Dodaj do ulubionych

Trzynasta emerytura

04.04.20, 00:27
Prawie 1,5 mld zł w ramach trzynastej emerytury przekazano już emerytom i rencistom - powiedziała w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. 1 kwietnia ruszyły wypłaty trzynastych emerytur – mówiła Maląg, która była gościem programu Kronika w TVP 3 Szczecin. "Planowane jest 12 mld zł, które trafi w kwietniu do około 10 mln emerytów i rencistów. Do tej pory zostało przekazanych prawie 1,5 mld (zł) środków dla emerytów i rencistów" – powiedziała Maląg. Maląg przypomniała także, że trzynasta emerytura "jest wolna od egzekucji, a więc jeżeli jesteśmy w trudnej sytuacji, a czasami tak też się zdarza to komornik tego świadczenia nie może zająć".www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/1466703,trzynasta-emerytura-malag-ile-przekazano-emerytom-i-rencistom.html&ved=2ahUKEwjzmtmRpc3oAhXPtYsKHVeuDZUQ0PADMAN6BAgBEAY&usg=AOvVaw1f_bZNCLV2YV-pO_34Iivm&cshid=1585952834407
Obserwuj wątek
    • vermieter Re: Trzynasta emerytura 04.04.20, 11:10
      Nie spamuj.
      Czemu ma służyć wklejanie linków do informacji, które każdy może sam znależć.
      Większość z nas nie jest jeszcze upośledzona umysłowo, mimo emerytalnego wieku.
      Chcesz pokazać co czytasz? Żebyś jeszcze chociaż jakiś własny komentarz zamieściła, to możnaby podyskutować, a tak to bez sensu.
        • vermieter Re: Trzynasta emerytura 04.04.20, 12:54
          I opozycja nie wie jak sobie z tym poradzić?
          Jeżeli w tej roli wykazuje tak mało kompetencji, to w rządzeniu miałaby być lepsza?
          Wiesz ile taka zmiana rządzących kosztuje budżet? Te wszystkie odprawy, emerytury itd., a ci nowi też sobie nie będą żałowali po latach życia w niedostatku smile
              • adria231 Re: Trzynasta emerytura 04.04.20, 19:26
                Liczę na to, że przełożą wybory. Będzie prawdziwa kampania ..
                Ponadto nie wychodzę z domu i nie sądzę, żeby do 10 maja w tym temacie coś się zmieniło. Zawsze brałam udział w wyborach, nawet w czasie pobytu za granicą , kiedy to lokal wyborczy był oddalony o wiele km od naszego domu.
                • taniarada Re: Trzynasta emerytura 04.04.20, 21:41
                  adria231 napisała:

> Liczę na to, że przełożą wybory. Będzie prawdziwa kampania ..
                  > Ponadto nie wychodzę z domu i nie sądzę, żeby do 10 maja w tym temacie coś się
                  > zmieniło. Zawsze brałam udział w wyborach, nawet w czasie pobytu za granicą ,
                  > kiedy to lokal wyborczy był oddalony o wiele km od naszego domu.
                  Teraz będziesz miała kłopot.I nic nie jest uzasadnione by przełożyć wybory.
                  • adria231 Re: Trzynasta emerytura 04.04.20, 22:19
                    Dwa tematy :wybory w czasie , kiedy ludzie żyją w izolacji, kandydaci nie zebrali i nie zbiorą podpisów na listach poparcia , a wyborcy nie mieli szans, by poznać programy kandydatów. Zresztą wkrótce zobaczymy, jak zachowa się Gowin...
                    Drugi temat ; trzynasta emerytura - to nie jest darowizna od pisiarni. Na wszystkie emerytury zapracowałam
                    pracując przez wiele lat w szkole . A potem będąc emerytką nadal płaciłam podatki i inne świadczenia
                    ( około 30% z kwoty brutto mam potrącane co miesiąc).Nigdy nie korzystałam z bezrobocia. Nawet nie skorzystałam z rocznego płatnego urlopu zdrowotnego, do którego nabyłam uprawnień w czasie pracy nauczycielskiej.Tak więc nie przeszkadza mi brać tej trzynastki .( nie wiem, czy to dużo, czy mało - ok.900 zł) .Nie popieram jednak tego rozdawnictwa.A ten hejt? Nie znoszę kłamstwa i hipokryzji ani prywatnie, ani w życiu publicznym. I to kolesiostwo? Ty tego nie widzisz? Jeżeli pracowałeś ( i pewnie mieszkałeś) poza krajem - to nie znasz tych tematów tak, jak my tu w kraju.
                    No cóż, gdybyśmy mieli takie same poglądy - nie byłoby o czym dyskutować
              • leda16 Re: Trzynasta emerytura 09.04.20, 19:27
                vermieter napisał(a):
                > W demokracji 51 % uciska 49 % .

Preferuję inną definicję: Demokracja jest tylko wówczas, gdy społeczeństwo trzyma władzę za mordę.

--
                www.pmiska.pl
                • engine8 Re: Trzynasta emerytura 09.04.20, 22:29
                  To jakos mi do demokracji nie pasuje..
                  U nas demekraci - uwazjacy sie za zwolennikow demokracji podnosza podatki i zwiekszaja /rozbudowuja "wladze " ktora ta kase rozdaje na prawo i lewo..zwlaszcza na roznego rodzaju socjale - czyly zniecheca ludzi do pracy.
                  "anty-demokraci, zas zmniejeszja podatki i wydatki na cele administracyjne i wydaja wiecej na wojsko (wojny to ponoc oplacalna impreza) . Ludzie maja wiecej kasy ale musza sobie sami radzic - nie liczyc na socjale co ich mobilizuje do pracy. I ja to preferuje.
                  Dajcie mi kase ii pozwolcie nia sie rzadzic...
              • czuk1 Re: Trzynasta emerytura 17.04.20, 14:11
                vermieter napisał(a):

> Trzeba głosować w wyborach.
                > Demokracja to nie jest synonim doskonałego i sprawiedliwego systemu.
                > W demokracji 51 % uciska 49 % .

[Taka interpretacja większości to jest blef, kłamstwo. Wygrani mówią , mamy za sobą większość społeczeństwa, mamy mandat do sprawowania władzy . Jaki to mandat.... kiedy (na przykład )z grona 40 mln potencjalnych wyborców głosuje połowa a z tych co głosowali tylko 50 % głosuje na wygraną partię. Faktyczne poparcie partii wygrywającej wybory wynosi 25%. Demokracja wymaga modernizacji.
                Wg mnie, w demokracji powinien być za słaby mandat do rządzenia. A tym bardziej do rządów autorytarnych.
                Praktycznie jednak sytuacja staje się bardzo niekorzystna (grozi odejściem od demokracji) kiedy pojawi się ambitny , pazerny przywódca partii rządzącej i politycy żądni pełni pełni władzy. Partie polityczne "uwłaszczyły się na demokracji. Swoje interesy umacniają tworząc odpowiedni systemy prawne i prawo państwowe. Często (jak w Polsce i na Węgrzech) partiom rządzącym udaje się uzyskać warunki do władzy autorytarną. Wtedy, w wyniku okresowych demokratycznych wyborów nie sposób szybko doprowadzić do normalności, przywrócić demokrację. Dyktatorzy mają wzorce historyczne. Przez politykę socjalną i pobudzanie gospodarki potrafią pozyskać tzw. większość wystarczającą do przedłużania władzy.

.... na marginesie...
                "Wraz z epidemią zgaśnie duża część starszego pokolenia " - trafnie zauważa Ewa Ewart.
        • czuk1 Re: Trzynasta emerytura 17.04.20, 12:49
          adria231 napisała:

> I to właśnie przez ten zastrzyk finansowy pisiarnia dąży do jak najszybszych wy
          > borów, zanim emeryci zapomną
          > o tej jałmużnie. Po trupach do celu.

Między innymi - to tak.

--
          "Wraz z epidemią zgaśnie duża część starszego pokolenia " - trafnie zauważa Ewa Ewart.
          • adria231 Re: Trzynasta emerytura 17.04.20, 13:37
            A największe żniwo zbiera wirus w DPS : brak zabezpieczeń, brak testów, brak personelu, brak wszystkiego.
            To los polskiego seniora. Umiera w biedzie , bez opieki i w samotności.....
            • mobic Re: Trzynasta emerytura 17.04.20, 13:43
              Banda przegrywników nie ma żadnych szans nawet gdyby wybory były przesunięte. Była prowadzona kampania wyborcza przed koronawirusem i statystyki pokazali nam że banda przegrywników nie ma żadnych szans. Z bandy powinni odejść ci co umieją tylko przegrywać i nic więcej a miejsca ich powinni być zastąpione świeżymi. Potrzebna PIERESTROJKA w bandzie.

--
              ----------------------------------------------------------
              Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
              Unikaj złośliwych uwag (Poradnik Życia)
              • marii51 Re: Trzynasta emerytura 17.04.20, 14:58
                ale mają się super
                jak rządzić to rzadzić..
                . chwytaj chwilo boś Nasza i co nam zrobicie? nic !!!wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25726318,w-dwa-miesiace-ministrowie-rozdali-30-mln-zl-nagrod-miedzy.html?fbclid=IwAR0WzpmNd__5MMrk_oXVUq0EGz6VZQ0VkA8srB2IxACThbaitgCx8b8kerE

--
                ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                ale tez wtedy, gdy nam szczęścia nIe odbiera""
              • marii51 Re: Trzynasta emerytura 17.04.20, 15:19
                mobic napisał:

> Banda przegrywników nie ma żadnych szans nawet gdyby wybory były przesunięte. B
                > yła prowadzona kampania wyborcza przed koronawirusem i statystyki pokazali nam
                > że banda przegrywników nie ma żadnych szans. Z bandy powinni odejść ci co umiej
                > ą tylko przegrywać i nic więcej a miejsca ich powinni być zastąpione świeżymi.
                > Potrzebna PIERESTROJKA w bandzie.
                >

>
                jaka banda ,,, jak banda ?
                mobic
                prosze ciebie --
                raz chociaż wypisz swoje pomysły jak bys zniszczył opozycję całkowicie i definitywnie
                bo caly czas negojesz cokolwiek zobaczysz w poczynaniach opozycjii...
                -------
                jak Swiat istnieje .. zawsze są rzadzący i ci ktorzy czekają ,czekają ,
                aż wreszcie dostają władze.. i ok... ma PIS -- MA .
                obojętnie który kraj demokratyczny np....
                ----
                Podczas pogrzebu juz----
                tak tragicznego wydarzenia - po tragedii Smoleńskiej ...
                Czy można zapomnieć pomiatanie ludzi tych,
                ktorzy z WIELKIEJ ROZPACZY A MUSIELI !!--I I Uczciwie zajęli się pogrzebami ...
                i kto zapomni syczacych ZE ZŁOSCI.. WYZWISKAMI OBDAROWYWALI --
                ---- za jakis czas na Tuska i ekipę wówczas jego ..
                iJeszcze ,,, żeby więej krzywdzic ...woleli o Krzyż z placu kłocić--
                TStarsi ludzie pluli na kamerzystow tam pracujacych---
                to zachowanie godne pod krzyżem?
                ileż to nienawiście trzeba miec w sobie do innych ludzi....

Miast żałobe przeżywac w ciszy i skupieniu--
                - kto takie rzeczy zapomina z naszego pokolenia?
                Jak on to wszystko nie tak zorganizował...
                i kolejne TERAZ kolejne niezadowolenie
                CELOWE SĄDY ---SPROWADZANIE Tuska specjalnlnie
                U TRUDNIC --A co wykrzykiwało opozycyjne ciało wowczas z mównicy

ileż to można pisac wciąz o opozycjii jak to ona nic nie warta

--
            • marii51 Re: Trzynasta emerytura 17.04.20, 16:09
              Z niwiadomych powodów , ale nagle nie żyje dziennikarka sledcza W SPRAWIE dpeesów
              pracowala w POLSACIE

--
                • marii51 Re: Trzynasta emerytura 17.04.20, 19:48
                  zapewne troszkę nawet stacja Polsat postara się wyjasnić

ale jak jest trudno szkoda kobietki co to jest 45 latek mÓj syn wciąz mi mowi
                  TYLKO MY 22 L smile

--
    • taniarada Re: Trzynasta emerytura 04.04.20, 21:39
      Jak mogłem się wpisać jak nie było komentarzy.Drugie to nie siedzę cały czas na necie.I trzecie -zadam pytanie ?Bo ja świadczenia będę pobierał dopiero od 8 sierpnia tego roku.Dalej bym pracował .Oczywiście w Niemczech .Ale świadomie z tego zrezygnowałem.Czy większości wam nie przeszkadza brać tych świadczeń od ZUS pod rządami PIS.I w nich narzekać wręcz hejtować ten rząd .Czekam na odpowiedź.
      • uoia Re: Trzynasta emerytura 09.04.20, 20:49
        taniarada napisał(a):

...
        >.Czy większości wam nie przeszkadza brać tych świadczeń od ZU
        > S pod rządami PIS.I w nich narzekać wręcz hejtować ten rząd .Czekam na odpowie
        > dź.

Mysle, ze emerytury w Polsce to jest jalmuzna. Ludzie cale zycie przepracowali, byli kiepsko oplacani i teraz to nie jest zadna laska, ze pare groszy dostaja. To jest bardzo smutne, ze dla wielu to pare zlotych jest tak duzym podreperowaniem budzetu. To jest zaledwie 250$, jaka to suma? Masz mentalnosc niewolnika.

PS. Ja zadnych swiadczen z Polski nie biore, studia odpracowalam, z nawiazka. Wyjechalam z jedna para gaci na zmiane.
        • engine8 Re: Trzynasta emerytura 09.04.20, 22:23
          My tez przyjechalismy w 3 osdoby z 2 walizkami... i $500 dolarami.
          My dostajemy grosze z polski.... Ja pracowalem 4 lata i dostaje ok $150/mies a zona pracowala 11 lat i dostaje ok $250.. Piechota nie chodzi...
          Nasze emerytury pokrywaja ponad 90% wydatkow - tzn wydatkow usrednionych w przeciagu ostatnich 15 lat... Od czasu do czasu cos tam dolozymy ale rzadko.. Oszczednosci mamy spore tak ze pieniadze dla nas to nie problem ani zmartwienie. wystarczy nam i pewnie zostanie potomnym,

Tak ze po przejsciu na emeryture nie wprowadzilismy zadnych ograniczen czy oszczednosci - zyjmey tak jak zylismy pracujac.... Dom ( 4 sypialnie i 3 lazienki) - dla nas za duzy ale przywyczilismy sie - w pieknej okolicy - 10 minut jazdy do oceanu, dwa samochody, itp... Ale nie mamy zadnych kredytow.. Spokojnie moglbysmy miec jeden samochod i dom polowe mniejszy.
            • engine8 Re: Trzynasta emerytura 10.04.20, 20:20
              Nawet nie probuje nikomu imponowac...i wiem ze jestem cieniutki - jedynie wytrzymaly jak zylka rybcka...
              Jedyny wniosek jaki mozna wyciagnac to taki ze amerykanska emerytura wcale nie jest taka zla a Polska placi nawet za krotki okres pracy - u nas trzeb pracowac 10 lat aby sie kwalifikowac na cokolwiek.
                  • adria231 Re: Trzynasta emerytura 10.04.20, 22:18
                    Hej, panowie - dżentelmeni nie mówią o pieniądzach. Oni je mają.
                    Ale skoro o emeryturach - i ja się włączę. Kiedyś oboje z mężem mieliśmy swoje emerytury i na zwyczajne życie , nam wystarczało. Wkrótce po przejściu na emeryturę mąż zmarł.Miałam wtedy możliwość zrezygnowania ze swojego świadczenie i przejście na rentę rodzinną, która była dla mnie korzystniejsza, niż moja, nauczycielska emerytura. Nie narzekam, na moje potrzeby są to wystarczające pieniądze.A że nie uprawiam hazardu, nie mam tez innych nałogów - jest wręcz doskonale.
        • mobic Re: Trzynasta emerytura 20.04.20, 22:00
          A czemu to Platforniani nic nie dawali a tylko potrafili oberwać parę groszy z emerytury?

--
          Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
          • engine8 Re: Trzynasta emerytura 21.04.20, 01:39
            No bo jak oni sobie wzieli co uwazali im sienalezalo to juz nic nie zostawalo.
            Mogli brac pozyczki i rozdawac jak PiS to robi ale pozyczki musieliby splacac wszyscy a wiec oni tez..
          • adria231 Re: Trzynasta emerytura 21.04.20, 08:03
            Wrócę jeszcze do wyborów i do kampanii, która jeszcze się nie rozkręciła i wirus ją przerwał .Taka kampania rządzi się swoimi prawami. Pamiętacie kampanię Dudy w 2015 roku? Zaczynał od 15 %, a Komorowski miał pewną reelekcję....A pamiętacie dziadka z Wermachtu, którego kurski wyciągnął z kapelusza tuż przed finiszem? Nie wiadomo, jak tegoroczna kampania potoczyłaby się. Obecnie wszyscy kandydaci w izolacji
            ( trochę ostatnio poluzowanej) Tylko rząd i rządząca partia lansuje i popiera swojego kandydata.Nie ma więc potrzeby, by pastwić się nad opozycyjnymi kandydatami.
            • mobic Re: Trzynasta emerytura 21.04.20, 09:28
              Taka jest prawda że jedni lansują swego kandydata w TVp info a drudzy w TVN ie. Jedni chcą uczciwie wygrać wybory a drugim śni się po nocach zamach stanu bo to by było najlepsze rozwiązanie żeby wygrać wybory a innej szansy przegrywniki nie mają.

--
    • manstret2 Re: Trzynasta emerytura 08.04.20, 21:59
      Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać! Nawet 1500zł w dzień 
      przez internet na stronie 
        --  inwestcrypto.com.pl --

Wystarczy Ci do tego komputer czy tablet.
      Nie musisz posiadać żadnej wiedzy! Doradcy zrobią wszystko za Ciebie!
      Koszt to jedyne 1000zł zwrot nawet do kilku H!
        • mobic Re: Trzynasta emerytura 10.04.20, 09:16
          Platforniani nieprędko coś wygrają widzą że ludzie się odwrócili od nich to trzeba teraz odłożyć wybory a może się uda wtedy? Albo trzeba namawiać Premiera żeby poddał się do dymisji. Nic z tych rzeczy większość narodu jest za PiS-em i nie pomoże nawet wiadro łez wypłakanych. Potrzebna u platfornianych Pierestrojka. Stare platforniane wygi co nic nie osiągnęli to powinni ustąpić młodszym platfornianym takim których polubi cała Polska.

--
          • adria231 Re: Trzynasta emerytura 10.04.20, 15:44
            PS to wie , że po przesunięciu wyborów na termin późniejszy rokowania opozycji ( niekoniecznie PO) mogą'
            być korzystniejsze, niż obecnie.Dzisiaj mamy państwo w ruinie, Służbę Zdrowia w ruinie .W całej sytuacji rozeznamy się dopiero po przejściu zarazy, co kiedyś nastąpi.
            Cała narracja władzy i cały wysiłek rządzących ukierunkowany więc nie jest na katastrofalną sytuację gospodarczą państwa , firm i obywateli, ale na forsowanie tych wyborów zanim obywatele na własnej skórze przekonają się o wartości tej władzy.

• marii51 i tu pojawiły się bardzo istotne 17.04.20, 15:41
              adria231 napisała:

> PS to wie , że po przesunięciu wyborów na termin późniejszy rokowania opozycji
              > ( niekoniecznie PO) mogą'
              > być korzystniejsze, niż obecnie.Dzisiaj mamy państwo w ruinie, Służbę Zdrowia
              > w ruinie .W całej sytuacji rozeznamy się dopiero po przejściu zarazy, co kie
              > dyś nastąpi.
              > Cała narracja władzy i cały wysiłek rządzących ukierunkowany więc nie jest
              > na katastrofalną sytuację gospodarczą państwa , firm i obywateli, ale na f
              > orsowanie tych wyborów zanim obywatele na własnej skórze przekonają się o war
              > tości tej władzy.
              >
              >
              i prawdziwie ocenienone

wielokrotnie zastanawialam się...
              co się odkryloby naprawde po uzyskaniu WYGRANEJ TERAZ
              PAD?
              aki prawdziwycel? jest JK
              ,bo jesli tak usilnie dązy to musi mieć cel nad cel... dorownać ORBANOWI?
              -- CZY
              rozwiąże też Parlament i zostanie najważniewjszym największej parii ?
              i to juz będzie wodzostwo -- ku krainie bez Unii np..
              --
              ZABEZPIECZENI są --mając na dwie wieże..

ehhh emeryci .. kto potrafi to potrafi i ten ma smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka