej niewydolności oddechowej zgodnie ze standardem i w odpowiednich warunkach . Mają własną firmę Drager produkującą doskonałe respiratory i pełne wyposażenie dla stanowisk intensywnej terapii , mają firmę Fresenius - pompy infuzyjne , sztuczne nerki itp . a my , naród po domach szyje maski, student politechniki drukuje przyłbice, ciotka oddaje swoje fartuchy

• manstret2 Re: Do chris.w1 08.04.20, 21:59
      Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać! Nawet 1500zł w dzień 
      przez internet na stronie 
        --  inwestcrypto.com.pl --

Wystarczy Ci do tego komputer czy tablet.
      Nie musisz posiadać żadnej wiedzy! Doradcy zrobią wszystko za Ciebie!
      Koszt to jedyne 1000zł zwrot nawet do kilku H!
        • pia.ed Do chris.w1 ... zrzut z monitora 12.06.20, 02:06
          Czy mozesz mi pomoc? smile
          Instrukcja wydaje sie napisana prosto i przejrzyscie, ale kiedy dochodze
          do Paint to mam problem, bo nie wiem czy wkleila mi sie zawartość ekranu
          i gdzie zapisac plik.

.
          Naciskasz klawisz PrtScr:
          Następnie uruchamiasz program Paint, czyli klikasz kółeczko z logiem Windowsa w lewym dolnym rogu,
          potem klikasz "Wszystkie programy" (jest na samym dole) i wybierasz "Akcesoria" i tam znajdziesz Painta.
          Po uruchomieniu Painta przytrzymujesz klawisz Ctrl i naciskasz V,
          powinno ci wkleić zawartość ekranu .Plik zapisujesz a potem wrzucasz tutaj.

• pia.ed Re: Do chris.w1 ... zrzut z monitora 12.06.20, 23:28
              Typowe dla mnie jest to, ze podane przez kogos instrukcje jakby nie funkcjonowaly akurat
              na moim komputerze sad Do Painta dostalam z tego samego zrodla ekstra wyjasnienia,
              ze mam wejsc na "meny Painta" ktorego to "meny" nie znalazlam, a potem dwa inne,
              juz typowo fachowe i niezrozumiale wyjasnienia, wiec probowalam ta droga,
              bo wiem ze duzo fotografujesz...
              Pozdrawiam
              Pia

chris.w1 napisał:

> pia, niestety nie pomogę, bo nie wiem. Nigdy nie używałem Painta i nie używam,
              > nie wiem jak funkcjonuje.
              > Może ktoś inny z tego forum pomoże? albo z forum Komputer

• chris.w1 Re: Do chris.w1 ... zrzut z monitora 13.06.20, 00:02
                pia, fakt, sporo fotografuję ale dla 'obróbki' zdjęć nie korzystam z programu Paint lecz z Picasa i ShiftN.

Z tego co domyślam się z Twojego opisu korzystasz z Windows7, ja mam Windows10, poza tym mam ustawiony laptop na język niemiecki i o co chodzi z tymi 'menami' nie rozgryzę,

również pozdrawiam
                • pia.ed Do chris.w1... Czy ta firma dziala w Niemczech? 11.07.20, 13:48
                  next.gazeta.pl/next/7,168930,26119233,wielkie-zamieszanie-wokol-wyszukiwarki-polskiej-firmy-niemieccy.html#do_w=57&do_v=67&do_a=330&s=BoxOpLink

Politycy koalicji rządowej i opozycji w Bundestagu zaapelowali o objęcie stosownymi regulacjami polskiej firmy startupowej, która oferuje wyszukiwarkę twarzy w internecie. Według badań portalu netzpolitik.org
                  wyszukiwarka PimEyes w zmasowany sposób analizuje twarze w internecie pod kątem indywidualnych cech i przechowuje dane biometryczne. Baza danych zawiera około 900 milionów twarzy.

Tankred Schipanski, rzecznik klubu poselskiego chadecji ds. polityki cyfrowej w Bundestagu, określił to narzędzie jako "niedopuszczalne". "Jeśli nie uda się rychłe uregulowanie aplikacji na poziomie UE, musimy zadziałać w kraju jako narodowi ustawodawcy”- powiedział w rozmowie z portalem netzpolitik.org.

• pia.ed Do chris.w1... tlumaczenie? 15.08.20, 12:17
                      Chyba Google dostal porazenia mozgu od slonca, bo tak mi
                      przetlumaczyl poczatek wpisu Veroniki z Morav, ktora dwa razy w tygodniu
                      zamieszcza najciekawsze sekwencje z makovskiej kamerki.

Jesteśmy nowi w Makováčku i dogadujemy się z czarnymi kotami,
                      uczymy się pozbywać się aparatów, będziemy uprawiać seks i będziemy spać...
                      pomożemy i nie zatrzymamy ...

"Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
                      Nesu nový Makováček, ve kterém se rozloučíme s černými čápíky, kteří nám naposledy zamávali do kamery, dostali baťůžky a vyrazí do světa... Držme jim pěsti, ať při nich stojí štěstí...
                      V Makováčku taky uvidíte, jak Jiřinka čistila obě jezírka, jak Toníčkovic jezírko pěnilo, jak nad Makovem bouřilo, jak se ušáci potkali u misky a mnoho dalšího.. "
                        • pia.ed Do chris.w1... tlumaczenie... 15.08.20, 18:28
                          chris.w1 napisał:

> pia, to tłumaczenie, które podałaś, to jest jakiegoś innego tekstu niż ten, który zamieściłaś

Masz racje... nie wiem skad to sie wzielo big_grin ale wczoraj sprawdzalam kilkakrotnie
                          i zawsze wychodzil mi ten sam zabawny tekst.
                          Przed chwila przetlumaczylam na Gogle na nowo, na jezyk szwedzki i na polski
                          i wyszlo mi zupelnie cos innego!

Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
                          Nesu nový Makováček, ve kterém se rozloučíme s černými čápíky, kteří nám naposledy zamávali do kamery, dostali baťůžky a vyrazí do světa... Držme jim pěsti, ať při nich stojí štěstí...
                          V Makováčku taky uvidíte, jak Jiřinka čistila obě jezírka, jak Toníčkovic jezírko pěnilo, jak nad Makovem bouřilo, jak se ušáci potkali u misky a mnoho dalšího...

Obserwator z Moraw Południowych - Veronika
                          Niosę nowego Makováčka, w którym żegnamy się z czarnymi bocianami, które ostatni raz nam pomachały do kamerki, wzięły swoje plecaki i wyruszyły w świat ... Trzymajmy za nich pięści, żeby miały szczęście ...
                          W Makováčku zobaczysz również, jak Jiřinka oczyściła oba stawy, jak spieniło się jezioro Toníčkovic,
                          jaka burza byla nad na Makovem, jak uszy spotkały się przy misie i wiele więcej.

"Observatör från södra Moravien - Veronika
                          Jag bär en ny Makováček, där vi säger farväl till de svarta storkarna, som vinkade till vår kamera sista gången, fick sina ryggsäckar och gick ut i världen ... Låt oss hålla nävarna så att de kan ha tur.

• engine8 Re: Do chris.w1... tlumaczenie? 15.08.20, 18:31
                        Bo mnie google przetlumaczyl to z czeskiego na polski tak

"Niosę nowego Makováčka, w którym żegnamy się z czarnymi bocianami, które ostatni raz pomachały do ​​naszego aparatu, wzięły plecaki i wyruszyły w świat ... Trzymajmy ich pięści, niech im się poszczęści ...
                        W Makováčku zobaczysz również, jak Jiřinka oczyścił oba stawy, jak spieniło się jezioro Toníčkovic, jak szturmem spadło na Makov, jak uszy spotkały się przy misce i wiele więcej."
                        • pia.ed Re: Do chris.w1... tlumaczenie? 16.08.20, 02:32
                          Ja swoje tlumaczenie zredagowalam na podstawie tlumaczenia na j. polski, na j. szwedzki i moja znajomosc czeskiego wink
                          Przed chwila ponownie wrzucilam tekst na Google i takie jest doslowne tlumaczenie , ale w niektorych miejscach konieczne sa poprawki, bo inaczej nie bedzie sensu.

Niosę nowego Makováčka, w którym żegnamy się z czarnymi bocianami, które ostatni raz nam pomachały, wzięły nasze plecaki i wyruszyły w świat ... Trzymajmy ich za pięści, żeby miały szczęście ...
                          W Makováčku zobaczysz również, jak Jiřinka oczyścił oba stawy, jak spieniło się jezioro Toníčkovic, jak szturmem spadło na Makov, jak uszy spotkały się przy misie i wiele więcej.

Wydaje mi sie, ze lepiej zrozumiesz tekst kiedy zobaczysz ZDJECIA.

makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_11.-13.8.2020_-_rozlouceni_s_capiky_a_cisteni_jezirek/?

engine8 napisał(a):
                          > Bo mnie google przetlumaczyl to z czeskiego na polski tak
                          >
                          > "Niosę nowego Makováčka, w którym żegnamy się z czarnymi bocianami, które ostatni raz pomachały do ​​naszego aparatu, wzięły plecaki i wyruszyły w świat ... Trzymajmy ich pięści, niech im się poszczęści ...
                          W Makováčku zobaczysz również, jak Jiřinka oczyścił oba stawy, jak spieniło się jezioro Toníčkovic, jak szturmem spadło na Makov, jak uszy spotkały się przy misce i wiele więcej."
                          • pia.ed Slawny dzik zyje niebezpiecznie 18.08.20, 10:31
                            Sa plany aby sie tego dzika plci zenskiej i jej dzieci pozbyc sie czyli odstrzelic... ale milosnicy zwierzat juz zbieraja podpisy aby go zostawic, tam gdzie jest... W kazdym razie w tej chwili mu nic nie grozi, dopiero kiedy nadaejdzie czas na polowania.

www.sydsvenskan.se/2020-08-18/upprop-for-att-radda-viralt-vildsvin
                              • pia.ed Re: Slawny dzik zyje niebezpiecznie 19.08.20, 00:57
                                vermieter napisał(a):

> W Niemczech nie ma okresu ochronnego na dziki, sezon trwa cały rok,
                                łącznie z warchlakami.

Napisalam tak na podstawie informacji podanej w gazecie Sydsvenskadagbladet.

Men än har Elsa och kultingarna en frist. Fram till dess att höstens jaktsäsong inleds
                                kan de nämligen inte avlivas.

• pia.ed Re: Slawny dzik zyje niebezpiecznie 20.08.20, 14:07
                                    Wpisalam w Google Schwarzwild + jagdzeiten i nic mi nie wyszlo...
                                    Czy we wszystkich landach mozna polowac na dziki przez caly rok? wink
                                    Nie mam czasu czytac w tych tabelach...

vermieter napisał(a):

A tutaj moje źródło:

> schonzeiten.de/jagdzeiten-deutschland-bundesweit-jagd/

> Dziki to Schwarzwild.
                                    • vermieter Re: Slawny dzik zyje niebezpiecznie 20.08.20, 14:31
                                      dziwne, zrobiłem to samo:
                                      www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=schwarzwild+jagdzeiten&ie=utf-8&oe=utf-8

Tak, sezon łowiecki trwa cały rok. Oczywiście żaden myśliwy nie będzie strzelał do lochy, za którą podążają warchlaki, ale o tym każdy wie.
                                      Wbrew stereotypom myśliwy nie strzela do wszystkiego co się rusza, jak w tym dowcipie "no master" smile
                                            • marii51 Re: Sławny dzik żyje niebezpiecznie 10.01.21, 19:13
                                              GDZIES TU JEST zdjecie z golasem jak biegnie
                                              bo dziki ...
                                              wiem co tam wydarzloby się

otóż podpis tam jest taki bo pia.ed chyba
                                              Słonecznik w Berlinie, który uratował swój komputer przed złodziejem dzikiem Elsą, szybko stał się wirusowy. Zbiory fotografii.
                                              Zdjęcie: Adele Landauer /

gdzie to zdjecie
                                              powiększe je i sprawdze o co chodzi z tym slonecznikiem,,że laktop uratowany.. https://images.hdsydsvenskan.se/preset:large/1536x921/oFgCFhTrqVT09_L2gTAWqVrB0AY.jpg

• marii51 Re: Sławny dzik żyje niebezpiecznie 10.01.21, 19:21
                                                wiem laktop to przypadkiem uczepił zwisł na nodze dzika jego jedzonko interesuje w koszu lancz pobiegł w pysku dzika w zaciszne miejsce .. smile
                                                może w koszyku był slonecznik jak dzik nie wyczuje smakołyczka do pochrupania
                                                jednego mojego syna nawiedzają nonstop juz ogrodzony ale bez ogrodzenia wszystkie kosze i roslinki popodgryzane bywaly gdansk gdynia sopot wszedzie a na moje dzielnici gdzie dawniej były tylko rolnictwo cały czas przychodzą ten drugi filmik tez fajny
                                                poszli pospacerować to juz oskubał jedzonko ich
                                              • pia.ed Do christer1 12.01.21, 12:54
                                                https://images.hdsydsvenskan.se/preset:large/1280x768/oFgCFhTrqVT09_L2gTAWqVrB0AY.jpg

Plazowicz w Berlinie, który uratował swój komputer przed złodziejem dzikiem Elsą, szybko stał się wirtualny.

marii51 napisała:

> GDZIES TU JEST zdjecie z golasem jak biegnie bo dziki ... wiem co tam wydarzloby się
                                                otóż podpis tam jest taki:

Słonecznik w Berlinie, który uratował swój komputer przed złodziejem dzikiem Elsą, szybko stał się wirusowy.

• krakkrakusek1au Re: Sławny dzik żyje niebezpiecznie 11.01.21, 00:54
                                              "Teraz juz AMIESZKALAM w Gdansku BO JESTEM SAMA .
                                              WIĘC MAM TU 4 RODZINKI MOICH SYNÓW."
                                              - Pozdrawiam. Miałem w Gdańsku kuzynkę żony ale właśnie zmarła kilka dni temu. Byłem tam ok 2 lata temu. Super piękne miasto a zwłaszcza starówka. Tylko dworzec był rozkopany, stary młyn nieczynny i 3 PLN opłata za toaletę przy dworcu. Zatrzymaliśmy się w hotelu naprzeciw dworca, super hotel, super obsługa i super posiłki. Szokiem były także opłaty za wejście na molo bo w Australii takich opłat nie ma. W kawiarni po drugiej stronie hotelu aby wejść do toalety musieliśmy wziáść od kasjerki duży klucz ze sznurem. Przypomniały mi się czasy PRLu.
                                              • adria231 Re: Sławny dzik żyje niebezpiecznie 11.01.21, 05:53
                                                Polecam filmiki Kazimierza Nóżki z Baligrodu o bieszczadzkich zwierzętach : niedźwiedziach i wilkach. Zakłada na drzewach kamerki - pułapki i ich efektem są właśnie te filmy...Wyjątkowy sentyment żywię do tych terenów i te filmy bieszczadzkiego leśnika pozwalają z bliska zobaczyć to, co rzadko udaje się normalnemu człowiekowi. Te zwierzęta są nie tylko piękne, ale i niebezpieczne....
                                                Ponadto pan Kazimierz bardzo interesująco opowiadać o nich.....Dużo można znaleźć w internecie na ten temat....
                                                • marii51 Re: Sławny dzik żyje niebezpiecznie 12.01.21, 21:07
                                                  adria231 napisała:

> Polecam filmiki Kazimierza Nóżki z Baligrodu o bieszczadzkich zwierzętach : ni
                                                  > edźwiedziach i wilkach. Zakłada na drzewach kamerki - pułapki i ich efekt
                                                  > em są właśnie te filmy...Wyjątkowy sentyment żywię do tych terenów i te fil
                                                  > my bieszczadzkiego leśnika pozwalają z bliska zobaczyć to, co rzadko udaje się
                                                  > normalnemu człowiekowi. Te zwierzęta są nie tylko piękne, ale i niebezpieczne.
                                                  > ...
                                                  > Ponadto pan Kazimierz bardzo interesująco opowiadać o nich.....Dużo można z
                                                  > naleźć w internecie na ten temat....

i mam filmiki polecone od adrii
                                                  sporo ich się wyswietlilo--fajnie bo BIESZCZADY TEZ MI SĄ MAŁO ZNANE
                                                  TO MMAY NADLUGIE WIECZORY POBYĆ W bIESZCZADCH
                                                  www.youtube.com/results?search_query=filmiki+Kazimierza+N%C3%B3%C5%BCki+z+Baligrodu
                                              • marii51 Re: Sławny dzik żyje niebezpiecznie 11.01.21, 09:09
                                                krakkrakusek1au napisał: m/inn
                                                > - Pozdrawiam. Miałem w Gdańsku kuzynkę żony ale właśnie zmarła kilka dni temu.
                                                > Byłem tam ok 2 lata temu. Super piękne miasto a zwłaszcza starówka. Tylko dworz
                                                > ec był rozkopany, stary młyn nieczynny i 3 PLN opłata za toaletę przy dworcu. Z
                                                > atrzymaliśmy się w hotelu naprzeciw dworca, super hotel, super obsługa i super
                                                > posiłki. Szokiem były także opłaty za wejście na molo bo w Australii takich opł
                                                > at nie ma. W kawiarni po drugiej stronie hotelu aby wejść do toalety musieliśmy
                                                > wziáść od kasjerki duży klucz ze sznurem. Przypomniały mi się czasy PRLu.

więc
                                                WIĘC MAM TU 4 RODZINKI MOICH SYNÓW."

Nawet nir bylo żadnej dyskusjii ..
                                                moja 4 rodzonycg dziecięsmile zamknęli dom w Bartoszycach na kl
                                                ucz i zabrali odrazu po pogrzebie męża i kierunek---> Gdańsk

====a ponoc starych dzrew się nei przesadza , I
                                                nie bywac na cmentarzu tak nagle i nei ma --pustka
                                                aż prowadzlam sie do wojego mieszknka
                                                nagle pojawila sie mysl
                                                o Boże a jak moj mąż do mnie trafi teraz
                                                ?przecież nie wyszeptalam mu jeszce mojego adresu...
                                                wyszlam z kapieli usiadlam
                                                w fotelu i po tej mysli poczulam
                                                taki wielki chłod jakby stnął za mna
                                                i położył mi ręce naramionach
                                                i znow lzyale szcescia juz smile bo znalazl mnie smile
                                                a zapowiadał mi nie raz zapowiadał ja ja ciebie Marylko?
                                                nie ma takiego miejsca żebym cię nie odnalazł
                                                Prawda.smile
                                                O GDANSKU cd sie pojawi...pozdrawiam krakkrakuska smile

a to jednak tez musi byc czasem ominięte na Amen--
                                                8 rok nei poznalam Gdanska
                                                półtora roku nie funkcjonowalam normalnie (emocje odcucia wzięly nademną gorę

Wszedzie synowie woziłi mnie smohodem i
                                                co raz częściej zadawali zapytanie j
                                                ak to Mamo nie wiesz? tu juz jecxha;ismy tu juz bylas...
                                                gdy w GDANSKI OD 1990 JUZMIESZKALI TO SIĘ MĄDRZYLIsmile

> WIĘC MAM TU 4 RODZINKI MOICH SYNÓW."
                                                > - Pozdrawiam. Miałem w Gdańsku kuzynkę żony ale właśnie zmarła kilka dni temu.
                                                > Byłem tam ok 2 lata temu. Super piękne miasto a zwłaszcza starówka. Tylko dworz
                                                > ec był rozkopany, stary młyn nieczynny i 3 PLN opłata za toaletę przy dworcu. Z
                                                > atrzymaliśmy się w hotelu naprzeciw dworca, super hotel, super obsługa i super
                                                > posiłki. Szokiem były także opłaty za wejście na molo bo w Australii takich opł
                                                > at nie ma. W kawiarni po drugiej stronie hotelu aby wejść do toalety musieliśmy
                                                > wziáść od kasjerki duży klucz ze sznurem. Przypomniały mi się czasy PRLu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka